Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
dne 16. 5. 2022 ob 12:29 je Aless napisal:

@mazdaman@ja tega k sm že Deeyanu predlagal. 

Zdravo iz spletne strani Shela isščem tega kot si ga dejanu dal je to ta? ECT

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil – Shell’s most advanced formulation for high-performance engines.

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
Pred eno uro je mazdaman napisal:

Zdravo iz spletne strani Shela isščem tega kot si ga dejanu dal je to ta? ECT

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil – Shell’s most advanced formulation for high-performance engines.

 

 

mislim, da ni to ta, ker ma tisti, čist drugačno embalažo, pa nek Ferrarijev znak ma gor :)

 

WWW.KRUNO.SI

Vsi rezervni avtodeli online na enem mestu. Hitra dostava originalnih in kvalitetnih namdomestnih avtodelov.

 

Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Aless napisal:

@mazdamanECT ni pravi.

Tu maš pravega 

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil - Shell's most advanced formulation for high-performance engines

 

 

je pa zanimivo, ko mu označiš Mazdo 6 pa 2.0 bencinski motor mu ravno tega ECTja ven vrže, men pa tega HX7

WWW.SHELL.COM

Find the right oil

 

Popravljeno od Deeyan
Napisano
pred 30 minutami je Aless napisal:

@mazdamanECT ni pravi.

Tu maš pravega 

WWW.SHELL.COM

Fully synthetic motor oil - Shell's most advanced formulation for high-performance engines

 

Zanimivo, da tega razen Krunota nobeden nima v programu.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano

Ja pri nas ni glih neke izbire Shella, oni konfigurator pa zame ni glih neka uspešnica glede, nevem po kaki logiki priporoča olja. Ker Helix Ultra ECT je LowSAPS olje ki ustreza tudi dizlom z DPF, kar pa ni optimalno za bencinarja, ajd za bencinarja z GPF ja za navadnega pa ne.

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Sej konfigurator ga ponudi

Screenshot_20220520-205414.jpg

A ta je kao ful boljši od motula recimo?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano

5.1l vidim. A pol kupite 5l kantico plus še 1l zraven, al je načeloma dovolj 5l?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano
pred 8 urami je SpEkTr napisal:

5.1l vidim. A pol kupite 5l kantico plus še 1l zraven, al je načeloma dovolj 5l?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

5 litrov je ravno prav. Sem imel na rednem servisu prejšnji teden.

Ne rabiš kupovati dodatnega, litra. 

 

 

Napisano

@SpEkTrShella Helix Ultra ACEA A3 sem priporočal @mazdamanu za M6 2.0 bencinarja, ki je za bencinarja eno boljših olj.

Za 2.2 dizla to olje ni primerno.

Za dizla je Shell HeliX Ultra ECT C3, kot ti je priporočalo v tvojem konfiguratorju.

Je pa za dizla Motul EFE boljše od Shell ECT!

BTW:. Potrebno je biti pazljiv pri oznakah olj, ker recimo Shell ima pod Helix Ultra polno podzvrsti in dodatnih oznak (ECT, AF, AM-L...) in različnih olj.

 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 16 minutami je Aless napisal:

@SpEkTrShella Helix Ultra ACEA A3 sem priporočal @mazdamanu za M6 2.0 bencinarja, ki je za bencinarja eno boljših olj.

Za 2.2 dizla to olje ni primerno.

Za dizla je Shell HeliX Ultra ECT C3, kot ti je priporočalo v tvojem konfiguratorju.

Je pa za dizla Motul EFE boljše od Shell ECT!

BTW:. Potrebno je biti pazljiv pri oznakah olj, ker recimo Shell ima pod Helix Ultra polno podzvrsti in dodatnih oznak (ECT, AF, AM-L...) in različnih olj.

 

 

Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 

 

 

Napisano
 
Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 
Bom probal čez 10000km

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

Napisano
pred 3 urami je dvorjan napisal:

Pa Mobil 1 olje bi jaz tudi priporočil za 2.2 dizla.

