Skoči na vsebino

Mazda 6


curko

Priporočeno sporočilo

Meni so pa cisto vsec… Ce jih folk ne bi toliko kupoval, jih gotovo tudi ne bi delali… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex In 99% se jih itak vozi samo po asfaltu in povrh še v urbanih urejenih okoljih. To je v bistvu prvi tip oblike, kjer kupci ne znajo upravičit nakupa glede na uporabnost. Do zdaj se je za vsako obliko vedno dalo določit namen uporabe.

 

- Recimo HB, za mestne večinoma kratkevožnje, lajše parkiranje in manjši tloris avta ter manjšo porabo in ceno ter stroški.

- Limuzina; bolj potovalnikz veliko udobja primeren za daljše poti

- Karavan; isto kot limuzina samo, da ima še dodatno prostora za več prtljage al pa kakšnega hišnega ljubljenčka.

- Enoprostorc; za prevažanje več potnikov, otrok in njihove prtljage

- Kupe; za uživanje v dvoje in športno eleganco na cesti

- Terenec, dejasnko za uporabo tudi na brezpotjih, nespluženih hribovskih cestah, za dostop do težko obljudenega terena

- Pickup; isto kot terenec, samo z več uporabnega tovornega prostora

- kabrio/roadster; za uživanje pod milim nebom

itd....

 

kaj pa SUV? Večina ljudi ne rabi višjega sedenja, ne rabi terenskih zmogljivosti, se ne vozi po blatu in globoki vodi, snega redko doživi oziroma toliko kot ga, ga navadno zmore vsak normalen avto z zimsko opremo.  Je slabše oblike, dražji od primerljivo velikih ostalih avtih, nima več prostora kot drugi oziroma v večini manj kot bi pričakovali. Ni ne terenec, ne kabrio, ne športnik (navkljub sport v imenu), niti ni neka prestižna aleganca, zgleda v prometu celo nekoliko na videz nerodno, sploh pri parkiranjih. je manj varčen, težji, manj aerodinamičen, manj poskočen itd itd, da ne bom našteval.

 

Pri vseh ostalih oblikah lastniki navadno takoj "opravičijo" izbiro prav take oblike, pri SUV-u pa v veliki večini se vse zreducira le na to, da se višje sedi in da se lažje vstopa in izstopa. Marsikdo ne bo nikoli rekel, da je izbral zaradi trenda, ker pač iskat neko nikoli videno lepoto je pač nekaj kar se pri SUV-ih nikoli ne išče.

 

 

Pa ne mi zamerit lastniki SUV-ov, ker to ni kritika vaše izbire, ampak kritika pripovedi (narrative), ki nam vsem poskuša vsiliti nekaj kar do zdaj nismo niti vedeli, da rabimo. Ampak naenkrat pa je to ratala edina izbira in alternative počasi ni, oziroma se jo tako zmanjšuje tudi na ta način, da se marsikoga postrani gleda, ker si ne kupi SUV-a.

 

  • Všeč 6
  • Ljubim 2

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je CX30 lep,zelo lep in bolj uporaben avto kot M 3ka hačbek, limuzina je pa malo manj uporabna kar se prtljažnika tiče,vem ker sem jo imel😊 M 6tka mi je pa tako prevelika😊

To je razlaga moje odločitve za karavan cx30 ( tako je po homologaciji) 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

@Alex In 99% se jih itak vozi samo po asfaltu in povrh še v urbanih urejenih okoljih. To je v bistvu prvi tip oblike, kjer kupci ne znajo upravičit nakupa glede na uporabnost. Do zdaj se je za vsako obliko vedno dalo določit namen uporabe.

 

- Recimo HB, za mestne večinoma kratkevožnje, lajše parkiranje in manjši tloris avta ter manjšo porabo in ceno ter stroški.

- Limuzina; bolj potovalnikz veliko udobja primeren za daljše poti

- Karavan; isto kot limuzina samo, da ima še dodatno prostora za več prtljage al pa kakšnega hišnega ljubljenčka.

- Enoprostorc; za prevažanje več potnikov, otrok in njihove prtljage

- Kupe; za uživanje v dvoje in športno eleganco na cesti

- Terenec, dejasnko za uporabo tudi na brezpotjih, nespluženih hribovskih cestah, za dostop do težko obljudenega terena

- Pickup; isto kot terenec, samo z več uporabnega tovornega prostora

- kabrio/roadster; za uživanje pod milim nebom

itd....

