Skoči na vsebino

Mobilna telefonija


jures

Priporočeno sporočilo

pred 6 urami je MazdaBoy napisal:

 

Eh, to maš 10 let mir z applom 😉 👍

 

Haha, nehi, uscal se bom 😂🤣.

 

Moja kolegica na firmi skrbi za vse službene telefone in seveda naši vrhovni budžovani hočejo met apple, ker seveda nisi dovolj fensi in dovolj buržujski, če ga nimaš in si bohnedaj na Samsungu al pa še hujš na kakem kitajcu. V glavnem, 2-3 leta pol nam pa ta jajca ležijo vsepovsod. Pravijo, da so pokvarjena, jaz pa mislim, da so le iz trenda. 😆

  • Všeč 6
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Boss napisal:

 

Haha, nehi, uscal se bom 😂🤣.

 

Moja kolegica na firmi skrbi za vse službene telefone in seveda naši vrhovni budžovani hočejo met apple, ker seveda nisi dovolj fensi in dovolj buržujski, če ga nimaš in si bohnedaj na Samsungu al pa še hujš na kakem kitajcu. V glavnem, 2-3 leta pol nam pa ta jajca ležijo vsepovsod. Pravijo, da so pokvarjena, jaz pa mislim, da so le iz trenda. 😆

Kot praviš, res je, nisi fensi in kul, če nimaš jabolka. Pol pa folk pizdi, ko ni nič zastonj zanj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Alex napisal:

Kot praviš, res je, nisi fensi in kul, če nimaš jabolka. Pol pa folk pizdi, ko ni nič zastonj zanj. 

 

Da ne bo tako, kot z Mazda bencinarjem. Dokler ga nisi imel sam, ni bil vreden nič, sedaj pa je postal premijski avto.😃

 

Alex, Mazda CX-30 in Apple iPhone 14 pro. :)

 

 

Sam Apple izdelka še nisem imel. Ampak sedaj vidim pri mojih, da je gor že veliko uporabnih programov, ki delajo res dobro. Stvari delajo, da ne govorim o komunikaciji in nastavitvami med napravami istega uporabnika.

 

Glede USB-lightning kablov itd. ... so res dragi. Telefonu je Apple radodarno priložil 1 zastonj USB kabel, podobno kot Mazda časti 1 servis. :) 🤣 Dodatno sem kupil 2 originalna za v Mazdi (na črni petek), pa naročil še približno 10 različnih dobro ocenjenih "no name" s Kitajske, vsi skupaj pa so prišli za enega originalnega, cca. 30 €. :)

 

Brezžične Sony in Samsung slušalke delajo tudi na Apple.

 

Potem sem v roko dobil od enega z Bolhe nov "original" Apple polnilec za nekaj €, kupljen preko Ebay.de. Na izgled enak kot original, pod povečevalnim steklom pa morda na 2 mestih manj natančno narejen. Itak nisem verjel, da bi bila lahko cena 8x nižja, kot je original. Ga dam na tehtnico in vaga 2 g več kot original (57g namesto 55g). Priključen v vtičnico pa je dajal 5,24 V, medtem ko original na USB izhodu nima napetosti, če njegova pamet pravi, da nanj ni priključen telefon. Tako da smo potem za telefone kupili še 3 originalne polnilce za 90€, ceneje kot so lahko posledice morebitnega požara zaradi nevarnih ponaredkov. 😥 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Janez007 napisal:

 

Sam Apple izdelka še nisem imel. Ampak sedaj vidim pri mojih, da je gor že veliko uporabnih programov, ki delajo res dobro. Stvari delajo, da ne govorim o komunikaciji in nastavitvami med napravami istega uporabnika.

 

Glede USB-lightning kablov itd. ... so res dragi. Dodatno sem kupil 2 originalna za v Mazdi (na črni petek), pa naročil še približno 10 različnih dobro ocenjenih "no name" s Kitajske, vsi skupaj pa so prišli za enega originalnega, cca. 30 €. 

 

Brezžične Sony in Samsung slušalke delajo tudi na Apple.

