Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Bini napisal:

Ste kaj naložili v lj.obveznice?🤔

Bilo je kar dosti zanimanja tako,da so šle v promet.

 

Je bilo par strani napisano o tem.

 

Jaz sem jih kupil ja. Vse lepo opravil online brez obiska poslovalnice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Bini napisal:

Ja na kako težavo pa misliš.... 🤔

Pač zakaj se ti zdi da je boss dobro izračunal in čemu ta emoji za nateg?

 

Kje je težava v obveznicah, to sem mislil

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

Jaz ne.. bolj k sem računal manj mi je bla všeč. :nevem:

Enako. Na prvo žogo v redu, dolgoročno pa ne več. Kdor ima viška denarja je veliko donosnejših možnosti in priložnosti. 

Sicer pa, kdo bi še verjel tej ekipi, ki trenutno kao vodi našo državo? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Alex napisal:

Enako. Na prvo žogo v redu, dolgoročno pa ne več. Kdor ima viška denarja je veliko donosnejših možnosti in priložnosti. 

Sicer pa, kdo bi še verjel tej ekipi, ki trenutno kao vodi našo državo? 

Misliš Golobnjaku?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:

Ste kaj naložili v lj.obveznice?🤔

Bilo je kar dosti zanimanja tako,da so šle v promet.

 

 

Jaz sem vložil samo nekaj drobiža ker je bil zgornji limit tako nizek.

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bossek napisal:

Je bilo par strani napisano o tem.

 

Jaz sem jih kupil ja. Vse lepo opravil online brez obiska poslovalnice.

Tudi jaz nekaj z razliko, da sem bil tam, da so mi nekaj svetovali in še par stvari razložili... Med drugim tudi to, da golobnjak ni garant za izplačilo, če je za koga to pomembno.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Pač zakaj se ti zdi da je boss dobro izračunal in čemu ta emoji za nateg?

 

Kje je težava v obveznicah, to sem mislil

Če nimaš denarja kam dat oziroma kaj kupit je to bolj donosna in varna naložba v primerjavi z raznimi  bančnimi depoziti.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se malo bol v to dal sele zdaj in mi je res zanimivo kako to poteka.

Par primerov:

1. Razmislam da bi kupil obveznice: KAAAJ! Pfu 3,4% to je se infacija vecja. Pa 1000 in 1 druga bols opcija je. Pa to das v crypto in mas jutr lambota, pa ta politka bo vse zafurala, pa...

 

2. Mam neki crypto a bi to kej stejkal al pa kaj: KAAAJ!! Crypto, pfu to je sam nateg, to bo slo vse v nulo, to je itak sam za dnar prat.

 

3. ... nadaljuj za karkoli poljubno

 

Ne vem no, na pamet tko govort je mal BV. Saj se slis super nakup nepremicnine, gozda, .... sam za recimo 10k bos tezko dobil kaj + s temu je delo. Mogoce ma kdo ze nepremicnine, delnice, crypto, 4 zene, 2 avta, ... in bi rad "samo" 50k nekam bolj varno nalozil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bitcoin navdušenci zadnje dni, veselo opazujejo rast svoje investicije. Naj bi šlo še krepko gor, ker se bliža takoimenovani "halving"

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bossek napisal:

Jaz sem se malo bol v to dal sele zdaj in mi je res zanimivo kako to poteka.

Par primerov:

1. Razmislam da bi kupil obveznice: KAAAJ! Pfu 3,4% to je se infacija vecja. Pa 1000 in 1 druga bols opcija je. Pa to das v crypto in mas jutr lambota, pa ta politka bo vse zafurala, pa...

 

2. Mam neki crypto a bi to kej stejkal al pa kaj: KAAAJ!! Crypto, pfu to je sam nateg, to bo slo vse v nulo, to je itak sam za dnar prat.

 

3. ... nadaljuj za karkoli poljubno

 

Ne vem no, na pamet tko govort je mal BV. Saj se slis super nakup nepremicnine, gozda, .... sam za recimo 10k bos tezko dobil kaj + s temu je delo. Mogoce ma kdo ze nepremicnine, delnice, crypto, 4 zene, 2 avta, ... in bi rad "samo" 50k nekam bolj varno nalozil.

