Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

pred 6 urami je MazdaBoy napisal:

Ne rabimo nakazovat na TRR, sej imaš mastercard kartico od menjalnic, pa z njo dviguješ na bankomatu, kupuješ… 🙂

A je zakon za obdavčitev kriptovalut že sprejet?

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

Popravljeno od Jaka32
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

 

Screenshote trejdov prlepiš :D

 

Binance kartico bodo pomoje ukinl soon.

Jajajaj evo

 

https://www.binance.com/en/support/faq/an-overview-of-the-binance-card-7258c9d01cd04e58b4269ae5a86acb6d

 

Note: Binance Card services in EEA will close on 20 December 2023. Binance accounts are unaffected and continue to operate as usual.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

@NevLado kako pa lahko dokažeš da nisi oziroma si trgoval (tvoja zadnja točka)? A bom telefon nesel na FURS da pregledajo zgodovino trejdov? Ojej.

Drugače pa hvala za odgovor, zdi se smiselno. In ne, ne govorim o 10.000 eur, niti ne rabim kredita in ga nikoli nisem. Tudi avto ni in ne bo na lizing, kupujem izključno s svojim denarjem in ne od banke/avtohiše.

 

 

 

Z Binance card lahko dvigneš gotovino na našem navadnem bankomatu?

Imaš nekaj menjalnic, borz ja s katerimi brezkrbno zapravljaš in dviguješ na naših bankomatih 🙂 Imaš Binance, Nexo, Neteller, Skrill....Škoda, da še Bitstamp ne uvede kartice. Je pa kot je že @NevLado napisal, Binance ukinja svojo Visa kartico 20-tega decembra.

  • Všeč 1
  • Hvala 2

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja drugače ko smo lih v kripto debati

 

BLOG.BITSTAMP.NET

Introducing EURCV, a new blockchain innovation by Societe Generale – FORGE, now available for trading on Bitstamp.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem jo 1x, sicer z virtualno kartico, prek walleta, Apple pay-a. Fizične kartice od Nexa nimam, ker mislim da moraš imeti minimum balance 500€ gor, da jo prejmeš. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PLUTUS kartico mi je svetoval nek kripto obvladač. No meni se niti sanja ne nič o tej zadevi, on pa verjetno ve o čem govori. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj sem se pogovarjal s prijateljem, ki ima Revolut kartico od leta 2017. Pravi, da je ni prijavil Fursu, pokazal mi je izpiske in ima več kot 12.000 eur nakazil in izplačil na leto. Torej v 6 letih ni dobil nobene položnice, da bi plačal davek.

 

Naletel sem na ta članek, ki pravi da moraš vsako kartico prijaviti Fursu, da sami odkrijejo "nepridiprave": 

SIOL.NET

Okoli 55 tisoč Slovencev ima v tujini prijavljene bančne račune. Vse več Slovencev odpira račune tudi v tujih spletnih bankah, kot sta N26 in Revolut. Tudi te je treba prijaviti finančni upravi. Kot kaže, mnogi tega...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Jaka32 napisal:

Včeraj sem se pogovarjal s prijateljem, ki ima Revolut kartico od leta 2017. Pravi, da je ni prijavil Fursu, pokazal mi je izpiske in ima več kot 12.000 eur nakazil in izplačil na leto. Torej v 6 letih ni dobil nobene položnice, da bi plačal davek.

 

Naletel sem na ta članek, ki pravi da moraš vsako kartico prijaviti Fursu, da sami odkrijejo "nepridiprave": 

SIOL.NET

Okoli 55 tisoč Slovencev ima v tujini prijavljene bančne račune. Vse več Slovencev odpira račune tudi v tujih spletnih bankah, kot sta N26 in Revolut. Tudi te je treba prijaviti finančni upravi. Kot kaže, mnogi tega...

 

EU more konc leta naredit agregacijo teh računov, pa potem furs pošlje naokoli podatke; v slo je pa prijavljanje računa avtomatsko

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz še nikoli nisem nič prijavil FURS-u. Menda ne bodo lovili take kot jaz in meni podobne majhne ribe. 

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je MazdaBoy napisal:

Jaz še nikoli nisem nič prijavil FURS-u. Menda ne bodo lovili take kot jaz in meni podobne majhne ribe. 

Pa saj tukaj se ne gre, da bi prijavljal dobiček.

 

Gre se za to, da prijaviš račun v tujini, sepravi še enkrat primer:

 

V Sloveniji imaš NLB račun. Potem si zaželiš in odpreš še en račun pri SKB. "Prijava" na FURS se zgodi avtomatično, ker si znotraj Slovenije.

 

V kolikor odpreš bančni račun v tujini, ga moraš prijavit sam, ker drugače si v prekršku. 

 

Namen tega je pomoje samo preverjanje denarnih prilivov in odlivov, recimo če bi izvajal neka velika nakazila neznanega izvora. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če DURS sam ugotovi, da imate neprijavljen račun v tujino bo sledila avtomatska kazen do 1200€. Če pa prijavite račun predno DURS ugotovi pa kazni ni, tudi če zamujate, saj je treba narest prijavo najkasneje v 8. dneh od odprtja računa.

 

V glavnem, če se ne greste mahinacij ali bohnedej pranja denarja in financiranje terorizma res ne vidim razloga zakaj ne bi prijavili. Ker slej kot prej bodo na DURS-u izvedeli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jaka32 napisal:

Lažje je plačat 1200 eur kazni, kot 10.000 eur davka. 🤪

 

Čak to je samo kazen za neprijavo, za neplačilo davka je pa posebej tarifa. Tam zna bit pa fejst bogato pa poleg kazni boš še davk poplačal. Nč bat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Jaka32 napisal:

Lažje je plačat 1200 eur kazni, kot 10.000 eur davka. 🤪

Ampak ni davka nobenga no.

 

Jaz recimo revolut uporabljam ker mi omogoča apple pay...iz slo banke si prenakažem vsak mesec cca 500 eur, potem pa z uro/iphonom preko sistema apple pay plačujem dobesedno vse.

 

Račun imam prijavljen že par let, nobenih problemov nikoli. Ker ga uporabljam praktično za gateway za plačevanje.

 

Zdej če bi pa kupil gor 100k kripto kovančkov in jih prodal za 200k, to je pa potem druga zgodba.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jaka32 napisal:

Lažje je plačat 1200 eur kazni, kot 10.000 eur davka. 🤪

Da ima 10.000€ zapadlega davka, je moral bolano trgovat z delnicami.

Za kaki par 1.000.000€, ker davek je samo od dobička. Torej razlika med prodajno in nakupno vrednostjo, če se je prodalo prej ko v 10. letih.

 

Jaz tudi ga imam 5 let vsaj. Edin minus prijavljenega je, da se vsakih par let kera spomni na CSOD in hoče za otroški dodatek ali vrtec imet izpisek. Pošlješ print screen na email in je srečna.

Tudi jaz ne vidim razloga, da ne bi prijavil.

pred 5 urami je Shrek napisal:

Ni interesa iskat neprijavljene... 

Golob je kriv. 

Hja, če tolko let to uporablja, ga je tudi JJ spregledal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je NevLado napisal:

Jaz recimo revolut uporabljam ker mi omogoča apple pay...iz slo banke si prenakažem vsak mesec cca 500 eur, potem pa z uro/iphonom preko sistema apple pay plačujem dobesedno vse.

 

 

Sam tocno za ta namen uporabljam Curve in ze nekaj let deluje odlcino. Ne pomnim kdaj sem nazadnje uporabil fizicno kartico.

  • Všeč 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.