Skoči na vsebino

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Kaj pa si pričakoval? Poglej svojo plastično CX-30 (nagrbančene plastične obrobe, plastični karter, ...). Je to še avto? Mene bolj spominja na Peg-Perego. 😃

 

image.png

Motiš se tale ima premale obrobe.... 😂😉

  • Všeč 1
  • Haha 6
  • Ljubim 1
Napisano
dne 6. 3. 2024 ob 14:41 je Volume napisal:

@dejannnn kaj pa tale???

Fuulll lepa😄😄😄 Kot nova

 

 

20231006_110414.jpg

20231006_113335.jpg

Lepa lepa 👍 Exclusive Line? Morda na stara leta, ko mi bo pasalo višje sedenje, bi kupil eno tako 😉 😊

 

 

Napisano
pred 29 minutami je MazdaBoy napisal:

Lepa lepa 👍 Exclusive Line? Morda na stara leta, ko mi bo pasalo višje sedenje, bi kupil eno tako 😉 😊

Hvala 👍 ne Revolution Top, pa belo usnje. Moja ima še zadaj gretje sedežev,  pa spredaj hlajenje ..... pa mogoče še kaj zraven...

Nisem še tako star, niti se ne počutim....ampak mi sedaj, ko sem se navadil paše višji položaj. 

Kot kralj na prestolu🤣🤣🤣

  • Všeč 4
  • Začuden 1
Napisano
pred 7 urami je Janez007 napisal:

Kaj pa si pričakoval? Poglej svojo plastično CX-30 (nagrbančene plastične obrobe, plastični karter, ...). Je to še avto? Mene bolj spominja na Peg-Perego. 😃

 

image.png

Mašina je pa za ene tri generacije nodernejša kot dinozaverski 2.5 motor. 😊

Bdw, nimam tega cenenega Bose ozvočenja. V cx30 je vgrajeno  pioneer ozvočenje, ki je za ene dve klase boljše kot Bose. Ima equilizer, ki ga Bose nima. 😊

 

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

Mašina je pa za ene tri generacije nodernejša kot dinozaverski 2.5 motor.

Veš kaj pa meni ni jasno, zakaj je ta tvoj najnaprednješi motor vgrajen samo v CX30 in M3, v velike mazdine avte M6, CX5 in celo najnovejšo CX60 pa tlačijo zastarelo tehnologijo?

 

Mogoče zato ker te avti rabijo močan zanesljiv motor? 🤷‍♂️

Napisano

Jaz bom rekel malo drugače.

Kdor misli,da Mazda ne dela na tem motorju,se zelo moti.

Ko sem kupoval svojega,sem ker sem čakal več kot eno leto...sem opazil,da so z 2021 na 2022 letnik celo malenkost znižali kompresijsko razmerje,kar je velika sprememba,ki seveda tudi veliko drugega potegne za sabo.

Torej...ja,generacijako gledano je star,a je tudi preverjen in vseeno "up to darlte".

Napisano (urejeno)
pred 15 urami je Alex napisal:

Mašina je pa za ene tri generacije nodernejša kot dinozaverski 2.5 motor. 😊

Bdw, nimam tega cenenega Bose ozvočenja. V cx30 je vgrajeno  pioneer ozvočenje, ki je za ene dve klase boljše kot Bose. Ima equilizer, ki ga Bose nima. 😊

Če bi jaz danes izbiral med dvema novima X186 in G194, bi sigurno izbral slednjega. Mlinček X186 je verjetno za PegPerego celo dovolj, ni pa dovolj za pravi avto, kot je CX-5. Saj to tudi Mazda ve. :)   

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 5
  • Haha 3
Napisano
pred 4 urami je Janez007 napisal:

Če bi jaz danes izbiral med dvema novima X186 in G194, bi sigurno izbral slednjega. Mlinček X186 je verjetno za PegPerego celo dovolj, ni pa dovolj za pravi avto, kot je CX-5. Saj to tudi Mazda ve. :)   

Saj tudi stari mercedesovi dizli brez turbine so delali 1000000 kilometrov.😊 Bili so  super zanesljivi. Pa jih ne tlačijo več v nove marcedese. 😊

Dejastvo je, da je tudi cx5 počasi za v penzijo, ker je tudi že zastarela oblika. Zato tudi tej dinozavri motorji v njej. 

