Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Nisem opazil tako na telefonu🙄

 

LC-Power...do sedaj sem imel le en izdelek od njih...prvi nqpajalnik v mojem prvem PCju...

Da nebi izpadlo,da pljuvam njihove hladilnike...samo pr napajalnikih-takrat nisem imel pojma...sem mislil k je bil kao 550w in komplet "free-plug" (kabli zac snet)...z enim 12cm +enim 8cm ventilatorjem...nikoli ni bil tih,in ni bil lih poceni...in na koncu začel smrdeti po zažgani izolaciji (skurjen glavni  kondenzator na 12v)....še sreča,da sem bil doma,če ne bi lahko bajta zgorela.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogoče sem ga pa narobe obrnil .... 😀 Nekako logično mi je bilo, da zrak kroži navzgor. Sicer pa je hladilnik LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120, ventilatorja BeQuiet pa sem kupil naknadno ...

 

A pol obrnem? 😄

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

...domnevam,da je hladilnik tudi od BeQuiet🙄...bi bilo fajn vedeti,za kaj....k če so od te firme in imajo po vsej verjetnosti FDB ležaje...ni optimalno že za življensko dobo ne...k za horizontalno montazo ni fajn drsnih...so bolj krogljični za to.

Hladilnik je LC Power.

 

Sem prepoznal logo na aluminiju. Pred leti sem imel njihov napajlnik.

 

Edit:

Ehhh, nisem poglej zadnje strani.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Janez007 napisal:

Mogoče sem ga pa narobe obrnil .... 😀 Nekako logično mi je bilo, da zrak kroži navzgor. Sicer pa je hladilnik LC-POWER Cosmo Cool LC-CC-120, ventilatorja BeQuiet pa sem kupil naknadno ...

 

A pol obrnem? 😄

Ja. Obrni 🙂

 

Ker sem gledal LC power stran in  pri RGB model imaš slike montiranih in so obrnjeni.

 

Nekaj še. Na uradni strani je en ventilator. Tu imaš dva. Če en ne vleče in drugi piha, potem potel zrak nabija skup.

Na uradni strani je na tem hladilniku samo en.

 

Moj CoolerMaster en vleče in drugi piha. Sem pa pri prvi montaži vsekal. In sem vlekel luft v PC namesto prodi zadnjemu ventilatorju. Ker imam malo OCD-ja sem to po pol ure odkril.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To ustvaras negativni airflow v ohisju.. Ventilatorji od grafe ti pihajo gor in hladijo gpu ta isto vroc zrak ti pa ventilator od hladilnika zajame in s temu hladi cpu. In potem ta isti hladilnik preko drugega ventilatorja vroc zrak piha gor kjer je napajalnik in se zaprto ohisje na zgornji strani.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, pol ure dela in je obrnjen. Hvala za pripombe in ideje. :) Do sedaj je nekaj let delalo vse OK, mogoče bo še bolje. 😃

 

Glede 2 ventilatorjev sem pazil, da sta obrnjena v isto smer - proti zadnji strani ohišja. Ventilatorja na GPU pa sta v glavnem na miru ....

 

image.png

 

nullimage.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne boš opazil razlike najverjetneje. Pravtako ne z enim ventilatorjem ali dvema na cpu hladilniku. Sam sem imel 4° razlike. Pa je bil PC kar primerljiv s tvojim. To je ta, za katerega sem spraševal, če ma smisel prodajat. Vseen sem pustu potem 2 ventilatorja, prednji je pihal v hladilnik in zadnji ven proti ventilatorju, ki je pihal ven iz kište. Ker se mi je kul zdelo in nista bila preglasna.

 

IMG_2625.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je samSimon napisal:

Ne boš opazil razlike najverjetneje. Pravtako ne z enim ventilatorjem ali dvema na cpu hladilniku. Sam sem imel 4° razlike. Pa je bil PC kar primerljiv s tvojim. To je ta, za katerega sem spraševal, če ma smisel prodajat. Vseen sem pustu potem 2 ventilatorja, prednji je pihal v hladilnik in zadnji ven proti ventilatorju, ki je pihal ven iz kište. Ker se mi je kul zdelo in nista bila preglasna.

