Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Samo 10% vrnejo, če je res 0. Če maš steklo na delni kasko, ne vrnejo nič.

 

Priznam da nadomestno vozilo je dosti dlje kot na Savi.

Jaz imam na Savi 0.5% odbitne, kar agenti na vso silo nočejo dati. Pa odkupa prve škode nimaš na kasko in AO. Mislim, da ga Generalli nima, ga vsaj včasih ni imel.

Je pa me fasciniralo, da so stekla in ogledala ločeno.

 

Drugače je polica za Generalli "polna". 👍

 

 

Popravljeno od godlike
Napisano

Lep pozdrav vsem skupaj,

evo mene s prvim vprašanjem. Danes sem malo šla skozi priročnik avta, in sicer sem se ustavila pri gumah in tlaku v njih. V njem piše, da je za mojo dimenzijo gum in št. potnikov do 3 (parkrat na leto vozim v avtu 3 max 4 ljudi) priporočen tlak 2.5 bara. Moja Mazda app mi kaže, da pa so moje gume napumpane na 2.9 bara. Po moji kmečki pameti bi torej bilo dobro spustit zrak ven za 0.4 bara. Kako nevarno je, da se vozim s tako napolnjenimi gumami in vprašanje je tudi, zakaj so gume tako mocno nampumpane v novem avtu ze, ko ga prejemes v roke s strani avtohiše? Kaj mi vi priporočate? Moje dimenzije gum so 215/55/r18. 

 

Iskrena hvala že vnaprej za odgovore. :-) 

Napisano

Tlak meri v hladnih gumah. Ko se zagrejejo, so lahko do 0.2-0.3 bara več noter.

 

Če je pri hladnih razlika za 0.5, bi lahko dolgoročno bila obraba nepravilna ali vožnja trša.

Napisano
Pred eno uro je Freedom988 napisal:

Lep pozdrav vsem skupaj,

evo mene s prvim vprašanjem. Danes sem malo šla skozi priročnik avta, in sicer sem se ustavila pri gumah in tlaku v njih. V njem piše, da je za mojo dimenzijo gum in št. potnikov do 3 (parkrat na leto vozim v avtu 3 max 4 ljudi) priporočen tlak 2.5 bara. Moja Mazda app mi kaže, da pa so moje gume napumpane na 2.9 bara. Po moji kmečki pameti bi torej bilo dobro spustit zrak ven za 0.4 bara. Kako nevarno je, da se vozim s tako napolnjenimi gumami in vprašanje je tudi, zakaj so gume tako mocno nampumpane v novem avtu ze, ko ga prejemes v roke s strani avtohiše? Kaj mi vi priporočate? Moje dimenzije gum so 215/55/r18. 

 

Iskrena hvala že vnaprej za odgovore. :-) 

Pretrde imaš, gume mislim😉. Spusti jih na 2.6 bara. Vozim tako napolnjene že 4 leta in nimam nobene nepravilne obrabe. Pumpaj pa hladne! 

Katero znamko dajejo zdaj na cx-30 😉

Napisano
Pred eno uro je Freedom988 napisal:

Lep pozdrav vsem skupaj,

evo mene s prvim vprašanjem. Danes sem malo šla skozi priročnik avta, in sicer sem se ustavila pri gumah in tlaku v njih. V njem piše, da je za mojo dimenzijo gum in št. potnikov do 3 (parkrat na leto vozim v avtu 3 max 4 ljudi) priporočen tlak 2.5 bara. Moja Mazda app mi kaže, da pa so moje gume napumpane na 2.9 bara. Po moji kmečki pameti bi torej bilo dobro spustit zrak ven za 0.4 bara. Kako nevarno je, da se vozim s tako napolnjenimi gumami in vprašanje je tudi, zakaj so gume tako mocno nampumpane v novem avtu ze, ko ga prejemes v roke s strani avtohiše? Kaj mi vi priporočate? Moje dimenzije gum so 215/55/r18. 

 

Iskrena hvala že vnaprej za odgovore. 🙂

V vseh novih CX 30 je tlak nekje 3 bare. 

Kdo to pumpa, ne vem. Verjetno  kak vajenec, ki nima pojma.

V glavnem pravi tlak za te gume je nekje 2,5-2,6 bar. Če je tlak previsok avto skače po cestišču. Tudi obraba gum ni pravilna.