V nove cx 60 pa pašejo edino šestaki i (benzinarjih in dizli) To so moderni, varčni motorji. 

Če pogledamo, da rabijo tej dinozavrski 2.5 motorji povprečno 9 do 10 litrov (kot  Porsheji) bi bil skrajni čas, da jih zaradi ekologije ukinejo. 😉

  • Všeč 3
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano

Samo res...meni je fuuuul žal,da imam not ta motor...bi raje Alexovega....ne keragakoli...samo tistega,od Alexa....da se ne bo čudil,če bo njegov CX-30 ostal brez🤣....

Cele noči ga pogrešam....jočen in stočem in ne morem več zdržati.....Aaaaalex😩🥹 

 

Malo heca mora biti😁

Napisano
pred 22 minutami je Alex napisal:

Dejastvo je, da je tudi cx5 počasi za v penzijo, ker je tudi že zastarela oblika. 

Meni še vedno lepša kot CX30

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
  • Ljubim 3
Napisano
pred 27 minutami je Alex napisal:

Saj tudi stari mercedesovi dizli brez turbine so delali 1000000 kilometrov.😊 Bili so  super zanesljivi. Pa jih ne tlačijo več v nove marcedese. 😊

Dejastvo je, da je tudi cx5 počasi za v penzijo, ker je tudi že zastarela oblika. Zato tudi tej dinozavri motorji v njej. 

V nove cx 60 pa pašejo edino šestaki i (benzinarjih in dizli) To so moderni, varčni motorji. 

Če pogledamo, da rabijo tej dinozavrski 2.5 motorji povprečno 9 do 10 litrov (kot  Porsheji) bi bil skrajni čas, da jih zaradi ekologije ukinejo. 😉


 

CX-60 z bencinskim sestakom menda sploh ne pride v Evropo… ker ni dovolj ekoloski motor…

 

 

 

pred 27 minutami je Alex napisal:

Saj tudi stari mercedesovi dizli brez turbine so delali 1000000 kilometrov.😊 Bili so  super zanesljivi. Pa jih ne tlačijo več v nove marcedese. 😊

Dejastvo je, da je tudi cx5 počasi za v penzijo, ker je tudi že zastarela oblika. Zato tudi tej dinozavri motorji v njej. 

V nove cx 60 pa pašejo edino šestaki i (benzinarjih in dizli) To so moderni, varčni motorji. 

Če pogledamo, da rabijo tej dinozavrski 2.5 motorji povprečno 9 do 10 litrov (kot  Porsheji) bi bil skrajni čas, da jih zaradi ekologije ukinejo. 😉


Ce bos Porscheja vozil tako, kot CX-5 s porabo 9 in 10 litrov… bo pil kar malo vec… S tem, da se recimo 4 clanska familija tezko pelje na dopust s Porschejem ;) … 

 

Kakorkoli… kot sem ze nekje napisal… je tukaj na forumu samo en s takim mnenjem ;) Samo tolikokrat to ponavlja, da mogoce nek nakljucen bralec misli, da bi mogoce pa znalo biti kaj na tem ;) , da so Porscheji sparovcki, rdeca CX-30 najjaci avto na tem svetu (na drugem mestu stara dizelska sestica ;) ) … 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Tole je lep primer za stvarno napako, če so avto reklamirali, da ima delujoč KIA connect pa ga dejansko nima.

Pred eno uro je Jest napisal:

CX-60 z bencinskim sestakom menda sploh ne pride v Evropo… ker ni dovolj ekoloski motor…

 

Dejansko so moderni dizli čistejši in z blagimi hibridnimi triki tudi veliko bolj šparovni kot bencinarji. Samo grda agenda je dizle predstavila kot črne račke pa kljub temu, da se je na njih delalo največ ekologije.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

Tole je lep primer za stvarno napako, če so avto reklamirali, da ima delujoč KIA connect pa ga dejansko nima.

