Skoči na vsebino

Ogrevanje & izolacija samostojne hiše

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

  • 3 meseci kasneje...
Napisano
WWW.ZURNAL24.SI

Na Eko skladu pojasnjujejo, kakšna dokazila in kdaj morate priložiti vlogi, da ste upravičeni do subvencije za...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 49 minutami je Z M A J napisal:
WWW.ZURNAL24.SI

Na Eko skladu pojasnjujejo, kakšna dokazila in kdaj morate priložiti vlogi, da ste upravičeni do subvencije za...

 

Ali to velja samo za tiste, ki se odklapljajo iz javnega sistema? Torej če imam svojo peč ki jo menjam za TČ, gre predlog normalno čez?

 

"ne glede na to, ali gre za odklop od sistema daljinskega ogrevanja ali plina"

Več na: https://www.zurnal24.si/pod-streho/varcna-hisa/subvencijo-za-toplotno-crpalko-lahko-dobite-le-na-podlagi-soglasja-389310 - www.zurnal24.si

Napisano

Tole bo pa stroka povedala. imamo tule na forumu par obvladačev.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Prvič slišim kaj takega. Pogodbo, da jih lahko odklopimo🤨?

 

Bom probal dobit kak info.

Samo cene so šle v nebo. Tako štrom, peleti, kurilno, sončne po kw inštalirane moči.....

Napisano

Lahko prašam tata če vas zanima informacija.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 6 urami je Bini napisal:

Danes pa pri nas ob 6tih 😳10stopinj...🥶

Tudi pri nas se da ponoči normalno spati. Pa zrak je danes normalnih 26°C,morje se je pa malo sladilo na 23,9°C, kar je super. 👍

 

 

Napisano

Pred enim mesecem zalaufal doma še MSE 13,5 kW, sedaj pa da vidimo ali bo kaj manj stroškov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Naši so jih plačali skoraj polovico več, kot lani. Imajo pa kamin v dnevni.

Načeloma za dogrevanje. Je še potem klima itd...

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 41 minutami je AmpeR napisal:

Jaz. Kupu lani zaloge za 3 sezone. 

Hm. Kaj pa potem😬🤷‍♂️

..... sam mist boš imel😁

  • 4 meseci kasneje...
Napisano

No. Jaz imam en primer cca 20kW vetrno priklopljeno po shemi kao samooskrba in dve mali hidro. Je pa res, da za tako malo vetrno prej dobiš dovoljenje kot za malo hidro... 

 

Ma da se ne oddaljimo od teme gretje.... Žena mi že par let nabiva, da hoče klimo. Ok naj bo klima ampak za gretje, da kej prišparam na peletih (za dobro TČ pa trenutno nimam rezerviranega bageta). Nabavil sem dve klimi Pan. Etheriji grelne moči po 4,4kW. V pritličju je montirana v jedilnici (nastavljena je na 25°C) in greje še kuhinjo in dnevno, odprt prostor cca 50 m2 na dobrih 24°C, hodnik in najbolj oddaljen kabinet (segreje na 21.5-22°C) vse skupaj cca 90m2. V nadstropju greje 70m2 pa montirana na hodniku (nastavljena na 23°C) in segreje 3 spalnice ter kabinet pa odprto stopnišče na 21,5-22°C. Kopalnica in wc pa je na centralno (peleti). Montirane pa so tako, da ni čutiti pihanja. Skupaj mi ti dve klimi segrejejo cca. 160m2 in obe porabijo pa cca. 20 kWh/dan. Za točen podatek bi moral izmeriti.  Sicer ni še hudega mraza in močne burje ma zaenkrat deluje super :punk:Ta mesec min. -6,7°C oz. do sedaj je dec. povprečnih 4°C.

 

Ja tudi s klimo se da greti, čeprav nikoli se tega nisem predstavljal, da bo pri meni doma...

Napisano (urejeno)
pred 7 urami je AmpeR napisal:

No. Jaz imam en primer cca 20kW vetrno priklopljeno po shemi kao samooskrba in dve mali hidro. Je pa res, da za tako malo vetrno prej dobiš dovoljenje kot za malo hidro... 

