Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Pred koliko km si menjal olje? Največja težava je, da avto ni bil dovolj dobro servisiran. Upam, da te ne bo preveč koštalo.

Napisano (urejeno)

Tukaj ni kaj za razmišljat, mehanik je povedal, kar je v tem trenutku potrebno - takoj temeljito očistiti motor.

 

Napaka se odpravi z vzdrževanjem, čiščenjem motorja. Če boš še dolgo čakal, bo lahko strošek še nekajkrat večji, ali pa se morebitno popravilo sploh ne bo več izplačalo.

 

Po mojem to ni stvarna napaka, tudi ni garancijska napaka. Je vzdrževanje. Razen če se pri čiščenju pokaže še kaj večjega, kar bi bilo potrebno zamenjati in povzroča te lučke.

 

Tukaj se je že veliko debatiralo in na koncu sklenilo, da je interval menjave olja na 20.000 km za Mazdine dizle iz več razlogov predolg. Priporoča se menjava na 10.000.

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 31 minutami je SpEkTr napisal:

Grem stavit, da nisi bile menjane podložke na injektorjih in je zaradi tega celo sranje emoji51.pngemoji853.png

Ta mazda je tipičen avto lastnika, ki nikoli ni odprl havbe. Samo pali in gas. 

Seveda je normalno, da je posledično mašina v zelo slabem stanju. 

 

 

Napisano

Zaradi tega, se največkrat začnejo nabirat svinjarije potem na cedilčku za olje v karterju, kaj pa to pomeni potem naprej pa najbrž veš. Te podložke so res drobiž, me pa čudi, da servisi tega ne delajo oz nočejo delat, al kaj jaz vem. 

Napisano

Baje ni samo v vzdrževanju mehanik sam pri mazdi mi je rekel napačen nakup. Euro 6 dizel je tak na sploh problem pri vseh znamkah. Sam sem pa kriv, da nisem preventivno sam naredil tega pregleda in menjave olja po nakupu, ker sem začel brati vaš forum. Žena je rekla, da pretiravam, prej je mela passata pa isto vozi,  kdaj sem se ga jaz usmilu sem naredil servis. Mogoče se kdo sprašuje, da sem nejen partner, da je to kar splošno, da moram skrbite za njen avto no pri meni tega ni (enakopravnost pa to) 🙃 zdaj bom pa ja moral poskrbeti. Jebo ga bog pa babe in avto. Mene kar polt polije, ko slišim kake moške ja moja je rekla, da bi imela ta avto. Pjebi malo za šalo malo za res. Bom uredil tako kot ste mi povedali. Lp 

  • Všeč 5
  • Haha 1
Napisano
pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Zaradi tega, se največkrat začnejo nabirat svinjarije potem na cedilčku za olje v karterju, kaj pa to pomeni potem naprej pa najbrž veš. Te podložke so res drobiž, me pa čudi, da servisi tega ne delajo oz nočejo delat, al kaj jaz vem. 

Jaz tudi ne vem, dejastvo je, da je servisiral sigurno do garancije pri uradnem serviserju in to do 120.000 km ali 5 let in, če bi menjali te podlozke tudi do tega ne bi prišlo. Zdaj je kar je bom jaz to uredil. 

Napisano

Upam, da ti niso že zdajle nastale kakšne poškodbe motorja, ker prenizek tlak olja je ena najslabših opcij v motorju. Dobro in cenovno ugodno reši zadevo, ter kasneje javi če je v redu, kdo je uredil.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 1 minuto je Z M A J napisal:

Upam, da ti niso že zdajle nastale kakšne poškodbe motorja, ker prenizek tlak olja je ena najslabših opcij v motorju. Dobro in cenovno ugodno reši zadevo, ter kasneje javi če je v redu, kdo je uredil.

Ja od prve pojave napaka v sistemu sem naredil okoli 400 km domov sem moral priti. Ampak do 2500 obratov nobene lučke. Dejansko se mi pri vračanju domov ni prižgala lepo sem vozil do 130 km/h. Nobene rdeče lučke itd. Ja saj sam ne vem kaj naj naredim komu naj dam popravljati partnerka pravi prodati. Al tako al pa popraviti pa cena normalna. Dejansko, če koga zanima prodam tudi tako z okvaro. 

Napisano
pred 26 minutami je caci19591229 napisal:

Ja od prve pojave napaka v sistemu sem naredil okoli 400 km domov sem moral priti. Ampak do 2500 obratov nobene lučke. Dejansko se mi pri vračanju domov ni prižgala lepo sem vozil do 130 km/h. Nobene rdeče lučke itd. Ja saj sam ne vem kaj naj naredim komu naj dam popravljati partnerka pravi prodati. Al tako al pa popraviti pa cena normalna. Dejansko, če koga zanima prodam tudi tako z okvaro. 

