Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

pred 38 minutami je Alex napisal:

V šestki se komot pelje 5 odraslih oseb. Preverjeno večkrat in na dolge razdalje. 

Dodaš na streho še  thuleta in si zmagal. Lahko gre pet ljudi na smučanje, recimo. 

Pa je kolikor toliko udoben srednji sedež? Na passatu je bilo trdo za znoret, pa tudi sredenski greben je bil v napoto. 

 

Mi smo šli tudi dostikrat raje z mojim Picassom, kot s fotrovo octavio (prve generacije),ce nas je bilo 5.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Nejc1986 napisal:

Pa je kolikor toliko udoben srednji sedež? Na passatu je bilo trdo za znoret, pa tudi sredenski greben je bil v napoto. 

 

Mi smo šli tudi dostikrat raje z mojim Picassom, kot s fotrovo octavio (prve generacije),ce nas je bilo 5.

Je dokaj komot, baje. 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trojka je za potovanja bolj namenjena dvema odraslima in dvema otrokoma zadaj. Sepravi bolj za pare in družine z manjšimi otroki. Za to, da se peljejo 4 odrasli bo treba kar 6-ko vzet, še bolje pa limuzino saj ima na zadnjih sedežih še za nekaj centimetrov več placa kot karavanka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Boss napisal:

Trojka je za potovanja bolj namenjena dvema odraslima in dvema otrokoma zadaj. Sepravi bolj za pare in družine z manjšimi otroki. Za to, da se peljejo 4 odrasli bo treba kar 6-ko vzet, še bolje pa limuzino saj ima na zadnjih sedežih še za nekaj centimetrov več placa kot karavanka.

Limuzina ima smo za kolena več plača širina pa je čisto enaka. Se pravi, da pride v poštev takrat, ko sedijo zadaj višji kot 185 cm. Jaz z 184 cm z lahkoto sedim zadaj, pa še ne taknem sprednjih sedežev. Je pa res, če vozi nekdo z 190cm I  potisne voznikov sedež skrajno nazaj takrat je tudi v limuzini premalo placa za kolena. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Shrek napisal:

Več prostora je v limuzini kot v karavanu. Če v svoji težko zadaj sediš, boš v limuzini brez problema. 

Preberi še enkrat, kaj sem napisal zgoraj. Da z lahkoto sedim zadaj v karavanki s tem, da imam spredaj nastavljen stol za višino 184 cm.. Zadaj za mano včasih z lahkoto in komot sedi sin, ki je visok 185 cm. Če pa je šofer  visok okoli 190 cm ali pa še več, bo pa tudi v limuzini zadaj problem, ker si bo tak voznik nastavil sedež čisto v zadnjo pozicijo. Karavan je čisto komot za štiričlansko odraslo familijo pa še v prtljažnik gre veliko več prtljage kot v limuzino. Za športno naravnano družino je zakon. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot dobra novica za lastnike M3 in M2 je, da so po podatkih ADAC-a na prvem mestu med avtomobili starosti 7 let! VW Golf je za njo. 😁😋😂😂😂

Popravljeno od Bini
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Kot dobra novica za lastnike M3 in M2 je, da so po podatkih ADAC-a na prvem mestu med avtomobili starosti 7 let! VW Golf je za njo. 😁😋😂😂😂

Ufff... Zadnji stavek... Zdaj pa kokice v roke 😂😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je DonFelipe napisal:

Golf je že zdavnaj izgubil svoj primat, ampak častijo ga ponavadi tisti ki ne vidijo dlje.

Japonci pa so od nekdaj v vrhu.

 

Meni golf preprosto ni všeč. V tem rangu mazda 3 (v novi generaciji obvezno 4vratna), civic (noro mi je všeč), za dober price/performance pa megane... Všečna sta mi je bila prejšnja corolla in auris,predvsem ker so dolgo časa vztrajali pri atmosfercih. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je DonFelipe napisal:

Aha.

