Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 8 urami je robertk6 napisal:

Pri temu sem jih jaz prodal , pa je bil korekten. Ampak moje mnenje je da se jih trenutno ne splača kupovat, jaz sem jih kupil ob zadnji srebrni mrzlici ko so cene vsak dan letele gor in sem mislil kak se bo fajn zaslužlo. Potem pa je sledil nenadni padec in je bilo treba čakat dolgih 10+ let da se je denar povrnil. Tako da če si pripravljen na tako dolgo naložbo potem se mogoče splača. Je pa to nakupna cena , ko jih boš prodajal je to seveda potem nižja cena. 

 

Ne gre se mi, da bom obogatel. Spet bom izpadel teoretik zarote, če bom rekel, da delam naložbo za prihodnost. 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je g.Wankel napisal:

Pol vzemi zlato, ane :D

 

Se mi zdi osebno srebro boljše. Je cenejše in in za manjše vsote denarja dobiš neki oprijemljivega v roko. Tisti špukec od zlata, se lahko še kam založi, haha. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je pob napisal:

Ne gre se mi, da bom obogatel. Spet bom izpadel teoretik zarote, če bom rekel, da delam naložbo za prihodnost. 😁

Saj kot pravim to je naložba 10+let, trenutno cena srebra stagnira kupil ga boš po 30 za kom ,da boš pa dosegel to prodajno ceno bo preteklo kr nekaj časa. Jaz sem zadevo kupil leta 2008 ko je cena bila res ugodna ampak se je potem zgodilo da je v roku 6 mesecev cena teh kovancev padla za dobri 10 evrov po komadu ( imel sem jih pa okrog 750) potem veš kakšen je bil moj  minus v tistem času.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa Credit Suisse? Druga največja švicarska banka je v likvidnostnih težavah. 🤔 Kam vložit prihranke, da ne ostanemo brez? V srebro, zlato? Po drugi strani pa morda v bitcoin, leze gor, morda testira 30k, morda celo 40k?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V slovenski banki imaš zajamčeno vlogo do 100.000 eur. Kar je v teh okvirih ne moreš ostat brez.

 

Credit Suisse je investicijska banka in je čist nekaj drugega kot so te naše banke. To je mahinacij polno, mi je žal da se rešuje, naj propade že...

 

Kripto je volatilen, si je dobro vnaprej postavit cilje kaj in kako in meje. Ker ko začne plavat sem in tja se hitro s čustvi odločajo ljudje.

 

Zlato/srebro odvisno kje misliš kupit, majo kar fejst marže, bi rekel da se ne izplača razen če imaš res neke hude zaloge denarja in bi jih rad dolgoročno držal.

 

Kupi zemljo/parcelo, to ne bo nikol ceneje, prostora je sam tolko kot ga imamo..delč najbolj zihr :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje se trenutno najbolj splača investirati v kak avto (rariteta, legendarni),kjer jim cena samo raste. 

Pravzaprav je zadnjih par let bila dobra naložba v nov avto. Ga voziš par let in ga prodaš sedaj za več, kot si ga plačal tedaj. 😊

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupi en avto, ki bo iskana rariteta čez 10 let. Recimo primer Honda S2000 - ok ne tega, ker to si že zamudil. Nekaj kar predvidevaš, da bo ratal redek young/oldtimer.

 

 

 

 

ooo da fak... Alex, a ti men misli bereš al jaz teb?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

Kupi en avto, ki bo iskana rariteta čez 10 let. Recimo primer Honda S2000 - ok ne tega, ker to si že zamudil. Nekaj kar predvidevaš, da bo ratal redek young/oldtimer.

 

 

 

 

ooo da fak... Alex, a ti men misli bereš al jaz teb?

Dobra ideja boss 👍

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je robertk6 napisal:

Saj kot pravim to je naložba 10+let, trenutno cena srebra stagnira kupil ga boš po 30 za kom ,da boš pa dosegel to prodajno ceno bo preteklo kr nekaj časa. Jaz sem zadevo kupil leta 2008 ko je cena bila res ugodna ampak se je potem zgodilo da je v roku 6 mesecev cena teh kovancev padla za dobri 10 evrov po komadu ( imel sem jih pa okrog 750) potem veš kakšen je bil moj  minus v tistem času.