Imaš modro (pametno) partnerko. 👍 😃

  • Všeč 4
  • Haha 1
Napisano

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

Napisano

Osebno ne vidim smisla v prodaji, zlasti če težava ne bo odpravljena, ker bo izkupiček prodaje zgolj simboličen in prodajalec vsekakor ne bo zadovoljen z njim.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

Vse to 😵‍💫

Napisano
pred 3 minutami je SpEkTr napisal:

On je zlo temeljit, načeloma ne rabiš takoj čisto vsega, seveda.

Dejansko narediš samo vsako drugo, ki jo je napisal scania, pa si naredil zadost za naslednjih 100kkm :D 

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Ljubim 1
Napisano
pred 16 minutami je caci19591229 napisal:

Vse to 😵‍💫

Ali pa greš do nekega priznanega Mazda mojstra (npr. Pelka), s katerim naredita podrobno analizo kaj bi bilo potrebno postoriti in da nimaš nepotrebnih stroškov menjave, če sploh ni treba.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 4 minutami je Z M A J napisal:

Ali pa greš do nekega priznanega Mazda mojstra (npr. Pelka), s katerim naredita podrobno analizo kaj bi bilo potrebno postoriti in da nimaš nepotrebnih stroškov menjave, če sploh ni treba.

Ja neki bo potrebno hvala za info!! 

Napisano
pred 37 minutami je caci19591229 napisal:

Vse to 😵‍💫

Lahko pa jo samo opereš in daš na avtonetB)

Opcija je tudi to. In kupiš bencinarja potem.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 3 urami je caci19591229 napisal:

Bom pokazal partnerki 😀pa, da vidim kaj bo rekla. 

Da te ne bo zamenjala 😋😅

Napisano (urejeno)
pred 6 urami je scania napisal:

Saj je dosti zdržal, pa še naj kdo reče da mazda dizel ni ok, z zelo površnim vzdrževanjem je zdržala 220000km to je top. Na tvojem mestu bi vložil v avto malo več in semnaprej brez skrbi, naredil bi sledeče:

- spral motor

- speskal sesalne kanale

- odklopil egr

- sčistil dpf

- menjal podložke na šobah

- menjal sitico na oljni črpalki

- menjal ketno za oljni črpalki

- menjal pogonsko ketno

- menjal olje

- menjal vse filtre

- menjal hladilno tekočino

- menjal olje v menjalniku

- menjal zavorno tekočino

- zavaril štift med malo in veliko turbino

Ko bos to naredil si miren nadaljnih 200000km. Vmes pa menjava motornega olja na 10000km.

to je vse nice-to-have :), avto je letnik 2016, torej, če gledamo za koliko ga je @ignacij prodal 16.5k....(če sem si prav zapomnil je bil letnik 2017, pa je imel vse super truper urejeno, servisirano), je ta avto vreden max.13, 14k€......vse tvoje našteto je dela/materiala za 5k€, kar je verjetno več kot 1/3 vrednosti avta.....nikoli sam ne bi tega vložil v 8 let star avto....to je bolje da ga v Savo, Dravo ali kar je bližje zapelje....ali pa kot so predlagali da na avto.net in da enemu šverotu za 10k......(razen če ti je life vse to popravljati, izgubljati svoj čas, živce, in še vse ostalo zraven....).....nekdo je na forumu napisal, da je avto za to da ga voziš, ne da si njegov suženj :)

Popravljeno od sportman333
Napisano
pred 1 uro je sportman333 napisal:

to je vse nice-to-have :), avto je letnik 2016, torej, če gledamo za koliko ga je @ignacij prodal 16.5k....(če sem si prav zapomnil je bil letnik 2017, pa je imel vse super truper urejeno, servisirano), je ta avto vreden max.13, 14k€......vse tvoje našteto je dela/materiala za 5k€, kar je verjetno več kot 1/3 vrednosti avta.....nikoli sam ne bi tega vložil v 8 let star avto....to je bolje da ga v Savo, Dravo ali kar je bližje zapelje....ali pa kot so predlagali da na avto.net in da enemu šverotu za 10k......(razen če ti je life vse to popravljati, izgubljati svoj čas, živce, in še vse ostalo zraven....).....nekdo je na forumu napisal, da je avto za to da ga voziš, ne da si njegov suženj :)

Imas popolnoma prav. Ampak jaz bolj vzdržujem ljubiteljsko, lepo počasi si delam sam, pomembno mi je da je avto v nuli da sem brez skrbi. Drugače se pa strinjam s tabo avtu ne smeš bit suženj, se zavedam ampak jaz v vzdrževanju uživam to mi je sprostitev tako kot je nekaterim šport ali bilo kaj druga je meni vzdrževanje avtov 🙂 .

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.