Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

Po drugi strani so pa Mazde serije B znotraj praktično enake že od leta 1994 dalje. Oblikovno je malo spremembe, ampak kjer je obratomer v tisti iz leta 1994, tam je tudi v tisti iz leta 2004... In vsa ostala stikala in vse ostale ročice in vsi ostali števci tudi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TiEn napisal:

@Jest kaj je šlo večino teme v Arhiv ?


Zakaj? Nic ni slo v arhiv…

pred 1 uro je NevLado napisal:

Zadnjič se je izbrisala, sedaj gremo jovo na novo srat dalje :lol:


Ja… tema “Chat is back” se je nekaj pokvarila… in ni slo drugace, kot da celo izbrisem… 

  • Všeč 4
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima kdo izkušnje z optičnim omrežjem RUNE?

Ko se je začelo razkopavat po kraju, kolk je še potem trajalo do samega priklopa?

 

Namreč pri nas že en mesec kopajo, sicer na drugem koncu kraja, ampak ni 2x za rečt, da ne bo v roku pol leta tudi pri nas kej. In potem verjetno traja še celo večnost, da ti prekopljejo posebej do hiše in uredijo priklop.

 

Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je pob napisal:

Ima kdo izkušnje z optičnim omrežjem RUNE?

Ko se je začelo razkopavat po kraju, kolk je še potem trajalo do samega priklopa?

 

Namreč pri nas že en mesec kopajo, sicer na drugem koncu kraja, ampak ni 2x za rečt, da ne bo v roku pol leta tudi pri nas kej. In potem verjetno traja še celo večnost, da ti prekopljejo posebej do hiše in uredijo priklop.

 

Hvala.

 

Sodelavke pravijo, da v Ambrusu 1 leto :D 

V pogodbi piše, da imajo 3 mesece časa?

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je g.Wankel napisal:

 

Sodelavke pravijo, da v Ambrusu 1 leto :D 

V pogodbi piše, da imajo 3 mesece časa?

 

No sj to, 1 leto... se mi zdi dost realna ocena, če bo samo toliko. Nimam pa še ničesar na mizi, samo gledam kako razkopavajo in to je to.

Je pa razlog, da sprašujem, ker moram za razne akcijske cene znova podpisati 2 leti aneksa pri nekom - trenutno imam še A1, ampak se nagibam k Telekomu (saj imam fuuul boljši mobilni signal v hiši, da lahko potem smiselno uporabil hibridni modem). In potem pride težava, če dobiš vmes optiko in moraš podpisati novo pogodbo, za staro ti pa zaračunajo nekaj denarja, ker si jo predčasno prekinil, saj moraš pokriti ves popust, ki si ga prejemal.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pei se kr nmalo zastopm na puše an pištole. Ma, tega, kr berem tukaj, pa...

 

Ali je lastnik pištole "povozil" vse varnostne ukrepe ali pa imajo blazno močne triletnice. Ker, kolikor se jaz spoznam na te stvari, triletni otrok nima dovolj moči in spretnosti, da bi pištolo odprl, dal noter naboj, jo repetiral in odklenil ter s tem pripravil za strel. Se pravi je bila pištola z nabojem v cevi in repetirana, torej pripravljena na strel, na takem mestu, da triletni otrok pride zraven (nezaklenjen predal ali kaj podobnega). Jaz v garaži ne pustim ključev v avtu ampak so v zgornji omari v kuhinji, da se ne more zgodit, da jih kateri od otrok vzame, ne da bi odrasli vedeli. Ma še od motokultivatorja so spravljeni, da se ne zgodi kakšna neumna - še tako se prehitro. Tu pa pištolo, pripravljeno za strel, pustijo kar tako...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 urami je pob napisal:

 

No sj to, 1 leto... se mi zdi dost realna ocena, če bo samo toliko. Nimam pa še ničesar na mizi, samo gledam kako razkopavajo in to je to.

Je pa razlog, da sprašujem, ker moram za razne akcijske cene znova podpisati 2 leti aneksa pri nekom - trenutno imam še A1, ampak se nagibam k Telekomu (saj imam fuuul boljši mobilni signal v hiši, da lahko potem smiselno uporabil hibridni modem). In potem pride težava, če dobiš vmes optiko in moraš podpisati novo pogodbo, za staro ti pa zaračunajo nekaj denarja, ker si jo predčasno prekinil, saj moraš pokriti ves popust, ki si ga prejemal.

 

 

 

Fak, v Sloveniji res lahko že vsak dela jeben biznis... To ne morš verjet, kako se mene drži ta karma, da me pri vsakem sklepanju biznisa želijo peljati žejnega čez vodo. Js bom nehal bit ekstra prijazen vedno in bom začel folk pošiljat dobesedno v kurac.