 

kaj pa SUV? Večina ljudi ne rabi višjega sedenja, ne rabi terenskih zmogljivosti, se ne vozi po blatu in globoki vodi, snega redko doživi oziroma toliko kot ga, ga navadno zmore vsak normalen avto z zimsko opremo.  Je slabše oblike, dražji od primerljivo velikih ostalih avtih, nima več prostora kot drugi oziroma v večini manj kot bi pričakovali. Ni ne terenec, ne kabrio, ne športnik (navkljub sport v imenu), niti ni neka prestižna aleganca, zgleda v prometu celo nekoliko na videz nerodno, sploh pri parkiranjih. je manj varčen, težji, manj aerodinamičen, manj poskočen itd itd, da ne bom našteval.

 

Pri vseh ostalih oblikah lastniki navadno takoj "opravičijo" izbiro prav take oblike, pri SUV-u pa v veliki večini se vse zreducira le na to, da se višje sedi in da se lažje vstopa in izstopa. Marsikdo ne bo nikoli rekel, da je izbral zaradi trenda, ker pač iskat neko nikoli videno lepoto je pač nekaj kar se pri SUV-ih nikoli ne išče.

 

 

Pa ne mi zamerit lastniki SUV-ov, ker to ni kritika vaše izbire, ampak kritika pripovedi (narrative), ki nam vsem poskuša vsiliti nekaj kar do zdaj nismo niti vedeli, da rabimo. Ampak naenkrat pa je to ratala edina izbira in alternative počasi ni, oziroma se jo tako zmanjšuje tudi na ta način, da se marsikoga postrani gleda, ker si ne kupi SUV-a.

 

 

Sedi 5.👍 Tako kot se s tem tvojim prispevkom strinjam, se nisem verjetno še z nobenim . Točno si opisal do pike natančno, v čem je glavni problem teh suvov. 

  • Haha 1
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Če bi bila lepa mogoče. 🤔

Najrajši bi videl lim.3ko s 5 vrati. 😊

To bi bila zame zmagovita kombinacija.... :jupiii:

 

Eee vidiš, to je to... jaz bi tud nekaj drugega kupil pa Mazda tega sploh nima več. Se pravi so se v bistvu oni odločili zame, če sem hotel še vedno Mazdo vozit, ker mi je Mazdina filozofija oblikovanja zelo pri srcu. Ampak vsaj alternativa je bila sprejemljiva, ko pa bo Mazda imela več ali manj sam SUV-e pa me ne vidijo več. Hvala bogu se še kar nekaj časa ne bom updala s tem problemov, mi je pa totalno škoda, kar počenjajo pri Mazdi. Izgubili se bodo v nekem kvazi trendu povprečja. Tudi kukanje med premijce ni rešitev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Boss napisal:

 

Eee vidiš, to je to... jaz bi tud nekaj drugega kupil pa Mazda tega sploh nima več. Se pravi so se v bistvu oni odločili zame, če sem hotel še vedno Mazdo vozit, ker mi je Mazdina filozofija oblikovanja zelo pri srcu. Ampak vsaj alternativa je bila sprejemljiva, ko pa bo Mazda imela več ali manj sam SUV-e pa me ne vidijo več. Hvala bogu se še kar nekaj časa ne bom updala s tem problemov, mi je pa totalno škoda, kar počenjajo pri Mazdi. Izgubili se bodo v nekem kvazi trendu povprečja. Tudi kukanje med premijce ni rešitev.

Če res ne bo prišla ven nova 6-ka,bo tu zame zgodba z mazdo končana. 

Verjetno bo tudi pri meni trenutna dolgo pri hiši a takrat se bo potrebno obrniti drugam. Ker štos je v tem, kakor  izgleda, da bodo tudi tej novi suvi, ki prihajajo, grdi. 

Se pravi, da se bo mazda totalno izgubila v nekem povprečju, namesto, da bi furala naprej kak normalen, lep model. 

Kot je opaziti trenutni trend, vse več znamk opušča limuzine in karavane, le Volvo in kak mercedes še vztrajata in izdelujeta vedno lepše avte. Ostalo bo pa vse podobno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Če res ne bo prišla ven nova 6-ka,bo tu zame zgodba z mazdo končana. 

Verjetno bo tudi pri meni trenutna dolgo pri hiši a takrat se bo potrebno obrniti drugam. Ker štos je v tem, kakor  izgleda, da bodo tudi tej novi suvi, ki prihajajo, grdi. 

