Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Evo pa sem se po 8-ih letih poslovil od svoje Mazdice (6ka, l. 2004, 1.8 benz masina). Top avto, le prevec zejna je bila in rjasta, za voznjo pa seveda odlicna.

 

Po toliko letih lastnistva lahko napisem nekaj minusov:

-rocna je bila res slaba, ce se ne motim smo 3x zategovali zajlo in 2x menjali celjusti

-voda v vratih in obcasno v prtljaznih vratih

-cricki

-ekran oz mrtvi pixli na njem

-rja (podvozje, pragovi in blatniki)

-zadnja leta sem jo uporabljal vecinoma za mestno voznjo in je bila precej zejna, racunalnik se je ustavil pri 9.6 L

-dragi deli v slo/jaz sem vecinoma vse narocal iz nemcije tako, da je bilo tudi pol ceneje (vsi 4 diski in 8 ploscic za 160eur, bartog mi je poslal predracun za 360eur)

-klima (Pelko je takrat rekel, da pusca ena izmed cevi... Kljub menjavi je klima ponovno spustila. Nevem ali je bila slaba diagnoza ali slabo opravljeno delo ali pa je zaradi pritiska pocila se kaka druga cev. Uglavnem stroska je bilo takrat cca 150eur, klima pa se vedno ni delovala)

 

Iscem naslednji avto in imam budget do 6k (rezerve je do 10k, samo res nisem zahteven in bi raje manj). Moje zelje so nekje v rangu Mazda 3 ali 6, Ford focus, mogoce kaka Astra, tudi Kie ali Hyundai-a nisem odpisal in mogoce celo Cruze-a, so res poceni in z malo km. Zelim si bencinarja, najraje do 1800 ccm prostornine, 1. lastnik, do 200k prevozenih km. Karavani so seveda plus, ni pa nujna izbira. Ce dobim kak dober dil grem lahko v nakup takoj, drugace pa se mi ne mudi. Avto bi uporabljal za mestno voznjo in obcasne vikend izlete. Glede na visoke cene rabljenih avtomobilov razmisljam, da bi kupil nekaj poceni za 1-3 leta in sel v drazji nakup, ko se bo na trgu poznal ucinek dviganja obrestnih mer in bodo sle tudi cene dol.

 

Zanimajo me vasa mnenja in predlogi. Ce kdo pozna kak ohranjen avto, ki je naprodaj, pa naj mi kar napise, lahko tudi ZS.

 

 

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je robz napisal:

Evo pa sem se po 8-ih letih poslovil od svoje Mazdice (6ka, l. 2004, 1.8 benz masina). Top avto, le prevec zejna je bila in rjasta, za voznjo pa seveda odlicna.

 

Po toliko letih lastnistva lahko napisem nekaj minusov:

-rocna je bila res slaba, ce se ne motim smo 3x zategovali zajlo in 2x menjali celjusti

-voda v vratih in obcasno v prtljaznih vratih

-cricki

-ekran oz mrtvi pixli na njem

-rja (podvozje, pragovi in blatniki)

-zadnja leta sem jo uporabljal vecinoma za mestno voznjo in je bila precej zejna, racunalnik se je ustavil pri 9.6 L

-dragi deli v slo/jaz sem vecinoma vse narocal iz nemcije tako, da je bilo tudi pol ceneje (vsi 4 diski in 8 ploscic za 160eur, bartog mi je poslal predracun za 360eur)

-klima (Pelko je takrat rekel, da pusca ena izmed cevi... Kljub menjavi je klima ponovno spustila. Nevem ali je bila slaba diagnoza ali slabo opravljeno delo ali pa je zaradi pritiska pocila se kaka druga cev. Uglavnem stroska je bilo takrat cca 150eur, klima pa se vedno ni delovala)

 

Iscem naslednji avto in imam budget do 6k (rezerve je do 10k, samo res nisem zahteven in bi raje manj). Moje zelje so nekje v rangu Mazda 3 ali 6, Ford focus, mogoce kaka Astra, tudi Kie ali Hyundai-a nisem odpisal in mogoce celo Cruze-a, so res poceni in z malo km. Zelim si bencinarja, najraje do 1800 ccm prostornine, 1. lastnik, do 200k prevozenih km. Karavani so seveda plus, ni pa nujna izbira. Ce dobim kak dober dil grem lahko v nakup takoj, drugace pa se mi ne mudi. Avto bi uporabljal za mestno voznjo in obcasne vikend izlete. Glede na visoke cene rabljenih avtomobilov razmisljam, da bi kupil nekaj poceni za 1-3 leta in sel v drazji nakup, ko se bo na trgu poznal ucinek dviganja obrestnih mer in bodo sle tudi cene dol.