 

Potem sem v roko dobil od enega z Bolhe nov "original" Apple polnilec za nekaj €, kupljen preko Ebay.de. Na izgled enak kot original, pod povečevalnim steklom pa morda na 2 mestih manj natančno narejen. Itak nisem verjel, da bi bila lahko cena 8x nižja, kot je original. Ga dam na tehtnico in vaga 2 g več kot original (57g namesto 55g). Priključen v vtičnico pa je dajal 5,24 V, medtem ko original na USB izhodu nima napetosti, če njegova pamet pravi, da nanj ni priključen telefon. Tako da smo potem za telefone kupili še 3 originalne polnilce za 90€, ceneje kot so lahko posledice morebitnega požara zaradi nevarnih ponaredkov. 😥 

Lepo, natančno in pedantno opisano kot vedno. 👍

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Boss napisal:

 

Haha, nehi, uscal se bom 😂🤣.

 

Moja kolegica na firmi skrbi za vse službene telefone in seveda naši vrhovni budžovani hočejo met apple, ker seveda nisi dovolj fensi in dovolj buržujski, če ga nimaš in si bohnedaj na Samsungu al pa še hujš na kakem kitajcu. V glavnem, 2-3 leta pol nam pa ta jajca ležijo vsepovsod. Pravijo, da so pokvarjena, jaz pa mislim, da so le iz trenda. 😆

 

Spit Take Lol GIF by Justin

Naj še ostali povejo, k majo iphona, kake izkušnje imajo, sej je ziher tle še kdo 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam iPhone ze od prvega modela pred ene 15 leti ... Nekaj casa sem vasko leto menjal, ko je prisel ven nov model... v zadnjem casu pa kaksnega tudi preskocim :) ... Trenutno imam iPhone 13 Pro ... Letosnji iPhone 14 Pro sem "preskocil" ... 

 

Ima pa zena v uporabi iPhone 7 Plus, ki sem ga jaz kupil nekje v 2017, potem po kaksnem letu ga je "podedovala" hci, ze nekaj let pa ga uporablja zena (prej je uporabljala iPhone 5s, ki se se vedno valja po mizi in ga uporabim za kaksem test). Lani sem na iPhone 7 Plus samo dal menjat baterijo, ker stara ni vec zdzrala cel dan... Zena se tezko navadi na kaj novega, zato je bila odlocitev, da se menja samo baterija... 😛 

 

Je pa prednost, ce uporabljas se kaj drugega, ker cel Applov ekosistem skupaj deluje odlicno ... Sam sem od leta 2007, ko sem kupil prvi iPhone, presalatal tudi iz Windows OS na Mac OS ... in od takrat dalje je moj primarni racunalnik vedno Apple ... od iMac-ov, MacBookov, MacBook Pro, ... trenutno v uporabi osnovni Mac mini z M1 procesorjem ... In ga uproabljam za vecino zadev... tako sluzbeno kot privat... Najvecji napredek s tem procesorjem je pri obdelavi videa .. a tudi ostalo deluje BP. 

 

Seveda je tudi tablica Applova (iPad Pro z M1 procesorjem) in je v uporabi predvsem doma skoraj bolj kot namizni Mac mini ali sluzbeni MacBook Pro... Predvsem za konzumiranje vsebin... 

 

Sem pa vmes tudi vedno imel se kaksen mobilnik z Android OS, kateri me pa niso nikoli prepricali. Sicer so bili hardversko vedno precej zmogljivi... vendar pa so se po daljsi uporabi zaceli obnasati nestabilno... Ima pa mami ze nekaj let v uporabi enega Alcatela (Alcatel 5), predvsem zato, ker iPhone nima slovenscine... in ker je bil res poceni (cenejsi rang)... 

 

Pred casom celo se z Windows Phone in se vedno imam enega predstavnika ... Microsoft (Nokia) Lumio 950 ... in se vedno deluje, le zeloooo pocasen je in si moras vzeti cas :) ... 

