Skoči na vsebino

Stikalo za prižiganje luči se kdaj "samo" obrne


Priporočeno sporočilo

Zanima me, ali sem samo jaz tako smotan, da se mi nekajkrat letno stikalo za luči s položaja AUTO "samo" premakne na OFF? 😯 

 

Opazim pa po parih dneh blendanja nasproti vozečih. :)

 

Moje mnenje je, da je to spet ena od Mazdinih manj posrečenih zadev, tako kot gumbi pod volanom levo, ko dostikrat pridem v avto in ugotovim, da so izključeni senzorji - jih je verjetno nekdo pred mano nevede ugasnil s kolenom.

 

image.png

image.png

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da podrobneje pojasnim zmedenim. :)

 

Stikalo se rado z AUTO premakne v položaj OFF ob energičnem blendanju in morda ob nakazovanju smeri. To se e dogaalo na CX-3 in se dogaja na M3. 

 

Razmišljam, da bom položaj AUTO fiksiral z lepilnim trakom.

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No tole pa prvič slišim. Pri vseh mazdah, ki sem jih imel nikoli nisem imel take težave. Tako da kar se tiče stikal in pozicije teh se mi zdi OK. Tudi s kolenom ne moreš kar tako ugasniti, nisem pri najmanjših, pa mi to še ni uspelo, sploh ker moraš za 2-3 sekundi gumb zadržati, da se sploh kaj zgodi..

Sent from my SM-G780F using Tapatalk

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 hours ago, Janez007 said:

Zanima me, ali sem samo jaz tako smotan, da se mi nekajkrat letno stikalo za luči s položaja AUTO "samo" premakne na OFF? 😯 

 

Opazim pa po parih dneh blendanja nasproti vozečih. :)

 

Moje mnenje je, da je to spet ena od Mazdinih manj posrečenih zadev, tako kot gumbi pod volanom levo, ko dostikrat pridem v avto in ugotovim, da so izključeni senzorji - jih je verjetno nekdo pred mano nevede ugasnil s kolenom.

 

image.png

image.png

Nikoli se mi ni zgodilo v vseh teh letih. Sila, ki je potrebna za obrat stikala ni tako zelo majhna. Si siguren, da se nekdo ne heca s tvojim stikalom 🤪

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Janez007 napisal:

Da podrobneje pojasnim zmedenim. :)

 

Stikalo se rado z AUTO premakne v položaj OFF ob energičnem blendanju in morda ob nakazovanju smeri. To se e dogaalo na CX-3 in se dogaja na M3. 

 

Razmišljam, da bom položaj AUTO fiksiral z lepilnim trakom.

 

image.png

Kaj naj rečem.....🙈

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Janez007 napisal:

Da podrobneje pojasnim zmedenim. :)

 

Stikalo se rado z AUTO premakne v položaj OFF ob energičnem blendanju in morda ob nakazovanju smeri. To se e dogaalo na CX-3 in se dogaja na M3. 

 

Razmišljam, da bom položaj AUTO fiksiral z lepilnim trakom.

 

image.png

Pa to je nemogoče. Kako ti uspejo stvari, ki so v praksi ne izvedljive. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Janez007 napisal:

Zanima me, ali sem samo jaz tako smotan, da se mi nekajkrat letno stikalo za luči s položaja AUTO "samo" premakne na OFF? 😯 

 

Opazim pa po parih dneh blendanja nasproti vozečih. :)

 

Moje mnenje je, da je to spet ena od Mazdinih manj posrečenih zadev, tako kot gumbi pod volanom levo, ko dostikrat pridem v avto in ugotovim, da so izključeni senzorji - jih je verjetno nekdo pred mano nevede ugasnil s kolenom.

 

image.png

image.png

Vidim, da ima Mazda identično kot Honda to, in meni se v zadnjih 7.letih to ni zgodilo, ce se ze s kolenom zadanem se takoj v rob zakljucka armature, da "fajn boli", nikoli pa se mi ni zgodilo da bi ugasnil gumb za senzorje (razen, ko cistis avto, ko brises še gumbe in stikala, ampak takrat potem das nazaj), kje sele da bi ugasnil luči....bolj bi rekel, da šofer pred tabo to kaj spreminja, in pol pozabi dati nazaj😉

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Podobno kot ostali, se tudi meni se nikoli ni zgodilo, da bi se samodejno premaknilo... Prav tako ni teorije, da bi s kolenom ponesreci vklopil ali izklopil kaksno stikalo pod volanom ... Edino, kar se obcasno zgodi, je da si nekdo na zadnjem sedezu s komolcem na sredinskem naslonu vklopi gretje zadnjih sedezev ... :)

  • Haha 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 22. 12. 2022 ob 8:30 je Jest napisal:

Podobno kot ostali, se tudi meni se nikoli ni zgodilo, da bi se samodejno premaknilo... Prav tako ni teorije, da bi s kolenom ponesreci vklopil ali izklopil kaksno stikalo pod volanom ... Edino, kar se obcasno zgodi, je da si nekdo na zadnjem sedezu s komolcem na sredinskem naslonu vklopi gretje zadnjih sedezev ... :)

meni se isto dogaja kot Jest-u samo zadnja stikala za gretje so na nerodnem mestu.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.