Skoči na vsebino

Mobilna telefonija

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Jaz bi kupil eno lokalno SIM kartico, ki bi jo uproabljal za prenos pdoatkov... Klicev nimam veliko... pa tudi ti niso tako grozno dragi... Prenos podatkov pa zna hitro nanesti kar precej € :D  ... 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Moj primer 5 let nazaj... 

3 dni Sarajeva...petek, sobota in nedelja...v ponedeljek okoli 14e ure pa SMS obvestilo o porabi... Račun bil 470€. 

Kar se dragih klicev tiče, ne vem, kaj je zate drago. Tudi v Tanzanijo je dober euro plus DDV na minuto iz Slovenije. 

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano

Hvala za predloge, glede na napisano razmisljam o sim kartici bh in en star telefon. Sem gledal na bh telecom imajo paket turist in neko esim ampak ni v fizicni obliki sim. Je komu jasno kako to deluje? 

Ps: zgleda sem ze star 😕

Napisano

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

pred 2 minutama je scania napisal:

Hvala za predloge, glede na napisano razmisljam o sim kartici bh in en star telefon. Sem gledal na bh telecom imajo paket turist in neko esim ampak ni v fizicni obliki sim. Je komu jasno kako to deluje? 

Ps: zgleda sem ze star 😕

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Jaz podatke vgasnem. Pa čao pero.

Sem bil 7 dni v SF. Brez 1€ stroška.

Napisano

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

  • Všeč 2
  • Hvala 2
Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:

Ampak glavnina tega zneska je bil verjetno prenos podatkov ... Kot sem napisal... jaz klicev nimam veliko ... Ce gledam recimo za februar so podatki sledeci:

 

image.jpeg

Je pa fajn imeti prenos pdoatkov ravno v tujini... kjer veckrat rabim recimo Google Maps in podobno... Zato bi jaz verjetno v takem primeru poiskal kaksnega od ponudnikov (najbolje lokalni), ki nudi predplacniski zakup podatkov ... Ce recimo zadostuje 1GB, je tudi pri A1 mozna opcija 1GB izven EU ... kjer je pokrita tudi BiH in stane slabih 10€ ... 

 

image.jpegimage.jpeg

 

Ce mobilnik omogoca eSIM, je tudi opcija, da ze prej nabavis recimo airalo ... kjer so tarife za BiH sledece:

 

image.jpeg

 

 

 

eSIM je v bistvu virtualna SIM kartica... in telefon ti mora to podpirat... Kateri telefon imas? 

Hvala za razlago. Telefon pa imam xiaomi 11t

pred 1 minuto je robertk6 napisal:

Moje izkušnje ; Dubaj, na letališču kupil sim za 10E in uporabljal le to ( je imela 10GB podatkov in klice)

                          Črna Gora ,isto SIM 10E in imaš gor vse , prav tako smo naredili v Sarajevu in Beogradu, mislim da so to najboljše opcije razen če misliš potem iz te SIM klicarit v SLO.

Saj klicem lahko preko wifi viber ali preko duo, samo za prenos podatkov rabim njihovo opcijo.

@Jest mogoče kaj takega 

WWW.BHTELECOM.BA

Tourist Offer

 

 

Samo nevem ali ima esim ali dobim klasicno sim kartico in seveda ce velja teh 10dni od nakupa ali od aktivacije ko vstavim sim.

Napisano

Kolikor gledam tukaj >> https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t-11099.php , tvoj mobilnik ne podpria eSIM... ima pa Dual SIM... torej lahko vsatvis dve nanoSIM kartici... Tako si lahko na svoji se vedno dosegljiv, obenem pa vstavis se drugo fizicno nanoSIM in nastavis, da podatke kuri iz te kartice ... 

 

Na tvojem linku ne najdem informacije, ce je to eSIM ali fizicna SIM kartica ... Ti vsekakor potrebujes fizicno SIM (nanoSIM) ...  

 

Aja... prvi Xiaomi z eSIM je naslednik tvojega... torej model 12T >> https://xiaomiui.net/xiaomis-first-global-phone-with-esim-support-xiaomi-12t-pro-36638/

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

@scania koliko sem uspel prgledat ponudbo na tvojem linku je skoraj 100% da dobiš navadno SIM je pa mislim da opcija če želiš esim. Drugače pa ni problemov ker to v vsaki trafiki doli prodajajo + tega so bosanci taki narod da ti bojo z veseljem pomagali pri vsej tej kolobociji.

Napisano

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 13 minutami je mazdaman napisal:

Vzami   Še en tefon zraven in v njega daj BH kartico z mobilnimi podatki, ter sheran WiFi .

 

Vklopi na svojem telefonih WiFi klice in svoj telefon postavi v letalski način in vklopi WiFi. Če operater omogoča wifi klice si zmagal, Telekom to ima T2 bi pa naj v tem letu to omogočil. 

A1 nima te opcije, lahko pa vbistvu normalno šeram wifi preko BH kartice, na mojem telefonu imam letalski način in wifi vklopljen pa lahko preko Google meeta kličem. drži?

Napisano

Priporočam
Mobi čuk

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
A1 nima te opcije, lahko pa vbistvu normalno šeram wifi preko BH kartice, na mojem telefonu imam letalski način in wifi vklopljen pa lahko preko Google meeta kličem. drži?

Drži. Kličeš preko meet, Viber, ... Edino SMS ne dela.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Včeraj mi je prvič v lajfu počil enkrat na telefonu (S20). Imel sem ga v žepu in odpel pas na hlačah tako, da je malce udaril v "sweet spot" telefona in naredil pajkovo mrežo. Da ne omenim, mi je padel ene 200x v treh letih na tla in je vedno ostal cel.

