Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Samo spet, odvisno koliko prej ti javi da bo zmanjkalo. ?e ima? kako dalj?o furo pa ti na za?etku to javi...si v riti.  :) Tako da, najbolje je , vsake toliko malo doliti. Pri moji to ka?e, pa ne vem ?e sem 1x videl to lu?ko, druga?e vedno vsake par mesecev malo dolijem in je re?eno. Pa ne rabim nobenih lu?k :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pismu jaz mam moznost dobit webasto za 50? sam ne vem ce bi sel citroena razdirat, moram res vprasat kako ma tovarnisko predgretje narejeno, ler se hitro segreje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Zanima me na koliko km se zamenja zra?ni filter (motor)? Pri drugem servisu? Sem razmi?ljal da bi vzel k&n filter pa ga sam zamenjal...ima kdo izku?nje s tem filtrom?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me na koliko km se zamenja zra?ni filter (motor)? Pri drugem servisu? Sem razmi?ljal da bi vzel k&n filter pa ga sam zamenjal...ima kdo izku?nje s tem filtrom?

Jest imam ta filter https://global.rakuten.com/en/store/wattsu/item/mbl9a10/

top zadeva suhi filter , opere? in fura? dalje priporo?am  :prstgor: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri 1. servisu mi ga sigurno niso. Na koliko ?asa pa ga menja? @koroska18? A ta k&n ni suhi filter? Zamenjava je pa menda preprosta...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

k&n ni suhi filter in ga impregrira? z oljem v spreju. To je tudi njegov najve?ji minus saj ti veselo zapaca senzor pretoka zraka (MAF) in ?e to ne pogrunta? na prvo ?ogo ima? lahko precej stro?kov saj i??e? re?itev drugje in ne tam, kjer dejasnko je.

 

Jaz sicer imam ta filter ampak ga res ne priporo?am nikomur ve?, ker sem zaradi njega rezal ven DPF, obnavljal injektorje pa ?e kaj bi se na?lo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, hvala...se mi je zdelo ja, da se ma?e z oljem...?e nekaj...ali lahko zaradi menjave filtra zraka recimo kaj komplicirajo glede garancije, to me ?e skrbi? Zdaj bi vzel kar navadni papirnati filter od BOSCH-a, 20 eur pa ga zamenjam pa je, tako kot sem sam zamenjal tudi filter zraka kabine...to se mi zdijo osnovne stvari, ki jih lahko sam zamenjam. Se mi zdi da ni preve? komplicirana zamenjava, 5 min pa je. Pa brisalce sem si nove nabavil, ker ti, ki so original zraven so naravnost za v smeti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, hvala...se mi je zdelo ja, da se ma?e z oljem...?e nekaj...ali lahko zaradi menjave filtra zraka recimo kaj komplicirajo glede garancije, to me ?e skrbi? Zdaj bi vzel kar navadni papirnati filter od BOSCH-a, 20 eur pa ga zamenjam pa je, tako kot sem sam zamenjal tudi filter zraka kabine...to se mi zdijo osnovne stvari, ki jih lahko sam zamenjam. Se mi zdi da ni preve? komplicirana zamenjava, 5 min pa je. Pa brisalce sem si nove nabavil, ker ti, ki so original zraven so naravnost za v smeti...

 

Katere brisalce si pa nabavil ? Tudi memi se zdijo original bolj slabi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzel sem BOSCH aerotwin. Nisem jih ?e zamenjal jih bom kmalu...sedaj bom vzel en MAHLE in en BOSCH zra?ni filter, pa ?e en filter kabinskega zraka z ogljenim filtrom...?e ?e naro?ujem...iz Nem?ije....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eh sem gledal...zra?ni filter menjajo ?ele pri 60.000 km...brezveze kompliciram LOL  :rolleyes: ...bom pri naslednjem servisu ga zamenjal...pri 40.000 km...to je to  :P ...brisalce pa ?e ta teden, ker so original res klump  :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Katere brisalce si pa nabavil ? Tudi memi se zdijo original bolj slabi.

 

Cudno. Meni se zdijo boljsi kot karkoli drugega do zdaj sprobanega na drugih avtih. Prvic menjal po treh letih, ker je tocno na sredi sipe pri vozniku nekoliko slabse zagrabila metlica in se je delal flek ene 2 x 10 cm. Razen tega so pucal kot novi in brez kakrsnega koli skripanja.

 

Je pa verjetno tudi faktor, da je avto garaziran in ne stoji na soncu cele dneve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni,

?e en novope?eni lastnik hatchback mazde 3 =). 

 

Zanima me kak?ne so mo?nosti za nosilce na strehi. V mislih sem imel thule-tove palice z monta?o na fiksne to?ke. Vendar na njihovi strani najdem samo kit 1742, ki mi deluje kot za avto brez fiksnih to?k za vpenjanje.  https://www.thule.com/en-us/us/roof-rack/fit-kits?q=4TTP6s6Hy

Ima kdo kak?ne izku?nje kateri kit pa?e na fiksne to?ke? 

 

Na?eloma nisem omejen na thule tako, da tudi kak?en drug predlog za dobre nosilce. Predvsem je pogoj da so obi?ajne kvadratne palice, se montirajo na fiksne to?ke in da palice visijo ?ez vpetje, da je malo ve? prostora (ne tako kot original, kjer se palice zaklju?ijo v noge). Torej na tak na?in (stara mazda 3), samo da ima kvadratne palice.
maxresdefault.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero motorno olje je potrebno za servis in koliko litrov za Mazdo 3 G120? Gruntam, da bi ga kar sam nabavil za prvi servis:)

 

na mimovrste je full poceni Mazda olje:

https://www.mimovrste.com/motorna-olja/webhiddenbrand-olje-mazda-dexelia-ultra-dpf-5w30-1l

 

Sem dal povpra?evanje na 3 mazda avtosalone in cene so kar razli?ne - 175, 190 in 220 eur (Interclass, A cosmos BTC in Kolmani? MS).

 

Kako se vam zdijo te cene, so to standardne oz obi?ajne?

 

Hvala

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katero motorno olje je potrebno za servis in koliko litrov za Mazdo 3 G120? Gruntam, da bi ga kar sam nabavil za prvi servis:)

 

 

 

 

V prirocniku za uporabo je vse napisano ... in sicer tocneje na strani 6-25 

 

skitched-20180503-195214.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.