 

Hja jebat ga... jaz še vedno bolj verjamem v to, da je denar treba zaslužit z delom. 😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Bini napisal:

Tudi jaz nekaj z razliko, da sem bil tam, da so mi nekaj svetovali in še par stvari razložili... Med drugim tudi to, da golobnjak ni garant za izplačilo, če je za koga to pomembno.... 😉

Povej več

pred 17 urami je FuManchu napisal:

Kupiš nepremičnino, gozd ali kaj drugega

Npr?

 

Nimam za nepremičnino

 

Nimam za gozd

 

Kvečjemu bi z denarjem od obveznic lahko kupil samo kak gozdiček, pa še to verjetno čist izsekan.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

... ... ... ...

 

Kvečjemu bi z denarjem od obveznic lahko kupil samo kak gozdiček, pa še to verjetno čist izsekan.

 

Alora, tole se bom pa jest oglasu. Sm kmet an s hribu doma an se en pikič spoznam na to. Alora, cene gozdov niso take kot cene stanovanja v Ljubljani. Na severnem Primorskem se prodajajo od 0,30 do 0,70 € na kvadratni meter - odvisno od lege in "bogatosti". Na Gorenjskem in Štajerskem pa dosežejo tudi preko 1€ za kvadratni meter.

Torej za 10.000€ dobiš 1 ha gozda na Gorenjskem ali Štajerskem.

Za 3.000€ pa dobiš 1 ha gozda kje v Drežniških Ravnah...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, ampak je pa tudi nek trik, ali da moraš že imeti status kmeta, ali biti mejaš oz. ima občina predkupno pravico ali nekaj četrtega? Imam v spominu, da ni kar tako zlahka gozda kupit. 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, je "hierarhija". Ampak, če se nihče od tistih nad teboj ne zagrebe, ga lahko kupiš.

 

Predkupno pravico pri nakupu kmetijskega zemljišča lahko uveljavljajo predkupni upravičenci po naslednjem vrstnem redu:
1. solastnik;
2. upravičenec iz 25.a člena Zakona o kmetijskih zemljiščih;
3. kmet, katerega zemljišče, ki ga ima v lasti, meji na zemljišče, ki je naprodaj;
4. zakupnik zemljišča, ki je naprodaj;
5. drug kmet;
6. kmetijska organizacija ali samostojni podjetnik posameznik, ki jima je zemljišče ali kmetija potrebna za opravljanje kmetijske oziroma gozdarske dejavnosti;
7. Sklad kmetijskih zemljišč in gozdov Republike Slovenije za Republiko Slovenijo.

Če se nihče od teh sedmih ne zmeni za določeno parcelo, jo lahko kupiš. In če se preveč ne opeva prodaje, niti ne vedo, da se je kakšna parcela prodala, dokler ni prepozno... Sicer mora namera o prodaji viseti določen čas na oglasni deski na Upravni enoti, ampak jih je presneto malo, ki to oglasno desko redno prebirajo...

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je NevLado napisal:

Povej več

Npr?

 

Nimam za nepremičnino

 

Nimam za gozd

 

Kvečjemu bi z denarjem od obveznic lahko kupil samo kak gozdiček, pa še to verjetno čist izsekan.

Je državna obveznica, to pove vse... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp, tocno to je bil najvecji problem teh obveznic. Drzavne obveznice so kar redni financni instrument in ni neki novega.

 

Ker pa v sloveniji velja to neko sovrastvo do drzave (lahko greste brat komentarje na 24ur pod clanek o zastavi, ki so jo nemci obesli), in pa tudi sovrastvo do nasprotnega politicnega pola se vse to gleda striktno samo iz tega vidika.

 

Moje ugibanje: Tisti, ki so kupili jim je vseeno za politiko. Tisti, ki so bili pa full proti in na polno kritizirajo, so pa nasprotni strani politike. V primeru, da bi druga vlada dala to ven, bi bila pa druga stran full proti :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če mene vprašate, je to ena najbolj varnih naložb - državna obveznica Slovenije. Večja verjetnost je, da izgubiš denar v štumfu (ti ga ukradejo, zgori, ..), kot da ne dobiš vrnjenega denarja z obrestmi vloženega v te obveznice ...

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.