Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 32 minutami je skritikrt napisal:

..."ni tako važno koliko je bajta izolirana,kot je važno kako suha je"...ta rek ni moj!!!

 

Ta v odebeljenem je pa res močna. 😂 Ko bo zunaj suho in minus 10, pojdi v tanki pižami in v tankih nogavicah na sprehod, da potrdiš to tezo. 😁 

Popravljeno od Janez007
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Janez007 napisal:

 

Ta v odebeljenem je pa res močna. 😂 Ko bo zunaj suho in minus 10, pojdi v tanki pižami in v tankih nogavicah na sprehod, da potrdiš to tezo. 😁 

Narobe razumeš ta rek-rek se nanaša na problematiko starih hiš,to pa je vlažna konstrukcija!

Lahko tako bajto izoliraš koliko hočeš,pa ne bo pomagalo,ker boš imel posledično mokro izolacijo,vlaga iz zidov pari,in za to rabi toplotno energijo,katero seveda vzame zidu...ta pa je nato nonstop mrzel,ker ni prekinjene vezi zemlja-hiša (ni hidroizolacije,kot bi morala biti)...torej,lahko zračiš,izoliraš k blesav,pa ti ne pomaga!!!

Torej,če ne moreš oboje,je bolje urediti hidroizolacijo hiše,kot pa toplotno izolacijo-o tem govori ta rek!😉

 

Pa ti pojdi ven pri -10 stopinj,in obleči moker pulover...me zanima,koga bo bolj zeblo-mene v pižami in tankih nogavicah,ali pa tebe.🧐

 

Aha...je prec bolj jasno,a ne?😉

 

EDIT:...bom popravil-ne bolje hidro kot termoizolacija....ampak hidroizolacija pod mus mora biti,termoizolacija pri stari bajti z relativno debelimi zidovi pa kakor kdo hoče...jaz sem investiral v TČ,ker je bila peč na kurilca itak že "pri koncu",in sem itak moral menjati....dodatna termo pa se mi ne izplača.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim sej konec koncev me nič več ne preseneti...

 

Sam da greš naredit novo fasado na stari hiši, brez da bi prej saniral/uredil hidroizolacijo...a to dejansko delajo ljudje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je SeekK napisal:

Mislim sej konec koncev me nič več ne preseneti...

 

Sam da greš naredit novo fasado na stari hiši, brez da bi prej saniral/uredil hidroizolacijo...a to dejansko delajo ljudje?

Na veeeeliko...in ti "kvazi stokovnjaki" svetujejo nova okna,fuuul izolirati,vse "zadihtati"...brez da bi pogledali,kje je osnovni problem!!!

Pol pa se Lunos-i ipd. prodajajo k tople žemljice,k imaš vse črno od plesni in gob,otroci z astmo itd...,in mečemo z temi prezračevalnimi sistemi dobesedno "denar skozi okno".

 

Ne vem,k nisem gledal,a krepko dvomim,da dobiš kako subvencijo za sanacijo hidroizolacije....za termo pa -ni problema-takoj dobiš...."strel v koleno".

 

Samo bloke poglej...a si mogoče videl,da so kerega odkopali,injecirali v temelje in zrihtali hidroizolacijo?

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je skritikrt napisal:

Ne vem,k nisem gledal,a krepko dvomim,da dobiš kako subvencijo za sanacijo hidroizolacije....za termo pa -ni problema-takoj dobiš...."strel v koleno".

 

 

Tudi za to lahko dobis subvencijo ... >> 

WWW.EKOSKLAD.SI

Izolacija kleti in tal - seznam spodbud za vašo naložbo.

 

 

  • Všeč 2
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Samo bloke poglej...a si mogoče videl,da so kerega odkopali,injecirali v temelje in zrihtali hidroizolacijo?

 

Hah ok, to je pa res, pri blokih pa res nisem videl da bi pri katerem naredili...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Celo po TVju redno kažejo...ne vem več kako se reče oddaji,k so rihtali "ubogim" z uno voditeljico od BeePopa...in enim v Pragerskrm so rihtali hiško...vse plesnivo,in so jim vse na hitro gipsplate in ploščice not "nafukali" in Lunos not...in "zrihtano"...

