Skoči na vsebino

Dopust tako ali drugače


AmpeR

Priporočeno sporočilo

Ko sem se vozil po Hrvaškem, sem celo po njihovem radiu (HRT2, mislim da) poslušal oddajo, da praktično ne mine dan, ko ne dobijo pritožb ljudi nad cenami hrane, pijače, storitev ... Npr. malo pivo po 8€ (mislim, da je bil Hvar, ne me držati za besedo). Torej pritožbe Hrvatov čez Hrvate ... Kje s(m)o šele vsi ostali.

 

@Bini: ti si nalepil nek "cafe bar" cenik. Dajte raje obiskati kak "proper restaurant" tik ob obali, praktično kak meter nad morjem in razgledom na sončni zahod z odlično oceno na Googlu (tak, ki ima oceno 4,8 ali višjo). Tam bodo cene take, da bo pekla rit - tako ali drugače.

 

Jaz sem tudi v Grčiji dal za tako "premium" stvar (#Alex) 70€ za dve ribi, po drugi strani sem pa tudi dal za večerjo s štirimi ribami 59€, pa enkrat sem celo narajmal, da je bila morska plošča po 30€ (konkretno veliki kosi kalamarov, veliko giric, ena večja riba, dva škampa in še par ribjih drobižkov).

 

Najbolj smešna/čudna situacija pa je bila, ko so v eni boljši restavracij na delu otoka, kjer sem bival, sredi tedna zamenjali cenik (na letošnjo sezono verjetno). Pivo je šlo pol evra gor, enako velja za pol litra vina, morske jedi so se podražile za evro ali dva, cele ribe pa za 5-15€, ampak, tako, čez palec, za cca. 10%, pri čemer so voda, kruh, pomfri ipd. zadeve ostale na istih cenah. Edini očiten skok je bila porcija skuš (dobiš 2 komada s prilogo), ki je šla iz 9 na 12€.

 

Tako da - če koga jezi situacija na Hrvaškem, poskusite z Grčijo. Mogoče se boste - tako kot jaz -, vsako leto z največjim veseljem odpravili v Grčijo.

 

 

  • Všeč 5
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, še kot zanimivost.

 

Lani na Kefaloniji - teden dni, nisem videl drugega avta s slovensko registrsko tablico.

Letos na Thasosu - videl eno LJ tablico na trajektu in isti avto še en dan na otoku (pa sem celega obvozil) pa eno GO tablico. In to je bilo to, kar je bilo slovenskega avtomobilskega pridiha.

 

V obeh primerih pa nisem videl niti ene CRO tablice!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je dvorjan napisal:

Aja, še kot zanimivost.

 

Lani na Kefaloniji - teden dni, nisem videl drugega avta s slovensko registrsko tablico.

Letos na Thasosu - videl eno LJ tablico na trajektu in isti avto še en dan na otoku (pa sem celega obvozil) pa eno GO tablico. In to je bilo to, kar je bilo slovenskega avtomobilskega pridiha.

 

V obeh primerih pa nisem videl niti ene CRO tablice!

Se strinjam, večina se jih pač drži bivše juge. In tudi jaz težko najdem slovence kje drugje.

 

13 dni Sardinije 7 let nazaj. 1 slovenske tablice LJ, prevozil 2000km po otoku.

Elba lani, bili z dvema avtoma, nobenih slovenskih avtov, sem pa slišal v trgovini eno slovensko familijo.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Alex napisal:

Oni so prava  gospoda za te modele v hrčkariji. Samo se ne smeš ku.č. Iti, kot se nekateri  Ljubljančani, ki mislijo, da so prijeli boga za muda in, da je vse njihovo. Teh ne mara nihče, nikjer. 😉

Boss, je potrebno it še kam drugam kot le na Bohinj, kjer te res oderejo do kosti. 😉

 

Če niso Ljubljančani so pa Piraneži al pa Hrčki, a ne Alex? Važen, da so ti Italijani tolk pri srcu, da bi se jim na polno predal.

 

Drugač pa ne rabiš skrbet zame v Bohinju, ker verjemi, da ne bom niti blizu tehle Cro/Ita/Gre cen. Ampak to ni niti bistvo, kdor ne pozna bo pač plačal in na to stavijo. Vedo, da ni pomembno kakšna je cena pa če samo 1x prideš, ker naslednjič bo pač nek drugi, ki ga bodo odrli.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je mazdaman napisal:

En primer

IMG_4864.jpeg

Katastrofa. 

Posledično so priznali, da je letos 4 x manj turistov pri sosedih. Če bodo nadaljevali s tem tempom, bodo šli v minus s turisti. 😊

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Katastrofa. 