Se pravi, da se bo mazda totalno izgubila v nekem povprečju, namesto, da bi furala naprej kak normalen, lep model. 

Kot je opaziti trenutni trend, vse več znamk opušča limuzine in karavane, le Volvo in kak mercedes še vztrajata in izdelujeta vedno lepše avte. Ostalo bo pa vse podobno. 

Alex, a na forumu pa kljub temu ostaneš? 🤔 Da vemo, ali navijat za novo Mazdo 6, ali proti. 🤣

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Janez007 napisal:

Alex, a na forumu pa kljub temu ostaneš? 🤔 Da vemo, ali navijat za novo Mazdo 6, ali proti. 🤣

 

Itak, da ostanem. Pa ne morem vas prepustiti brezvladju oziroma anarhiji.😉

Mora biti malo stare šole, da ne zglajzaste totalno. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je Boss napisal:

@Alex In 99% se jih itak vozi samo po asfaltu in povrh še v urbanih urejenih okoljih. To je v bistvu prvi tip oblike, kjer kupci ne znajo upravičit nakupa glede na uporabnost. Do zdaj se je za vsako obliko vedno dalo določit namen uporabe.

 

- Recimo HB, za mestne večinoma kratkevožnje, lajše parkiranje in manjši tloris avta ter manjšo porabo in ceno ter stroški.

- Limuzina; bolj potovalnikz veliko udobja primeren za daljše poti

- Karavan; isto kot limuzina samo, da ima še dodatno prostora za več prtljage al pa kakšnega hišnega ljubljenčka.

- Enoprostorc; za prevažanje več potnikov, otrok in njihove prtljage

- Kupe; za uživanje v dvoje in športno eleganco na cesti

- Terenec, dejasnko za uporabo tudi na brezpotjih, nespluženih hribovskih cestah, za dostop do težko obljudenega terena

- Pickup; isto kot terenec, samo z več uporabnega tovornega prostora

- kabrio/roadster; za uživanje pod milim nebom

itd....

 

kaj pa SUV? Večina ljudi ne rabi višjega sedenja, ne rabi terenskih zmogljivosti, se ne vozi po blatu in globoki vodi, snega redko doživi oziroma toliko kot ga, ga navadno zmore vsak normalen avto z zimsko opremo.  Je slabše oblike, dražji od primerljivo velikih ostalih avtih, nima več prostora kot drugi oziroma v večini manj kot bi pričakovali. Ni ne terenec, ne kabrio, ne športnik (navkljub sport v imenu), niti ni neka prestižna aleganca, zgleda v prometu celo nekoliko na videz nerodno, sploh pri parkiranjih. je manj varčen, težji, manj aerodinamičen, manj poskočen itd itd, da ne bom našteval.

 

Pri vseh ostalih oblikah lastniki navadno takoj "opravičijo" izbiro prav take oblike, pri SUV-u pa v veliki večini se vse zreducira le na to, da se višje sedi in da se lažje vstopa in izstopa. Marsikdo ne bo nikoli rekel, da je izbral zaradi trenda, ker pač iskat neko nikoli videno lepoto je pač nekaj kar se pri SUV-ih nikoli ne išče.

 

 

Pa ne mi zamerit lastniki SUV-ov, ker to ni kritika vaše izbire, ampak kritika pripovedi (narrative), ki nam vsem poskuša vsiliti nekaj kar do zdaj nismo niti vedeli, da rabimo. Ampak naenkrat pa je to ratala edina izbira in alternative počasi ni, oziroma se jo tako zmanjšuje tudi na ta način, da se marsikoga postrani gleda, ker si ne kupi SUV-a.

 

 

Dobr napisano :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kaj naj rečem, krivi ste si sami, kaj pa kupujete CX-30 namesto Mazde3 ... nimamo se kej zej zgovarjat na Mazdo, kupci so krivi.

 

EDIT: aja sj je že Jest obrazložu, sm prebral samo prvo stran i kr odgovoril, nevedeč da ste se dodobra razpisal :D

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bom nadaljeval v tej temi da ne odpiram nove. 

Iz nemčije sem pripeljal mazdo 6 letnik 2018 (ze novi FL) z cca 60k km. Motor ima Diesel 2.2 150hp.

 

Prebral sem, da imajo novejse verzije Android auto. Je mozno kako posodobiti sistem v obstoječih avtih?

 

Naslednje vprašanje imam glede motorja. Je znana kakšna hiba teh motorev? Po enem mesecu vožnje imam odlične izkušnje. 

