Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Ampak a ni tole, da ce ni kuponov, bo davek na koncu in ne letno? se pravi po 3 letih bos mel 3k in na to bo 25%?

 

Vsaj kolikor sem bral (priznam pa da sem v tem popolnoma laik) se ni znano a bojo kuponi ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe si razlagate, za 10k€ ne boš plačal obresti ker jih je na leto 340€,vsako leto dobiš izplačane-obračunane. Strošek odprtja računa bodo imele banke do 20€.

Tudi prodaš jih lahko pred 3 leti, če rabiš denar, ker bodo kotirale na borzi.😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bossek napisal:

Ampak a ni tole, da ce ni kuponov, bo davek na koncu in ne letno? se pravi po 3 letih bos mel 3k in na to bo 25%?

 

Vsaj kolikor sem bral (priznam pa da sem v tem popolnoma laik) se ni znano a bojo kuponi ali ne.

Izplačila bodo letna, tako da je 29k good, 1 obveznica bo 1000 eur

 

edit: https://www.nkbm.si/obveznica-rs

 

Citat

Obrestna mera obveznice je vezana na kupon in se investitorjem izplačuje enkrat letno. Po treh letih država investitorjem vrne tudi  glavnico (na začetku investiran denar). Investitor lahko obveznico kadarkoli prek Nove KBM proda na Ljubljanski borzi.

 

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 1. 2024 ob 13:38 je NevLado napisal:

Izplačila bodo letna, tako da je 29k good, 1 obveznica bo 1000 eur

 

edit: https://www.nkbm.si/obveznica-rs

 

 

 

tole je pa sedaj ratalo zanimivo, tudi odprtje racuna so znizali in ostalo tudi ni drago. Sedaj me pa mika 10k investirat v tole.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri teh obveznicah me najbolj moti, ker v naprej ne moreš vedeti, koliko boš dobil? Pravite, da je optimalno vložiti  30.000€. Kaj pa če bo interesentov za 1 MRD €, bo potem od teh 30.000 ostala le okoli 7.500 €? Ali blefirati in se prijaviti za 100.000€, da bi na koncu bilo 30.000€? 😜

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 1. 2024 ob 17:03 je Bossek napisal:

 

tole je pa sedaj ratalo zanimivo, tudi odprtje racuna so znizali in ostalo tudi ni drago. Sedaj me pa mika 10k investirat v tole.

ja, je bilo po dnevniku v petek mislim da za vse banke, cca 50 eur bo stroška letno v povprečju

 

pred 2 urama je Janez007 napisal:

Pri teh obveznicah me najbolj moti, ker v naprej ne moreš vedeti, koliko boš dobil? Pravite, da je optimalno vložiti  30.000€. Kaj pa če bo interesentov za 1 MRD €, bo potem od teh 30.000 ostala le okoli 7.500 €? Ali blefirati in se prijaviti za 100.000€, da bi na koncu bilo 30.000€? 😜

 

 

ankete nakazujejo 10%...kaj bo, pa ne ve

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole ne vem od kdaj je posnetek in je veliko nakladanje kot, da ne spremljajo dnevnih dogodkov! Na valu 202 je bil prejšnji teden gost fin. minister in je lepo vse razložil obresti 3,4 itd, nobenih neznank ni! Pomoje se tole grejo banke, ker nebi rade izgubile svoje vlagatelje-varčevalce zaradi njihovih manjših obresti.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je Bini napisal:

Tole ne vem od kdaj je posnetek in je veliko nakladanje kot, da ne spremljajo dnevnih dogodkov! Na valu 202 je bil prejšnji teden gost fin. minister in je lepo vse razložil obresti 3,4 itd, nobenih neznank ni! Pomoje se tole grejo banke, ker nebi rade izgubile svoje vlagatelje-varčevalce zaradi njihovih manjših obresti.... :nevem:

 

Če ne veš, zakaj potem taki zaključki? ?zmeden?

 

Meni se zdi pa prav zanimiva zadeva ... tudi za splošno razgledanost.

 

 

image.png

 

image.png

 

Prihaja ljudska obveznica! Za koga je primerna? Kakšne so alternative - Money-How

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Janez007 napisal:

 

Če ne veš, zakaj potem taki zaključki? ?zmeden?

 

Meni se zdi pa prav zanimiva zadeva ... tudi za splošno razgledanost.