Posledično so priznali, da je letos 4 x manj turistov pri sosedih. Če bodo nadaljevali s tem tempom, bodo šli v minus s turisti. 😊

Letos jim ti povprečje dviguješ. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ni treba ravno vsemu verjet, kar na FB pise… Trenutno v Losinju ni videti, da bi bilo prazno… je pomoje vec ljudi kot lani takle cas… ni pa taksne guzve kot bo verjetno julija in avgusta…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jest napisal:

Pa ni treba ravno vsemu verjet, kar na FB pise… Trenutno v Losinju ni videti, da bi bilo prazno… je pomoje vec ljudi kot lani takle cas… ni pa taksne guzve kot bo verjetno julija in avgusta…

Zo so izjavili včeraj na hrčkovi tv. In ni to FB natolcevanje. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz gledam tukaj in je zvečer manj ljudi na rivi, kot je bili lani taki čas, bomo pa videli kako bo drugi teden. Na Bolu je bila pa večja guzva na plaži kot lani


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Bini napisal:

Izbira je velika,ponudba prav tako zato pojdimo tja kjer nam najbolj paše in se imejmo fino četudi je pivo 12€ in burger 20€.....😊😂🤣😉

 

Točno to, ne gremo na dopust šparat. Vsak gre pa tja kjer mu najbl paše.

  • Všeč 1
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Alex napisal:

Zo so izjavili včeraj na hrčkovi tv. In ni to FB natolcevanje. 😉

 

Kar težko verjamem. Verjetno je v ozadju kakšna agenda, da upravičijo cene. Glede na to, koliko Nemcev in Nizozemcev se vali dol s prikolicami, ne bi rekel, da je toliko manj turistov.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je SeekK napisal:

Cene smučarskih kart za dolomiti superski v 23/24. Dnevna odrasla v predsezoni 72 eur. V top sezoni pa 80 eur.

 

So carski, rad grem, sam ratuje brutalno..

 

Ti bo Alex zrihtal vsaj pol cenej... on v Dolomitih vse pozna. 😝

 

pred 28 minutami je g.Wankel napisal:

 

Kar težko verjamem. Verjetno je v ozadju kakšna agenda, da upravičijo cene. Glede na to, koliko Nemcev in Nizozemcev se vali dol s prikolicami, ne bi rekel, da je toliko manj turistov.

 

Načeloma je agenda to, da bi se Hrčki radi znebili množičnega turizma in da bi postali raj za bogataše. To sami izjavljajo, da je pri njih konec pocenskega turizma. Upam, da so naredili dobro računico, da ne bodo na koncu ugotovili, da je za slabo sezono krivo to, da je premal bogatih turistov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imaš dve vrste bogatih turistov. So glasni, taki, ki mislijo, da je vse njihovo, so pa tudi taki, ki so bogati, a skromni. Vidim ene in druge. 

Najslabši so pa makaronarji... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je mazdaman napisal:

Jaz gledam tukaj in je zvečer manj ljudi na rivi, kot je bili lani taki čas, bomo pa videli kako bo drugi teden. Na Bolu je bila pa večja guzva na plaži kot lani


Sent from my iPhone using Tapatalk

Velika razlika je med gužvo na plaži in zvečer na rivi.... 

Kampisti in apartmanci so tudi bolj doma  zvečer in kaj spečejo, hotelci pa na terasah hotelov in nekaj na rivi.... 

Na plažah so pa vsi ti z domačini vred sploh v večjih mestih.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SeekK napisal:

Cene smučarskih kart za dolomiti superski v 23/24. Dnevna odrasla v predsezoni 72 eur. V top sezoni pa 80 eur.

 

So carski, rad grem, sam ratuje brutalno..

Tako pač je. Cene bodo šle to zimo tudi pri nas gor. Vsak ima izbiro, kam bo šel smučati. Ali pa je tudi druga opcija-doma in  noge u lavor. 😊

pred 2 minutama je Bini napisal:

Velika razlika je med gužvo na plaži in zvečer na rivi.... 

Kampisti in apartmanci so tudi bolj doma  zvečer in kaj spečejo, hotelci pa na terasah hotelov in nekaj na rivi.... 

Na plažah so pa vsi ti z domačini vred sploh v večjih mestih.... :nevem:

Itak. Domačini delajo samo gnečo, porabijo pa bolj malo denarja, ker jim je predrago. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Shrek napisal:

Imaš dve vrste bogatih turistov. So glasni, taki, ki mislijo, da je vse njihovo, so pa tudi taki, ki so bogati, a skromni. Vidim ene in druge. 

Najslabši so pa makaronarji... 

Prav imaš, nacionalnost pa nima nobene veze.... 😔Sem videl po svetu že polno enih in drugih in so različnih nacij, verjemi.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Zo so izjavili včeraj na hrčkovi tv. In ni to FB natolcevanje. 😉


kaj pa mediji delajo drugega, kot pisejo o tem, kar se pise tudi na FB ;) …in obratno…  in poleg tega delajo se iz muhe slona… oz. izpostavljajo in ponavljajo zgodbe, ki jih folk rad slisi… Velikokrat je reanost drugacna… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Jest napisal:


kaj pa mediji delajo drugega, kot pisejo o tem, kar se pise tudi na FB ;) …in obratno…  in poleg tega delajo se iz muhe slona… oz. izpostavljajo in ponavljajo zgodbe, ki jih folk rad slisi… Velikokrat je reanost drugacna… 

Se strinjam. 

A Hrvati so taki, da sami sebe hvalijo in ne, da bi negativno govorili o sebi. 

In ta novica je prišla iz statostičnega urada. Govora je o turizmu do konca junija. Kaj bo naprej, bomo videli. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.