Skoči na vsebino

Zival na podstreho


Bossek

Priporočeno sporočilo

Torej zadnje case imam obiskovalca, ki mi skace po glavi (skoraj dobesedno). Na podstrehi oz. po knaufu mi skace ena zival. Predvidevam da kuna / polh / podlasica.

 

100 % katera zival je ne vem, ker ne pridem nikjer blizu in jo ne morem videt. Gre se za mansardo tako da je sestava knauf + parna zapora + izolacija + deske + sekundarna kritina + zracni kanal + stresniki. Torej je vse zaprto in ni dostopa. Zival se je vselila v izolacijo.

 

Je pa tako, da ob cca. 3h zjutraj se slisi ropot in potem ob 5h zopet.

Pride pa zivalca gor po zlebu in potem skozi lukne notr (fasade se ni, cisto zaprto pa tudi ne).

 

Sedaj pa rabim nasvet. Kletko za kuno bom dobil, nastavil jo na pol pol poti pri zlebu. Toda kaj dat notri, da imajo te zivali najraje in bo moznost ujema najvecja? Oz. ali ima kdo kak drug predlog kako se jo znebit.

 

P.S.:

* Zvocnik pa 1 teden musko na glas ne gre ker ne pridem zraven

* Psa imam in vse okrog bajte smrdi po psu pa ocitno ne odzene

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak?en ropot se sli?i......kot tekanje gor pa dol? Prej bi reku da je mi?-imel enako te?avo  nekaj ?asa, na ?klop se ni ujel polh, kune nisem dobil v kletko, sem pa ujel veliko mi? z mi?elovko tisto plasti?no ki jo kupi? in je ?e vaba gor in za ve?krat je ;)  Poskusi   stane mislim da 3?  predno nastavi? mi?elovko na podstre?je  ti pritrdi nekam na eno dilco da ne bo? le te iskal.

 

javi kaj si ujel :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni kot tekanje, ampak normalna hoja zivali. V zacetku je bilo se praskanje, tega pa sedaj ni nekaj.

 

Mis/podgana mocno dvomim, da je saj je zleb ob steni mocno opraskan na levi in desni strani, pomoje pleza po tem gor.

 

No lovec mi bo posodil tudi kamero ki jo imajo za v gozd + kletko za kuno. To nastimam pa upam da se kaj ujame. V kolikor bo lov uspesen (kar mocno upam da bo), dam gor sliko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni so rovke tudi delale tako galamo, kot da mam migrante pod knaufom. KEr ?ivim na polju je bilo o?itno, kak?en 'ekosistem' ima? ti? Gozd?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ooo hudoo-pa je res kuna :)   lepa  lepa-----pazi da te ne prijavi ker jo nezakonito snema? :)

Kaj si dal v  past?   Daj kos suhe salame ali pa kurje jajce tko, da ga napol zbije? :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem/smo imel enako te?avo - na kamero je pozirala non stop, ostalo pa ni ?lo.

Past je bila za prah nabirat ne glede na to kaj sem notri vtaknil - je ?la mimo na en meter.

Radio je ?el bolj meni in sosedom na ?ivce kot pa njej

Lu?/reflektor je pa tudi ni ganilo.

Perje smo pa tudi imeli gor - celo kuro :) - oz. kar je ostalo. Kako jo je uspela zbasat na podstreho mi ni jasno.

Sem zaprosil tudi lokalne lovce ?e lahko kaj pomagajo pa je bil odgovor samo: "veliko sre?e, nadle?na zadeva (pa ?e za??itena)"...

 

Sosed se je zadeve znebil tako kot je ?e nekdo omenil - ?leb + 220. Je sama ugotovila da to ne bo ok in je ?la. Samo malce pameti v roke ?e se bo kdo tega lotil.

 

Pri nas se je pa sama odselila, ko smo streho menjali. Isto?asno se je na vseh mo?nih koncih zaprlo vse...zabilo + mre?a. Zaenkrat je od takrat mir.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Past ne dela sama. In lov je svojevrstna umetnost, ki terja veliko potrpe?ljivosti.

 

Za za?etek past blokiraj, da se ne spro?i. Nato na vhod postavi ?etrtino jabolka (bolj u?inkovita je kurja drobovina, ampak glede na urbano okolje najbr? nima najprimernej?ega vonja...). Naslednji dan postavi ?etrtino jabolka za 10 cm bolj v past. Naslednji dan spet 10 cm bolj v past. Kune so previdne in ti jo mora? prepri?ati, da past in hrana v njej nista ?kodljiva, ?eprav imata vonj po ?loveku... Nazadnje, ko ugotovi?, da je kuna v pasti ?e ?isto doma?a, jabolko pritrdi? na spro?ilec in sprosti? vzvod, da se past lahko tudi zapre. ?e se ti zgodi, da se past spro?i, kuna pa ni dovolj v pasti, lahko zaustavi vrata, da se ne zaprejo do konca, kar pomeni, da kuna lahko (in gotovo tudi bo) pobegne. In potem lahko to past vr?e? v kontejner in tudi druga past na tem mestu ne bo ve? smiselna...

