Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

O tem smo tukaj na forumu že pred časom kar dosti pisali. Očitno z zamikom si zdaj upajo to neprijetno resnico zdaj povzemati tudi profesionalni mediji.

 

EV v trenutni obliki izdelave pač ni ekološki oziroma nič bolj kot ICE pogoni in to je dejstvo. Vse ostalo blebetanje o ekologiji in kako bo EV rešil svet je le plod propagande, ki zasleduje neke druge cilje, ki sigurno niso prvenstveno ecofriendly.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 3. 2024 ob 11:31 je dvorjan napisal:

Jaz sem na slovenski pooblaščeni Renault servis vprašal za predračun drugega rednega servisa - pazi šok: 80€ (delo in material). Peljem takoj, ko bo ZOE registriran.

Evo, rečeno, storjeno. Za kontra lahko kdo od vas prilepi račun z original servisa za Mazdo 2 pri 40.000 km. 😃 

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa pomembna "komponenta".

 

Mislim, da daš za servis 750€, pa za vsako gumo 150€, pa za cestno takso... - potem pa z njim stojiš v koloni tako kot bi s tistim, za katerega so stroški desetkrat manjši...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Največji "šok" je sledil, ko sem na pultu komentiral, da ko so se začeli EV prodajati, so bili ti redni servisi na Renaultu ranga 40 evrov. In mi odgovori mojster: "Da, drži. Ampak zdaj je šlo vse krat dva, vse cene. Tudi redni servisi za bencinarje in dizle so sedaj že 400€ v povprečju."

 

Tako da ... Je razlika, če priznate ali pa ne. Bom kolega, ki pridno nabira kilometre s Teslo Y vprašal, koliko bodo njemu računali servis ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Slivka napisal:

Je pa pomembna "komponenta".

 

Mislim, da daš za servis 750€, pa za vsako gumo 150€, pa za cestno takso... - potem pa z njim stojiš v koloni tako kot bi s tistim, za katerega so stroški desetkrat manjši...

Samo prosim poračunaj koliko je bil ZOE dražji od M2.

ZOE v slo od 32.840€ do 36.640€,

M2 16.690€ do 22.090€.

 

Tako da imaš kar nekaj servisov v razliko.

Gume moreš za električara tudi kupit. Servis za M2 pa ni 750€ 😉

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je godlike napisal:

Samo prosim poračunaj koliko je bil ZOE dražji od M2.

ZOE v slo od 32.840€ do 36.640€,

M2 16.690€ do 22.090€.

 

Tako da imaš kar nekaj servisov v razliko.

Gume moreš za električara tudi kupit. Servis za M2 pa ni 750€ 😉

 

Pazi, kaj pišeš. Če se meni zameriš, boš bežal pred lopato. Če se Greti, se ti bo usedla pred avto in se prilepila na cesto in ne boš šel nikamor.

 

Zdaj pa razmisli: če hočeš kam iti, komu se je bolje zameriti?

 

 

 

Jaz vem, da so "štromarji" dražji od "klasičnih", tudi "gorivo" je podobno drago, ...

Moj zapis dobi smisel, če primerjaš na primer Mazdo 2 in Mazdo CX-90 al koliko že je. Vzdrževanje prve je bistveno cenejše od vzdrževanje druge. A tisto udobnejše sedenje, ko čakaš v koloni, res odtehta razliko v ceni?

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je godlike napisal:

Tu se popolnoma strinjam.

Ne glede na to katera znamka je in katero gorivo je, večji kot je avto, več stane servis 🙂

 

Ja že samo to, da maš sanke na streh te dražje pride.😁

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čestitke vsem prisotnim!

 

Hvala za Vaše sodelovanje!

 

Izkazalo se je, da smo krepko pred časom, kar pomeni, da smo tu zbrani inteligentni, razgledani, modri in izobraženi ljudje.

 

Tako direktorji evropskih avtomobilskih tovarn kot tudi evropski politiki so šele zdaj pricapljali za nami...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, ker je ravno nedelja ... ZOE danes dopolnil 10 dni po registraciji in 1050 prevoženih kilometrov. Pač, začetno navdušenje pa se malo več pelje. Poraba 14,5 kWh/100 km. Brez pripomb. Dokler sem ga samo jaz preganjal, je imel še 16,3 ... 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa ti to voziš, k po jajčkih... men ZOE pod 20 ni ratalo spravit. Ja Ok sem se držal omejitev in mal več je blo mestne. Sej je možno, da ne znam EV-jev vozit, ker men praktično pod 19kWH/100km je ratal edino s tamalim Smartom za dva.

 

A je mogoče narobe to, da jih vozim, kot svojo dizelco. :nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

Kako pa ti to voziš, k po jajčkih... men ZOE pod 20 ni ratalo spravit. Ja Ok sem se držal omejitev in mal več je blo mestne. Sej je možno, da ne znam EV-jev vozit, ker men praktično pod 19kWH/100km je ratal edino s tamalim Smartom za dva.

 

A je mogoče narobe to, da jih vozim, kot svojo dizelco. :nevem:

Ja, poraba je odvisna tudi od gum in letnega časa. Jaz si mislim, da bo pozimi z nameščenimi zimskimi gumami poraba 20+, če imam zdaj z letnimi 16+. Mati pa pač ne vozijo tako hitro kot jaz. Jaz sem dobesedno vse prehitel po poti, testiral Vmax, 1 motorist me je prehitel na magistralki in to je bilo to. Sicer pa - kot zanimivost - za šprint 0-144 km/h (kar je Vmax) rabi vsega 16 sekund!

 

Plus moraš vedeti, da je v tej porabi izredno malo avtoceste, verjetno le ene 50-60 km.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V nedeljo sem bil sovoznik v Tesli 3 Performance.

Pospeski so neverjetni in to pri bilo kateri hitrosti tudi od 180 naprej pospesuje noro. Vmax je zaradi ovinkaste AC bil 244 km/h.

po ravnem pospešek 0,8 g.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Shrek napisal:

In zakaj se taki pospeški rabijo? 

 

Marketing. Ker tesla nima ničesar drugega kar bi jih naredilo zanimive za veliko večino ljudi, in morjo pol to delat. 
 

Pol maš pa tole ... Samo zadnja izjava Muska vse pove. 

NYPOST.COM

Tesla’s long-delayed — and pricey — Cybertrucks are getting panned by furious owners for malfunctioning at an alarming rate just months...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.