Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

jest al pa kaksen drug, ki bi znal pomagat:

 

imam eno nokio 8110, ki sem jo dobil od mobitela...zdaj je idealni cas, da jo usposabljam, edino pa bi rabil imet sluzbene maile...

sem probal preko nastavitev, imap, host name, itd itd, pa ne gre...mi pise invalid username or password...

 

sem jim tudi pisal, ampak imajo brezvezen helpdesk

 

moj host pa je b2.hitrost.net

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno je, kje imas sluzben mail in kako je dosegljiv... rabis za dostop kaksen certifikat (SSL)? Imas mogoce dvostopenjsko avtentikacijo? V tem primeru se ponavadi preko spletne poste nastavi posebno geslo za dostop preko IMAP ali POP3... tako nekako kot ima Gmail >> https://support.google.com/mail/answer/185833

 

Mogoce po teh navodilih >> https://podpora.hitrost.com/p/kako-nastavim-e-postni-predal-v-e-postnem-odjemalcu/ 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

A se splača počakat na kak novi telefon kak mesec ali dva?

Sedanje Huawei P20 mi je odlično služil, a imam zadaj počeno steklo pri kamerah in bi morda šel v menjavo.

Vzel bi spet Huawei a pri P40.. ni več googla zraven.

Prehod na samsung S20 pa se bojim, da ne bo tako lahek. Imamo eno S10 in tako obupno dela Fingerprint. 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je mazdaman napisal:

A se splača počakat na kak novi telefon kak mesec ali dva?

Sedanje Huawei P20 mi je odlično služil, a imam zadaj počeno steklo pri kamerah in bi morda šel v menjavo.

Vzel bi spet Huawei a pri P40.. ni več googla zraven.

Prehod na samsung S20 pa se bojim, da ne bo tako lahek. Imamo eno S10 in tako obupno dela Fingerprint. 

Če ne druzga se splača počakat že zarad razloga, da se bodo zdajšnji pocenili. :D Ta z novimi Huaweiji brez Googla je res mal kisla, mogoče Xiaomi? Pa OnePlus prihaja neka srednja verzija ven ravno v teh dneh - Nord.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja saj potem pa skozi samo čakaš, da se zdajšnji novi model pocenil. Pa potem spet nov, ki se bo pocenil,... Mogoče pa počakam, da pride ven Note 20 in bo mogoče S20+ kaj ceneje.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je mazdaman napisal:

Ja saj potem pa skozi samo čakaš, da se zdajšnji novi model pocenil. Pa potem spet nov, ki se bo pocenil,... Mogoče pa počakam, da pride ven Note 20 in bo mogoče S20+ kaj ceneje.

Ja haha. Drugače pa moje priporočilo bi bilo, da iščeš nekaj, kar je čim bolj Android. Sepravi, da nima še enega sloja kustomizacij čez kot imajo na primer Samsungi. Še boljše je Android One. Poglej Nokijo 5.3 in 8.3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi čakam konec leta, da vidim kaj bo Apple sproduciral od sebe. Mogoče se splača počakat mesec dva če ne rabiš nujno. Če bi me spraševal aprila, bi rekel kupi :)

Za pure Android lahko pogldaš  Google Pixel in pa tudi OnePluse je baje super. Poznam dva in nista imela nič slabega za povedat. En je pravil, da je celo boljši kot Samsung.

 

Vzami P40 kot možnost odcepitve od Googla :P Baje se da naložiti več ali manj vse razen NLB banke.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem imel pred kratkim na testu P40 Pro+ ... pa sem vseeno pogresal par Googlovih zadev... Recimo Google Photos za sinhronizacijo fotk... Pa precej drugih programov se ni na voljo preko AppGallery ... Sicer so na voljo za dolocene programe kar ikone z linkom na spletno verzijo (recimo Strava vem, da je zaenkrat resena na tak nacin) ... Jaz ce bi si kupoval tak telefon v visjem cenovnem rangu, bi verjetno raje izbral kaj "polnovrednega" ... Recimo ce bi se omejil na Huawei, bi raje vzel predhodnika P30 Pro ... Bo se trajalo nekaj casa, da bodo na voljo vse zadeve s polnovrednimi razlicicami ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imeli smo dve Nokie 6 leta 2018, 

 

Saj na koncu bom vzel P30Pro ali pa morda S20+ če ne bo cena prehuda

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je amatej napisal:

Jaz tudi čakam konec leta, da vidim kaj bo Apple sproduciral od sebe. Mogoče se splača počakat mesec dva če ne rabiš nujno. Če bi me spraševal aprila, bi rekel kupi :)

Za pure Android lahko pogldaš  Google Pixel in pa tudi OnePluse je baje super. Poznam dva in nista imela nič slabega za povedat. En je pravil, da je celo boljši kot Samsung.

