Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 1 minuto je SpEkTr napisal:

Plačila in dvig na bankomatu

Za dvig na bankomatu vem (to mi se slovenska banka racuna 😡), ampak placila? Od kdaj? Sam redno (99% transakcij) izvedem preko Curve. Nobene provizije ni.

 

Pa to sem ze na dveh forumih zasledil, ampak si predstavljam, da je nekdo nekaj napacno prebral in se sedaj siri ta novica.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja od 15. novembra naprej je sprememba in za bankomat sem videl da je 2 GBP ali 2% (kar je visje).

 

Za placila pa resno nikjer ne najdem fee-ja in ga tudi se nisem placal.

 

Pogoji: 

 

In se PDF: https://cdn.buttercms.com/D6UBpsOhSBe0Ob9gGNig

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je SpEkTr napisal:

Saj je v ceniku. Ampak od določene kvote dalje. Jaz nisem bil pozoren pa sem za dvig na bankomatu plačal 10 eur.

Tako da sem sedaj zamenjal banko, ki podpira Google wallet (nkbm) pa bom to uporabljal. Curve mam sicer še emoji3526.png

Jaz imam za banko majn kot 50c na mesec stroškov.

Na Sparkasse plačujem samo sodobne spletne poti (spletna in mobilna banka). Dvigi na bankomatih gratis. Vodenja ni. Edino račun že 1 leto ni možno na novo odpret. To je bil ta, da moraš imeti 1000€ na računu.

 

Plačujem vse z Revolutom. Fizična, virtualna 2x in kartica za enkratno uporabo. Opravljam tudi vsa nakazila preko Revoluta, torej vse položnice, brez provizije.

Revolut polnim iz MC-ja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je SpEkTr napisal:

149453dbd32e3975a014d71b73aa00b8.jpg

 

OK a bi mogoce pogledal kaj pise nad to tabelco :D

 

Tocno nad to tabelco je odebeljen velik naslov "Spending abroad with Curve". Prilagam sliko zasrollano malo visje. Ok sedaj vse jasno od kje ta bojazen. No znotraj EU (kjer majo eur) ni provizije.

 

null

image.jpeg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je SpEkTr napisal:

Sej, grem na Hrvaško... Aja zdej majo Tut eur? Kak pa v tem primeru? Za kamp dam 1500eur,a mi bodo usekal gor 2%?emoji4.png

Jaz bi rekel da ne ker so sedaj v EEA in imajo EUR. Naj pa za 100% kdo drug odgovori :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bossek napisal:

Jaz bi rekel da ne ker so sedaj v EEA in imajo EUR. Naj pa za 100% kdo drug odgovori :D

 

 

Poleti sem placeval na dopustu na Losinju in nikoli nisem placal provizije ... Pa prakticno vec ali manj vse placujem z Apple Watch in kartice preko Curve app ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...
WWW.24UR.COM

Razkrivamo dva projekta z velikimi potenciali. Brezplačne informacije.

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 9 minutami je NevLado napisal:
WWW.DELO.SI

Po 1. februarju bo mogoče vpisati najmanj za 1000 evrov obveznic, država se bo na ta način zadolžila za 250 milijonov evrov.

 

 

Bo kdo vzel?

Bojo.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem mislil vzet. Toda, sem ugotovil, da se za moj znesek ravno ne splaca najbolj.

 

Dal bi tam max 10.000 eur. Potem pa pride strosek trgovalnega racuna, davek, ... in si na koncu neki istiga kot da bi dal teh 10k v depozit po 2,6%.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bossek napisal:

Sam sem mislil vzet. Toda, sem ugotovil, da se za moj znesek ravno ne splaca najbolj.

 

Dal bi tam max 10.000 eur. Potem pa pride strosek trgovalnega racuna, davek, ... in si na koncu neki istiga kot da bi dal teh 10k v depozit po 2,6%.

Najbolj se ti splača vložit 29400 eur, kar ti pri tej obrestni meri (3,4%) prinese 999,6 eura letno - s tem se izogneš davku (do 1000 eur je neobdavčeno letno obresti), potem pa če vzameš recimo BKS, ponuja za 26,83 eur letno komplet elektronsko poslovanje za te ljudske obveznice - https://www.bksbank.si/documents/33627/5059490/Kopija+datoteke+Stroski_BKS+.pdf/590bb447-1835-cb27-3e85-9b66cf5f523a?t=1706086515689

 

Skupno si torej na malo manj kot 3k v 3 letih. 

 

Zdi se mi da se tudi 10k splača vložit, to je vseeno skoraj 1k v 3 letih, karkoli manj kot 10k pa definitivno ne.

 

Ampak počakajmo še ostale banke kakšne ponudbe za obveznice bodo ponudile

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.