 

Na posnetku se ne vidi dobro, kako se ?leb nadaljuje vi?je. ?e je dovolj prostora, lahko okoli ?leba namontira? plo?evinasti disk, preko katerega ne bo mogla splezati. Ampak to je uporabno samo, ?e ima? fasado "gladko kot ogledalo", druga?e bo ?la mimo po fasadi...

 

Pa veliko sre?e, ker to je pa nadle?na zadeva. pa ?e za??itena je, tako da skrbno pazi, da se ji kaj ne zgodi!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem bolj kot ne obupal, da bi jo ujel (past bom sicer pustil, ce mogoce pa vseeno gre not). Sem se pa ze lotil zapret komplet vseh luken okoli hise.

Nabavil sem si video sistem za nadzor (to sem tko ali tako mislil), s katero bom malo bolj podrobno gledal kje prihaja in predvsem kdaj odhaja.

 

Prvo bom zaprl vse luknne razen tiste kjer sedaj pride, nato pa cakal da gre ven in zaprl se tisto (tudi ce je to ob 3:00 zjutraj). Upam, da ne bo nasla nekje potem novo lukne in prisla noter.

 

Je pa tako, da se je cca. 3 leta nazaj menjala streha in spremenil naklon. Takrat se je potem naredilo samo stanovanje, od zun se pa se ni uredilo in je precej lukenj. Sedaj bom sel okrog in okrog ter zaprl z OSB ploscami.

 

 

Je pa tako, da ima soseda kar precej (cca 4) macke, mi imamo psa, poleti so bile vedno 4 kanje v zraku (letos jih se ni). Ocitno to zivalco to 0 ne moti.

 

 

Glede na to kolikor sem bral (in tega ni malo), je to dalec najboljsi nacin da se jo znebis. Zapret VSE vhode in potem gre sama drugam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OSB plo??e?

 

Predlagal bi malo druga?e. Na "spoju" zidu in strehe, se pravi pod napu??em, montiraj plo?evino, ki jo prej skrivi? v L profil. Tako ti ta plo?evina pokrije 25 cm zidu in 25 cm napu??a.

 

Zakaj plo?evina?

 

Kot prvo je gladka in s tem pravzaprav nepremagljiva ovira pri plezanju. Ker taka ?ivalca lahko po lesenih dilcah pripleza do ?leba ter tam najde pot med rimlne pod kritino, ali pa po kritini do kak?ne ?pranje na kak?nem spoju...

 

Kot drugo pa plo?evine ne more preglodati. Niti v prihodnje, ko zra?na vlaga pri OSB plo??ah naredi svoje. Pa ne zdaj re?i, da bo? pozorno poslu?al in preganjal, ker ta ?ivalca ima pravzaprav 24 ur na dan ?asa, da ?aka, kdaj tebe ni doma. In ?e si notri ustvarja gnezdo za mladi?ke, se ne bo tako hitro odpovedala odli?nemu brlogu pod najbolj?o streho v vasi in dobremu sosedu z odli?nim avtom...

 

In, kolikor vem, kune kotijo aprila. Tako da, ni? mencat, hitro orodje zbrat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nadaljevanje zgodbe :)

 

Ker je ta lustna zivalca (velja za eno bolj cute zverin) ignorirala kletko, sem se odlocil, da ji pac preprecim vhod :)

Kupil sem OSB plate in zacev zabijat okoli strehe vse luknje. Pustil pa sem odprto tam kjer je imela vhod. Ugotovil pa sem da je hodila po zgornji legi in imela 2 vhoda/izhoda. Zato sem zunanji vhod/izhod zaprl pustil pa notranji/vhod izhod.

 

Torej stanje

 

Dne 30.3. malo cez polnoc je sla skozi notranji izhod ven:

https://www.youtube.com/watch?v=fbtegjMzrNU

 

 

Nato pa je cez dobre 3 ure prisla nazaj:

https://www.youtube.com/watch?v=WDYe2vMWGN0

 

No tukaj pa je bil problem ker ni bilo vec vhoda. Moram priznat da izgleda prov posreceno ko ji ni nic jasno :)

 

Po tem sem zaprl se drugi vhod in od takrat dalje jo nisem vec zaznal  :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.