Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Super dan!

 

Če bo kdo kdaj potreboval kaj pomoči v zvezi s Bitstampom, mi lahko piše na zasebno - rade volje pomagam!

Napisano (urejeno)

Jaz tudi igram loto, samo z mnogo manjšim vložkom in mnogo manjšo verjetnostjo da zadanem. :)

Recimo da zadanem 10.000.000 s srečko za 2,2 € je verjetnost 1/139.838.160.

 

Če bi danes kupil xxxCoine za X€ bi bila verjetnost, da nekaj zaslužim 50%, verjetnost da nekaj izgubim 50%. Ko gredo trendi navzgor (kar se vidi šele za nazaj), je praktično težko izgubiti, ko gredo navzdol (vidi se šele za nazaj), je praktično težko ne izgubiti. Ne razumem, da bi vložil v nekaj, kar ne razumem oz. rast temelji na nerazumevanju. :) Zato nikoli ne bom obogatel, niti bankrotiral. Tale naš planet se spreminja v planet opic ... je komu še kaj jasno, predvidljivo, logično? Meni vedno manj. :vskalo:

 

Privoščim pogumnim in vam nisem fovš, da ste zaslužili ... da ne bo pomote. Če boste nekoč jokali, ker bo počil balon, se mi tudi ne boste smilili, da ne bo pomote. 😁

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Ljubim 3
Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

Jaz tudi igram loto, samo z mnogo manjšim vložkom in mnogo manjšo verjetnostjo da zadanem. :)

Recimo da zadanem 10.000.000 s srečko za 2,2 € je verjetnost 1/139.838.160.

 

Če bi danes kupil xxxCoine za X€ bi bila verjetnost, da nekaj zaslužim 50%, verjetnost da nekaj izgubim 50%. Ko gredo trendi navzgor (kar se vidi šele za nazaj), je praktično težko izgubiti, ko gredo navzdol (vidi se šele za nazaj), je praktično težko ne izgubiti. Ne razumem, da bi vložil v nekaj, kar ne razumem oz. rast temelji na nerazumevanju. :) Zato nikoli ne bom obogatel, niti bankrotiral. Tale naš planet se spreminja v planet opic ... je komu še kaj jasno, predvidljivo, logično? Meni vedno manj. :vskalo:

 

Privoščim pogumnim in vam nisem fovš, da ste zaslužili ... da ne bo pomote. Če boste nekoč jokali, ker bo počil balon, se mi tudi ne boste smilili, da ne bo pomote. 😁

Jaz sem danes zadel na lotu 50€. 😊Tako, da se da zadeti. Enako razmišljam kot ti. Imam dovolj denarja za lagodno  življenje in ne potrebujem več. Kdor se ukvarja z raznimi vlaganji, vsaka čast, mene to ne zanima. 

  • Všeč 3
  • Ljubim 2

 

 

Napisano

Počakajte še 20 let, potem bo inflacija in nižanje penzij naredila svoje. Razen tistim, ki malo poskrbijo za vrednost svojega zasluženega denarja.

 

Če pa umreš prej, pa tako rabiš samo za pogreb, ostalo pa prej poskrbiš da se razdeli, če slučajno kaj ostane.

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 12 minutami je etcho napisal:

Kako da ne. Ko maš 60+, vlagaš v zdravje. Več gibanja, zdrava prehrana, spat 8 ur... 😄

Prav imaš. Zato pa sem nabavil kolo in sedaj divjava po gozdovih. Neprecenljivo. 👍

pred 3 minutami je Agerg napisal:

Počakajte še 20 let, potem bo inflacija in nižanje penzij naredila svoje. Razen tistim, ki malo poskrbijo za vrednost svojega zasluženega denarja.

 

Če pa umreš prej, pa tako rabiš samo za pogreb, ostalo pa prej poskrbiš da se razdeli, če slučajno kaj ostane.

Zato pa si moraš prej, dokler še delaš, narediti kupček oziroma zalogo. Pravijo, da če hočeš normalno živeti v penziji, moraš imeti na računu, ko greš v penzijo, vsaj 40K€. Tako, da ne rabiš čakati vsakega zadnjega v mesecu. 

pred 16 minutami je etcho napisal:

Kako da ne. Ko maš 60+, vlagaš v zdravje. Več gibanja, zdrava prehrana, spat 8 ur... 😄

Spati vsaj 8 ur? 🤔 Kaj je to. Jaz spim povprečno 6 ur ali manj. Prej 5-6. In to že štirideset let. 

