Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Meni vrhunska. Problem je, ker je nova 170?. Glupe dimenzije.

 

Nisem bral nazaj, ampak ali je kdo poizkusil na originalne felge montirat 225/40/18, ker je bolj standardna dimenzija?

Ja lahko jo namontiras, edino homologacijo ne bos naredo z original felgami. Aftermarket felge imajo nekatere vpisano tudi to dimenzijo.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ne more? poizkusiti, ker original feltne nimajo papirjev. edina mo?nost je, da ti nekdo posodi feltne, ki imajo v TUV papirju to?no za to mazdo vpisano dimenzijo ki jo ho?e?. Potem ima? v homologo vpisane druge gume, mogo?e ?e feltne, stro?ek je pa enkraten

 

Tako sem jaz naredil na Xedoski leta nazaj.

 

Daj mi ?e enkrat napi?i ?eljeno dimenzijo pa letnik / model, pa ti poi??em primer

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi jest na svoje original 18ke lahko dam samo 225/45/18, saj so samo te napisane za 18ke v homologacijskem kartoncku. Ce bi recimo dal 225/50/18 nebi mogu homologirat? Pa se eno vprasanje... Recimo da dobis druge feltne katere imajo v TUV napisano zeljeno dinenzijo in ti to homologiras z drugimi feltnami. Vse lepo in prav samo a ti potem v homologacijskem kartoncku nic ne pise, da ta dimenzina velja za feltne recimo znamke OZ in ne za original mazda?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sepravi jest na svoje original 18ke lahko dam samo 225/45/18, saj so samo te napisane za 18ke v homologacijskem kartoncku. Ce bi recimo dal 225/50/18 nebi mogu homologirat? Pa se eno vprasanje... Recimo da dobis druge feltne katere imajo v TUV napisano zeljeno dinenzijo in ti to homologiras z drugimi feltnami. Vse lepo in prav samo a ti potem v homologacijskem kartoncku nic ne pise, da ta dimenzina velja za feltne recimo znamke OZ in ne za original mazda?

ne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eri so mi menjal gume iz zimskih na letne in jih mam lepo na svojih felgnah, tako da se samo premontira in je. Od danes pa opa?am, da mi avto vle?e na desno in se spra?ujem, ali so zamenjali vrstni red gum, ?eprav je ozna?eno, kam kira pa?e.

 

Preden sko?im v luft, me samo zanima, ali bi lahko zaradi tega vleklo avto ob?utno v eno smer? 

 

PS: ko sm mel ?e zimske gor tega nisem opa?al, je pa res, da niti nisem posve?al pozornosti in nisem 100% ali je to od zdej ali ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Valda da so zamenjali vrsti red gum.. Tiste z boljsim profilom sodijo na zadnjo os, ker zadnja prema stabilizira avto. Ce imas pa pri vseh stirih gumah nekako isti profil, naj bipa vsako leto zamenjal sprednje z zadnjim. Spredaj desno gre zadaj desno in spredaj levo zadaj levo. Lahko da gume niso pravilno zbalansirane ali pa kot je labi reku, ce so gume sirse lahko na slabi cesti oz. na kolesnicah avto vlece v levo/desno smer. Meni je recimo na prvi generaciji na kolesnicah fajn vleklo v desno smer na pnevmatikah 215/45/17 na zimskih 195/65/15 pa nic. Je pa zanimivo da imam sedaj drugo generacijo na 225/45/18 pa nic ne vlece :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi tlak v gumah bi bilo za preverit, npr.ce ga ima prednja desna premalo oz.relativno manj kot leva kolegica, bo avto vleklo v desno :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj obcutljiva na kolesnice in na nepravilnosti na podvozju. Popravite me, ce se motim...

To?no tako.?irse gume bolj "poberejo" naklon ceste. In ker so ceste ponekod kar nagnjene proti bankinam posledi?no avto sili proti robu ceste.

To ob?uti tudi moj avto z letnimi gumami

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako.?irse gume bolj "poberejo" naklon ceste. In ker so ceste ponekod kar nagnjene proti bankinam posledi?no avto sili proti robu ceste.

To ob?uti tudi moj avto z letnimi gumami

Ko sem na mx5ki presekal zadnjo desno gumo, sem se kaksen teden vozil z rezervo(ozko, kot od karjole). Ko sem vulkanizerja vprasal,ce je smotrno delati optiko (alu feltna je bila konkretno zvita in sem jo imel ta cas na popravilu) kljub temu,da avto lepo vozi naravnost, mi je dejal, da bom pravo sliko dobil ?ele ko bom namestil nazaj normalno siroko gumo.

 

Tako da definitivno je nekaj na temu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letne so ?ir?e, ja. Kaj je tudi to va?no? :)

Pol je ok, precej je odvisno tud od tipa gume.

Katere gume priporo?ate v dimenziji 205/50R16? Za MX5

Neki sportnega, brez mehkih bocnic (takih je mal), npr

 

Dunlop Sportmaxx rt

 

Koliko bi pa dal za gumo?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol je ok, precej je odvisno tud od tipa gume.

 

Neki sportnega, brez mehkih bocnic (takih je mal), npr

 

Dunlop Sportmaxx rt

 

Koliko bi pa dal za gumo?

Se dr?im pravila: Ne ?paraj za gume, olje, bremze...kar pa posledi?no tudi pomeni da v?asih ni najdra?je tudi najbolj?e :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej grem tlak preverit, v?eraj nekako nisem imel ?asa. 

 

Glede ?irine, zimske mam dimenzijo 205, letne pa 215.... mislim, da ni ravno neke velike razlike. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mal dolgo traja, da odpi?em. Sem ?el preverit tlak v gumah in je bil v vseh na istem nivoju.

 

Bom dal mehanikom, da preverijo situacijo, ni druge.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.