Sicer je telefon še vedno uporaben, ampak samo vprašanje časa je, kdaj bodo manjši delci odpadli ven in bo zazevala večja odprtina.

 

 

Že pred kratkih sem želel zamenjat zadnjo stran telefona, ki bila počena od drugega dneva uporabe dalje + baterijo, da bi telefonu podaljšal življenjsko dobo. Sedaj imam za popravit še sprednjo steklo in sem si naračunal cca 360 € za vse. Al to al pa nov mobitel in novo odplačevanje 24 mesecev...

 

Ima kdo tanov S23? Vse ostalo, kar ni flag ship me ne zanima.

Pa že S20 je delal fenomelne slike. Ali jih lahko S23 še boljše?🙈

 

Napisano

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

  • Všeč 2
  • Začuden 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 33 minutami je pob napisal:

Ima kdo tanov S23? Vse ostalo, kar ni flag ship me ne zanima.

Pa že S20 je delal fenomelne slike. Ali jih lahko S23 še boljše?🙈

 

 

Mam S23 en slab mesec, ampak sem slab pri fotkah in to mi tud ni primarna lastnost telefona, tako da ne vem če ti lahko karkoli pomagam.

33112_1.png

Napisano
pred 31 minutami je Boss napisal:

 

Mam S23 en slab mesec, ampak sem slab pri fotkah in to mi tud ni primarna lastnost telefona, tako da ne vem če ti lahko karkoli pomagam.

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

Napisano
pred 35 minutami je NevLado napisal:

Vzami novega na obroke (glede na trenutne finančne floskule).

 

Dejansko je tako, da razmišljam v to smer. Lažje dat 30 eur na mesec kot pa slabih 400 iz prve. Čeprav mi gre na k., ker se vse draži in tega res nism rabil zdej...

 

@Boss, kak je pa telefon drugače? Vreden nakupa za tvoje potrebe?

Tudi pri meni fotke niso prve, ampak sem se zalotil nazadnja leta, da rad pofotkam kakšno lepo sceno s sončnimi vzhodi/zahodi in zato rad vprašam. Je pa tako, da mi je ta S20 dobro služil in bi mi še naprej, če se neb zgodila nesreča.

Pa ugotovil sem, da mi neke funkcije mobitela sploh niso več pomembne in vredne raziskovanja, S20 v treh letih sploh nisem pregledal, kaj vse omogoča. Torej, pomembna je baterija, hitrost, fotoaparat in pa seveda velikost aparata, da mi paše v dlan, da lahko opravljam z njim z eno roko - S20 je bil taman, pa tudi S8 pred njim. :) 

Napisano
Pravkar je pob napisal:

 

Dejansko je tako, da razmišljam v to smer. Lažje dat 30 eur na mesec kot pa slabih 400 iz prve. Čeprav mi gre na k., ker se vse draži in tega res nism rabil zdej...

 

@Boss, kak je pa telefon drugače? Vreden nakupa za tvoje potrebe?

Tudi pri meni fotke niso prve, ampak sem se zalotil nazadnja leta, da rad pofotkam kakšno lepo sceno s sončnimi vzhodi/zahodi in zato rad vprašam. Je pa tako, da mi je ta S20 dobro služil in bi mi še naprej, če se neb zgodila nesreča.

Pa ugotovil sem, da mi neke funkcije mobitela sploh niso več pomembne in vredne raziskovanja, S20 v treh letih sploh nisem pregledal, kaj vse omogoča. Torej, pomembna je baterija, hitrost, fotoaparat in pa seveda velikost aparata, da mi paše v dlan, da lahko opravljam z njim z eno roko - S20 je bil taman, pa tudi S8 pred njim. :) 

Če daš danes 400 eur, si plačal telefon po trenutni ceni

 

Če ga vzameš na obroke za 24 mesecev in vmes pride inflacija si z obroki (ki se pri telefonih ne spreminjajo) dejansko v profitu par centov :D 

Napisano (urejeno)

(Brisano)

Popravljeno od pob
Napisano
pred 16 minutami je NevLado napisal:

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

He, He, takole bi se šli pri nas socializem. Kaj ne, Boss? 😉

 

 

Napisano
pred 46 minutami je NevLado napisal:

Oooo lejga Bossa priden kapitalistek, kupu day 1 telefon ob izidu :lol:

 

Če bi redno spremljal forum sem to že objavil in zraven tudi napisal, da je to menjava po 5 letih uporabe S9. Pa ga ne bi, če ne bi baterija komaj še kej zdržala, pa da sem dobival sporočila na ekran, da jo je treba menjat, pa da ne bi bila slika že rahlo zapečena na OLED ekranu, pa da USB-c port ni več deloval. Tko da ja pride tudi enkrat dan, ko je treba stvar zamenjat - ko pa bo kapitalizem spet začel izdelovati stvari za dolgotrajno uporabo bi pa še počakal. 😜

 

 

pred 29 minutami je Alex napisal:

He, He, takole bi se šli pri nas socializem. Kaj ne, Boss? 😉

Zanimiva izjava nekoga na forumu, kjer debatiramo o nakupih premijum vozil za 30+k€. 🤣😂🤡

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Jest napisal:

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

In tako boš lahko še vročega dal dalje 🙂 

 

 

Napisano
pred 2 urama je Jest napisal:

Jaz dobim enega S22 ;) …. Sem imel vceraj sreco in sem bil izzreban v nagradni igri novega ponudnika re:do ;) Pa bomo potem videli, kako se obnese… 

 

 

Hvala bogu da greš dol iz apla🤪

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.