 

 

Napisano
pred 12 urami je Alex napisal:

Zato pa si moraš prej, dokler še delaš, narediti kupček oziroma zalogo. Pravijo, da če hočeš normalno živeti v penziji, moraš imeti na računu, ko greš v penzijo, vsaj 40K€. Tako, da ne rabiš čakati vsakega zadnjega v mesecu. 

 

40.000? Koliko časa pa misliš biti v penziji?

Napisano
pred 16 urami je Janez007 napisal:

Jaz tudi igram loto, samo z mnogo manjšim vložkom in mnogo manjšo verjetnostjo da zadanem. :)

Recimo da zadanem 10.000.000 s srečko za 2,2 € je verjetnost 1/139.838.160.

 

Če bi danes kupil xxxCoine za X€ bi bila verjetnost, da nekaj zaslužim 50%, verjetnost da nekaj izgubim 50%. Ko gredo trendi navzgor (kar se vidi šele za nazaj), je praktično težko izgubiti, ko gredo navzdol (vidi se šele za nazaj), je praktično težko ne izgubiti. Ne razumem, da bi vložil v nekaj, kar ne razumem oz. rast temelji na nerazumevanju. :) Zato nikoli ne bom obogatel, niti bankrotiral. Tale naš planet se spreminja v planet opic ... je komu še kaj jasno, predvidljivo, logično? Meni vedno manj. :vskalo:

 

Privoščim pogumnim in vam nisem fovš, da ste zaslužili ... da ne bo pomote. Če boste nekoč jokali, ker bo počil balon, se mi tudi ne boste smilili, da ne bo pomote. 😁

Joj kako je vse to res, samo eni še vedno ne razumejo, da iz nič ni nič... :nevem: 😉

Napisano
pred 12 urami je Alex napisal:

Pravijo, da če hočeš normalno živeti v penziji, moraš imeti na računu, ko greš v penzijo, vsaj 40K€. Tako, da ne rabiš čakati vsakega zadnjega v mesecu.

 

Forumu primerno, torej moraš imet za eno CX-30 skyactiv-x top oprema zaloge na TRR. 😁

  • Všeč 2
  • Haha 1
Napisano

Ko smo ravno pri penziji in koliko rabis privarcevanih za njo...

Ste kdaj preracunali, koliko porabite na mesec za poloznice, hrano in ostale stroske (avto, zavarovanja, luksuz, pocitnice, bela tehnika...)? Preracunano na osebo.

Napisano

Jaz to imam, zato pa sprašujem tu in sem presenečen nad nizkimi zneski, ki se jih omenja. Ni moja stvar, ampak malo konstruktivne debate in pogleda drugih na stvar ne škodi...

Napisano
pred 4 urami je Agerg napisal:

 

40.000? Koliko časa pa misliš biti v penziji?

Vsaj 30. 😄 Sedaj delam še do konec marca (podaljšal za eno leto in en mesec) in potem uživancija.😊

Pred eno uro je Agerg napisal:

Jaz to imam, zato pa sprašujem tu in sem presenečen nad nizkimi zneski, ki se jih omenja. Ni moja stvar, ampak malo konstruktivne debate in pogleda drugih na stvar ne škodi...

Toliko denarja moraš imeti na računu, potem pa seveda še solidno penzijo, da se razumemo. Ta predpostavka je v primeru, da imaš urejeno bivanje (nič kreditov, nič najemnin), pri bajti enega ali dva solidna, novejša avta, otroci preskrbljeni, žena naj bi delala še enih 10 let z zelo dobro plačo. 

 

 

Napisano

40k bo bolj malo ne? Morda prej k 100k treba imet na stran, odvisn no kake potrebe imaš.

 

 

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Toliko denarja moraš imeti na računu, potem pa seveda še solidno penzijo, da se razumemo. Ta predpostavka je v primeru, da imaš urejeno bivanje (nič kreditov, nič najemnin), pri bajti enega ali dva solidna, novejša avta, otroci preskrbljeni, žena naj bi delala še enih 10 let z zelo dobro plačo. 

 

Sanjala svinja o kukuruzu. 🤣

Napisano
pred 9 minutami je etcho napisal:

 

Sanjala svinja o kukuruzu. 🤣

Ali pa ne... 😉

 

 

Napisano (urejeno)

30 let x 12 mesecev x 1000€ = 360.000€ kot dodatek za dva k penzijam, ki bodo vedno nižje. Matematika ni tako težka, v vsakem drugem primeru je treba prilagoditi standard na slabše oz. delati priložnostna dela do smrti. V ZDA in J. Koreji je to standard za tiste, ki niso prej razmišljali o tem. Pri nas ne bo nič drugače, na žalost.

