Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

No danes sem bil pri vulkanizerju da preveri ce so ble gume pravilno centrirane in so bile, to ni bil problem, problem je ker bi moral menjat koncnik volana, zato so se tresle gume, vulkanizer mi je pokazal kolko lufa ima sprednja leva guma in ga je kr dosti tako da to moram nujno resit

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena garnitura pnevmatik HiFly svoje odslu?ila, zdaj montiral naslednjo garnituro. Enkratne pnevmatike, mislim, da ne bom nikoli ve? iskal drugih. Priporo?am!

A se heca? ali ti resno?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?isto resno.

 

Edino, kar sem pozabil napisat: montirane so na prikolici. So pa v veliki prednosti pred drugimi, ker imajo ve?jo nosilnost proti konkurenci. Pa zdr?ijo osem let brez te?av, kljub temu, da se precej vozi po gozdnih vlakah in makadamih... Skratka, precej bolj sem zadovoljen z njimi kot pa s katerikolimi, ki sem jih imel do zdaj...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 meseca kasneje...

Katere letne gume priporo?ate v dimenziji 225/45/18? 

 

Nekako kolebam med Sava UHP2 (cca 78?/kom) in Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ali 5? (cca 115?/kom). Je GY res toliko bolj?a kot je dra?ja (oznake na gumi imata sicer enaki ?e se ne motim C/A/68dB)? Na leto delam cca 20-25k km, 80% je AC.

 

 

p.s.: nove letne gume sem sicer planiral kupit v za?etku naslednje sezone... vendar sedaj mi je ena za?ela pu??ati (tlak pade v 1 tednu iz 2.5bar na cca 1.5bar). Kdo ve koliko okvirno stane popravilo (sklepam manj?e) po?kodbe? Oz z drugimi besedami: ali peljem to k vulkanizerju popravit in naslednje leto kupim nove kot sem mislil, ali je bolje da ?e kar sedaj nabavim nove in je (imam 2 kompleta plati?? tako da premonta?a ne igra vloge, bolj gre zaradi starosti)?

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomojem je malce odvisno tudi od na?ina vo?nje. Sam sem uzel UHP2 in jih imam drugo sezono in zaenkrat zelo nimam nobenih pripomb, ne v mokrem, ne v suhem. Za ta denar odli?ne. Je pa res, da nisem cestni dirka? in vozim dokaj umirjeno. 

 

Aja, mam tudi drugo dimenzijo (17").

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere letne gume priporo?ate v dimenziji 225/45/18?

 

Nekako kolebam med Sava UHP2 (cca 78?/kom) in Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ali 5? (cca 115?/kom). Je GY res toliko bolj?a kot je dra?ja (oznake na gumi imata sicer enaki ?e se ne motim C/A/68dB)? Na leto delam cca 20-25k km, 80% je AC.

 

 

p.s.: nove letne gume sem sicer planiral kupit v za?etku naslednje sezone... vendar sedaj mi je ena za?ela pu??ati (tlak pade v 1 tednu iz 2.5bar na cca 1.5bar). Kdo ve koliko okvirno stane popravilo (sklepam manj?e) po?kodbe? Oz z drugimi besedami: ali peljem to k vulkanizerju popravit in naslednje leto kupim nove kot sem mislil, ali je bolje da ?e kar sedaj nabavim nove in je (imam 2 kompleta plati?? tako da premonta?a ne igra vloge, bolj gre zaradi starosti)?

 

Hvala.

Jaz bi tele popravil, potem letne naslednje leto. Popravilo bo verjetno okoli 10-20 eur

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Katere letne gume priporo?ate v dimenziji 225/45/18? 

 

Nekako kolebam med Sava UHP2 (cca 78?/kom) in Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 ali 5? (cca 115?/kom). Je GY res toliko bolj?a kot je dra?ja (oznake na gumi imata sicer enaki ?e se ne motim C/A/68dB)? Na leto delam cca 20-25k km, 80% je AC.

 

 

p.s.: nove letne gume sem sicer planiral kupit v za?etku naslednje sezone... vendar sedaj mi je ena za?ela pu??ati (tlak pade v 1 tednu iz 2.5bar na cca 1.5bar). Kdo ve koliko okvirno stane popravilo (sklepam manj?e) po?kodbe? Oz z drugimi besedami: ali peljem to k vulkanizerju popravit in naslednje leto kupim nove kot sem mislil, ali je bolje da ?e kar sedaj nabavim nove in je (imam 2 kompleta plati?? tako da premonta?a ne igra vloge, bolj gre zaradi starosti)?

