Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Malo nefer do tistih, ki so avto ?e kupili...

Zakaj ce je isto za stare in nove - dokup

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, ravno zato upam, da cena tega releja ne bo visoka....kajti Mazda bi lahko to brezpla?no vgradila na obstoje?e 3-ke, ?e ?e ponuja v novih 3-kah brezpla?no.

 

Upam tudi, da se bo zadeva lahko regulirala v samih nastavitvah - torej da bo kot original serijska oprema, kjer lahko nastavlja? dol?ino osvetlitve (20, 30, 40, 50, 60...sekund).

Nove imajo to ?e serijsko vgrajeno v vse opreme. Ni? dra?ja ni ta "nova 3-ka" kot "stara" 3-ka, zato si lahko razlagamo, da bodo oni to dobili brezpla?no, mi pa z dopla?ilom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, ravno zato upam, da cena tega releja ne bo visoka....kajti Mazda bi lahko to brezpla?no vgradila na obstoje?e 3-ke, ?e ?e ponuja v novih 3-kah brezpla?no.

 

Upam tudi, da se bo zadeva lahko regulirala v samih nastavitvah - torej da bo kot original serijska oprema, kjer lahko nastavlja? dol?ino osvetlitve (20, 30, 40, 50, 60...sekund).

Nove imajo to ?e serijsko vgrajeno v vse opreme. Ni? dra?ja ni ta "nova 3-ka" kot "stara" 3-ka, zato si lahko razlagamo, da bodo oni to dobili brezpla?no, mi pa z dopla?ilom.

Napisal si kot dodatna oprema ne brezplacno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nove Mazde 3 bodo imele to ?e serijsko vgrajeno v vse razli?ice opreme. Torej bo brez dopla?ila.

 

Pri obstoje?ih Mazdah 3 pa se bo samo z dodatno opremo proti pla?ilu lahko zadeva omogo?ila.

A je to kje uradno objavljeno, oziroma so predvidene ?e katere druge dodatne modifikacije info sistema in funkcij, za modele od maja 2015 dalje? Fina bi n.pr. bila ?e osvetlitev ostalih stikal za dvigovanje stekel, kar ima ?e vsak Korejec za 10 jurjev.

 

lp P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Logi?no je, da ko pride ?as za facelift, da zadevo prenovijo. Ni mi pa kul, da postopoma dodajajo neke bonbon?ke, ki jih moj pred enim mesecem, ko sem ga prevzel ?e ni imel. In to za isto ceno...

Jaz sem na strani kupca... Si ti na strani proizvajalca/prodajalca? :)

 Se popolnoma strinjam. ?e se re?e za modelno leto 2015 so te in te spremembe, nov motor, bla, bla, bla, potem O.K. Dodajanje nekih funkcij in izbolj?av med letom in to nenapovedano kakor je v 'navednicah' objavljeno zgoraj ravno za ta 'Follow me home'.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj zato pravim, da bi lahko bila to brezpla?na nadgradnja vseh obstoje?ih Mazd 3, ki te funkcije niso imele ob nakupu.

 

Bomo videli, kak?na bo cena za dopla?ilo :) morda pa bodo dali brezpla?no nadgradnjo :P

 

Tu so napisane novosti za "novo" Mazdo 3 od maja 2015 naprej:

clipimage002.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj bi rekli na servisu, ?e bi pri?el tja in rekel, da ti ne dela Coming/Leaving home... in da ?e lahko pogledajo v okviru garancije?!...  :harhar:

kot da ne vidi po vin kdaj je avto proizveden???

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ala god ali dol...imeti bi morali neko "logi?no" razlago, zakaj moram jaz pla?ati za enako funkcijo kot nekdo, ki jo dobi brezpla?no na istem modelu vozila :glare:

 

 

Logi?na razlaga je ta, da si ti avto kupil pred datumom, ko je to bilo serijsko v tem modelu ... in si tudi vedel, da te funkcije ni v tvojem kupljenem modelu... Po tvoji logiki bi morali recimo takrat, ko pri prenovljenem modelu neko funkcijo odzvamejo, to potem preko vpoklica odvzeti tudi vsem drugim, ki so tak model kupili pred tem datumom. Konkretno recimo pri FL sestici druge generacije niso bile vec vgrajene lucke, ki signalizirajo pripetost varnostnih pasov na zadnjih sedezih :) ... 

 

Ali pa recimo danes kupis kilo jabolk v stacuni po ceni 1,29? za kilogram... naslednji teden se ta ista jabolka prodajajo po ceni 1,19? za kilogram :) ... Mislis, da lahko zahtevas razliko v ceni nazaj?  :jezicek:  ... Vem da primerjava ni ravno enaka, ker gre tukaj le za spremebo cene... pa vseeno... Ob nakupu si dobil tisto, kar je bilo takrat zraven... ce kasneje ponudijo vec za isto ceno ali celo za manj... je to samo prilagajanje trznim razmeram :) ... 