 

Dejansko so moderni dizli čistejši in z blagimi hibridnimi triki tudi veliko bolj šparovni kot bencinarji. Samo grda agenda je dizle predstavila kot črne račke pa kljub temu, da se je na njih delalo največ ekologije.

 

Blago hibridni triki ti nc bencina/nafte ne prsparajo, tako da kr ostani na klasicnem dizlu, vseeno bi reku da je bl cist kt primerljiv bencinar 😁

Napisano
pred 2 urama je ignacij napisal:

Meni še vedno lepša kot CX30

Verjamem. Ni vsaka novost in moderen dizajn za vsakega. Nekateri tudi poslušajo in prisegajo še vedno na Beatles-e. 😉

 

 

Napisano
dne 6. 3. 2024 ob 14:41 je Volume napisal:

@dejannnn kaj pa tale???

Fuulll lepa😄😄😄 Kot nova

 

 

20231006_110414.jpg

20231006_113335.jpg

Pol praviš, da boš kr prodal? Greš na CX-60 zdej? Sta se že zmenla z dejannnn-om?  😉 

 

Sej je to ta tvoja?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19342001&display=Mazda CX-5

 

 

 

 

 

Napisano
pred 3 urami je MazdaBoy napisal:

Pol praviš, da boš kr prodal? Greš na CX-60 zdej? Sta se že zmenla z dejannnn-om?  😉 

 

Sej je to ta tvoja?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19342001&display=Mazda CX-5

 

 

 

Moja, moja.....😁😁😁

Ja vem, spet hitro prodajam avto naprej....prejšnjo CX-30 sem imel leto in pol in je že šla. Pravtako je bila kot nova. Grem pa vsaj vsakič na večji avto...tako, da Cx-60 ni izključena 😆😆😆 V bistvu oba z ženo prodajava in bomo imeli en avto. Zdaj je naneslo, da delamo manj km letno. Ne, @dejannnn ni nič pokazal zanimanje....je preveč lepa😂😂😂

 

Sej kako v bistvu prodati avto za tak denar, ko ne morem nuditi leasing???

Napisano (urejeno)
pred 5 urami je MazdaBoy napisal:

Sej je to ta tvoja?

U ta bo oa težka 40k za rabljen avto. Nocem biti party breaker sam ce dobis 35k ti dam se jaz zraven za pir. 

Popravljeno od ignacij
Napisano
pred 25 minutami je ignacij napisal:

U ta bo oa težka 40k za rabljen avto. Nocem biti party breaker sam ce dobis 35k ti dam se jaz zraven za pir. 

Pijan lih ne bom😁😁😁

 

Bolj drugim delam uslugo, ko kupijo leto, dve star avto....kupec ful profitira, jaz pa ne.

No, vsaj pri CX-30 sem jaz odlično profitiral😀 oziroma nisem bil nič na izgubi...

Napisano
pred 10 urami je Volume napisal:

Moja, moja.....😁😁😁

Ja vem, spet hitro prodajam avto naprej....prejšnjo CX-30 sem imel leto in pol in je že šla. Pravtako je bila kot nova. Grem pa vsaj vsakič na večji avto...tako, da Cx-60 ni izključena 😆😆😆 V bistvu oba z ženo prodajava in bomo imeli en avto. Zdaj je naneslo, da delamo manj km letno. Ne, @dejannnn ni nič pokazal zanimanje....je preveč lepa😂😂😂

 

Sej kako v bistvu prodati avto za tak denar, ko ne morem nuditi leasing???

Kredit pa je.... 🤔🧐

Napisano

Kaj pa je to zaena oprema? Black&white jaz v slo še nisem zasledil. Drugače čudovit avto. Samo bela notranjost bi bila zame no-go, pri dveh mulcih 🙂

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A je za kopati v Predvoru, se hotel še ni podrl v jezero....še nekaj časa nazaj je bilo jezero bolj tako tako, ni bilo ravno na izgled mikavno za iti v vodo 😉
    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.