Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je pob napisal:

Vi se tukaj pogovarjate o 600/100, men pa preko VDSL potegne do 13 mbit/s. 🤣 Js sm še vedno v kameni dobi...

 

Jaz imam sedaj  1000/500.

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Janez007 napisal:

Nimam težav ... 600/100 mi je OK. Me pa moti zavajanje v oglaševanih obvestilih. Kako mi boš pri tem lahko pomagal? ?zmeden? 😃 

 

Janez prosim, razumski človek si. Tukaj ne gre za zavajanje, dokler mi ne utemeljiš, da si pred X leti podpisal pogodbo, ki je notr vsebovala 1000/100.

 

 

Dajva naredit avtomobilsko analogijo. Recimo, da si kupil Mazdo6 5 let nazaj. Letos ti je potegla garancija. Greš na servis in jih vprašaš "alo, na spletni strani vam piše da ima mazda 6 let garancije, kaj se zdej to pravi da imam jaz samo 5?"

 

Ista fora, veljala bo garancija, ki jo je firma ponudila ob podpisu tvoje pogodbe :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na žalost se operaterji elegantno zaščitijo z besedico "DO". In to je zanje konec debate.

 

Sicer pa je res, da se na optiki razlike med 1000 in 600 Mbps DL-hitrosti praktično ne čuti. Tale forum ti še vedno odpre isto hitro. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je dvorjan napisal:

... ... ... ... Sicer pa je res, da se na optiki razlike med 1000 in 600 Mbps DL-hitrosti praktično ne čuti. Tale forum ti še vedno odpre isto hitro. 

 

Ma, ne vem. Včasih kdo na forumu tako zateži, da malo potraja, preden navleče vse teženje na računalnik...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je dvorjan napisal:

Na žalost se operaterji elegantno zaščitijo z besedico "DO". In to je zanje konec debate.

 

Sicer pa je res, da se na optiki razlike med 1000 in 600 Mbps DL-hitrosti praktično ne čuti. Tale forum ti še vedno odpre isto hitro. 😃

Ne, ni res. Oglaševana hitrost "do 1000" pomeni, da morajo zagotovit najmanj 80% tega, torej 800. Če tega ni, lahko brezplačno odstopiš od pogodbe, ali pa se zmeniš z njimi za kakšno drugo ugodnost. To je zakon, nisem si jaz tega zmislil. Res pa je, da marsikdo tega ne pozna. Tako kot marsikdo ne pozna kako bi utajil davke, kot to počnejo nekateri drugi. Etc..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri teh gigabitnih hitrost je velikokrat problem tudi v uporabnikih, ki imajo recimo lastne routerje… Pomoje se jih se vedno najde nekaj, ki prisegajo na Linksys WRT54G ;) 

 

Precej teh poceni routerjev, ki so stari nekaj let se zna povezat samo nekje okoli 600 Mbit/s … Ali pa delajo speedteste celo preko WiFi ;)

 

Za testirat dejansko hitrost je najbolje povezat racunalnik z gigabitno kartico direktno na operaterjevo skatlo… in potem zagnati speedtest…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Janez prosim, razumski človek si. Tukaj ne gre za zavajanje, dokler mi ne utemeljiš, da si pred X leti podpisal pogodbo, ki je notr vsebovala 1000/100.

 

 

Dajva naredit avtomobilsko analogijo. Recimo, da si kupil Mazdo6 5 let nazaj. Letos ti je potegla garancija. Greš na servis in jih vprašaš "alo, na spletni strani vam piše da ima mazda 6 let garancije, kaj se zdej to pravi da imam jaz samo 5?"

 

Ista fora, veljala bo garancija, ki jo je firma ponudila ob podpisu tvoje pogodbe :)

Ves čas je razkorak med hitrostjo na Telekomovi in T-2 jevi optiki. In že prej je bil razlog "tehnična omejitev". 

 

Zanimivo je bilo, ko sem šel iz paketa "diamant" na paket "optimum" in so mi znižali hitrost pod deklarirano za optimum, iz enakega razloga "tehničnih omejitev". Kar naenkrat tehnično ni bilo več možno 200/40, prej pa je bilo možno 600/40. Kdo je tukaj nor? 🙃

 

Vse razumem, samo ne me imeti za norca, kar je v tem primeru zavajajoče oglaševanje v povezavi s "tehničnimi omejitvami". 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Ves čas je razkorak med hitrostjo na Telekomovi in T-2 jevi optiki. In že prej je bil razlog "tehnična omejitev". 

 

Zanimivo je bilo, ko sem šel iz paketa "diamant" na paket "optimum" in so mi znižali hitrost pod deklarirano za optimum, iz enakega razloga "tehničnih omejitev". Kar naenkrat tehnično ni bilo več možno 200/40, prej pa je bilo možno 600/40. Kdo je tukaj nor? 🙃

 

Vse razumem, samo ne me imeti za norca, kar je v tem primeru zavajajoče oglaševanje v povezavi s "tehničnimi omejitvami". 

