Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je Alex napisal:

Tudi v resnici ni. Imam v službi parkirano cx30  zraven prav takšnega. 

In izgleda cx30  za razred višji rang avta. In predvsem izgleda dosti glomaznejši in širši. Da ne govorim o porabi. Sodelavec se hvali z porabo 8l/100 pri daljših avtocestnih vožnjah. Po mestu z lahkoto doseže 9l/100.

Tsko,da ni primerjave med tema dvema avtoma. Sodelavec že gleda za zamenjavo, a ima avto šele dve leti in prevoženih 9000 kilometrov. 😉

Podobno izkušnjo je imel kolega, ko je izbiral med škodo scalo in kio ceed....po testni vožnji, kjer ni sparal ne ene ne druge, je imel razliko skoraj 2l višjo porabo pri kii🤔, zato se je odločil pol za škodo....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je sportman333 napisal:

Podobno izkušnjo je imel kolega, ko je izbiral med škodo scalo in kio ceed....po testni vožnji, kjer ni sparal ne ene ne druge, je imel razliko skoraj 2l višjo porabo pri kii🤔, zato se je odločil pol za škodo....

Mah, tudi x186 bi pila 8 litrov, takole pa imajo vsi varčevalne ukrepe in delajo gužvo na avtocestah z 110kmh :prstgor:

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je NevLado napisal:

Mah, tudi x186 bi pila 8 litrov, takole pa imajo vsi varčevalne ukrepe in delajo gužvo na avtocestah z 110kmh :prstgor:

Žal je res tako. Tudi sam opažam, da se narod na veliko jajca (po domače povedano) na cestah:rolleyes:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je NevLado napisal:

Mah, tudi x186 bi pila 8 litrov, takole pa imajo vsi varčevalne ukrepe in delajo gužvo na avtocestah z 110kmh :prstgor:

Ha, ha. 🤣🤣Mogoče, mogoče nekateri res. A stavim, da, sem sam enako hiter kot ti. 😉Z  2litra nižji porabo... 

pred 9 minutami je FuManchu napisal:

Žal je res tako. Tudi sam opažam, da se narod na veliko jajca (po domače povedano) na cestah:rolleyes:

To so bolj razne Tesle in podobni. Pač nekateri šparajo z elektriko, drugi z gorivom. Nič napačnega ni na tem, če lepo vozijo po voznem pasu. 

Lepo je to videti v Italiji, kjer imajo tripasovnice. Na, skrajnem pasu vozijo tovornjaki, avtobusi in avtomobili nekje 110/120,sredinski pas je nekje pri 130/135 in po prehitevalnem gredi lepo mimo hitrejša vozila. In promet poteka tekoče, brez kolon. 

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je sportman333 napisal:

Podobno izkušnjo je imel kolega, ko je izbiral med škodo scalo in kio ceed....po testni vožnji, kjer ni sparal ne ene ne druge, je imel razliko skoraj 2l višjo porabo pri kii🤔, zato se je odločil pol za škodo....

Kie so požrešne vse po vrsti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

Kie so požrešne vse po vrsti. 

 

Všeč mi je, ker svoje močne trditve podkrepiš z analizami, primeri. 😉

 

https://poraba.com/average_car.php?minEntries=10&searchb=-1&searchb=24&yearFrom=2017&fuelGroup=1&sort=count&dir=DESC

 

https://poraba.com/average_car.php?minEntries=10&searchb=-1&searchb=34&yearFrom=2017&fuelGroup=1&sort=count&dir=DESC

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Smo že ugotovili za te zapise, da niso dovolj natančni in verodostojni. Veliko voznikov, v želji, da bi bili pri vrhu razpredelnice, vpišejo kar ene podatke, ki nimajo veze z realno porabo. Pravi podatki pridejo s terena s strani voznikov in ne raznih tovarniških obljub. 

Tako, da vem, kako je s temi porabami na terenu od voznikov razno raznih kii. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Smo že ugotovili za te zapise, da niso dovolj natančni in verodostojni. Veliko voznikov, v želji, da bi bili pri vrhu razpredelnice, vpišejo kar ene podatke, ki nimajo veze z realno porabo. Pravi podatki pridejo s terena s strani voznikov in ne raznih tovarniških obljub. 

Tako, da vem, kako je s temi porabami na terenu od voznikov razno raznih kii. 