Si imel 5 ali 7 sedežno?
Jaz sem imel namreč možnosti ugodno dobiti predhodnika. MPV z vso možno opremo, 7-sedeži in avtomatskim menjalnikom, letnik 1997, ampak sem potem dobil boljšo ponudbo in odstopil.

7 sedežno. Zadnja vrsta je za otroke do 10 let... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Nejc1986 napisal:

Meni golf preprosto ni všeč. V tem rangu mazda 3 (v novi generaciji obvezno 4vratna), civic (noro mi je všeč), za dober price/performance pa megane... Všečna sta mi je bila prejšnja corolla in auris,predvsem ker so dolgo časa vztrajali pri atmosfercih. 

 

Ampak, kolk smo si res različni...

 

Golf je tradicionalno oblikovan ni ne grd ne lep, pač neko srednje povprečje. Če človek nima domišljije al pa se mu preprosto ne ljubi izbirat je to idealna zadeva.

 

Civic je pa za moje pojme vsaj v zadnjih generacijah ena navadna rižota s čist preveč vijugami, razgibanostjo, da ne veš al je pač en dislektik oblikoval al je avto dejansko razbit. Pa to je tudi pri ostalih Hondah - njihovi SUV-i so sploh oblikovne pokveke. Še Toyota je Hondo po oblikovanjih prehitela in je v zadnji generaciji spet začela delat privlačne avte tud za oči.

 

Mazda 3 je pa oblikovno minimalistično všečno oblikovana. Brez oblikovne navlake in čisto primerna za antiricer-je. Poleg tega pa še zdaleč ne dolgočasno. Pa to si nisem sam zmislil, v vseh reviewih recimo razlagajo, kako je šestka brezkončno privlačna in da sploh oblikovno ni ostarela, kljub skoraj 9 leti, ko je na trgu. Male FL izboljšave in to je to.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je ta zadnji golf katastrofa od oblike.Vsaka znamka ima že lepše avte. Še posebej spredaj in sprednja havba je čisti oblikovalski polom. 

 

images (6).jpeg

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Shrek napisal:

Ne ponižuj Kitajcev 🤣

Naredijo kopijo boljšo od originala... 

No ja, včasih jim res rata. A, so področja, kjer še niso blizu originalu. Recimo kitare in oprema zanje. Polom 😋

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Shrek napisal:

7 sedežno. Zadnja vrsta je za otroke do 10 let... 

Vem, to je bolj zasilno.

Sem se enkrat peljal kot mulc v prvi generaciji Renault Laguna Break na zadnjem sedežu obrnjenem v kontra smeri vožnje in lahko potrdim da je to res zasilna zadeva ; bila takrat za večje družine in obvezno je bilo potrebno narediti krajši postanek.

Pa tudi potniki so mi že v Opel Zafira jamrali kako so utesnjeni v tretji vrsti in je bilo potrebno ustaviti že na poti iz Ljubljane v Logatcu.

Bolje večji enoprostorec tipa Mazda MPV, a kaj ko takih pravih žal ne delajo več.

 

Kar se pa Golfa tiče pa lahko povem, da gre tu samo za imidž in pač tradicijo katera nima veze z uporabnostjo in ostalim kar sodi zraven.

V t.i. Golfovem razredu imaš ogromno izbire in res nevem kaj vidijo na FAW znački ter ostali precenjeni nemški sveti trojici kjer moraš vse kar je pri večini samoumevno doplačati.

Najbolje da mi dajo golo školjko in seznam doplačil na katerem bodo osnovni vitalni in upravljalni deli ;)

Pri večini vsaj vem kaj dobim v paketu.

Drugače pa sem večino življenja imel 4-vratne sedane, kateri pa so pri nas zadnja leta žal že zelo redki, saj novih praktično ni več za dobiti z parimi izjemami (Toyota Corolla, ...)

Popravljeno od DonFelipe
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.