 

Pasted_Image_27_12_2022__09_37.jpg

image.jpeg

 

Ko sem sedajle prizgal iPhone 5s za "foto shooting" ... mi je celo ponudil eno posodobitev... in to pri telefonu iz leta 2013 :) ... 

 

image.jpeg

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je MazdaBoy napisal:

Torej, če povzamemo, z iphonom ne moreš zgrešit 😛

 

To se mora vsak sam odlocit... Eni ga ze v osnovi ne marajo... drugim je vsec... Podobno kot recimo z Androidnimi mobilniki... ali pa z vsako drugo stvarjo ... :P 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moja izkušnja (pa nisem nikoli imel v lastni uporabi Apple izdelka), ampak sem jih vedno administriral za big boss-e :) je kot je @Jest rekel, njihov ekosistem je res dober in deluje, zdaj ali si pripravljen za dodatke, ki niso free doplačevati ali ne, se mora vsak sam odločiti, vsekakor pa za moje pojme tehnično zelo dovršeni izdelki, ki delajo (in so za moje pojme boljši kot kakšne druge firme). Bolj zabavno je usklajevanje iOS in drugih sistemov (če ima firma recimo WIN platformo, ampak se tudi to da).....najbolj so mi "smešni" ljudje, ki si kupijo Apple računalnike/tablice, potem pa gor tlačijo virtualke z WIN OS, to mi je pa povsem zgrešeno.....ne vem če to folk še prakticira ampak na začetku je bilo tega kar precej :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja dva centa: Applov ekosistem sicer deluje, a je močno močno precenjen.

 

Ne razumem, čemu bi za pametni telefon dal 1400, če telefon za 300-350 evrov drugega proizvajalca deluje vsaj tako dobro.

 

Potem pa še take neumnosti: normalen original polnilec 30€, kvazi hiter polnilec 70€. Razumem, ovce se strižejo. Ampak na trgu dobiš hitrejši (od Applovega najhitrejšega) polnilec za 7€. In to ne tak, da se ti vtičnica vžge, kar skrbi našega Janez007. 😃

 

Meni osebno je najbolj všeč Xiaomi (ampak samo modeli s Snapdragon procesorji), pa še to predvsem zato, ker imajo neverjetno dobro in veliko skupnost uporabnikov, ki razvije marsikaj. Tako so poleg odlične tehnične zasnove stvari hitro nadgrajene, sfrizirane itd. In tako stvar postaja čedalje boljša.

 

ČE imate Xiaomi telefon, si oglejte ROM-e na Xiaomi.EU. Predelani in optimizirani za Evropo, priporočam.

 

Kdor pa ima rad predvsem bliskovito hitro delovanje in res dolgo avtonomijo baterije, pa priporočam "olajšana" sistema SparkOS in ArrowOS.

 

Na zdaj že tri leta starem Mi 9T deluje SparkOS Android 13.3 - stvar "leti".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Xiaomi so sicer fajn... moti me pa, da pri njihovih aplikacija vcasih naletis na dele aplikacije, ki so v kitajscini ... :( ... Sicer ne vem, kako je pri telefonih, ker se nisem imel v uporabi kaksnega Xiaomija... imam pa nekaj druge elektronike in ne vem, ce je kaksna, kjer bi bilo vse OK :) ... Pred leti so bile recimo Huawei aplikacije podobne..., pa so vec ali manj zrihtali... OK... imajo druge slabosti, kot so recimo komplikacije z Googlovimi storitvami zaradi Trumpa ... In podobno je tudi z drugimi kitajskimi igrackami  :) ... 

 

Recimo aplikacija Mi Home za kamerice in ostale "home" oz. IOT naprave... Malo mesano ... in vcasih ne ves, kaj naj bi kluknil, ko je kaksno opozorilo v kitajscini ... 

A8E6B2BF-B440-47E1-8EDB-F66FF70FB54E_1_102_o.jpg 63C97B8F-04CB-49ED-8847-51B67DA69D3E.jpg 620D9BE0-1581-4BBD-BAE4-F5412706C000_1_102_o.jpg

 

 C82147E8-3D35-4C24-9FC8-A7E4BB9FC63A_1_102_o.jpg FD00CE8D-3146-4E5F-A3ED-B46F711BAAB7_1_102_o.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je dvorjan napisal:

Moja dva centa: Applov ekosistem sicer deluje, a je močno močno precenjen.

