Skoči na vsebino

Mazda CX-90 (USA, Avstralija)


Jest

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je SeekK napisal:

A ni cx-50 beefana, stylana, osvezena cx-5? Tako imam v spominu.

Ne. Čisto nov model, ki k se prodaja čez lužo. Zelo všečna. To bi takoj kupil, če bi se prodajala pri nas. 

Screenshot_2023-02-02-19-44-31-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-02-02-19-44-45-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je FuManchu napisal:

Raje naj naredijo kak športnik še namesto 5 enakih terencev...:rolleyes:

Na žalost športnikov ne kupuje več nihče oziroma skoraj nihče. Edino kot drugi avto v familiji. A tudi tega je vedno manj. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2023 ob 17:25 je Boss napisal:

 

Vem, tako kot ne bo CX-70 niti CX-90. Pod kaj pol CX-50 spada, če je cx-70 samo 10 cm širša različica CX-60 in CX-90 ravno tako širša različica CX-80.

 

Ma tale SUV manija je ratala že čist nadrealistična zadeva.

CX-50 je na osnovi CX-30 platforme narejen večji avto za Ameriške trge. Nima nobene veze z CX-5, ki je narejena na osnovi Mazda 6 platforme. 
 

Avti z vzdolžnih motorjem in v osnovi z zadnjim pogonom pa imajo novo platformo in če razlikujejo po dolžini in širini 

 

Eu - Jap dobi krajše in ožje 60 in 80

Us pa dalje se in širše modele 70 in 90

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2023 ob 20:49 je Alex napisal:

Na žalost športnikov ne kupuje več nihče oziroma skoraj nihče. Edino kot drugi avto v familiji. A tudi tega je vedno manj. 

Kot sem rekel gre počasi svet tam, kjer sonce ne posije🤮

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2023 ob 19:59 je FuManchu napisal:

Raje naj naredijo kak športnik še namesto 5 enakih terencev...:rolleyes:

Meni se ne zdijo glih terenci. :) Na videz pa res spominjajo nanje. Plus vidim v višjem sedenju in krajši dolžini (parkiranje), minus v slabši legi, manj udobnem sedenju, večjem uporu.

 

Kolegi z manjšimi otroki pogrešajo ponudbo enoprostorcev. 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

.

Kolegi z manjšimi otroki pogrešajo ponudbo enoprostorcev. 

Jah teh ni več, zame eden boljših, če ne najboljši je bil R Espace, res dober avto, prostoren, udoben in tudi takratni 2.2.dizel motorji so bili dobri....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je sportman333 napisal:

Jah teh ni več, zame eden boljših, če ne najboljši je bil R Espace, res dober avto, prostoren, udoben in tudi takratni 2.2.dizel motorji so bili dobri....

Kolega ima 2.0 turbo in ga ne more prehvalit. 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Janez007 napisal:

Meni se ne zdijo glih terenci. :) Na videz pa res spominjajo nanje. Plus vidim v višjem sedenju in krajši dolžini (parkiranje), minus v slabši legi, manj udobnem sedenju, večjem uporu.

 

Kolegi z manjšimi otroki pogrešajo ponudbo enoprostorcev. 

 

Kateri to krajši dolžini? Naša Mazda 5 s sedmimi sedeži je po dolžini primerljiva s SUVi, če ni celo krajša...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 43 minutami je Slivka napisal:

Kateri to krajši dolžini? Naša Mazda 5 s sedmimi sedeži je po dolžini primerljiva s SUVi, če ni celo krajša...

Nisem bil jasen. Meni so za peljat še vedno najbolj všeč nizki avti - primerjava se je nanašala nanje. Je pa res, da kakšno posebno dragih CX-ov še nisem vozil. CX-5 G165 MT name ni naredila vtisa, veliko raje vozim trojko.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vozniki limuzin in karavano že leta bijejo hajko proti družinskim ocetom, ki so včasih vozili enoprostorce sedaj pa vsi hočejo SUV.

Za športno vožnjo je naša 6 vseeno boljša a cc je pa vseeno bolj udoben in vsem v avtu ne paše če jaz polagam ovinke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je mazdaman napisal:

Vozniki limuzin in karavano že leta bijejo hajko proti družinskim ocetom, ki so včasih vozili enoprostorce sedaj pa vsi hočejo SUV.

Za športno vožnjo je naša 6 vseeno boljša a cc je pa vseeno bolj udoben in vsem v avtu ne paše če jaz polagam ovinke.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Se popolnoma strinjam. 