 

Ma da se ne oddaljimo od teme gretje.... Žena mi že par let nabiva, da hoče klimo. Ok naj bo klima ampak za gretje, da kej prišparam na peletih (za dobro TČ pa trenutno nimam rezerviranega bageta). Nabavil sem dve klimi Pan. Etheriji grelne moči po 4,4kW. V pritličju je montirana v jedilnici (nastavljena je na 25°C) in greje še kuhinjo in dnevno, odprt prostor cca 50 m2 na dobrih 24°C, hodnik in najbolj oddaljen kabinet (segreje na 21.5-22°C) vse skupaj cca 90m2. V nadstropju greje 70m2 pa montirana na hodniku (nastavljena na 23°C) in segreje 3 spalnice ter kabinet pa odprto stopnišče na 21,5-22°C. Kopalnica in wc pa je na centralno (peleti). Montirane pa so tako, da ni čutiti pihanja. Skupaj mi ti dve klimi segrejejo cca. 160m2 in obe porabijo pa cca. 20 kWh/dan. Za točen podatek bi moral izmeriti.  Sicer ni še hudega mraza in močne burje ma zaenkrat deluje super :punk:Ta mesec min. -6,7°C oz. do sedaj je dec. povprečnih 4°C.

 

Ja tudi s klimo se da greti, čeprav nikoli se tega nisem predstavljal, da bo pri meni doma...

Mi se tako grejemo od vedno . Na začetku ,v devetdesetih smo imeli dve klimi od  Toschibe, 3,5Kw Nato je na eni crknil kompresor,zamenjali smo jo z Daikin FTX 35EV. Lani smo kupili Daikin FTXM42 Perfera . Zakon gretje😊

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Mi se tako grejemo od vedno . Na začetku ,v devetdesetih smo imeli dve klimi od  Toschibe, 3,5Kw Nato je na eni crknil kompresor,zamenjali smo jo z Daikin FTX 35EV. Lani smo kupili Daikin FTXM42 Perfera . Zakon gretje😊

Ok za obalo razumem. Ma pr nas na 430m nmv z burjo pa bom to sezono stestiral. 

Napisano
pred 1 uro je Alex napisal:

Mi se tako grejemo od vedno . Na začetku ,v devetdesetih smo imeli dve klimi od  Toschibe, 3,5Kw Nato je na eni crknil kompresor,zamenjali smo jo z Daikin FTX 35EV. Lani smo kupili Daikin FTXM42 Perfera . Zakon gretje😊

Vidim, da imaš rad dobre znamke. 👍 

 

Mi se s pihanjem grejemo v glavnem le v avtu, doma pa morda nekaj dni na leto, izven kurilne sezone.  :)

 

18 let nazaj so montirali Toshibo (ena zunanja + 2 notranji enoti) in še zdaj dela. Vzdrževanje - samo čiščenje filtrov, po koncu poletja , ker so zabasani filtri strup v režimu gretja. 90% pa klimo uporabljamo v soparnih dneh, in sicer v režimu razvlaževanja.

 

Toshibo mi je priporočal znanec, ki se je že 25 let ukvarjal z montažami klim, po tem, ko sem omenil, da kupujem pol cenejšo Panasonic.

Napisano (urejeno)
pred 18 minutami je AmpeR napisal:

Ok za obalo razumem. Ma pr nas na 430m nmv z burjo pa bom to sezono stestiral. 

Verjetno boljša burja, kot vlažen močvirski mirujoč zrak. :) Sem bil pred leti na sestanku s strokovnjakom za te zadeve in je pripovedoval, kako TČ v tej megli in temperaturi okoli nič stopinj delajo s COP nižjim od 1 (odtaljevanje). Če je takih dni veliko, potem je povprečni izkoristek veliko nižji, od deklariranega COP (okoli 4).

 

Če je tako, poceni elektrike pa veliko, potem se ekonomsko bolj splača nabaviti navadne električne grelnike (oljne radiatorje, IR panele, kaloriferje ...), ki imajo življenjsko dobo 3 x daljšo od TČ, pa še 10 x cenejši so. Ampak to je greh, če elektriko za ogrevanje vlečeš iz omrežja, kjer se naredi recimo iz premoga z izkoristkom 30%. Bili so neki stari pravilniki, kjer je bilo to tudi prepovedano, danes pa to implicitno prepoveduje PURES, če se ne motim.

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)

@Janez007 Življenjska doba TČ = koliko ? (vem da vsi govorijo cca.10.let), imam kolega, ki so jo montirali pred 15.leti, v staro bajto, priklop na radiatorje in jo 15.let ni servisiral, ker pač ni tak tip in bo bajto prodajal.....TČ mu še danes deluje bp in bajto bo zaradi tega prodal za višjo ceno, ker ima vgrajeno TČ.....torej ?!?