 

Ne razumem, čemu bi za pametni telefon dal 1400, če telefon za 300-350 evrov drugega proizvajalca deluje vsaj tako dobro.

 

Potem pa še take neumnosti: normalen original polnilec 30€, kvazi hiter polnilec 70€. Razumem, ovce se strižejo. Ampak na trgu dobiš hitrejši (od Applovega najhitrejšega) polnilec za 7€. In to ne tak, da se ti vtičnica vžge, kar skrbi našega Janez007. 😃

 

Meni osebno je najbolj všeč Xiaomi (ampak samo modeli s Snapdragon procesorji), pa še to predvsem zato, ker imajo neverjetno dobro in veliko skupnost uporabnikov, ki razvije marsikaj. Tako so poleg odlične tehnične zasnove stvari hitro nadgrajene, sfrizirane itd. In tako stvar postaja čedalje boljša.

 

ČE imate Xiaomi telefon, si oglejte ROM-e na Xiaomi.EU. Predelani in optimizirani za Evropo, priporočam.

 

Kdor pa ima rad predvsem bliskovito hitro delovanje in res dolgo avtonomijo baterije, pa priporočam "olajšana" sistema SparkOS in ArrowOS.

 

Na zdaj že tri leta starem Mi 9T deluje SparkOS Android 13.3 - stvar "leti".

 

Se strinjam. Tole glede Applovih cen je res bolano. In podobno - za svoj telefon sem pripravljen po občutku dati do cca 300€, tako kot za nekaj let star avto recimo do cca 20.000€. Ampak potem, ko iščeš na trgu vidiš, da so te cene v tvoji glavi glede na tržne ponavadi nerealne. 😏

 

Pri nakupu za druge je situacija malo drugačna, še posebno če so to žena ali otroci. Nikoli ne veš, kdaj jih boš rabil in se ti bo dobrota morda vrnila. 😍 😀 Ali pa imaš slabo vest, ker si vplačal električni agregat (celo dva), pa po nekaj mesecih nisi več prepričan, če ga boš sploh kdaj dobil. Zakaj bi potem kompliciral pri telefonih za par sto evrov. 🤣    

 

Ker rad kupujem rabljeno, predvsem zaradi nižje cene, sem vse tri iPhone kupil preko Bolhe, original zapakirane, še neodprta embalaža, z računom. iPhone 12 mini 64 GB je tako prišel 470€, iPhone 14 256 GB pa 865€/kos. Sem gledal tudi starejše nove modele, pa jih pod 600 praktično ni. Moj operater je bil še posebej prijazen, na črni petek bi lahko enak iPhone 14 256 GB dobil za samo 1.619€. 🙃

 

Glede strahu pred nevarnostjo električnih proizvodov pa je to ostanek neke davne poklicne deformacije. 😃 Samo ena stvar na to temo ... kakšen mesec nazaj ležim na kavču in gledam TV, nakar poči in zmanjka elektrike. Žena v kuhinji pa pravi "oprosti, jaz sem kriva".  😇 Z vilico je bezala kos kruha ven iz prižganega opekača.... pa vsi vemo, da jih je tako smrtno nevarno početje že kar nekaj ubilo. :(   

 

image.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ta model je redna cena (torej brez kakrsnihkoli tock ugodnosti ali podobnega sranja) pri nas med 1.149,00 € in 1.214,00 € ... Online iz Avstrije pa celo samo 1.099,00 € in z brezplacno postnino >> www.electronic4you.si (zal trenutno samo v rdeci barvi) ...

 

www.istyle.si

image.jpeg

www.telekom.si

 

www.a1.si

 

www.epl.si

nullimage.jpeg

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 12. 2022 ob 19:36 je TiEn napisal:

Sej je apple namerno upočasnjeval svoje naprave s posodobitvami, da si rabu na 2 leti menjat telefon,..