 

Zanimajo me vasa mnenja in predlogi. Ce kdo pozna kak ohranjen avto, ki je naprodaj, pa naj mi kar napise, lahko tudi ZS.

 

 

 

 

 

 

Jaz bi pogledal kakšno i30tko, corollo, civica... Mogoče cee'd , Megana, mazdo3, focusa? Nekaj kar je pogosto na cesti in slovenskega porekla. Čez Cruza sem slišal kar precej kritik+baje so zelo žejni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je robz napisal:

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Avto je ziher čisto solidno poskočen. Mene osebno bi bolj skrbela kvaliteta majhnih turbincev po 10ih letih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je robz napisal:

Kaj si mislite o tem Focusu, je dovolj 101km za tak avto? Ima kdo izkusnje z avtohiso real:)

Poraba pri Cruze-u se mi zdi sprejemljiva:) vse kar je pod prejsnjo Mazdino (9+l) mi je ok.

Corolle so zaenkrat izven budgeta do 6k.

WWW.AVTO.NET

Ford Focus Trend 1.0 ecoboost, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

101 "konj" je dovolj, če si jih imel prej 75. Avto in motor je super za mestno vožnjo. Tudi po regionalkah se dobro počuti. Ko prideš na hitro cesto ti bodo pritekle grenke solze in spoznanje, da pač manjka en cilinder in liter več prostornine.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Litrski turbo mlinček s skoraj 200.000 prevoženih... taki motorčki so namenjeni bolj tistim, ki delajo zelo malo kilometrov in bo prej avto ostarel. Tale tukaj pač ni bil vožen s to mislijo in jaz osebno bi dal roke stran.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tak denar bi jaz gledal kako toyoto auris (kolega je imel sicer dizla, brez težav 320k km...ampak tisto je preverjen avto), mislim da so čisto ok tudi benz mašine....a ni @scania omenjal prodajo tega modela, preveri če ima še na voljo....

 

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je sportman333 napisal:

Za tak denar bi jaz gledal kako toyoto auris (kolega je imel sicer dizla, brez težav 320k km...ampak tisto je preverjen avto), mislim da so čisto ok tudi benz mašine....a ni @scania omenjal prodajo tega modela, preveri če ima še na voljo....

 

Žal je avto šel po dveh dneh na avtonetu, drugače pa ja, avto je bil top. Kupec se zdaj poklice in se zahvaljuje da je res odlicen ne more verjet kako je ocuvan. Ob pravem vzdrzevanju so res trpežni ti Aurisi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Boss napisal:

Litrski turbo mlinček s skoraj 200.000 prevoženih... taki motorčki so namenjeni bolj tistim, ki delajo zelo malo kilometrov in bo prej avto ostarel. Tale tukaj pač ni bil vožen s to mislijo in jaz osebno bi dal roke stran.

Potem je trivaljnik s 125 konji se slabsa izbira? Gledam enega Fokusa s s 115k prevozenimi km. Torej mad 150-200k km je najbolje gledati atmosferce brez turba? Katere znamke imajo take masine? Pozna kdo to Mazdo? Seveda hvala vsem za predloge in debato:)

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda3 Zoom Zoom 1.6i CE- 1 LASTNICA-SAMO 123.000km-SLO, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je robz napisal:

Potem je trivaljnik s 125 konji se slabsa izbira? Gledam enega Fokusa s s 115k prevozenimi km. Torej mad 150-200k km je najbolje gledati atmosferce brez turba? Katere znamke imajo take masine? Pozna kdo to Mazdo? Seveda hvala vsem za predloge in debato:)

WWW.AVTO.NET

Mazda Mazda3 Zoom Zoom 1.6i CE- 1 LASTNICA-SAMO 123.000km-SLO, letnik:2012,5990 EUR :: www.Avto.net ::

 

Po moje ne moreš zgrešiti, če kupiš to mazdo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Alex napisal:

Po moje ne moreš zgrešiti, če kupiš to mazdo. 