 

Jaz ko sem še pod 40 in lahko pričakujem brikete od države za penzijo moram še malo drugače računati, pridem na cca. miljon do miljon in pol za 35 let za dva. Ideje kako to pri(č)(šp)arati? Veliko jih poznam, ki so govorili saj bo že pa ni bilo potem, pa vedno več jih bo takšnih, še posebej razni one man band s.p.-ji. Je pa to čim bolje prej študirati, ker je časovna komponenta obresti na tvoji strani, ko si mlad...

 

 

Popravljeno od Agerg
Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Vsaj 30. 😄 Sedaj delam še do konec marca (podaljšal za eno leto in en mesec) in potem uživancija.😊

Toliko denarja moraš imeti na računu, potem pa seveda še solidno penzijo, da se razumemo. Ta predpostavka je v primeru, da imaš urejeno bivanje (nič kreditov, nič najemnin), pri bajti enega ali dva solidna, novejša avta, otroci preskrbljeni, žena naj bi delala še enih 10 let z zelo dobro plačo. 

Več ali manj od tega kar si naštel je zelo solidno, ker vidim in poznam veliko ljudi, ki so pri cca 50.letih še za 20.let zakreditirani.... 🥴 Ne vem kaj si bodo ti prešparali in od kje.. 🤔 Težki časi prihajajo za večino, ki se bodo upokojevali čez 20 let, ker bodo morali delati do 70.leta ali dlje..... 😔

Napisano
pred 20 minutami je Agerg napisal:

30 let x 12 mesecev x 1000€ = 360.000€ kot dodatek za dva k penzijam, ki bodo vedno nižje. Matematika ni tako težka, v vsakem drugem primeru je treba prilagoditi standard na slabše oz. delati priložnostna dela do smrti. V ZDA in J. Koreji je to standard za tiste, ki niso prej razmišljali o tem. Pri nas ne bo nič drugače, na žalost.

 

Jaz ko sem še pod 40 in lahko pričakujem brikete od države za penzijo moram še malo drugače računati, pridem na cca. miljon do miljon in pol za 35 let za dva. Ideje kako to pri(č)(šp)arati? Veliko jih poznam, ki so govorili saj bo že pa ni bilo potem, pa vedno več jih bo takšnih, še posebej razni one man band s.p.-ji. Je pa to čim bolje prej študirati, ker je časovna komponenta obresti na tvoji strani, ko si mlad...

 

 

To o milijonih so bolj kot ne sanje.😉 Govorim o realnem stanju. Sicer pa, ko imaš doma vse, ne porabiš več toliko kot takrat, ko si mlajši in vedno kaj kupuješ in ni nikoli dovolj. Ko si penziji rabiš denar za kak dopust in izlete in za redne stroške. Jaz novega avta ne nameravam več kupovati. Ja, če sta dva v penziji in imata zgolj povprečne penzije je hudič. 

Takrat se pač prilagodiš. 

 

 

Napisano
dne 5. 12. 2024 ob 16:10 je Janez007 napisal:

Jaz tudi igram loto, samo z mnogo manjšim vložkom in mnogo manjšo verjetnostjo da zadanem. :)

Recimo da zadanem 10.000.000 s srečko za 2,2 € je verjetnost 1/139.838.160.

 

Če bi danes kupil xxxCoine za X€ bi bila verjetnost, da nekaj zaslužim 50%, verjetnost da nekaj izgubim 50%. Ko gredo trendi navzgor (kar se vidi šele za nazaj), je praktično težko izgubiti, ko gredo navzdol (vidi se šele za nazaj), je praktično težko ne izgubiti. Ne razumem, da bi vložil v nekaj, kar ne razumem oz. rast temelji na nerazumevanju. :) Zato nikoli ne bom obogatel, niti bankrotiral. Tale naš planet se spreminja v planet opic ... je komu še kaj jasno, predvidljivo, logično? Meni vedno manj. :vskalo:

 

Privoščim pogumnim in vam nisem fovš, da ste zaslužili ... da ne bo pomote. Če boste nekoč jokali, ker bo počil balon, se mi tudi ne boste smilili, da ne bo pomote. 😁

Gre se bolj za to, da Bini kot nepoznavalec komentira, kako smo prepozni, jaz pa bi mu rad dokazal, da se iz dneva v dan na koncu izkaže, da bi bilo najbolje investirati včeraj. Pa naj bo to bitcoin, zlato, delnice, skladi, ...