Tudi sam se vsedem v 6-ko, ko grem recimo sam v Ljubljano ali kam drugam. In si sam duška. Res je bolj športna vožnja kot v cx30. To je normalno, saj se manj nagiba v ovinkih. A, ko gremo na izlet vsi bolj uživamo s CX30. Itak se nam nikamor ne mudi in ostali ne marajo preveč moje športne vožnje. Sedaj za na smučanje so vsi enoglasno izglasovali, da gremo s CX30. Sem jim pa dal pogoj, da vzamejo vsak samo po en kovček. Je pač v cx30 manjši prtljažnik. A bo vseeno dovolj velik, saj ne rabimo tovoriti drugih stvari, ker bomo itak v hotelu. 

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazdaman napisal:

Vozniki limuzin in karavano že leta bijejo hajko proti družinskim ocetom, ki so včasih vozili enoprostorce sedaj pa vsi hočejo SUV.

 

O moj bog, kake pa strelaš? Kdo bije hajko proti družinskim očetom? :blink:

 

Alex ti pa isto... pa kake so zdaj to neumnosti... a nam hočeš povedat, da ima limuzina/karavan v obliki Mazde 6 samo dve možnosti OFF pa ON. Se pravi al stoji al pa ful gas čez ovinke? ?zmeden?:whatever: Vmesnega ni.

Pa sej veš zakaj je tisti pedal spodaj , ki ga prtiskaš z desno nogo. To ni pedal, ki ga prtisneš, do konca, ko se ti mudi, ampak pedal, ki dozira hitrost in dinamiko vožnje, da je ta udobna in prijetna in nima nobene veze z avtom v katerem je. Edini avto, ki ga Mazda trenutno ima pa ni družinsko naravnan je MX-5 vse ostalo so družinski avtomobili, če jih tako uporabljaš. Je pa res, da nekateri zmorejo še kaj več, ampak zgolj če tako hočeš in nikakor sami od sebe. In  če se kdo ne zna brzdat to ni problem v avtu ampak zgolj in samo v vozniku.

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 2. 2. 2023 ob 19:46 je Alex napisal:

Ne. Čisto nov model, ki k se prodaja čez lužo. Zelo všečna. To bi takoj kupil, če bi se prodajala pri nas. 

Screenshot_2023-02-02-19-44-31-82_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2023-02-02-19-44-45-79_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

@Alex to si uvoziš 🙂

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Če pride res v Evropo ni vrag, da je res ne zamenjam. Če bo seveda vožnja tako suverena in v redu motor kot pri premium cx30. Če bodo trpali noter zastarele motorje odpade. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

OMG - tole je ogromno. Nekoč ene 10 let nazaj sem se hecal glede SUV-ov, da naj naredijo enak design pol pa samo velikost spremenijo S, M, L, XL in XXL. In evo ti ga na Mazda je ubogala.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako nekako ja.

 

Mazda bi lahko takole označevala svoje SUVe

CX-3 = Mazda XS

CX-30 = Mazda S

CX-50/CX-5 = Mazda M

CX-60 = Mazda L

CX-70 = Mazda XL

CX-80 = Mazda XXL

CX-90 = Mazda XXXL

 

Pa bi vsi točno vedeli kam kej paše :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Boss napisal:

Tako nekako ja.

 

Mazda bi lahko takole označevala svoje SUVe

CX-3 = Mazda XS

CX-30 = Mazda S

CX-50/CX-5 = Mazda M

CX-60 = Mazda L

CX-70 = Mazda XL

CX-80 = Mazda XXL

CX-90 = Mazda XXXL

 

Pa bi vsi točno vedeli kam kej paše :D

Konfekcijo imam M, morda je tud čas za avto velikosti M😆

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

Konfekcijo imam M, morda je tud čas za avto velikosti M😆

Ugotavljam,da imam cote za 2 št.prevelike za moj avto.....😲

Za mojo ž. je pa ravno pravšnji....👌😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 28. 3. 2023 ob 12:01 je Boss napisal:

Tako nekako ja.

 

Mazda bi lahko takole označevala svoje SUVe

CX-3 = Mazda XS

CX-30 = Mazda S

CX-50/CX-5 = Mazda M

CX-60 = Mazda L

CX-70 = Mazda XL

CX-80 = Mazda XXL

CX-90 = Mazda XXXL

 

Pa bi vsi točno vedeli kam kej paše :D

 

Kam pašeta pa Mazda 5 in BT-50?

Sicer ju v Evropi ni (strel v koleno), ampak v proizvodnji ju pa ima...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.