 

Hvala za vsako informacijo. 

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je JureR napisal:

Bom nadaljeval v tej temi da ne odpiram nove. 

Iz nemčije sem pripeljal mazdo 6 letnik 2018 (ze novi FL) z cca 60k km. Motor ima Diesel 2.2 150hp.

 

Prebral sem, da imajo novejse verzije Android auto. Je mozno kako posodobiti sistem v obstoječih avtih?

 

Naslednje vprašanje imam glede motorja. Je znana kakšna hiba teh motorev? Po enem mesecu vožnje imam odlične izkušnje. 

 

Hvala za vsako informacijo. 

 

Lp

2018 bi morala imeti Android auto. Preveri za svoj telefon kako ga uklopiš, potem pa povežeš telefon s kablom v namensko luknjo usb.

 

In pa čestitke za nakup in srecno voznjo!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je JureR napisal:

Naslednje vprašanje imam glede motorja. Je znana kakšna hiba teh motorev?

Ne vem, kakšen režim vožnje imaš, ampak če mu skrajšaš interval menjave olja na 15.000 km ali celo 10.000 km ti bo zelo hvaležen. Je pa skoraj še nov, tako da tja do 200.000 km ne bi smelo biti težav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je NevLado napisal:

2018 bi morala imeti Android auto. Preveri za svoj telefon kako ga uklopiš, potem pa povežeš telefon s kablom v namensko luknjo usb.

 

In pa čestitke za nakup in srecno voznjo!!


2018 je sele nekje od vgusta dalje prisla opcija za Android Auto/Carplay… Zato ni nujno, da ze ima… Potrebno je dokupit upgrade kit… ki stane nekje med 150 in 300€…


Prebrskaj tole temo >> 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Vprašanje tu, da ne odpiram nove teme...

Mimogrede, kako so osvetljena stikala na voznikovih vratih? Meni na 13 letniku samo za odpiranje voznikovega okna...

Se lahko to kaj nastavi, da še kaj drugega sveti...ogledala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri (Škoda) imajo probleme s tem še danes. GUmb za luči nima osvetljenih pozicij - zelo super je to v temi iskat, kje mora bit pozicija stikala.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 2. 2024 ob 18:11 je Boss napisal:

Nekateri (Škoda) imajo probleme s tem še danes. GUmb za luči nima osvetljenih pozicij - zelo super je to v temi iskat, kje mora bit pozicija stikala.

Si me spomnil - ravno včeraj sem pizdil, ko se je nasprot mene pripeljala neka vw gajbica z dvignjenimi lučmi

 

Folk v 2020 še vedno kupi navadne žarnice, naloži 5 ljudi v avto, nikoli pa ročno ne prestavi pozicije sprednjih luči nižje kot bi morale bit

 

Verjetno se 90% ljudi tistega knofa nikoli zares sploh ne dotakne

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 3. 2. 2024 ob 15:56 je Shrek napisal:

Vprašanje tu, da ne odpiram nove teme...

Mimogrede, kako so osvetljena stikala na voznikovih vratih? Meni na 13 letniku samo za odpiranje voznikovega okna...

Se lahko to kaj nastavi, da še kaj drugega sveti...ogledala...

Če imaš že GJ verzijo potem je to to, moja prejšnja l. 2015 je tudi osvetlila samo stikalo za voznikovo okno, sem takrat tudi mislil da je bug. Trenutna letnik 2019 pa že ima osvetljeno vse.

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zdravo.

Sem nov na forumu, ker se kar veliko zanimam za nakup mazde, mazde 6.

Nagledan imam tale avto:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19145830&display=Mazda Mazda6

 

Lahko mogoče kdo komentira? Pozna kdo prodajalca?
Avto je iz Italije, pobarvana sta sprednji in zadnji odbijač. 

Kako pa je kaj mehanska plat tega avtomobila s takšnimi specifikacijami? Povzroča težave menjalnik? AWD? 2.2 diesel? Delam cca 20-25k kilometrov letno. Servisi bodo v vsakem primeru delani na 15k :) VČasih je na dan 0km, včasih 15, včasih pa 70... V službo se vozim z drugim avtomobilom. 

Po pregledu foruma sem videl, da nekateri imajo dobre izkušnje nekateri slabe - kar je logično :)


Vsaka informacija bo dobrodošla.

Hvala.
 

Aja,

Dodam še link od licitacije, če ima kdo mogoče dostop do več podatkov ali kaj podobnega :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.