 

Tisto zgodbo o jabolku sem pa že večkrat povedal, pa je ne bom spet, ker ni v tej temi zares interes poznavanje stvari, ampak bolj ali manj utemeljevanje svojega prav, pa nima veze na kateri strani si :lol:

Napisano
pred 41 minutami je Bini napisal:

Težki časi prihajajo za večino, ki se bodo upokojevali čez 20 let, ker bodo morali delati do 70.leta ali dlje..... 😔

Vprašanje... trenutno se je paraktično upokojila vsa boomerska generacija, ki je bila daleč najbolj številna. Čez 20 let bo v veliki večini že nekje pod cipresami. Naslednje generacije za upokojevanje so manjše in ne bodo toliko obremenjevale pokojninske blagajne.

 

Drugače pa ja, ko greš v penzijo moraš imeti dodatne stebre, naložbe, nek prihranjen denar. Predvsem na začetku, ko si še agilen, imaš višek časa, ki se ga da lepo izkoristit, le če si finančno v zelenem. Potem pa z vsakim desetletjem je teh potreb manj. Če pa zagaziš v penzion, s krediti, dolgovi, minusem vsepovsod pol je pa to čista jeba.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Agerg napisal:

30 let x 12 mesecev x 1000€ = 360.000€ kot dodatek za dva k penzijam, ki bodo vedno nižje. Matematika ni tako težka, v vsakem drugem primeru je treba prilagoditi standard na slabše oz. delati priložnostna dela do smrti. V ZDA in J. Koreji je to standard za tiste, ki niso prej razmišljali o tem. Pri nas ne bo nič drugače, na žalost.

 

Jaz ko sem še pod 40 in lahko pričakujem brikete od države za penzijo moram še malo drugače računati, pridem na cca. miljon do miljon in pol za 35 let za dva. Ideje kako to pri(č)(šp)arati? Veliko jih poznam, ki so govorili saj bo že pa ni bilo potem, pa vedno več jih bo takšnih, še posebej razni one man band s.p.-ji. Je pa to čim bolje prej študirati, ker je časovna komponenta obresti na tvoji strani, ko si mlad...

 

 

 

Ti pa zivis na veliki nogi. Penzija in se 360.000? Ali pa sem jaz navajen na dno...

 

Podpisem in vzamem samo 360.000, pa brez penzije. Za 40 let!

To je 9000 eur na leto.

 

 

So mi pa vsec taksne debate o financah, prihodnosti, sparanju ali pa razmetavanju... vec zornih kotov v komentarjih, vec glav, vec pogledov in razmisljanj...

Popravljeno od Jaka32
Napisano

9000€ na leto? Ok, lahko tako gledaš, samo to je bolj bogo vse skupaj. Inflacija fantje, inflacija, tu se izobrazite. Ker vidim po debatah o cenah avtov tule, da še večini kar ni jasno zakaj so (večinoma) dražji in da jih je neumno primerjati s cenami 10 let nazaj. Pa sploh ni bilo neke ultra visoke inflacije, bolj manjša korekcija. 3% vsako leto in skupaj 20 let je hudič, te nihče ne opazi, se pa prikrade v vrednost vašega denarja.

 

WWW.CALCULATOR.NET

Free inflation calculator that runs on U.S. CPI data or a custom inflation rate. Also, find the historical U.S. inflation data and learn more about inflation.

 

Oceniti, koliko bom rabil čez 30 let potem za naslednjih 30 let je pa res malo izziv, priznam. Še posebej zato, ker se mi 2000 neto plače na mesec ne zdi nekaj posebnega. Govorim brez fušov seveda, normalni šiht in to je to.

 

  • Zmeden 2
  • Ljubim 1
Napisano

Opažam, da nekateri z veliko denarja dosti slabše živijo in gospodarijo z njim kot jaz... 🫣 Denar je realno umetnost ne pa sanje.... :whatever:

Napisano

Odvisno v katerem življenjskem obdobju se nahajaš. Dva mala otroka, hiša v finiš delu (beri: past z lepilom za denar), zavarovanja za celo družino, hobiji, izleti, hrana zunaj, dopusti, izvenšolske dejavnosti (pa jih ni sploh veliko proti ostalim kot jih opazujem), poletno varstvo in kampi otrok, ker niso skozi babice na razpolago, kratkoročno in dolgoročno varčevanje, itd.

Za primer: vrtec in strošek šolske prehrane plus malo dodatnega varstva je za dva otroka pri meni cca. 500€ na mesec. Kje je še vse ostalo in kaj naj počnem s povprečno plačo? Pa se sploh ne ženem za denarjem, samo tako pač je.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.