Moti me edino to, da ne dobim nic vec kot pri prejsnji 18 let stari Mazdi oz se manj: ni senzorjev, ni tempomata, samo 4 vrata... CE oprema je res svoh:) kako pa je s servisiranjem LPG vozil, kaj in na koliko casa se servisira?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je robz napisal:

Moti me edino to, da ne dobim nic vec kot pri prejsnji 18 let stari Mazdi oz se manj: ni senzorjev, ni tempomata, samo 4 vrata... CE oprema je res svoh:) kako pa je s servisiranjem LPG vozil, kaj in na koliko casa se servisira?

Predelanim avtom na plin bi se jaz na dolgo in široko ognil :), če ti ni oblika "odvratna" :) 😀 ->

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.4 Sport, letnik:2010,6800 EUR :: www.Avto.net ::

nimaš s takim avtom kaj veliko zgrešiti...(1.lastnik, malo km).je pa res da je 1.4 bolj mlinček, civic-a bi jaz gledal tistega 1.8. 140 km.....drugače pa mazda 3 ali pa kot rečeno toyota auris (bencinarke imajo mislim da tudi 1.6 130km)....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16967513&display=Toyota Auris
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16888661&display=Toyota Auris

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam xsaro predelano na plin. Zdaj imam na LPG prevoženih že čez 120t km. Razen 2x prižgane lučke za motor ,ker je bila mešanica prerevna (smo rešili s spremembo nastavitev), zadeva dela. 

 

Ampak... Jaz rabljenega na LPG nebi kupil . Nikoli ne veš ,kako so ga vozili (so bolj občutljivi na neumno vožnjo in na neredno vzdrževanje), poleg tega se marsikateri motor preprosto ne razume s plinom. Poleg tega,je zelo pomembno kdo je montiral sistem. Tega pri rabljenemu ne veš.

 

Ker ti poraba ni zelo pomembna,bi se ognil takemu nakupu :)

 

Jaz bi gledal navadne bencinske atmosferce.

 

Če pa te zanima kaj o LPG pa vprašaj,ampak kot rečeno; jaz nebi kupil rabljenega LPG-jevca.

Popravljeno od Nejc1986
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je sportman333 napisal:

Predelanim avtom na plin bi se jaz na dolgo in široko ognil :), če ti ni oblika "odvratna" :) 😀 ->

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.4 Sport, letnik:2010,6800 EUR :: www.Avto.net ::

nimaš s takim avtom kaj veliko zgrešiti...(1.lastnik, malo km).je pa res da je 1.4 bolj mlinček, civic-a bi jaz gledal tistega 1.8. 140 km.....drugače pa mazda 3 ali pa kot rečeno toyota auris (bencinarke imajo mislim da tudi 1.6 130km)....

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16967513&display=Toyota Auris
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=16888661&display=Toyota Auris

Sam cene so pa šle v nebo. 

 

Meni je Civic sicer všeč,ampak ne vem kako se obnesejo na dolgi rok.

 

Imam kar nekaj izkušenj s corollo 1,33. Zadeva ni nekretnina,kot se mogoče zdi,ampak Auris je malo težji če se ne motim. Ampak... A ni imel ta motor verigo? Tam pa piše da je jermen zamenjan.

