Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 31 minutami je Matick napisal:

Kdaj so pa podrazili?

Jest sem v septembru placov isto kot vsako leto

Ne vem kdaj, jaz sem avgusta plačal 330€ lani pa 220€🥴 Osnovno je bilo isto, dodatne stvari pa dosti več! 😟

Napisano

Lani si imel prvo leto… Takrat ti referent lahko da komercialni popust kao na novo zavarovanje… potem pa ne vec oz. ce ze, je manj…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Cene novih avtomobilov, rezervnih delov, storitev, ... vse te cene so šle gor. Če ne bi šle tudi premije, bi bilo precej čudno, saj je osnova za njihov izračun tudi vse zgoraj našteto. 

 

Napisano
pred 9 urami je Jest napisal:

Lani si imel prvo leto… Takrat ti referent lahko da komercialni popust kao na novo zavarovanje… potem pa ne vec oz. ce ze, je manj…

Ja tudi ta popust je bil lani zraven, ampak dodatki, ki sem jih opisal so šli za 30%gor,sem preveril pri agentu in papirjih od lan.... :nevem:

Napisano
pred 9 urami je Janez007 napisal:

Cene novih avtomobilov, rezervnih delov, storitev, ... vse te cene so šle gor. Če ne bi šle tudi premije, bi bilo precej čudno, saj je osnova za njihov izračun tudi vse zgoraj našteto. 

 

enako je pri zavarovanju nepremičnine, dvig zavarovalne vsote, ker so se gradbeni materiali bistveno podražili in v primeru sanacije stara polica ne krije več vsega.....odvisno je potem kako dobrega agenta imaš, in ali ti lahko kljub temu ponudi enake pogoje ali pa moraš enostavno plačati več...v generalnem je pač celotna sfera zavarovalništva bolj kot ne nateg....na koncu če imaš € si plačaš sam (sicer pa si prisiljen čakati xy mesecev/let v primeru zdr.storitev) ali pa pri avto.zavarovanju, ti pa skoraj vedno najdejo kakšen minus, da ti ne želijo kriti vsega (razen spet če se ne greš kakšnih pravnih bitk z zavarovalnicami), kljub temu da vsak mesec/leto plačujemo enormne zneske za zavarovanja, taka ali drugačna....zadnjič enkrat sem bral članek, koliko v povprečju človek plača v življenju za zavarovanja (neko blazna visoka cifra je bila, sem pozabil....)

  • 2 meseca kasneje...
Napisano

Prej se nisem oglašal, ker sem čakal Novo leto. Zakaj? Ker pri nas kar natančno vodimo stroške, ki jih imamo. In za novo leto naredimo malo statistike. In zdaj imam za zadnjih petnajst let vso statistiko pred seboj. 

 

Preden nadaljujem, vam predlagam, da se dobro usedete. Zakaj? Ko boste videli cifre, boste že vedeli, zakaj...

 

Torej, v petnajstih letih smo najprej zamenjali star avto z novo Hondo Jazz.

Nekaj let pozneje je odpovedalo tudi terensko vozilo, zato smo ga zamenjali z Mazdo BT-50.

Kmalu nato je naša stara počitniška prikolica postala premajhna, zato smo jo menjali za večjo (zelo staro za staro).

Po nekaj letih je Honda postala za en sedež premajhna, zato smo jo zamenjali za Mazdo 5.

In ker je počitniška prikolica spet postala premajhna, smo jo zamenjali za večjo (staro za skoraj novo).

Ker pa so v tem času otroci zrasli, smo dokupili enega zelo starega Tomosovega Avtomatika.

In ker so otroci še bolj zrasli, smo kupili še skoraj novega Microcarja.

Torej imamo zdaj doma Mazdo BT-50, Mazdo 5, kamp prikolico, Microcarja, Tomosa Avtomatika, še od prej pa sta pri hiši tudi Tomos ATX in lahka prikolica (do 750 kg največje dovoljene skupne teže).