 

jaz imam doma tako TČ, kot klimo Daikin in za moje pojme je to kot pri avtomobilih, JAP kvaliteta, dela BP....

 

in drugič @Janez007; jaz bi panasonic mogoče kvečjemu kupil TV, pa še tu so se zgubili in so jih drugi prehiteli (sony, samsung, philips, lg, itd.) po dolgem in počez.....

Popravljeno od sportman333
Napisano
pred 40 minutami je Janez007 napisal:

Vidim, da imaš rad dobre znamke. 👍 

 

Mi se s pihanjem grejemo v glavnem le v avtu, doma pa morda nekaj dni na leto, izven kurilne sezone.  :)

 

18 let nazaj so montirali Toshibo (ena zunanja + 2 notranji enoti) in še zdaj dela. Vzdrževanje - samo čiščenje filtrov, po koncu poletja , ker so zabasani filtri strup v režimu gretja. 90% pa klimo uporabljamo v soparnih dneh, in sicer v režimu razvlaževanja.

 

Toshibo mi je priporočal znanec, ki se je že 25 let ukvarjal z montažami klim, po tem, ko sem omenil, da kupujem pol cenejšo Panasonic.

Ker sodelujem poslovno veliko z dobavitelji profesionalnih klimatov/klim, so takrat davno  tudi meni svetovali Toshibo, ki je bila takrat med top klimami. Edina njihova slaba stran je bil kompresor, ki je rad po par letih izdihnil. Nov niti ni bil tako drag a sem se odločil leta 2009 za nov model Daikina, ki je takrat prišel na tržišče. Ta nova Perfera je pa mercedes med klimami

Deluje tako neslišno, da moram večkrat pogledati, ali sploh deluje. 😊

Je izredno varčna, v bistvu sta obe Daikin klimi varčni. Prostore ogrevamo na 23-24°C. Elektrike pa plačujemo v kurilno sezoni nekje za 120€./ za 85 kvadratov. (štiričlanska družina). 

 

 

Napisano
pred 13 minutami je sportman333 napisal:

@Janez007 Življenjska doba TČ = koliko ? (vem da vsi govorijo cca.10.let), imam kolega, ki so jo montirali pred 15.leti, v staro bajto, priklop na radiatorje in jo 15.let ni servisiral, ker pač ni tak tip in bo bajto prodajal.....TČ mu še danes deluje bp in bajto bo zaradi tega prodal za višjo ceno, ker ima vgrajeno TČ.....torej ?!?

 

jaz imam doma tako TČ, kot klimo Daikin in za moje pojme je to kot pri avtomobilih, JAP kvaliteta, dela BP....

 

in drugič @Janez007; jaz bi panasonic mogoče kvečjemu kupil TV, pa še tu so se zgubili in so jih drugi prehiteli (sony, samsung, philips, lg, itd.) po dolgem in počez.....

Saj se ve, cca 15-20 let, odvisno od pogojev obratovanja in sreče. Oljni radiatorji pa so praktično neuničljivi. 

 

Me zanima, ali bo neka Toshiba, Daikin, Fujitsu, ... po 20-tih letih še zagotavljala rezervna elektronska vezja in razne specifične dele?  Mislim, da ne, sploh ker mi je serviser moje takrat 15 let stare Toshiba klime rekel, da če crkne elektronika, je edina varianta nova klima, ker zelo verjetno rezervna elektronika ni več dobavljiva, če pa slučajno je, je pa cena taka, da je bolj racionalno kupit novo klimo. 

 

Tudi na drugih področjih je tako. Za svoja 19 let stara okna priznanega slovenskega proizvajalca nikjer ne dobim več rezervnih delov (plastičnih čepov odkapnih letev, ki so na soncu prepareli). Za Gorenje pečico ne dobim gumba, ki se pri teh pečicah stopi, če pustiš vročo pečico priprto. Kaj šele pri veliko bolj kompleksnih TČ ali naših Mazdah. Si ne predstavljam, da ti pri 15 let stari Mazdi začne zafrkavati info sistem, ki je povezan tudi z varnostjo.

Napisano
pred 4 minutami je Janez007 napisal:

Saj se ve, cca 15-20 let, odvisno od pogojev obratovanja in sreče. Oljni radiatorji pa so praktično neuničljivi. 

