Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Tudi sam se odlo?am za nakup Mazde 3 Sport s Challenge opremo. V paketu Challenge je namre? vse, kar jaz potrebujem (delam cca. 25 km na dan). Me pa pri tem zanima ali obstaja kak?na mo?nost naknadne vgradnje parkirnih senzorjev oz. ali ima kdo ?e kak?ne izku?nje s tem?

Hvala za odgovor in LP

Tudi zame ima chalenge vse in ?e ve? kot potrrbujem. Seveda se da vgraditi. Po mojem mnenju je pa ?e bolj?e vgraditi kamero, tako sem naredil tudi sam. Avto ima ?e vse pripravljeno, tudi izvrtino za kamero in komplet elektriko. Samo kupi? kamero iz ebaya za 30 EUR in zmontira?, navodila so tudi na tem forumu. Lp Peter

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislil sem da je nikoli NE izklapljam....torej da jo vedno vklopim (oziroma se sama) Pri Citroenu je tak oda se bo vedno avtomatsko vklopila/izklopila, in ?e res to ho?e? izklopiti obstaja kompliciran postopek izkolpa...vsaj eno minuto, vsebuje pa nogo, bremzo, roko, ?toparico in knjigo z navodili...... Zakaj pri avtomatikih? Ker je smrt da pritiska vsa sila na menjalnik.

V prvo se itak daje zgolj preventivno, ne za bremzanje....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja najdra?ja je to "preventivo" izpilila. Pri svojem meganetu (ro?ni menjalnik) pri parkiranju vedno zategne ro?no, prestave pa v ler. Seveda sem ?e zdavnaj obupal da bi jo spreobrnil v njeni veri da je to edini pravi na?in. :huh: 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e redno vzdr?uje? avto ti ne more zamrzmiti ro?na.

 

A to pomeni da redno odstrani? zajlo in spiha? ven ves kondenz, zatem jo pa ponovno hermeti?no zapre?? :P Al kako si to predstavlja?? :P

Ampak ?e nih?e tu se ni javil da bi povedal kdaj mu je nazadnje zamrznila ro?na.

 

Cca 3 leta nazaj. Sicer ne na Mazdi, ampak vseeno ni zabavno biti zataknjen na parkiri??u pri -10.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh ta elektricna rocna je pa od hudica, zadnjic je bratrancu kar od enkrat spustila, avto je bil v leru in avto veselo po dvoriscu navzdol k sreci se je avto ustavu na ful velkmu grmicevju drugac bi audi drajsal po steni cca. 40metrov in bi imel celo levo stran podrajsamo.tako da na koncu ni bilo niti praske..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti pri obeh mojih japoncih po ve? kot 300 000km uporabe ni bilo nobenih problemov z zajlami, pri Renoldu pa ?e pred 30 leti ni ni? zmrzovalo, tako da res ne vem zakaj bi moral nekaj zajle odstranjevat pa su?it bodne. Pa so moji avti redno do?ivljali parkiranja tudi v malenkost ostrej?ih klimatskih pogojih kot jih pri slo povpre?nemu uporabniku. 

 

Mi ?e na misel ne pride, da bi avto pustil viset na menjalniku, so predragi. 

 

Samo kot zanimivost. Sicer pri nas v slu?bi parklac ni ?ist navaden - je zelo specifi?en, nezategnjena ro?na pomeni kr?itev varnostnih predpisov, zaradi ?esar pokasira? odvzem dovoljenja za vo?njo slu?benih avtov, pa posledi?no lahko tud kr?itev delovnih obveznosti. Pri nas vsi zategujemo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ro?na ki se redno uporablja nima nobenih problemov, problemi so pri avtih ki stojijo. Spomnim se moje vrle be?e octavie, ki sem jo dobil pri prej?njem delodajalcu. Avta nih?e ni maral, in je po dveh letih nevo?enja najprej (pri 14.000km) potreboval nove zadnje diske in bremze....ker je tako dolg stal z zategnjeno ro?no

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to pomeni da redno odstrani? zajlo in spiha? ven ves kondenz, zatem jo pa ponovno hermeti?no zapre?? :P Al kako si to predstavlja?? :P

 

Cca 3 leta nazaj. Sicer ne na Mazdi, ampak vseeno ni zabavno biti zataknjen na parkiri??u pri -10.