Ubistvu so hoteli podaljšat delovanje svojih naprav s starimi baterijami... namreč telefon, ki ima švoh baterijo, ne more več sfolgat "napada na procesor 100%", ker mu baterija klecne. Zato so določene akcije upočasnili, da ti ni umrl telefon ob prevelikem posegu po energiji.

 

Podobno naredi tudi osebni računalnik - če imaš preveč porabnikov in prešvoh napajalc. Al bo umrl al ti bo pa upočasnil določeno komponento.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam dolgo nisem bil ljubitelj apple zadev, sedaj pa sem nekako v njihovem ekosistemu in moram priznat, da dela. Se vedno me moti ta zaprtost in neko omejevanje, toda tudi na googlu (pac ce gledamo ios - android) je zelo podobno in tecno.

 

Zanimivo pa je da folk vedno primerja top iphone z cheap androidom. Tko pokazejo iPhone 14 Pro 512GB in potem nek najcenejsi huawei.

 

Sam sem kot imel OnePlus in potem Google Pixel. Ce sedaj pogledam cene teh telefonov me kar mine. Recimo oneplus 10 pro sedaj ko je v akcij je 800 eur drugace 950 eur. Google Pixel 7 pro je 860 eur.

 

Sam sem imel sreco in sem dobil iphone SE (2 leti nazaj) za 360 eur (placal sem brez davka). - pac je "najslabi" iphone ampak trenutno mi prav vse deluje kar rabim

 

so pa cene zadnje case tem napravam zblaznele v visave

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Bossek napisal:

Sam dolgo nisem bil ljubitelj apple zadev, sedaj pa sem nekako v njihovem ekosistemu in moram priznat, da dela. Se vedno me moti ta zaprtost in neko omejevanje, toda tudi na googlu (pac ce gledamo ios - android) je zelo podobno in tecno.

 

Zanimivo pa je da folk vedno primerja top iphone z cheap androidom. Tko pokazejo iPhone 14 Pro 512GB in potem nek najcenejsi huawei.

 

Sam sem kot imel OnePlus in potem Google Pixel. Ce sedaj pogledam cene teh telefonov me kar mine. Recimo oneplus 10 pro sedaj ko je v akcij je 800 eur drugace 950 eur. Google Pixel 7 pro je 860 eur.

 

Sam sem imel sreco in sem dobil iphone SE (2 leti nazaj) za 360 eur (placal sem brez davka). - pac je "najslabi" iphone ampak trenutno mi prav vse deluje kar rabim

 

so pa cene zadnje case tem napravam zblaznele v visave

refurbished iphone se dobiš za 218 eur na amazonu, preverjeno naročil kolega in je imel eno samo prasko zadaj, baterija pa nova

 

https://www.amazon.de/-/en/dp/B08D39SX4M/ref=sr_1_3

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

Ubistvu so hoteli podaljšat delovanje svojih naprav s starimi baterijami... namreč telefon, ki ima švoh baterijo, ne more več sfolgat "napada na procesor 100%", ker mu baterija klecne. Zato so določene akcije upočasnili, da ti ni umrl telefon ob prevelikem posegu po energiji.

 

Podobno naredi tudi osebni računalnik - če imaš preveč porabnikov in prešvoh napajalc. Al bo umrl al ti bo pa upočasnil določeno komponento.

In potem svizec zavije čokolado :D

 

zato je pa bla tolk velika tožba ne... ker so "pomagali" 🤣

Popravljeno od TiEn

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
dne 3. 1. 2023 ob 15:49 je Boss napisal:

Se prav, da moram februarja kupit Samsung S23 za 900€?

 

Ma jest sem ubrisan resno... evo mam Samsunga S23. Kaj naj rečem cool je, sem pa rabil 3 ure, da sem spravil vse app-e v delovanje.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Boss napisal:

 

Ma jest sem ubrisan resno... evo mam Samsunga S23. Kaj naj rečem cool je, sem pa rabil 3 ure, da sem spravil vse app-e v delovanje.

Kaj, a to ne naredi vse sam? 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.