 

V tem času, se pravi v petnajstih letih, smo z vsem skupaj prevozili 463.579 km (prikolice tu ne štejejo, ker nimajo svojega števca za prevožene kilometre). Vsi stroški, ki so povezani z avtoparkom, pa so znašali 159.883,50€. V te stroške je zajeto vse: nakup vozil, zavarovanje, registracija, cestna taksa, servisi, pnevmatike (letne, zimske, pa tudi na prikolicah jih je potrebno vsakih šest let menjat, da ne počijo, ker preperijo), vinjete, pranje v avtopralnici, popravila, verige za sneg, vitrex, žarnice, nafta, bencin, tudi olje za dvotaktne motorje, tudi tehnični za lahki priklopnik, ki ga je treba opraviti na vsaka štiri leta,... V glavnem VSE, kar je povezano z avtoparkom.

 

In zakaj sem prej rekel, da se dobro usedite? 159883,50 evra v petnajstih letih pomeni 10.658,90€ na leto oziroma 888,24€ na mesec.

 

Za nakupe vozil je šlo okoli 55.000€. Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih oziroma okoli 580€ na mesec.

 

In potem me prepričujejo, da otroci koštajo in da so otroci velik strošek...

  • Všeč 5
  • Haha 1
  • Začuden 3
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 25 minutami je Slivka napisal:

Prej se nisem oglašal, ker sem čakal Novo leto. Zakaj? Ker pri nas kar natančno vodimo stroške, ki jih imamo. In za novo leto naredimo malo statistike. In zdaj imam za zadnjih petnajst let vso statistiko pred seboj. 

 

Preden nadaljujem, vam predlagam, da se dobro usedete. Zakaj? Ko boste videli cifre, boste že vedeli, zakaj...

 

Torej, v petnajstih letih smo najprej zamenjali star avto z novo Hondo Jazz.

Nekaj let pozneje je odpovedalo tudi terensko vozilo, zato smo ga zamenjali z Mazdo BT-50.

Kmalu nato je naša stara počitniška prikolica postala premajhna, zato smo jo menjali za večjo (zelo staro za staro).

Po nekaj letih je Honda postala za en sedež premajhna, zato smo jo zamenjali za Mazdo 5.

In ker je počitniška prikolica spet postala premajhna, smo jo zamenjali za večjo (staro za skoraj novo).

Ker pa so v tem času otroci zrasli, smo dokupili enega zelo starega Tomosovega Avtomatika.

In ker so otroci še bolj zrasli, smo kupili še skoraj novega Microcarja.

Torej imamo zdaj doma Mazdo BT-50, Mazdo 5, kamp prikolico, Microcarja, Tomosa Avtomatika, še od prej pa sta pri hiši tudi Tomos ATX in lahka prikolica (do 750 kg največje dovoljene skupne teže).

 

V tem času, se pravi v petnajstih letih, smo z vsem skupaj prevozili 463.579 km (prikolice tu ne štejejo, ker nimajo svojega števca za prevožene kilometre). Vsi stroški, ki so povezani z avtoparkom, pa so znašali 159.883,50€. V te stroške je zajeto vse: nakup vozil, zavarovanje, registracija, cestna taksa, servisi, pnevmatike (letne, zimske, pa tudi na prikolicah jih je potrebno vsakih šest let menjat, da ne počijo, ker preperijo), vinjete, pranje v avtopralnici, popravila, verige za sneg, vitrex, žarnice, nafta, bencin, tudi olje za dvotaktne motorje, tudi tehnični za lahki priklopnik, ki ga je treba opraviti na vsaka štiri leta,... V glavnem VSE, kar je povezano z avtoparkom.

 

In zakaj sem prej rekel, da se dobro usedite? 159883,50 evra v petnajstih letih pomeni 10.658,90€ na leto oziroma 888,24€ na mesec.

 

Za nakupe vozil je šlo okoli 55.000€. Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih oziroma okoli 580€ na mesec.

 

In potem me prepričujejo, da otroci koštajo in da so otroci velik strošek...

Samo nekaj me zanima pri vsem tem; a to mašino za dnar delat lahko za par dni posodiš kolegom Mazdašem :whatever: :rispekt:

  • Všeč 1
  • Haha 3
Napisano (urejeno)
pred 46 minutami je Slivka napisal:

Prej se nisem oglašal, ker sem čakal Novo leto. Zakaj? Ker pri nas kar natančno vodimo stroške, ki jih imamo. In za novo leto naredimo malo statistike. In zdaj imam za zadnjih petnajst let vso statistiko pred seboj. 