 

Vzami P40 kot možnost odcepitve od Googla :P Baje se da naložiti več ali manj vse razen NLB banke.

Če gledaš poceni jabuk, iphone SE nimaš kaj razmišljat. 

 

Pixel-i imajo probleme s kvaliteto izdelave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čeprav mi je pa fascinantno kako se je kitajski Huawei prebil v premium cene... Včasih je bila med Samsungom in Apple neka cenovna razlika. Vsako leto je manjša, če ni že celo izpuhtela. Huawei pa pred leti pocen kitajc, zdej pa cena ista kakor jabuk ali pa samgnus.

 

No sej, to je pa drug problem. Plačaš za telefon 1k€ dobiš pa pofl od izdelave 😕 Da ne omenjam, da za tak denar dobiš ultrabook :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je amatej napisal:

Čeprav mi je pa fascinantno kako se je kitajski Huawei prebil v premium cene... Včasih je bila med Samsungom in Apple neka cenovna razlika. Vsako leto je manjša, če ni že celo izpuhtela. Huawei pa pred leti pocen kitajc, zdej pa cena ista kakor jabuk ali pa samgnus.

 

No sej, to je pa drug problem. Plačaš za telefon 1k€ dobiš pa pofl od izdelave 😕 Da ne omenjam, da za tak denar dobiš ultrabook :D

+1

 

Pa tudi OnePlus gre gladko v to zgodbo poleg. 

 

Pa ravno zadnjič smo o tem, kako Kia vstopa v premium market med avtomobili. Isto. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je NevLado napisal:

+1

 

Pa tudi OnePlus gre gladko v to zgodbo poleg. 

 

Pa ravno zadnjič smo o tem, kako Kia vstopa v premium market med avtomobili. Isto. :)

Kdo vstopa v Premium razred? 😎

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je amatej napisal:

Čeprav mi je pa fascinantno kako se je kitajski Huawei prebil v premium cene... Včasih je bila med Samsungom in Apple neka cenovna razlika. Vsako leto je manjša, če ni že celo izpuhtela. Huawei pa pred leti pocen kitajc, zdej pa cena ista kakor jabuk ali pa samgnus.

 

No sej, to je pa drug problem. Plačaš za telefon 1k€ dobiš pa pofl od izdelave 😕 Da ne omenjam, da za tak denar dobiš ultrabook :D

Cez samo izdelavo pa res pri tadrazjih Huaweih tezko kar slabega povem... Glede primerjave z ultrabookom pa... Saj je tudi pri zmogljivostih dokaj primerljiv z ultrabookom... Pa probaj recimo telefonirat z Ultrabookom ali ga spravit v zep 🤣 ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bolj prisegam na honor. Je pa to ista znamka kot huawe. To naj bi bila znamka, kjer naj bi bili pretekli top modeli  zapakirani za neko  srednjo ceno.Jaz sem zadovoljen z kvaliteto izdelave in samega telefona. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je, da kakovost izdelave, vsaj ce se gleda drazje modele, pri Huawei in Honor nic ne zaostaja za Samsung in Apple, kvecjemu jih presega.

 

Skok Huaweija ne preseneca - razumejo, kaj rabijo uporabniki - zmogljivo napravo z dobro baterijo in nadpovprecno kamero - posledicno tudi racunajo toliko kot konkurenca. Sploh zato, ker imajo tudi podporo (uradno in s strani skupnosti uporabnikov) na visokem nivoju - to je vcasih se bolj pomembno. Trenutno jih res tepe ameriska blokada in odsotnost Google storitev na najnovejsih modelih - pac z vidika povprecnega uporabnika, ki ni heker.

 

Kar se tice pametnih telefonov, se velja - v kolikor se isce Androidno napravo - ozreti se k proizvajalcu Xiaomi. Ta je vedno znal narediti vrhunski hardver, sepal je pa softver. No, zdaj je tudi to odpravljeno, skupnost uporabnikov pa je poskrbela, da so neuradni firmware nekaj najboljsega, kar lahko dobis v Androidnem svetu. In tako so Xiaomi telefoni prave rakete v razmerju zmogljivosti/cena.

 

Kdor bi pa isce telefon za stotaka (ali kaj podobnega), pa veliko dobi tudi pri manj znanih kitajskih proizvajalcih, kot npr. Ulefone, Elephone in podobnih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej to je glavni problem, ko moraš enkrat začet šarit po sistemu, da ga updejtaš. Ajde, nas par poznavalcev že, ampak kaj pa ostala masa ljudi? In jst se res nimam cajta s tem ukvarjat v lajfu pa mi je blo to zanimivo delat, ko so bili zunej Samsung Galaxy S2ke in podobni. Zato pa pravim, da je Android One life, ker sam stisneš tist update in je mir. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
    • Z veseljem! zoom zoom!  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.