 

Me zanima, ali bo neka Toshiba, Daikin, Fujitsu, ... po 20-tih letih še zagotavljala rezervna elektronska vezja in razne specifične dele?  Mislim, da ne, sploh ker mi je serviser moje takrat 15 let stare Toshiba klime rekel, da če crkne elektronika, je edina varianta nova klima, ker zelo verjetno rezervna elektronika ni več dobavljiva, če pa slučajno je, je pa cena taka, da je bolj racionalno kupit novo klimo. 

 

Tudi na drugih področjih je tako. Za svoja 19 let stara okna priznanega slovenskega proizvajalca nikjer ne dobim več rezervnih delov (plastičnih čepov odkapnih letev, ki so na soncu prepareli). Za Gorenje pečico ne dobim gumba, ki se pri teh pečicah stopi, če pustiš vročo pečico priprto. Kaj šele pri veliko bolj kompleksnih TČ ali naših Mazdah. Si ne predstavljam, da ti pri 15 let stari Mazdi začne zafrkavati info sistem, ki je povezan tudi z varnostjo.

Se strinjam, po toliko letih, če ti deluje, mislim da se vsi strinjamo -> dinos in nova enota/naprava.....niti nima smisla , niti ni racionalno, še manj ekonomično, da bi popravljal neka "stara jajca"....

Napisano

No ma kam bi prišli, da bi vsi kupili na oljne radiatorje? 3. blok jedrske? In vlekli kable po 2 x 4x 240mm2 baker😆

 

Na vikendu v Izoli imamo tudi neko panasonik klimo in 13 let dela bp. Gretje in hlajenje cool.

No, bo čas pokazal svoje....

Napisano
pred 24 minutami je AmpeR napisal:

No ma kam bi prišli, da bi vsi kupili na oljne radiatorje? 3. blok jedrske? In vlekli kable po 2 x 4x 240mm2 baker😆

 

Na vikendu v Izoli imamo tudi neko panasonik klimo in 13 let dela bp. Gretje in hlajenje cool.

No, bo čas pokazal svoje....

Najžlahtnejšo obliko energije (električno energijo 230 V, 50 Hz, preneseno po desetinah km dolgih daljnovodih, transformirano v transformatorjih, proizvedeno v stotinah milijonov dragih elektrarnah) uporabljati za segrevanje ohmskih uporov je res velik greh. Podoben greh, kot če bi tehnološko in oblikovno dovršene Mazde uporabljal za prevažanje drv, gnoja, peska, .... :) 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj smo se naučili iz ameriških filmov: 1. Kašelj je vedno znak smrtonosne bolezni. 2. Detektiv lahko reši primer samo, če je suspendiran. 3. Moški ne bo nikoli kazal znakov bolečin, tudi ko sprejema najokrutnejše udarce, vendar se bo tresel, ko mu bo kakšna ženska čistila rano. 4. Ena vžigalica je dovolj za osvetlitev sobe, ne glede na njeno velikost. 5. Vsako ključavnico je mogoče odpreti s kreditno kartico ali sponko, razen v primeru, ko gre za vrata, ki vodijo v gorečo stavbo, v kateri je dojenček. 6. Kuhinje nimajo luči, dovolj je, da odpreš vrata hladilnika. 7. Mama vsako jutro pripravi jajca s slanino in kolačke za svojega moža in otroke ne glede na to, da le ti praktično nikoli nimajo časa, da zajtrk pojejo. 8. Avtomobili, ki so udeleženi v prometni nesreči, bodo skoraj vedno eksplodirali. 9. Pošteni in marljivi policisti so ustreljeni tri dni pred penzijo. 10. Šef policije bo vedno suspendiral svojega najboljšega detektiva ali mu dal 48 ur, da reši primer. 11. Ventilacijski sistem zgradbe je vedno najboljši kraj za skritje. Nihče nikoli ne bo pomisli, da bi vas tam iskal. Poleg tega boste lahko prišli do katerega koli prostora v objektu. 12. Ko plačujete za taksi, vam nikoli ni potrebno pogledati v denarnico, samo odprite jo, naključno zgrabite šop bankovcev in jih dajte taksistu. To bo namreč vedno točen znesek. 13. Ko boste želeli napolniti orožje, boste vedno imeli dovolj streliva, tudi če je predhodno niste vzeli s seboj. 14. Če vidite veliko stekla, pričakujte, da bo v kratkem nekdo priletel skozi. 15. Vedno je mogoče parkirati točno izpred stavbe, v katero ste namenjeni, četudi je ta v samem središču večmilijonskega mesta.
    • Glede na pretočnost naših avtocest predlagam preimenovanje države v Slowenija...
    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.