 

 

Napisano
pred 33 minutami je Alex napisal:

V vseh novih CX 30 je tlak nekje 3 bare. 

Kdo to pumpa, ne vem.

Verjetno da se ne deformirajo, če 1 leto storijo na parkirišču.

Napisano
pred 9 urami je Magoče CX-30 napisal:

 

evo, če boš primerjal. 

še to, če ni škodnega primera, naslednje leto vrnejo 10% od kasko zavarovanja.

 

IMG_20260324_105556.jpg

 

Naložim jutri mojo polico, pa če bo kak strokovnjak odkrili razliko.

 

Če me je za 300€ "nategnil" zastopnik, potem me več ne vidi.

Napisano
pred 16 minutami je godlike napisal:

Verjetno da se ne deformirajo, če 1 leto storijo na parkirišču.

Lahko, da je res. Tudi tista CX 30, ki smo jo imeli na testu, je imela preko 3 bare. 

 

 

Napisano
pred 35 minutami je Bini napisal:

@g.Wankelkaj se čudiš tlaku.... 😁

 

Tudi jaz se čudim... Sem prepričan, da to ni bilo merjeno pri hladni gumi, tako da verjetno je tlak pri hladni okoli 2.6 bara al pa mogoče 2.7, kar je pa za moje pojme čist OK.

33112_1.png

Napisano

Najlepša hvala za odgovore. Bom jutri zjutraj preverila tlak, ko so gume hladne preden štartam v službo pa da vidimo. Če bo še vedno javljalo 2.9, grem popoldan do kolega, ki ima kompresor pa da to spustimo ven do 2.5/2.6. 

 

Gospod Bini, gume, ki so originalno gor na avtu so Bridgestone. Sem že imela Bridgestone gume na prejšnjem avtu, sicer zimske in so mi bile ok. Po moji logiki to niso slabe gume. Ali pač? :-) Sem pristašica ali Bridgestonk, Continentalk ali pa Goodyeark. Te pa bom imela 4 sezone in potem bomo razmisljali dalje. 

 

Lep večer želim vsem in hvala še enkrat za vse komentarje. 

Gospod Boss, se ne motite. To je bil izmerjen tlak, ko sem prišla domov iz službe, torej po 20 minutah vožnje. Moja napaka. Tako da bom jutri zjutraj pogledla v računalnik avta, ko so hladne pa da vidimo. :-) 

Napisano

Če so bile tople 2.9 bodo hladne najmanj 2.7 bara. Lahko noč gospodična. 

Napisano

A te lahko nekaj lepo prosim... tukaj na forumu smo vsi na ti. Tudi če se kdaj udarimo v debati in rata malo vroče se še vedno tikamo. 😜 

 

Aja pa sporoči podatke, koliko si zmerila pr hladnih gumah... me res zanima razlika.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Ha,ha...😎 Z mano pa nočeš tako  uglajeno govoriti.😉

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Ha,ha...😎 Z mano pa nočeš tako  uglajeno govoriti.😉

 

Oprosti, se bom drugič bolj potrudil. 🤣

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Ha,ha...😎 Z mano pa nočeš tako  uglajeno govoriti.😉

Ker nisi gospodična.... :blink:

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Od kdaj je Bini gospod? ?zmeden?:lol:

Eni so pa ltukaj le olikani.... 😁

Napisano
pred 12 urami je Freedom988 napisal:

Lep pozdrav vsem skupaj,

evo mene s prvim vprašanjem. Danes sem malo šla skozi priročnik avta, in sicer sem se ustavila pri gumah in tlaku v njih. V njem piše, da je za mojo dimenzijo gum in št. potnikov do 3 (parkrat na leto vozim v avtu 3 max 4 ljudi) priporočen tlak 2.5 bara. Moja Mazda app mi kaže, da pa so moje gume napumpane na 2.9 bara. Po moji kmečki pameti bi torej bilo dobro spustit zrak ven za 0.4 bara. Kako nevarno je, da se vozim s tako napolnjenimi gumami in vprašanje je tudi, zakaj so gume tako mocno nampumpane v novem avtu ze, ko ga prejemes v roke s strani avtohiše? Kaj mi vi priporočate? Moje dimenzije gum so 215/55/r18. 