 

Preden nadaljujem, vam predlagam, da se dobro usedete. Zakaj? Ko boste videli cifre, boste že vedeli, zakaj...

 

Torej, v petnajstih letih smo najprej zamenjali star avto z novo Hondo Jazz.

Nekaj let pozneje je odpovedalo tudi terensko vozilo, zato smo ga zamenjali z Mazdo BT-50.

Kmalu nato je naša stara počitniška prikolica postala premajhna, zato smo jo menjali za večjo (zelo staro za staro).

Po nekaj letih je Honda postala za en sedež premajhna, zato smo jo zamenjali za Mazdo 5.

In ker je počitniška prikolica spet postala premajhna, smo jo zamenjali za večjo (staro za skoraj novo).

Ker pa so v tem času otroci zrasli, smo dokupili enega zelo starega Tomosovega Avtomatika.

In ker so otroci še bolj zrasli, smo kupili še skoraj novega Microcarja.

Torej imamo zdaj doma Mazdo BT-50, Mazdo 5, kamp prikolico, Microcarja, Tomosa Avtomatika, še od prej pa sta pri hiši tudi Tomos ATX in lahka prikolica (do 750 kg največje dovoljene skupne teže).

 

V tem času, se pravi v petnajstih letih, smo z vsem skupaj prevozili 463.579 km (prikolice tu ne štejejo, ker nimajo svojega števca za prevožene kilometre). Vsi stroški, ki so povezani z avtoparkom, pa so znašali 159.883,50€. V te stroške je zajeto vse: nakup vozil, zavarovanje, registracija, cestna taksa, servisi, pnevmatike (letne, zimske, pa tudi na prikolicah jih je potrebno vsakih šest let menjat, da ne počijo, ker preperijo), vinjete, pranje v avtopralnici, popravila, verige za sneg, vitrex, žarnice, nafta, bencin, tudi olje za dvotaktne motorje, tudi tehnični za lahki priklopnik, ki ga je treba opraviti na vsaka štiri leta,... V glavnem VSE, kar je povezano z avtoparkom.

 

In zakaj sem prej rekel, da se dobro usedite? 159883,50 evra v petnajstih letih pomeni 10.658,90€ na leto oziroma 888,24€ na mesec.

 

Za nakupe vozil je šlo okoli 55.000€. Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih oziroma okoli 580€ na mesec.

 

In potem me prepričujejo, da otroci koštajo in da so otroci velik strošek...

 

Natančno vodite stroške. 👍 😀 In za računovodstvo ste porabili kar nekaj časa. In naračunal si podobno letno cifro, kot jo dobiš v nekaj minutah po metodi "čez prst". :) 

 

V 15 letnem časovnem obdobju bi bilo še bolje, če se upošteva časovna dimenzija denarja - 1.000 evrov pred 15-timi leti ni enako 1.000 evrom danes. Z diskontiranjem oziroma obrestovanjem letnih stroškov .... Namesto 10.600 letnih stroškov bi verjetno dobil okoli 15.000 €, sploh ker so bile velike investicije veliko let nazaj. Če kdo ne verjame, naj mi posodi 10.000€ in mu jih vrnem čez 15 let. 😃

 

WWW.CALCULATOR.NET

Free interest calculator to find the interest, final balance, and accumulation schedule using either a fixed starting principal and/or...

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 10 urami je Slivka napisal:

Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih

Ma prihodke od potnih stroškov niste računali?

Napisano
pred 16 urami je Bini napisal:

Samo nekaj me zanima pri vsem tem; a to mašino za dnar delat lahko za par dni posodiš kolegom Mazdašem :whatever: :rispekt:

 

Ne, te mašine za dnar delat ne posojam. Jo pa šenkam, ko jo do konca odrabim. Mislim pa, da si dovolj dedca, da si jo sam uštimaš.

 

Namig: veš, kolikšni so otroški dodatki za šest otrok?