 

IMG_2625.jpg

Se strinjam, sem nekaj pred leti testiral (1 ali 2) in bi res težko rekel, da je bila razlika. Ampak z dvema ventilatorjema izgleda bolj mišičast. :)  Pa tile BeQuiet so res bolj tihi.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej to 😁

Drugače pa je biu v mojm prvem PC-ju tut LC napajalnik, pa je delal nekih 5 let, potem se je pa tudi posmodilo iz njega. Pa sm pogledu na bolho in dobil druzga rabljenga LC-ja 😂 No tist je preživu komp do konca in pol sm 2015 sestavu nov komp, tega omenjenega in obdržu ta napajalnik in ohišje. Napajalnik je crknu lani, tko da svaka čast. Potem sm kupu BeQuiet in letos za nov komp pravtako. Razmerje med ceno in razultati se mi pri BeQuiet zdi super, tut kar se tiče hladilnikov, sem pravtako vzel njihovega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Janez007 napisal:

Se strinjam, sem nekaj pred leti testiral (1 ali 2) in bi res težko rekel, da je bila razlika. Ampak z dvema ventilatorjema izgleda bolj mišičast. :)  Pa tile BeQuiet so res bolj tihi.

Razlika med le enim in dvema ventilatorjema je le takrat,ko hladilnik komaj še more...recimo,da je CPU navit kolikor gre,in so zračne razmere v ohišju neoptimalne,PC pa dela na 100%...mogoče 2-3°C...pa še to bolj pri večjih hladilnikih,kateri so z strani odprti.

Jaz največkrat svetujem raje enega,in tistega ras dobrega,kot dva slaba...pa k en ventilator je prec 10€ al več...je lahko hladilnik za isti cvenk še boljši😃👍  

 

Je pa res,da je včasih večji pomen na optiki in RGB lučkah...to pa je že "druga zgodba"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je skritikrt napisal:

Razlika med le enim in dvema ventilatorjema je le takrat,ko hladilnik komaj še more...recimo,da je CPU navit kolikor gre,in so zračne razmere v ohišju neoptimalne,PC pa dela na 100%...mogoče 2-3°C...pa še to bolj pri večjih hladilnikih,kateri so z strani odprti.

Jaz največkrat svetujem raje enega,in tistega ras dobrega,kot dva slaba...pa k en ventilator je prec 10€ al več...je lahko hladilnik za isti cvenk še boljši😃👍  

 

Je pa res,da je včasih večji pomen na optiki in RGB lučkah...to pa je že "druga zgodba"...

 

Mene pa ta razna nepotrebna šara moti in imam izklopljeno, podobno kot pri avtih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Razlika med le enim in dvema ventilatorjema je le takrat,ko hladilnik komaj še more...recimo,da je CPU navit kolikor gre,in so zračne razmere v ohišju neoptimalne,PC pa dela na 100%...mogoče 2-3°C...pa še to bolj pri večjih hladilnikih,kateri so z strani odprti.

Jaz največkrat svetujem raje enega,in tistega ras dobrega,kot dva slaba...pa k en ventilator je prec 10€ al več...je lahko hladilnik za isti cvenk še boljši😃👍  

 

Je pa res,da je včasih večji pomen na optiki in RGB lučkah...to pa je že "druga zgodba"...

To je bolj za novejše CPU-ju. Sem mel noctuo nh-d15 cromax z dvema ventilatojema pa se pozna. Pač tistih par stopinj pa mal počasnej se sučeta. Je pa res beštija od hladilnika. Večji preakok je bil ko sem šel na vodno hlajenje. Tu se pa pozna. 10-15 na idle in pa 20°C na full load

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Janez007 napisal:

Z Amazon.de dobil RAM in zamenjal 16 => 32 GB. Da sem lahko snel starega sem moral odmontirati hladilnik CPU, procesor očistiti in namazati z novo termalno pasto in vse skupaj zložiti nazaj.