 

Iskrena hvala že vnaprej za odgovore. 🙂

 

Ko sem avto prevzel so bile gume napumpane na 3,7 🫨. Nekako zastopim da so toliko napumpane, ker avto od proizvodnje do nakupa veliko stoji na mestu. Ampak da prodajalec, ko pripravi avto za prevzem, ne preveri tlaka, to pa ne zastopim.

Napisano

Dobro jutro vsem skupaj! :-) 

 

Hvala za prijazno opozorilo, torej smo na ti. Kar se gum tiče, zjutraj, ko sem štartala, je tlak v gumah kazal 2.6 na vseh 4 gumah. Po 5 minutah je bil že na 2.7 in ko sem prispela v službo (20 min vožnje, razdalja 18 km) pa je bil 2.8. Tako da mislim, da bi bilo vseeno dobro da za kaksna 0.2 0.3 spustim ven zraka v luči jutrišnjega poslabšanja vremena na Obali in mokrega cestišča. Kaj pravite vi vsi? 

 

Lep dan vam želim. 

Napisano (urejeno)

Za eno CX-30 vem, da je šla "skrbno" pripravljena iz kranjske avtohiše z gumami na 3,5 bara in se je vozila s takim tlakom 1,5 meseca. Sicer pa 20 stopinj spremembe T povzroči cca 0,2 bara spremembe tlaka, podobno kot se tlak dvigne po cca 15 minutah vožnje za 0,2 bara. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
Pred eno uro je Freedom988 napisal:

Dobro jutro vsem skupaj! 🙂

 

Hvala za prijazno opozorilo, torej smo na ti. Kar se gum tiče, zjutraj, ko sem štartala, je tlak v gumah kazal 2.6 na vseh 4 gumah. Po 5 minutah je bil že na 2.7 in ko sem prispela v službo (20 min vožnje, razdalja 18 km) pa je bil 2.8. Tako da mislim, da bi bilo vseeno dobro da za kaksna 0.2 0.3 spustim ven zraka v luči jutrišnjega poslabšanja vremena na Obali in mokrega cestišča. Kaj pravite vi vsi? 

 

Lep dan vam želim. 

 

Jaz bi napumpal vse štiri (hladne) na 2,5 kot je predvideno tovarniško, verjetno je tako iz nekega razloga, pa dobro je vsaj enkrat na mesec preveriti ali če je velika sprememba temperature zraka.

Če imaš že letne in bo jutri minus, potem malo spusti, mogoče za kakšne 0,2 do 0,3. Kaže pa, da bo na obali plus, tako da verjetno ni panike, le malo bolj previdno v ovinke zaradi dežja, razen če imaš izkušnje in rada #driftaš" 😁.

Napisano

Kot so že predhodiki napisali in jaz včeraj, napumpaj na 2.5, 2.6 bara in to je to, če te ne moti bolj trda vožnja pa tudi to kar imaš zdaj ni prehudo. Bolje to kot premalo! 

Ponavadi se gume, ki imajo malo mehkejšo bočnico pumpajo za 0.2 bara več, da jim ne pobira robov gume. (npr, zimske Nexen) 😉

Napisano (urejeno)
dne 19. 3. 2026 ob 15:38 je GregorV napisal:

 

Naslednji teden pa uradni servis, verjetno 350 EUR...? Se motim?

 

 

 

 

In koliko približno je stal prvi servis :whatever:

Popravljeno od goB
Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Kot so že predhodiki napisali in jaz včeraj, napumpaj na 2.5, 2.6 bara in to je to, če te ne moti bolj trda vožnja pa tudi to kar imaš zdaj ni prehudo. Bolje to kot premalo! 

@Bini in ostali, sej ste brali kaj je napisala? Hladne so na 2.6 in to je dejansko optimalno. 0,1 al pa 0,2 bara ne pomenita veliko ne pri obnašanju na cesti ne po trdoti vožnje. Tko, da zdaj komplicirat za 0,1 ali 0,2 bara je čisto brez efekta, sploh ker se niti ne ve kolk ima napake senzor, ki sporoča napolnjenost pnevmatik. Je pa vedno bolje biti nekoliko višje kot pa pod tisto oznako za priporočljiv tlak. Smo pa o tem že tolk govorili na forumu, da ne bi še 1x.

 

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.