Pred kratkim pa "ojoj afera"  k so je tista ženska to vse prodala...pa tako fajn so ji zastonj "zrihtali"...se še spomni kdo?

 

1-2 leti pa je vse "dol popadalo"🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo ga, plan je jasen, vsi na elektriko, pol pa užgi po siromaku.

 

WWW.24UR.COM

Vlada z novelo energetskega zakona v novogradnjah prepoveduje ogrevanje na zemeljski plin, v...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je ignacij napisal:

Evo ga, plan je jasen, vsi na elektriko, pol pa užgi po siromaku.

 

WWW.24UR.COM

Vlada z novelo energetskega zakona v novogradnjah prepoveduje ogrevanje na zemeljski plin, v...

 

 

Jaz pr naši bajti Shiedel-a nikoli ne bom ven vrgel...tistih mogoče 50-100€ na leto,kar izgubim na toploti,k je ostal odprt (spodaj v kurilnici pa je zaprt)...da dodatno suši hišo...in če bo kdaj zagustilo....mi ga lahko samo pote...jo 😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je skritikrt napisal:

 

Jaz pr naši bajti Shiedel-a nikoli ne bom ven vrgel...tistih mogoče 50-100€ na leto,kar izgubim na toploti,k je ostal odprt (spodaj v kurilnici pa je zaprt)...da dodatno suši hišo...in če bo kdaj zagustilo....mi ga lahko samo pote...jo 😆

 

Zakaj bi ga pa vrgel ven?

pred 4 urami je ignacij napisal:

Evo ga, plan je jasen, vsi na elektriko, pol pa užgi po siromaku.

 

Dejmo prebrati članek :)

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je vzupan3 napisal:

Meni se tudi zdi da ljudje berejo samo naslove 🙈

In na podlagi tega potem nastanejo raznorazne nebuloze in hujskanja proti komurkoli ze je trenutno na tapeti…

  • Všeč 4
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je g.Wankel napisal:

Zakaj bi ga pa vrgel ven?

Zavzema prostor...je kar velik,k ima še zraven dva kanala za zracenje,k ne nucamo...je napoto v hodnikih,in bi brez bilo lepše prehodno itd ..a "vsega ne moreš imeti"...za to-ostane.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je g.Wankel napisal:

Dejmo prebrati članek

No no, brez skrbi da sem prebral, si mogoče pomislil, da ga razumem drugače kot ti, vseved. Meni deluje, da boš imel možnost toplotno črpalko al pa palete. Večino ljudi bo izbralo elektriko, kaj se dogaja na tem področju pa smo že debatirali.

Popravljeno od ignacij
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa dej, razsvetli me, d abom še jaz razumel. Da se razumemo, podpiram, da se na nek način preide na čistejše vire, samo ne na način, da te potem pa stiskajo z novimi dajatvami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je ignacij napisal:

No pa dej, razsvetli me, d abom še jaz razumel. Da se razumemo, podpiram, da se na nek način preide na čistejše vire, samo ne na način, da te potem pa stiskajo z novimi dajatvami.

 

No pa bom. Piše ti, da gre za novogradnje, ti pa čivkaš, da bomo šli VSI na elektriko, ker si površno prebral.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali je potrebno za nakup peci imeti kaksno posebno dovoljenje? Gres v stacuno, kupis pec, kakrsna ti ustreza… najdes nekoga, da jo zmontira in priklopi, nafilas z drvmi, peleti, oljem, … ali priklopis na cisterno in se grejes… Ali sem kaj spregledal? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, klasične peči na drva mislim, da ne moreš več kupit v trgovini. Se pravi, če ti stara dušo spusti, je potrebna predelava. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to, ali je uplinjevalni kotel ali navaden ni nic narobe... se vedno lahko kuris na drva ... 

 

 

 

WWW.FERO-TERM.SI

Ali potrebujete kotel na trda goriva ali kotel na trda goriva z dvema pečima? Fero-Term ima široko paleto kakovostnih kotlov na trda goriva od 20 KW do 69,8 KW.

 

 

WWW.EMUNDIA.SI

Kotli na drva in centralna peč na drva iz naše ponudbe se dobi visoke kakovosti po ugodnih cenah. Na voljo tudi vsa potrebna dodatna oprema.

 

 

....

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.