Jst te nimam za norca, rad bi ti pomagou in razložu zakaj se ti to dogaja. In dokler ne razumeva tvoje podpisane pogodbe žal nimava kaj dalje delat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je NevLado napisal:

Jst te nimam za norca, rad bi ti pomagou in razložu zakaj se ti to dogaja. In dokler ne razumeva tvoje podpisane pogodbe žal nimava kaj dalje delat.

Ti vem da ne. :)

 

Govorim o oglaševanju, limanici, na katerega se ljudje ujamejo. Že samo zavajajoče oglaševanje je problem, kršitev predpisov. Itak vem, da so v ozadju finančne zadeve, Telekom T-2 lupi za najem optike ... 

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Ti vem da ne. :)

 

Govorim o oglaševanju, limanici, na katerega se ljudje ujamejo. Že samo zavajajoče oglaševanje je problem, kršitev predpisov. Itak vem, da so v ozadju finančne zadeve, Telekom T-2 lupi za najem optike ... 

 

image.png


Saj je napisano v splosnih pogojih, kako je s hitrostmi, ko ne gre za lastno omrezje

 

https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/files/informacije_o_storitvah_dostopa_do_interneta_v_fiksnih_in_mobilnih_omrezjih_06102019.pdf


image.png

 

Pri oglasevanju pa itak zavajajo vsi po vrsti…

 

Telemach recimo oglasuje, da je njihovo 5G o rezje med najboljsimi na svetu … V ralnosti pa imajo po mojih izkusnjah skoraj najslabse v Sloveniji… 

 

image.png   

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na pogodbi pri meni pise tudi hitrost… Ceprav je bila ob sklenitvi hitrost na tem paketu do 750/150 … je zaradi tega, ker gre za Telekomovo optiko hitrost nizja… Ampak smo nasli skupni jezik in so mi ponudili 1000/100 za ceno, ki mi je ustrezala …

 

F9DEF4D2-74B7-4D4E-96DF-5244B60A0158.jpeg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Jest napisal:

Na pogodbi pri meni pise tudi hitrost… Ceprav je bila ob sklenitvi hitrost na tem paketu do 750/150 … je zaradi tega, ker gre za Telekomovo optiko hitrost nizja… Ampak smo nasli skupni jezik in so mi ponudili 1000/100 za ceno, ki mi je ustrezala

 

F9DEF4D2-74B7-4D4E-96DF-5244B60A0158.jpeg

Pri meni bi bilo to težje... bi mi ustrezalo le doplačilo 0€. 😂

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je pob napisal:

Resno se zanimam za nakup kovancev iz čistega srebra. Je kdo kdaj kupoval in mi lahko priporoči koga? :) Hvala.

Pri temu sem jih jaz prodal , pa je bil korekten. Ampak moje mnenje je da se jih trenutno ne splača kupovat, jaz sem jih kupil ob zadnji srebrni mrzlici ko so cene vsak dan letele gor in sem mislil kak se bo fajn zaslužlo. Potem pa je sledil nenadni padec in je bilo treba čakat dolgih 10+ let da se je denar povrnil. Tako da če si pripravljen na tako dolgo naložbo potem se mogoče splača. Je pa to nakupna cena , ko jih boš prodajal je to seveda potem nižja cena. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Janez007 napisal:

Ti vem da ne. :)

 

Govorim o oglaševanju, limanici, na katerega se ljudje ujamejo. Že samo zavajajoče oglaševanje je problem, kršitev predpisov. Itak vem, da so v ozadju finančne zadeve, Telekom T-2 lupi za najem optike ... 

 

image.png

Sej ne zavajajo, povejo da je "DO" neke hitrosti, potem pa individualno glede na pogodbo...saj Mazdo tudi kupiš da gre lahko DO 220 km, tako kot je sliva rekel se pa več kot 130 ne smem vozit

 

pred 18 urami je Janez007 napisal:

@NevLado, tukaj je pogodba:

 

slika

No, zdaj morava pa še najti "reklamo" za 2019, kakšno hitrost so takrat oglaševali... bova šla na kavo in skupaj prebrskala po katalogih 

 

Aja pa telefonsko si pozabu zablindirat, pazi da ti ne bo kakšna mična gospodična s foruma pisala v dm :lol:

Popravljeno od NevLado
janezovi osebni podatki
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je NevLado napisal:

Sej ne zavajajo, povejo da je "DO" neke hitrosti, potem pa individualno glede na pogodbo...saj Mazdo tudi kupiš da gre lahko DO 220 km, tako kot je sliva rekel se pa več kot 130 ne smem vozit

 

No, zdaj morava pa še najti "reklamo" za 2019, kakšno hitrost so takrat oglaševali... bova šla na kavo in skupaj prebrskala po katalogih 

 

Aja pa telefonsko si pozabu zablindirat, pazi da ti ne bo kakšna mična gospodična s foruma pisala v dm :lol:

Lump,  ...  ampak ta številka ni več aktualna 🤣

A prav sklepam, da delaš na T-2?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Lump,  ...  ampak ta številka ni več aktualna 🤣

A prav sklepam, da delaš na T-2?

Ja itak da je aktualna, če si takrat takšno številko podpisou na pogodbi!!

 

Na žalost ne, ker če bi, se ziher ne bi tle tega pogovarjala :D 

Bi mel že zrihtane stvari...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.