 

Huh, pol si imel ogromno zalogo. Js trenutno ne mislim delat take zaloge, mogoče da bom dokupoval čez čas. :D

Nabavil bom ravno toliko, da bom imel za "zlato" rezervo, pa mogoče, da komu podarim kak kovanec za kakšen jubilej, namesto sranja, ki ga noben ne potrebuje. :) 

 

Sem pa našel na eni strani za 25 eur po komadu, kar mi je trenutno sprejemljivo, kasneje bomo pa videli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Boss napisal:

Kupi en avto, ki bo iskana rariteta čez 10 let

Predlog ni slab , ampak ko ga pogledaš širše pa ne vem več če je še tako dober.  Potrebuješ prostor za avto , kar ne pomeni kr neke nadstrešnice ali kaj takega to mora bit primerna garaža ( vlaga , temperatura.....). Če bo ta avto samo kot naložba bo verjetno dalj časa stal kar pomeni da ga moraš vsaj dvignit da gume ne stojijo skoz na istem mestu , potrebuješ elektriko da bo akumulator priklopljen in vse take malenkosti. Tako da taka naložba potegne kar veliko za sabo @Bossverjamem da si kdaj že videl kako ljubitelji take avte hranijo 🤣😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Bini napisal:

Za nas,ki nimamo ravno oh in sploh denarja gremo na 2-3 potovanja ali dopust za par 1000€ pa ni problem z viškom in uživamo življenje kolikor ga še lahko.....:vesel:

Itak. Denar služimo zato, da v življenju tudi uživamo, ne pa, da se skozi sekiramo, ali bomo vloženo dobili nazaj. Enkrat imaš kredit za nekak, drugič za nepremičnino... Ko to izplačaš si rečeš, sedaj pa dovolj, od sedaj naprej nobenega kredita več. Če imam dovolj prišparanega  denarja za nov avto ok., drugače bomo guslali starega naprej.

Verjetno ti pridejo te ugotovitve pozneje v življenju, ko si že bolj moder. Midva Bini sva že to ugotovila. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Itak. Denar služimo zato, da v življenju tudi uživamo, ne pa, da se skozi sekiramo, ali bomo vloženo dobili nazaj. Enkrat imaš kredit za nekak, drugič za nepremičnino... Ko to izplačaš si rečeš, sedaj pa dovolj, od sedaj naprej nobenega kredita več. Če imam dovolj prišparanega  denarja za nov avto ok., drugače bomo guslali starega naprej.

Verjetno ti pridejo te ugotovitve pozneje v življenju, ko si že bolj moder. Midva Bini sva že to ugotovila. 😊

Saj eni smo v danem trenutku meli toliko "viška " da smo lahko kupili toliko kovancev........

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 3. 2023 ob 19:53 je sportman333 napisal:

Turbo spet samo na 1/3....daj enkrat ornk prtisn gas in slikaj :)

@sportman333 slikat ni čas. En video na hitro. Pospeševanje od cca. 100km/h ob začetku videja:punk:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Itak. Denar služimo zato, da v življenju tudi uživamo, ne pa, da se skozi sekiramo, ali bomo vloženo dobili nazaj. Enkrat imaš kredit za nekak, drugič za nepremičnino... Ko to izplačaš si rečeš, sedaj pa dovolj, od sedaj naprej nobenega kredita več. Če imam dovolj prišparanega  denarja za nov avto ok., drugače bomo guslali starega naprej.

Verjetno ti pridejo te ugotovitve pozneje v življenju, ko si že bolj moder. Midva Bini sva že to ugotovila. 😊

Jp, eni pač uživajo ob kupu denarja in premoženja in skorajšnjem davku 😳, drugi pa v trošenje le tega.... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je sportman333 napisal:

Nice, 180bp👍😉

Ja. Do 220km/h kr hitro. Potem pa do 250km/h nekaj časa rabi. Tam se pa tudi zaključi, kjer je blokada:bravo:

  • Všeč 3
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je FuManchu napisal:

Ja. Do 220km/h kr hitro. Potem pa do 250km/h nekaj časa rabi. Tam se pa tudi zaključi, kjer je blokada:bravo:

M6 G192 do 200kmh hitro, pol ko šalta v peto pa leze ko želva in se verjetno ustavi dokaj hitro - nisem probaval, ker je brezveze, bo prej penzija. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

M6 G192 do 200kmh hitro, pol ko šalta v peto pa leze ko želva in se verjetno ustavi dokaj hitro - nisem probaval, ker je brezveze, bo prej penzija. 

Jaz sem tudi samo dvakrat ga pognal, do limita. Pač firbec:D

Škoda izpita za sekundo užitka za moje pojme.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je Bini napisal:

Za nas,ki nimamo ravno oh in sploh denarja gremo na 2-3 potovanja ali dopust za par 1000€ pa ni problem z viškom in uživamo življenje kolikor ga še lahko.....:vesel:

Treba uživat 👍 Sam če bi pa iz par 1000€ ratalo par 10.000€ pa tudi ne bi blo slabo, a ne 😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je MazdaBoy napisal:

Treba uživat 👍 Sam če bi pa iz par 1000€ ratalo par 10.000€ pa tudi ne bi blo slabo, a ne 😁

Res je. Če pa bi nastalo iz vsega skupaj  par 10000€ minusa, bi pa morali potem mi ostali  zamaške zbirati tu na forumu. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 4

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je MazdaBoy napisal:

Treba uživat 👍 Sam če bi pa iz par 1000€ ratalo par 10.000€ pa tudi ne bi blo slabo, a ne 😁

Ratalo kar samo ne bo. Al se nekaj "zmuti" al se pa podeduje.

Pri meni zaenkrat nič od tega:bravo: 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.