 

 

image.png

 

image.png

 

Prihaja ljudska obveznica! Za koga je primerna? Kakšne so alternative - Money-How

 

Torej je tole starejša zadeva in so trenutne informacije brez teh neznak, samo to sem hotel povedat.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Bini napisal:

Torej je tole starejša zadeva in so trenutne informacije brez teh neznak, samo to sem hotel povedat.... 😉

 

Če bi bilo obratno, potem bi bilo pa res nekaj hudo narobe in bi človek te ljudi res upravičeno vprašal po zdravju. 😃

 

Valentinčič je name pred 10-timi leti na enem predavanju naredil zelo pozitiven vtis - zadevo je razložil temeljito in jasno. 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Tole ne vem od kdaj je posnetek in je veliko nakladanje kot, da ne spremljajo dnevnih dogodkov! Na valu 202 je bil prejšnji teden gost fin. minister in je lepo vse razložil obresti 3,4 itd, nobenih neznank ni! Pomoje se tole grejo banke, ker nebi rade izgubile svoje vlagatelje-varčevalce zaradi njihovih manjših obresti.... :nevem:

 

 

Posnetek je frisen ...

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Citat

Tudi ajdovski podjetnik Ivo Boscarol se ne zanima za nakup. Kot pravi, so donosi na trgu danes višji od tega, kar ponujajo slovenske ljudske obveznice. “Če dam donacijo, se denarju odpovem in ne pričakujem donosa. Kjer vlagam, pa mora biti donos trgu primeren. V tem trenutku obveznica, ki je celo nižja od uradne inflacije, ni dobra naložba,” je prepričan.

 

 

FORBES.N1INFO.SI

Znane so še zadnje podrobnosti o ljudskih obveznicah. Politikom, podjetnikom in nekdanjim ministrom smo zastavili vprašanje, ali jih bodo kupili.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest on prvi podcast je bil objavljen preden so bili znani podatki. Tudi v podcastu povedo, da obrestna mera se ni znana, ni znano kako kupit, .... kar pa je potem cez par dni bilo vse znano. Je pa vseeno dobro za poslusat.

  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel neko idejo, samo se kaj dosti ne spoznam. Malo sem prebral pa me ni čisto prepričalo, predvsem zato, ker državi nič več ne zaupam, pa tud 3,4% ni nekaj strašnega, glede na to, da mi npr. pri NLB na depozit ponujajo 2,5%. Pa obeje je prdec, da se razumemo.

 

Če pa ima kdo bolj poučne nasvete bi jih bil vesel, da se lažje odločim, al to kupim ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je ignacij napisal:

Jaz sem imel neko idejo, samo se kaj dosti ne spoznam. Malo sem prebral pa me ni čisto prepričalo,

1. predvsem zato, ker državi nič več ne zaupam,

2. pa tud 3,4% ni nekaj strašnega, glede na to, da mi npr. pri NLB na depozit ponujajo 2,5%. Pa obeje je prdec, da se razumemo.

 

Če pa ima kdo bolj poučne nasvete bi jih bil vesel, da se lažje odločim, al to kupim ali ne.

1. država garantira glavnico nazaj po 3 letih, to morajo vrnit tako ali drugače, razen če država propade, potem bomo seveda imeli hujše težave :D 

2. nlb depozit 2,5% za koliko let? odvisno od pogodbe ampak tistega denarja ne moreš nikakor vn potegnit... pri obveznici dobiš 3,4%, potem pa lahko po 1 letu prodaš na borzi, pa dobiš denar ven, dejansko nisi zaklenjen na 3 leta... seveda je oboje prdec, ampak zakaj ne bi v 3 letih dobil na račun 1k "gratis"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Jaz bi kupil. Samo me j.. to, da je 25% davek na tisti znesek obresti kar je višji od 1000€.

Ja, vložiš 29k in si safe.... no, moraš biti pozoren še na ostale morebitne obresti, npr če jih letno dobivaš že od bank

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

Jaz bi kupil. Samo me j.. to, da je 25% davek na tisti znesek obresti kar je višji od 1000€.

Daš na dva dela.... 😊Pol daš ženi, če imaš sam preveč.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pisal na 3 (ilirika, nlb, nova kbm). 2 od teh (nlb in nova kbm) moras fizino it v poslovalnico za odprtje trgovalnega racuna. Pri iliriki vse lahko opravis online. Cenovno so vsi zelo tam tam, par eur razlike.

 

Pri 10k te pride vse skupaj dobrih 60 eur. Se pravi po 3 letih imas nekje 950 eur.

 

Jaz bom to uredil prek Ilirike. Porocam kako bo slo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.