Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Koncno docakal. 

 

G120 Revolution je koncno prispela domov :).

 

In ravno na dan ko sem prevzel avto.. popoldanske plohe. 

Tako da slike bodo, po pranju.

 

Drugace pa prvi vtisi so odlicni. Menjalnik, voznja, vse mi stima.

Poraba LJ-BLED-MB  pa 6,1 ob kar konkretnih ... prekoracitvah omejitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hej, imam eno vpra?anje. Pred par dnevi sem prispel iz dopusta, vse skupaj je naneslo 3200km, poraba 6.1l/100km. Problem pa je bil slede?:

med dal?o vo?njo 2h+ se mi je ve?krat ugasnil ekran(sredniski)? pa? OK sem si rekel se zgodi, ampak fora je v tem, da se je vse poenostavilo (resetiralo), vse nastavitve, vse shranjene radijo postaje,... se je izbrisalo :/

Posodobljen je bil lani oktobra, z razlogom, da naj bi to napako odpravlo...ima kdo kake informacije? nasvet? ali pa? servis?

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, kot obljubljeno vam predstavim monta?o vzvratne kamere v besedi in sliki :)

 

Kamero sem kupil tole:

 

http://www.ebay.de/itm/XOMAX-MINI-FARB-RUCKFAHRKAMERA-AUTO-KFZ-EINBAU-170-WASSERFEST-NACHTSICHT-1-5LUX-/311203867602?pt=DE_Autoteile&hash=item4875322bd2

 

trenutna cena je visoka, ker jih bo zmanjkalo, druga?e so po 25?..

 

Kamero sem prvo sprobal na doma?i televiziji, da vidim ?e sploh deluje. Priklopil sem jo na 9V napajalnik od routerja video kabel pa na TV, kamera je delovala :)

 

Nato sem se lotil avta. Prvo demonta?a pokrov?ka namenjenega za vgradnjo kamere:

 

wp20150228101436pro.jpg

 

sledi odstranjevanje obloge na notranji strani prtlja?nih vrat in tepiha na levem boku v prtlja?niku. Vse skupaj gre zelo lahko, paziti je treba samo, da se ne zlomijo plasti?ni zati?i. Sredinski del zati?a sem potegnil s izvija?em ven, nato gre enostavno izvle?i..

 

Tako zgledajo prtlja?na vrata brez obloge. kabel od kamere bomo potem potegnili ob tej ?rni po?irki, ki gre od sredine na levo stran..

 

wp20150228101221pro.jpg

 

Pred kakr?nimkoli posegom v napeljavo sem na akumulatorju odklopil minus pol, enostavno z 10 klju?em..

 

Levi bok prtlja?nika, kjer vidimo obkro?en konektor. Na ta konektor bomo priklju?ili kable od kamere.

 

wp20150228102018pro.jpg

 

?e konektor od blizu. Obkro?eni so ?tirje kabli na katere pride priklju?ena kamera. Na sivi kabel (prvi od zgoraj navzdol) pride minus video signala kamere (to je ?ica ki je v ovoju signalnega kabla), na ?rn kabel zraven pride plus video signala (to je ?ica v sredini kabla), na rde?i kabel pride nato minus napajanja (?rn kabel iz kamere) in na bel kabel pride plus napajanje (rde? kabel iz kamere). Kako boste vezali je prepu??eno vam (lotanje, kontakti, raubarji...) jaz sem jih trenutno samo zvezal skupaj in izoliral z izolir trakom (moram obiskat kolega s spajkalnikom in skr?kami, da nardima bolj 100%). 

 

wp20150228103654pro.jpg

 

nato sem kabel speljal ob po?irki, ki gre od levega boka v prtlja?niku na vzvod ki odpira prtlja?na vrata in nato na vrata prtlja?nika, zvezal z vezicami in gotovo.

 

na koncu sem zvrtal luknjo v pokrov?ek iz prtlja?nih vrat. vrtal sem skrajno pozicijo nazaj, ker samo takrat se vidi tanek rob zadnjega odbija?a na ekranu. vrtal sem pribli?no tako kot je prikazano na sliki, z orodjem ki je bilo zraven kamere. Kamera ima prilo?eno samolepilno blazinico, ki skrbi da je vse skupaj vodotesno.

 

wp20150228101553pro.jpg

 

kon?en izgled zmontirane kamere:

 

wp20150228141804pro.jpg

 

ko je vse priklopjeno namestimo kabel na minusu akumulatorja, ki smo ga prej odklopili, pri?gemo avto in ko damo v vzvratno brzino se prika?e naslednje :ouje: :

 

wp20150228112729pro.jpg

 

Vsega skupaj za cca. 2uri dela, sem mislil da bo bolj zahtevno ampak je ?lo brez problema. Prvo sem seveda priklopil samo provizori?, da sem videl ?e sploh deluje, nato sem za?el s fixno monta?o. Med priklopom na notranji konektor sem se moral celo vle?i v prtlja?nik ker je konektor enostavno predale? v notranjosti prtlja?nika da bi lahko delal na njem izven avtomobila :)

 

to je to, upam, da se ?e kdo od vas opogumi in zmontira kamero...