Mobil 1 ESP stavim jaz notr po priporočilu tukaj na forumu

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Evo, še po nasvetu od kolega s Poljske kateri mi je pomagu z inštalacijo na daljavo mi je priporočil olje 5w40, ki je bolj primerno za višje obrate, tak da sm se na koncu odloču za Motula :)

 

MOTORNAOLJA.COM

Kvalitetno sintetično motorno olje Motul 8100 X-cess Gen2 5W-40 je primerno za najsodobnejše bencinske in dizelske motorje (tudi z DPF).

 

Napisano

@Deeyan Aha, si se odločil za 5w40 viskoznosti, glede na to da si generalko naredil bi lahko dal 5w30, ker so tolerance zdaj bolj tesne. Ampak ok 5w40 je tudi vredu, viskoznosti niso tako daleč narazen napram 10w30. Načeloma pa nenapisano pravilo je da se lahko gre za en razred viskoznosti v plus ali minus, vendar izven garancije.

Ta Motul je soliden izdelek, vendar imaš v 5w40 varianti veliko izbiro "boljših" olj.

Od Motula recimo 300V competition, 300V Power , so pa to že racing olja.

Od ostalih proizvajalcev pa Shella Helix Ultra 5w40, Ravenol (RCS, RUP, VST), Rowe Hightec Synth RS, ali pa bolj cenovno ugodni Castrol Magnatec A3/B4 5w40, Mannol Elite Ester 5w40, Total Quartz 9000 5w40.

V 5w40 viskoznostih imaš ogromno izbiro dobrih full saps olj, v bistvu skoraj težko zgrešiš z izbiro.

Malo za zanimivost o Motul 8100 X-cess Gen2 5W-40 se od prejšnje generacije tega olja razlikuje samo v manjši KV40 viskoznosti in odobritev BMW LL01 specifikacije. Vse ostala baza olja in receptura je ostalo enako kot pri stari verziji.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
pred 8 minutami je FuManchu napisal:

Kako mnenje o Mannol oljih mogoče?

 

So bolj budget olja, čeprav pri nas niso glih poceni in zato manj zanimiva.

So pa to olja s cenenim osnovnim baznim oljem, imajo moderne pakete aditivov, nekatera olja so z dodanim Estrom. 

Če ga dobiš poceni je vredu olje, za redno ceno v slo pa raje kaj drugega. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
Pred eno uro je Aless napisal:

 

So bolj budget olja, čeprav pri nas niso glih poceni in zato manj zanimiva.

So pa to olja s cenenim osnovnim baznim oljem, imajo moderne pakete aditivov, nekatera olja so z dodanim Estrom. 

Če ga dobiš poceni je vredu olje, za redno ceno v slo pa raje kaj drugega. 

Hvala za info. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
dne 21. 5. 2022 ob 10:07 je Alex napisal:

 

Sedaj s tem oljem Motul EFE ki ga imam v avtu se mi je dejansko zmanjšala poraba. To sem opazil tudi enkrat prej, ko sem ime tudi l Motul v avtu. Sicer ni bilo ravno to a mislim, da to olje najbolj ustreza  našim dizel motorjem. Ravenol, čeprav naj bi bilo dobro olje, pa me ni najbolj navdušilo. 

 

Zadnja dolga avtocestna fura in poraba zame neverjetnih 5,8 l/100. Ne vem, ali je posledica tega to Motul EFE olje ali je to posledica aditiva, ki sem ga vlil v rezervoar. (datacol). Tudi motor se mi zdi veliko bolj živ in poskočen. 

 

 

Napisano
pred 42 minutami je Alex napisal:

 

Zadnja dolga avtocestna fura in poraba zame neverjetnih 5,8 l/100. Ne vem, ali je posledica tega to Motul EFE olje ali je to posledica aditiva, ki sem ga vlil v rezervoar. (datacol). Tudi motor se mi zdi veliko bolj živ in poskočen. 

Jaz bi rekel da Datacol, ker enkrat si že imel to olje Motul pa nisi tega občutil, vsaj omenil nisi... 😉

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.