Ne, to pomeni, kot so ti ?e tudi spodaj napisali, da ?e jo redno uporablja?-beri zateguje? in popu??a?, ne bo? imel nikoli z njo problemov. Jaz pri nobenem avtu do sedaj v 35 letih nisem imel te?av.

Pa je avto velikokrat stal tudi na -20 in ve? stopinjah.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi zame ima chalenge vse in ?e ve? kot potrrbujem. Seveda se da vgraditi. Po mojem mnenju je pa ?e bolj?e vgraditi kamero, tako sem naredil tudi sam. Avto ima ?e vse pripravljeno, tudi izvrtino za kamero in komplet elektriko. Samo kupi? kamero iz ebaya za 30 EUR in zmontira?, navodila so tudi na tem forumu. Lp Peter

 

Lahko dobim prosim povezavo do teh navodil, ker jih nikakor ne najdem :) Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi trojk z Rev. Top opremo ni. Je tak paket res tako redek pri nas?

Kak?en ekvivalent opreme je pri Nemcih za na? rev. top ... Sports-line inu leder ... morajo oni ?e kaj dodatno vzeti kot opcijo, da bi bilo enako oemnjeni opremi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes sem avto malo spral z vapom...in seveda opazim, da mi zadnja desna lu? rosi...mislim  :rolleyes: ...avto ni star niti leto dni pa se mi ?e to dogaja...bom naslednji? malo poslikal pa poslal na servis pa naj zamenjajo lu? pri naslednjem servisu...a se je komu to dogajalo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom spremljal stanje kaj se bo dogajalo, pa ?e se ?e kje drugje pojavi...sem pa razo?aran, da se tak?ne banalne stvari ?e zmeraj dogajajo, no ja, upam da je samo ena problemati?na...prej pri Peugeotu se mi v 6 letih ni nikjer zarosila lu?...tastu je ravno pred kocem garancije zarosila zadnja lu? pri Scenicu, tako da so mu jo ?e zamenjali...mah bo pa? naslednji avto spet Peugeot :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ja no, to mi gre na ?ivce da se ne izrazim druga?e...kupi? fakin nov avto pa dobi? vlago v lu?i, ko ga pere?, pa gre? iz avtopralnice pa so fokusi od znotraj mokri :rolleyes: ...to me res jezi, kot da neko staro jajco vozi? jebote...pa ajde da se zgodi ko je star par let, bi ?e nekako zastopu, samo manj kot eno leto pa...bodo ?e zamenjali, ko me bo dovolj motilo...?e le ne bo ?e kaj drugega narobe, pa da ne omenjam ?e barve, malo bolj grdo jo pogleda? pa se odkru?i...WTF...dobro se je za?elo  :rolleyes: ...druga?e je avto svetoven samo take ?lamaprije so pa groza...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je okru?la barva na ogledalu, cca 1cm2. Ni videt da bi blo kej udarjeno, prou en ko??ek laka je odpadu, ku da se vidi ?rno plastiko. Je tudi bol na vrhu tako da ni mogu kdo z vrati na parkiri??u al kej podobnega. Ni tudi nobene po?kodbe al praske na plastiki

 

Dam eno sliko v naslednjih dneh.

 

Prizna to Mazda pod garancijo?

 

Nisem pa ?e meu ?asa nobenga klicat in se ukvarjat s tem, ?eprav je ?e ene 2-3 mesce ?lo mino odkar sm opaziu.

 

Poslano z mojega SM-A520F z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. So vam ob nakupu dali vknji?ico KRATKA navodila za uporabo ali tista ob?irna navodila na 727 straneh?

 

2. ?e v prometnem dovoljenju pi?e dr?ava porekla Japonska, to pomeni, da je bila tam tudi narejena?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.