Na podlagi česa (katerih podatkov) pa potem tako vehementno trdiš "Kie so požrešne vse po vrsti." ? Si jih vozil in meril njihovo porabo, tako kot za svoji šestki in sedaj CX-30? 😮 😉 🙂

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si ugotovil mogoce samo ti… Nekdo, ki ima vec kot 50 vpisov, jih vpisuje brezveze? Daj no Alex… ali res tako mislis… ali se samo malo hecas? Kolikor vem, nimas Kie, da bi sam iz lastnih izkusenj to ugotovil… Edino ce sam tako vpisujes podatke v poraba.com in podobne strani, in si potem mnenja, da vsi to pocnejo… ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem ravno sprožil tale rahli spor, bom napisal realno porabo za kia 1.0 turbo motor; mestna vožnja in kratke ture cca 5-10km, normalna vožnja je poraba 7.5-7.8bencina.... 😟🥴

Relacijske vožnje do Kopra in nazaj pa od 6.8-7.0 (135 po števcu) odvisno od prometa... 😊😀

Moj zaključek je tak; ni hudo slabo je pa v primerjavi z mojo staro G 2.0in novo X 2.0 en dober liter več... :whatever:

Kupila ga je pa za ugodno ceno kot drugi avto.... 👌

Kot zanimivost lahko povem, da ima stric sedaj Kio, prej i30 z istim motorjem 1.4 in mu pije Kia 7.0 mešane vožnje, prej pa i30 z enakimi vožnjami 1 liter manj bencina... 🥴

Ne vem v čem je štos ampak kia pije po moje za tak motor preveč! :nevem:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Bini napisal:

Ko sem ravno sprožil tale rahli spor, bom napisal realno porabo za kia 1.0 turbo motor; mestna vožnja in kratke ture cca 5-10km, normalna vožnja je poraba 7.5-7.8bencina.... 😟🥴

Relacijske vožnje do Kopra in nazaj pa od 6.8-7.0 (135 po števcu) odvisno od prometa... 😊😀

Moj zaključek je tak; ni hudo slabo je pa v primerjavi z mojo staro G 2.0in novo X 2.0 en dober liter več... :whatever:

Kupila ga je pa za ugodno ceno kot drugi avto.... 👌

Kot zanimivost lahko povem, da ima stric sedaj Kio, prej i30 z istim motorjem 1.4 in mu pije Kia 7.0 mešane vožnje, prej pa i30 z enakimi vožnjami 1 liter manj bencina... 🥴

Ne vem v čem je štos ampak kia pije po moje za tak motor preveč! :nevem:

 

Itak. Tudi sodelavčeva kia Rio (ta mala  žepna kia)  pije 7-7,5/100.Kar je za tak lahek in žepni avtek krepko preveč. 

pred 42 minutami je Jest napisal:

To si ugotovil mogoce samo ti… Nekdo, ki ima vec kot 50 vpisov, jih vpisuje brezveze? Daj no Alex… ali res tako mislis… ali se samo malo hecas? Kolikor vem, nimas Kie, da bi sam iz lastnih izkusenj to ugotovil… Edino ce sam tako vpisujes podatke v poraba.com in podobne strani, in si potem mnenja, da vsi to pocnejo… ;)

Ne vpisujem porabe tja. Tisto je kr neki. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko potrdim @Alexovo teorijo. Tisti zapisi na poraba.com so popolnoma neverodostojni in lazni. Veliko voznikov avtorju spletne strani placuje, da prikazuje manjso porabo samo zato da so na vrhu in potem lahko kolegom v gostilni kazejo kaksni carji so.

Prav tako iz zanesljivih virom vem, da lastnik portala prejema podkupnine od firm (predvsem KIA ter VW), da namensko kaze par % manjso porabo od konkurence.

 

Zakljucek: Tisti podaki so vsi fake in edina resnica je to kar pravi @Alex

  • Všeč 1
  • Haha 4
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Bossek napisal:

Lahko potrdim @Alexovo teorijo. Tisti zapisi na poraba.com so popolnoma neverodostojni in lazni. Veliko voznikov avtorju spletne strani placuje, da prikazuje manjso porabo samo zato da so na vrhu in potem lahko kolegom v gostilni kazejo kaksni carji so.

Prav tako iz zanesljivih virom vem, da lastnik portala prejema podkupnine od firm (predvsem KIA ter VW), da namensko kaze par % manjso porabo od konkurence.