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

 

Rame imaš 3200Mhz, nastavitev je 2666Mhz.... pojdi v bios in spremeni nastavitve!!!!! (ob predpostavki, da matična podpira 3200)

 

null

 

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je NevLado napisal:

Rame imaš 3200Mhz, nastavitev je 2666Mhz.... pojdi v bios in spremeni nastavitve!!!!! (ob predpostavki, da matična podpira 3200)

 

 

... imam samo 2 reži za max 2666 MHz, in 2666 MHz RAM-a niti ne dobiš več ... 

 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kdo slučajno izkušnje z docking station? Konkretno tale?

 

WWW.MIMOVRSTE.COM

Ste naveličani enoličnosti priklopnih postaj, ki vedno izgledajo enako? Potem si...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Docki so ena najbolj nehvaležna zadeva in vse prevečkrat je čista sreča ali bo deloval super al boš mel sranje. Odvisno je namreč od posameznih modelov prenosnikov a bo ok al ne. Lahko prekinja povezavo na mreži, lahko ti monitorji ugašajo za sekundo dve na vsakih nekaj minut al pa sploh ne delujejo na ustrezni frekvenci. Itd itd. Celo dock, monitor in prenosnik od istega proizvajalca niso recept, da bo zadeva delovala OK.

 

Tukaj je totalno težko bit pameten in ni druge, kot da to nekako stestiraš, če je možno pred nakupom.

  • Všeč 2
  • Hvala 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Gregster napisal:

Ma kdo slučajno izkušnje z docking station? Konkretno tale?

 

WWW.MIMOVRSTE.COM

Ste naveličani enoličnosti priklopnih postaj, ki vedno izgledajo enako? Potem si...

 

ODVISNO ZA KAJ GA BOŠ UPORABLJAL

 

Jaz ga ne bi vzel, ker podpira samo 60Hz pri 2K, hočem imet pa čim višji refresh rate

 

Za 4K@60Hz oziroma 1440p@100Hz potrebuješ kaj takega

 

https://www.amazon.de/dp/B0BCQ6VP1C?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

 

To smo vzeli kolegu za bday, dela BP, edino neke driverje moraš inštalirat

 

Ma pa on ekran za igre še vedno štekan ločeno, da dobi tistih 144Hz ven, ker prek docka ne gre - za službeni računalnik dela pa 100Hz brez problema

 

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz za nič. Žena rabi za delo od doma. Gre se zgol za dva ekrana miško in tipkovnico. Ne rabi bit neka huda mašina. Važno da dela bp. Sedaj dela 10 min.in je konec. Drajverje sem naložil. Zdaj ne vem al je z dockom kaj narobe ali je kaj drugega. Kakše ideje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Gregster napisal:

Jaz za nič. Žena rabi za delo od doma. Gre se zgol za dva ekrana miško in tipkovnico. Ne rabi bit neka huda mašina. Važno da dela bp. Sedaj dela 10 min.in je konec. Drajverje sem naložil. Zdaj ne vem al je z dockom kaj narobe ali je kaj drugega. Kakše ideje?

Ah, če rabiš res za to osnovno uporabo lahko vzameš tole:

 

https://www.amazon.de/-/en/Display-MacBook-Lenovo-Thinkpad-Laptops-Black/dp/B0BQLLB61B

 

Ta ima EN 4K@30Hz in NIMA ethernet priključka.

 

Če rabiš dva monitorja poglej kaj cenovno ugodnejšega: https://www.amazon.de/-/en/dp/B08GK9J4H1/ref=emc_b_5_i?th=1

 

 

Ali rabiš ethernet? To jim kar dvigne ceno

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.