 

 

 

 

pred 7 urami je Brane napisal:

Ma prihodke od potnih stroškov niste računali?

 

Ne, toliko natančno se pa nisem spuščal. Bom videl, ko bom imel kaj časa, bom pa še to. Saj plačilne liste imam spravljene.

 

Nekje.

 

Najbrž...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 4 urami je Bini napisal:

Majko mila to je pol bajte.... 😳

Pol bajte? 🙄Pri nas na obali je to glih dovolj za garažo. 

  • Haha 1
  • Začuden 1

 

 

Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Ne, te mašine za dnar delat ne posojam. Jo pa šenkam, ko jo do konca odrabim. Mislim pa, da si dovolj dedca, da si jo sam uštimaš.

 

Namig: veš, kolikšni so otroški dodatki za šest otrok?

 

 

 

 

 

Ne, toliko natančno se pa nisem spuščal. Bom videl, ko bom imel kaj časa, bom pa še to. Saj plačilne liste imam spravljene.

 

Nekje.

 

Najbrž...

Vem kašni so otroški,manjši kot stroški....😁 :nevem:

pred 33 minutami je Alex napisal:

Pol bajte? 🙄Pri nas na obali je to glih dovolj za garažo. 

No to je povprečje za pol bajte,pri nas dobiš celo.....😊😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
dne 3. 1. 2023 ob 13:56 je g.Wankel napisal:

Štepate te froce, pol pa jamrate :D

 

Ne, ne, takrat nisem jamral.

To samo Gorenjci jamrajo, ko štepajo froce. Ker se jim mošnja prazni...

In ne jamram zaradi frocov, ampak zaradi stroškov voznega parka...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
dne 2. 1. 2023 ob 19:57 je Slivka napisal:

Prej se nisem oglašal, ker sem čakal Novo leto. Zakaj? Ker pri nas kar natančno vodimo stroške, ki jih imamo. In za novo leto naredimo malo statistike. In zdaj imam za zadnjih petnajst let vso statistiko pred seboj. 

 

Preden nadaljujem, vam predlagam, da se dobro usedete. Zakaj? Ko boste videli cifre, boste že vedeli, zakaj...

 

Torej, v petnajstih letih smo najprej zamenjali star avto z novo Hondo Jazz.

Nekaj let pozneje je odpovedalo tudi terensko vozilo, zato smo ga zamenjali z Mazdo BT-50.

Kmalu nato je naša stara počitniška prikolica postala premajhna, zato smo jo menjali za večjo (zelo staro za staro).

Po nekaj letih je Honda postala za en sedež premajhna, zato smo jo zamenjali za Mazdo 5.

In ker je počitniška prikolica spet postala premajhna, smo jo zamenjali za večjo (staro za skoraj novo).

Ker pa so v tem času otroci zrasli, smo dokupili enega zelo starega Tomosovega Avtomatika.

In ker so otroci še bolj zrasli, smo kupili še skoraj novega Microcarja.

Torej imamo zdaj doma Mazdo BT-50, Mazdo 5, kamp prikolico, Microcarja, Tomosa Avtomatika, še od prej pa sta pri hiši tudi Tomos ATX in lahka prikolica (do 750 kg največje dovoljene skupne teže).

 

V tem času, se pravi v petnajstih letih, smo z vsem skupaj prevozili 463.579 km (prikolice tu ne štejejo, ker nimajo svojega števca za prevožene kilometre). Vsi stroški, ki so povezani z avtoparkom, pa so znašali 159.883,50€. V te stroške je zajeto vse: nakup vozil, zavarovanje, registracija, cestna taksa, servisi, pnevmatike (letne, zimske, pa tudi na prikolicah jih je potrebno vsakih šest let menjat, da ne počijo, ker preperijo), vinjete, pranje v avtopralnici, popravila, verige za sneg, vitrex, žarnice, nafta, bencin, tudi olje za dvotaktne motorje, tudi tehnični za lahki priklopnik, ki ga je treba opraviti na vsaka štiri leta,... V glavnem VSE, kar je povezano z avtoparkom.

 

In zakaj sem prej rekel, da se dobro usedite? 159883,50 evra v petnajstih letih pomeni 10.658,90€ na leto oziroma 888,24€ na mesec.