 

Drugo bi bilo, ce bi ob nakupu ta funkcija bila navedena v seznamu opreme in bi jo dejansko imela sele vozila, ki bi bila prdana po datumu nakupa in prevzema tvojega vozila ... 

 

 

Kolega je recimo kupil Mazdo CX-5 septembra 2012... in takrat je imela garancijo le 3 leta... Enak model se je od 1.1. 2013 dalje prodajal s podaljsano 5 letno garancijo ... za enako ceno :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne mkore? primerjat jabolka in Mazdo :P hahaha

 

Ja saj razumem kaj ?eli? povedat, ampak gledano s strani uporabnika, je to morda malo ne fer.

 

V kolikor bo potrebno dopla?ilo, bomo pa? dopla?ali ;)

 

 

V bistvu jaz ne bi rekel, da je "ne fer"... Mogoce bi prej rekel, da bi bila lepa poslovna poteza, ce bi tistim, ki so omenjeni model kupil recimo v zadnjih treh mesecih pred tem, da bi to dobili brezplacno... Tvoja trojka pa je stara ze okoli leto in pol, ce se ne motim... V takem primeru pa res ne more biti "ne fer", ce kaj takega ne mores dobiti brezplacno... 

 

Jaz bi tudi rad v svoji sestici vse te bonboncke, ki jih je dobila FL verzija... pa vem, da je to utopija :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak je logi?no, da se proizvajalci trudijo bit konkuren?ni tudi s takimi prijemi. Vsekakor pa je najpomembnej?a konsistentna politika kar se tega ti?e, saj se v nasprotnem primeru tisti, ki so avto ?e kupili, po?utijo "ogoljufane"... 

Tako npr. ?e je znano, da je politika pri proizvajalcu, da z novim modelnim letom pridejo spremembne in samo takrat, potem se lahko kupec zavestno odlo?i po?akat na novo modelno leto in dobi avto z vsemi novostmi ali pa avto kupit takoj in ne imet novosti. ?e pa novosti letijo v avte ?ez celo leto pa to ravno ni neka politika... Je pa logi?no, da proizvajalce "boli ?oko" za tiste, ki so avto ?e kupili, saj oni niso ve? potencialne stranke. Njih je treba obirat samo ?e pri servisih...  :glare:

 

Jaz bi morda po?akal ta dva meseca za ta Coming/leaving home funkcijo. Ni nujna zadeva, je pa fajn ko doma sparkiram pod nastre?kom pono?i in ni lu?i do vhoda v bajto...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo - danes se je ponovno zgodilo to, da se HUD kar 2x zaporedoma ni "dvignil" in tretji? se je komaj  :closedeyes:

 

Najprej sem vozilo zagnal in se HUD ni dvignil....ugasnem vozilo, po?akam nekje 20 sekund, ponovno pri?gem in spet se ne dvigne in od tu naprej sem posnel posnetek:

 

https://www.dropbox.com/s/asmoriad6p9e4qs/2015-04-06%2014.50.26.mp4?dl=0

 

Kakor je videti je vozilo pri?gano, HUD ni dvignjen in tudi v nastavitvah ne morem ni?esar nastavljat pri HUD, ker ni aktiven. V posnetku je tudi videti, da vozilo ponovno ugasnem in ponovno (?e tretji?!) pri?gem in HUD se malo dvigne, nato spusti nazaj dol in potem kon?no spravi v celoti "na noge".

 

To je ta te?ava, o kateri sem pisal zadnji?... se ?e komu to dogaja?

 

Imam zadnji SW name??en 33.00.500 in ne vem, ?e je to odvisno od SW, zna bit HW problem, kot da se nekje "zatakne"  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem kon?no navigacijo nadgradil na novi mazdi 3 preko programa od mazde katerega se dobi na netu.

Skratka pi?e mi ?e sem prav zastopu, da imam vse nadgradnje zastonj do konec leta 2017.

Te?ava je v tem, da njihov spominska kartica po tej nadgradnji danes ima samo ?e 1G prostora.

Ali se je ?e kdo ukvarjal z tem? ker verjetno bo kmalu polna

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem kon?no navigacijo nadgradil na novi mazdi 3 preko programa od mazde katerega se dobi na netu.

Skratka pi?e mi ?e sem prav zastopu, da imam vse nadgradnje zastonj do konec leta 2017.

Te?ava je v tem, da njihov spominska kartica po tej nadgradnji danes ima samo ?e 1G prostora.

Ali se je ?e kdo ukvarjal z tem? ker verjetno bo kmalu polna

 

 

Saj prostora na kartici ne rabis za drugega kot za posodobitve... :) ... Pri moji navigaciji (TomTom) je 4GB kartica in je prostega okoli 300 MB :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.