 

Hvala.

Za oboje ima? dobro ceno,jaz bi vzel savo ker ji ni? ne manjka in se dobro vozi. Kje si gledal nabavo?

P.s Ono pa popravi za male pare 10 do 20 e max.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

185 65 15 zimske gume...

 

Bridgestone blizzak lm32 za 46eur

Gy ug8 za 46eur (dot december 18)

Dunlop?

 

Rad bi nek ok kompromis , obraba ni pomembna...

 

Z michelin a4 zelo nezadovoljen tretjo sezono...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za komentarje. Bo potem verjetno res kar Sava naslednjo sezono, pa da vidimo kako se obnese ;)

 

@LabiGT: lahko mogo?e ?e ti pokomentira? Sava vs GY? So ?e kak?ne omembe vredne razlike razen cene (kot ?e re?eno po kartici izgledata zelo podobni, vendar predvidevam, da je GY vseeno bolj?a, ampak ne vem ?e to povpre?en uporabnik opazi)?

Aja pa ?e to: sedaj imam gor Toyo Proxes T1S in sem na?eloma zadovoljen (no razen se mi zdi da sedaj proti koncu na mokrem ?e malo "popu??ajo")... Predvidevam, da bo Sava vsaj podobno dobra?

 

@Bini: GY sem gledal na Liderpnevmatik (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/goodyear/eagle-f1-asymmetric-3/225-45-r18-95y-750488), Savo pa AC Stipi? (https://www.acstipic-sp.si/izdelek/SA532788/sava-intensa-uhp2-225-45r18-95y)

 

 

p.s.: a kdo priporo?a kak?no vulkanizerstvo v okolici LJ (po mo?nosti bli?ina Vi?a ;) ali pa na relaciji proti Postojni?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se na tele nalepke ne zanasam CISTO NIC.

 

Malo pogledas izkusnje uporabnikov, teste in potem izberes na podlagi potreb. Jaz npr.ne rabim nizke obrabe in nevemkaksne vlecne sile v snegu. Nekdo ki dela 20t km na sezono bo pa recimo izbral npr.michelin z nizkim kotalnim uporom in mu bo vseeno, da rata olasticna tretjo sezono, saj pri njemu ne bodo docakale tretjega leta...

 

In zdaj me bodo lincali, ampak v istem cenovnem rangu so razlike tako male, da vprasanje kdo bi prepoznal gume izza volana, ce nebi vedel katere so gor...

 

Sam tudi raje kupim gume srednjega razreda in jih zamenjam po treh letih, kot da bi vozil top gumo 5,6let, tako kot to marsikdo pocne..

Hvala vsem za komentarje. Bo potem verjetno res kar Sava naslednjo sezono, pa da vidimo kako se obnese ;)

 

@LabiGT: lahko mogo?e ?e ti pokomentira? Sava vs GY? So ?e kak?ne omembe vredne razlike razen cene (kot ?e re?eno po kartici izgledata zelo podobni, vendar predvidevam, da je GY vseeno bolj?a, ampak ne vem ?e to povpre?en uporabnik opazi)?

Aja pa ?e to: sedaj imam gor Toyo Proxes T1S in sem na?eloma zadovoljen (no razen se mi zdi da sedaj proti koncu na mokrem ?e malo "popu??ajo")... Predvidevam, da bo Sava vsaj podobno dobra?

 

@Bini: GY sem gledal na Liderpnevmatik (https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnevmatike/goodyear/eagle-f1-asymmetric-3/225-45-r18-95y-750488), Savo pa AC Stipi? (https://www.acstipic-sp.si/izdelek/SA532788/sava-intensa-uhp2-225-45r18-95y)

 

 

p.s.: a kdo priporo?a kak?no vulkanizerstvo v okolici LJ (po mo?nosti bli?ina Vi?a ;) ali pa na relaciji proti Postojni?

Kar se tice vulkanizerja; jaz ze nekaj let menjavam gume pri Hribarju na ?martinki in me ?e niso razocarali plus normalne cene imajo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst sem letos spomladi nabavil Savo UHP2 v dimenziji 225/45/18 in do sedaj nimam pripomb, presenetila me je v mokrem kjer res dobro dr?i tudi ob malo bolj ?portno odpeljanih ovinkih.

Edina pripomba za bolj ?portno vo?njo v suhem je mal mehek ob?utek, verjetno zaradi mehkih bo?nic, oprijem pa je odli?en.

Za ta denar je vredu guma, ne bo? ni? zgre?il.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.