 

Zakljucek: Tisti podaki so vsi fake in edina resnica je to kar pravi @Alex

Če sodim po sebi, lahko porabo istega avta z načinom vožnje po isti cesti spreminjam od 6.0 do 9.0 l/100 km. 🙂

 

Če imaš prav, potem sta KIA in VW zelo slaba sponzorja oziroma ostale znamke boljši 😃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ko tak veselo razpredate o porabi Kie kljub temu da si je noben ne lasti , vam lahko povem iz svoje roke😁 1,6 Sportage 3 leto in povprečna poraba 6,5L. Prevoženih 63. 000 km . Števec porabe resetiran samo po prvem keslu od takrat več ne . Zdajpa si mislite kaj hočete modrijani kova @Alexin @Bini

Pa da slučajno nebosta takoj napadla da je to sigurno vožnja 110 po avtocesti , kolikor vozim po avtocesti je ponavadi tempomat na 145 in to je to. Letos poraba iz morja pri tempomatu 150 iz Biograda je bila 7,8L.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je robertk6 napisal:

No ko tak veselo razpredate o porabi Kie kljub temu da si je noben ne lasti , vam lahko povem iz svoje roke😁 1,6 Sportage 3 leto in povprečna poraba 6,5L. Prevoženih 63. 000 km . Števec porabe resetiran samo po prvem keslu od takrat več ne . Zdajpa si mislite kaj hočete modrijani kova @Alexin @Bini

Pa da slučajno nebosta takoj napadla da je to sigurno vožnja 110 po avtocesti , kolikor vozim po avtocesti je ponavadi tempomat na 145 in to je to. Letos poraba iz morja pri tempomatu 150 iz Biograda je bila 7,8L.

Vse kar sem napisal 100%drži za avte,ki sem jih omenil za tvojega pa ne pišem,ker ne vem,verjamem ti pa glih ne najbolj.....🤔Kolega je imel prejšnji model pa mu je ta 1.6motor pil 1liter več kot tebi ampak je tudi od voznika odvisno.👍

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je FuManchu napisal:

Ugodna poraba za kar velik SUV. Koliko je pa težak kaj?

Pojma nimam bi moral pogledat v prometno al pa če malo poguglam 🤣🤣......piše 1379 kg

Pravkar je Bini napisal:

verjamem ti pa glih ne najbolj.

hja @Binifuuuuuul mi je užitek se lagat sam sebi in v svojo denarnico

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bini napisal:

Ko sem ravno sprožil tale rahli spor, bom napisal realno porabo za kia 1.0 turbo motor; mestna vožnja in kratke ture cca 5-10km, normalna vožnja je poraba 7.5-7.8bencina.... 😟🥴

Relacijske vožnje do Kopra in nazaj pa od 6.8-7.0 (135 po števcu) odvisno od prometa... 😊😀

Moj zaključek je tak; ni hudo slabo je pa v primerjavi z mojo staro G 2.0in novo X 2.0 en dober liter več... :whatever:

Kupila ga je pa za ugodno ceno kot drugi avto.... 👌

Kot zanimivost lahko povem, da ima stric sedaj Kio, prej i30 z istim motorjem 1.4 in mu pije Kia 7.0 mešane vožnje, prej pa i30 z enakimi vožnjami 1 liter manj bencina... 🥴

Ne vem v čem je štos ampak kia pije po moje za tak motor preveč! :nevem:

 

mogoče je prestavno razmerje drugačno, gume,... al pa sam bol veselo po gasu pa še sam ne ve.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je robertk6 napisal:

Pojma nimam bi moral pogledat v prometno al pa če malo poguglam 🤣🤣......piše 1379 kg

hja @Binifuuuuuul mi je užitek se lagat sam sebi in v svojo denarnico

 

 

Nisem rekel, da lažeš.... 😉

 

pred 1 minuto je TBA napisal:

mogoče je prestavno razmerje drugačno, gume,... al pa sam bol veselo po gasu pa še sam ne ve.

Možno, sam zakaj glih KIA? 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Bini napisal:

Možno, sam zakaj glih KIA? 

Sej lahk da si delita samo motor, menjalnik je pa drug, druge znamke tud tko delajo, še pri mazdaj majo določeni modeli enak motor pa drug menjalnik. Tud oprema avta vpliva na porabo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je TBA napisal:

Sej lahk da si delita samo motor, menjalnik je pa drug, druge znamke tud tko delajo, še pri mazdaj majo določeni modeli enak motor pa drug menjalnik. Tud oprema avta vpliva na porabo. 

Najbolj na porabo vpliva tista oprema od voznika :D 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.