 

Jebemu da bi jaz raje doplačal 3jurje in kupil novo Dacio.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.AVTO.NET

Toyota Avensis Wagon 1.8 Aut.. 1. LASTNIK. SLO, letnik:2009,6900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Tole je tud pomojem dost neuničljiva mašina. Sicer me moti avtomatik,pa oblika mi lih ne diši,ampak tale 1.8 bencinar naj bi bil kr dober, pa tudi poraba naj nebi bila pretirana.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Freak napisal:
WWW.AVTO.NET

Toyota Avensis Wagon 1.8 Aut.. 1. LASTNIK. SLO, letnik:2009,6900 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

Tole je tud pomojem dost neuničljiva mašina. Sicer me moti avtomatik,pa oblika mi lih ne diši,ampak tale 1.8 bencinar naj bi bil kr dober, pa tudi poraba naj nebi bila pretirana.

U tale Avensis tudi zgleda zanimiv, najbrz bo hitro sla... Kako pa je z vzdrzevanjem Toyote, so cene delov v rangu Mazde? Avtomatik tudi prei meni ni prva izbira, vendar bi ga mogoce vzljubil. Ceprav so popravila le tega, kar draga, na kaj je treba paziti pri nakupu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je Nejc1986 napisal:

Sam cene so pa šle v nebo. 

 

Meni je Civic sicer všeč,ampak ne vem kako se obnesejo na dolgi rok.

 

Imam kar nekaj izkušenj s corollo 1,33. Zadeva ni nekretnina,kot se mogoče zdi,ampak Auris je malo težji če se ne motim. Ampak... A ni imel ta motor verigo? Tam pa piše da je jermen zamenjan.

 

Jebemu da bi jaz raje doplačal 3jurje in kupil novo Dacio.

Ja trenutno je kar drago. Gledam Dacie pa je Sandero s klimo in zaslonom ter v solidni barvi takoj 13k. Je tudi mene premamila oglasevana cena 10k, vendar je hitro vec. A kdo ve kaksni so kaj popusti pri Dacii?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je robz napisal:

Ja trenutno je kar drago. Gledam Dacie pa je Sandero s klimo in zaslonom ter v solidni barvi takoj 13k. Je tudi mene premamila oglasevana cena 10k, vendar je hitro vec. A kdo ve kaksni so kaj popusti pri Dacii?

Huh,res je. Ravno gledal. Sandero s klimo in tempomatom je 12jurjev... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak 12 let stara plastična Honda z več kot 100.000km za 7 jurjev ali nova Dacia za 5 jurjev zraven... ne vem, osebno ne bi niti malo razmišljal. Hondo vzamem le, če spustijo ceno na 4500 do mogoče 5000 EUR in da sta dva jurja v rezervi za morebitna popravila.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Boss napisal:

Ampak 12 let stara plastična Honda z več kot 100.000km za 7 jurjev ali nova Dacia za 5 jurjev zraven... ne vem, osebno ne bi niti malo razmišljal. Hondo vzamem le, če spustijo ceno na 4500 do mogoče 5000 EUR in da sta dva jurja v rezervi za morebitna popravila.

 

dva jurčka dražja pa že novejši model :)

 

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.8 Executive i-VTEC 141KM 1.LASTNICA SLO ODLIÈNA, letnik:2012,9390 EUR :: www.Avto.net ::

 

 

WWW.AVTO.NET

Honda Civic 1.4 i-VTEC Comfort SLO - 66.000 KM - JAMSTVO, letnik:2012,9590 EUR :: www.Avto.net ::

 

Popravljeno od Deeyan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dacia je tudi turbo mlinček...

Jaz osebno raje 10 let starega atmosferca kot novega turbo mlinčka. 

KIA STONIC je še z 1,3 motorjem kvaliteten avto brez turbine. Samo ta nov avto obstaja poleg mazde brez turbine. 

Popravljeno od Shrek
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Shrek napisal:

Dacia je tudi turbo mlinček...

Jaz osebno raje 10 let starega atmosferca kot novega turbo mlinčka. 

KIA STONIC je še z 1,4 motorjem kvaliteten avto brez turbine. Samo ta nov avto obstaja poleg mazde brez turbine. 

Dacia je NOV turbo mlinček :)

 

Saj to je večna debata a vzeti nov avto nižjega razreda ali rabljenega iz višjega razreda. Jaz vem da bi gledal rabljenega od nekoga ki ga poznam in mu zaupam (za normalno ceno) ali pa nekaj novega in bi ga imel za 10+ let.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.