 

Za nakupe vozil je šlo okoli 55.000€. Torej je bilo stroškov obratovanja za okoli 105.000€ v petnajstih letih oziroma okoli 580€ na mesec.

 

In potem me prepričujejo, da otroci koštajo in da so otroci velik strošek...

Uf. Pošteno. Neverejtno kaj vse so ustvarili, da nam denar "cukajo z rok".

 

Medtem sem prodal svojo Mazdo 323F. Skupen strošek lastništva je znašal 2.471,55 EUR. Lastnik sem bil 24,5 meseca, kar nanese 100,90 EUR / mesec.

Napisano
pred 12 minutami je Gregor Muc-Up napisal:

Lastnik sem bil 24,5 meseca, kar nanese 100,90 EUR / mesec.

Toliko kot eko sklad kredit za kako novo Dacio ...

Napisano

Uporabljam DRIVO do nedolgo nazaj sem od nakupa vodil skoraj vse od polnjenje pnevmatik do registracije priznam kaksen tank sem spustil vmes saj je partnerica tudi kdaj tankala pa ni sem zabelezil zgleda pa tkole

Dopade se mi preprost nacin pa se brezplacna aplikacijaa6844a8d59459072eacdccfe15ecb4e4.jpgd61ada2063ec10b669ad4423fbf16a2c.jpga23c408ee109c737900a02c20550c455.jpg5117bcb33bb56a966fb2a01fcd051d65.jpgb46a09b6aa8c9d99eb997b0b040973f2.jpg

Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk

  • Všeč 2
  • Zmeden 1

*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Napisano

Življenje je prekratko, da bi še to mel na skrbi.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 6 urami je FuManchu napisal:

Življenje je prekratko, da bi še to mel na skrbi.

Meni je tudi to nepomembno. Pač avto moram imeti, mi mora bit všeč in kolikor stane, toliko pač stane. Se bom že kje drugje čemu ne pomembnemu odrekel, če bo potrebno. 

 

 

  • 7 mesecev kasneje...
Napisano

Prav natančnih stroškov ni zapisanih, je pa spisek rezervnih delov. Po prevoženih 359245 kilometrih (in trinajstih letih) je bilo na Mazdi 5 (poleg rednih servisov na 20.000 km - čeprav so me strašili, da je to prevelik interval in naj raje menjam na 15.000 ali mogoče celo na 10.000, ker so dizli že tako problematični in se mašijo sita in zaribavajo odmične in ne vem kaj še vse...) zamenjano:

 

- IMV ventil (pri 178.000 km)

- PDF (pri 190.000 km)

- olje v menjalniku in diferencialu (pri 240.000 km, čeprav baje ne bi bilo potrebno, ampak sem jaz vztrajal, da se to zamenja)

- podložke pod injektorji (preventivno pri 260.000 km, ker so me strašili, da bi to moral delati vsaj pri vsaki menjavi zobatega jermena če ne še bolj pogosto - pa je Jure po menjavi prinesel stare in vprašal, če jih bom spravil, ker so še čisto v redu...)

- sprednja leva nihajna roka (pri 280.000 km)

- sprednji zavorni diski (pri 300.000 km)

- žarnice v žarometih (zapisanih je 5, ampak mislim, da nisem vseh zapisal, ker sem jih vsakič preklinjal na polno in žarnice in Mazdo in tiste ki so narisali načrt in sem j#&o mater vsem tistim ženskam, ki so rodile Mazdine strokovnjake,... In najraje je crkavala desna žarnica, ki je bila bolj nedostopna kot leva...)

 

Poleg tega smo enkrat dali obnoviti amortizerje, ampak nimam zapisanih kilometrov. Po spominu je bilo nekje takrat kot IMV ventil...

 

Sicer so me strašili, da so Mazdini dizli zelo problematični in da ustvarjajo hude stroške. Mi pa s hribov doma, pa do pred tremi leti, ko se je rodil šesti otrok, smo na počitnice še počitniško prikolico vlekli. In je zdržalo. Še lamela sklopke je originalna - kljub hribom in počitniški prikolici...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.