Pozdravljeni,

zanima me, ?e je kdo na?el to ali pa podobno kamero kje na spletu za kupit.

Lp, Iztok

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pi?e, da je to USB to HDMI konverter. Mislim, da bi potrebovali ravno obratno torej HDMI to USB? :) Morda pa je to eno in isto (se ne spoznam na te zadeve).

 

Sicer imam doma Google Chromecast priklopljen prek HDMI na TV. ?e bi imel ta HDMI to USB konverter, bi lahko poskusil v avtu, ?e bi USB vhod sploh zaznalo na MZD ekranu ;)

 

Na ta Chromecast lahko dela? Mirror ekrana svojega telefona (potem lahko gleda? ?e Youtube, Filme itd...).

 

Ima kdo ta konverter, da bi testirali z mojim Chrome-castom? Ne bi pla?eval 50 EUR za nekaj, kar lahko sploh ne deluje na MZD.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ta kit pa se mi dopade:

 

http://lenzdesign.blogspot.com/2015_05_01_archive.html


pri mazdi pa zaposleni sami zlatari :)

 

za en plasti?en spojler?ek ho?ejo imet celih 349? brez barve in monta?nega materiala :(

 

http://www.mazda.at/service-zubehoer/accessories/mazda3/2013-05/aussenausstattung/BHR1V4920PZ/

 

kot da je iz platine :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je lep ta body-kit za Mazdo 3, ampak ?e vedno je 1080 EUR predrago :)

 

Ra?unaj ?e po?tnino (okoli 100 EUR) + barvanje (okoli 100 EUR) in si ?e na taki ceni, kot da bi original body-kit kupil (s tem, da original ni treba homologirat ?e sem prav razumel na servisu, ker gre za original dodatno opremo vozila); medtem ko pa ta body-kit iz Rusije bo? te?ko homologiral pri nas (oziroma se bo? moral ukvarjati ?e s tem pa spet dodatni stro?ki...).

 

Vsa dodatna oprema je res pretirano drage.

 

Res ne razumem, zakaj je potrebno imeti ceno 400 EUR za 1m ukrivljene plastike (zadnji prtlja?ni spojler za sedan)?

 

?e bi bile cene normalne, bi se ve? strank odlo?ilo za nakup ve?ino dodatne opreme in bi imeli ve?ji prodajni promet, pa ?e lep?e Mazde bi se peljale po "svetu" in bi s tem ?e bolj konkurirale ostalim znamkam.

 

Tako pa dvomim, da so v Sloveniji prodali 1 samcat zadnji prtlja?ni spojler (?e pa so - je ?e to veliko). Normalna cena bi bila z monta?o recimo okoli 100 EUR!

 

 

Poglejmo recimo Hondino dodatno opremo (konkretno kamera za vzvratno vo?njo) - skoraj 800 EUR - bolano!

kamera.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni pa se je pri 40.000 km za?elo usnje na voznikovem sede?u "me?kati" ob straneh, na sovoznikovem (?eprav se zelo redko kdo pelje) pa nastajajo take "ravne lise" kar na sredini sede?a in ker gre za be? barvo usnja se takoj opazi.

 

V priliki slikam in poka?em.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni pa se je pri 40.000 km za?elo usnje na voznikovem sede?u "me?kati" ob straneh, na sovoznikovem (?eprav se zelo redko kdo pelje) pa nastajajo take "ravne lise" kar na sredini sede?a in ker gre za be? barvo usnja se takoj opazi.

 

V priliki slikam in poka?em.

Ej...na Mazdin..servis pelji pokazat saj je pod garancijo ?e:-):-):-)lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel taksno `usnjeno` zgodbo s passatom. Na zalost takrat ni bilo nic v garanciji, tako da upam da se je to kaj spremenilo.

 

Sem pa razmisljal da bi kdaj kasneje dal usnje naredit kar na boxmarku. Koliko sem slisal da nardijo tudi po narocilu, samo je vprasanje

ce samo za tiste proizvajalce avtomobilov za katere oni ze tako ali tako proizvajajo. 

Vprasanje je seveda tudi cena potem. Sem tako iz tretje roke slisal da je dal 1500 EUR za cliota, kar se mi ne zdi over the top, tako 

da nisem cist preprican v resnicnost podatkov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.