Najprej me zjutraj nateguje model za brezžični internet e-ptica, ki se ne drži dogovorjenih ur za obisk brez opravičil in s komentarjem, da itak js njih rabim (?!), potem za piko na i pa še Telekom, ki mi obljubi hibridni modem in mi nato pošlje pogodbo, kjer ni postavke o hibridu in potem mi referentka reče, da če sedaj podpišem takšno pogodbo kot je, se lahko za hibridni modem dogovorim naknadno. Na lepe oči torej, hahahaha.

 

Skratka, skenslal sem sedaj to e-ptico in Telekom, zdej pa grem klečeplazit na A1, da mi podaljšajo pogodbo za trojček za 2 leti.🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je pob napisal:

 

Fak, v Sloveniji res lahko že vsak dela jeben biznis... To ne morš verjet, kako se mene drži ta karma, da me pri vsakem sklepanju biznisa želijo peljati žejnega čez vodo. Js bom nehal bit ekstra prijazen vedno in bom začel folk pošiljat dobesedno v kurac.

Najprej me zjutraj nateguje model za brezžični internet e-ptica, ki se ne drži dogovorjenih ur za obisk brez opravičil in s komentarjem, da itak js njih rabim (?!), potem za piko na i pa še Telekom, ki mi obljubi hibridni modem in mi nato pošlje pogodbo, kjer ni postavke o hibridu in potem mi referentka reče, da če sedaj podpišem takšno pogodbo kot je, se lahko za hibridni modem dogovorim naknadno. Na lepe oči torej, hahahaha.

 

Skratka, skenslal sem sedaj to e-ptico in Telekom, zdej pa grem klečeplazit na A1, da mi podaljšajo pogodbo za trojček za 2 leti.🤣

 

Ja internet v Sloveniji je cel nateg.

 

Pri nas nam je T2 kao povečal hitrost optike na 300 downloada. Tega seveda nikjer ni bilo, mi kot laiki smo manjši hitrosti pripisali odaljenosti od centrale, wirelessu itd. Fotr kliče po par mescih na T2 kako je to še vedno tako počasno...reče ''aja Telekom (lastnik optike) ni odprl pipce, potem se pa nismo več s tem ubadal''. :D

 

Razumem seveda, da je krivda na nas, a ne spoznam se toliko na internet, da bi vedel zakaj ni tako hiter kot bi moral biti.

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je g.Wankel napisal:

 

Ja internet v Sloveniji je cel nateg.

 

Pri nas nam je T2 kao povečal hitrost optike na 300 downloada. Tega seveda nikjer ni bilo, mi kot laiki smo manjši hitrosti pripisali odaljenosti od centrale, wirelessu itd. Fotr kliče po par mescih na T2 kako je to še vedno tako počasno...reče ''aja Telekom (lastnik optike) ni odprl pipce, potem se pa nismo več s tem ubadal''. :D

 

Razumem seveda, da je krivda na nas, a ne spoznam se toliko na internet, da bi vedel zakaj ni tako hiter kot bi moral biti.

 

To tudi mene moti, ker nikjer T2 nima eksplicitno objavljenih pravil (omejitve) storitev T2 na Telekomovi optiki. Doma izmerim na AKOS testu blizu 600/100.

 

image.png

 

image.png

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma pei se na internet ne zastopm prou preuč ma kolkr vidm, je use tko kt piše.

 

Lepo piše, da vključuje hitrost interneta do 1000 Mbit/s. In hitrost 600 Mbit/s je v tem razponu. Po tem, kar je napisano, je z njihove strani vse v redu tudi, če je 1 kbit/s...

 

Tudi za tvoj avto piše, da zmore hitrost do npr. 175 km/h, pa se voziš 35 ali pa še manj (v kakšnem zastoju ali jutranji konici)...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri vseh ponudnikih je ob hitrosti vedno prislov DO, da se potem lahko izgovarjajo, da je to maksimum kar lahko dosežeš ob idealnih pogojih, ki jih je v praksi skoraj nemogoče doseči...

 

Mi je pa všeč pri mojem ponudniku to, da ima napisano (eden izmed redkih verjetno) koliko je minimum, ki ga zagotavlja. Je pa to 80% oglaševanega maksimuma.

Popravljeno od x-layer

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Janez007 napisal:

 

To tudi mene moti, ker nikjer T2 nima eksplicitno objavljenih pravil (omejitve) storitev T2 na Telekomovi optiki. Doma izmerim na AKOS testu blizu 600/100.

 

image.png

 

image.png

En TLDR odgovor:

 

Ta pravila na spletu veljajo za pogodbo, ki jo podpišeš danes.

 

Za tvoje hitrosti moraš gledat pogodbo, ki je veljala v času tvojega podpisovanja.

 

Če tam piše 1000/200, si po zakonodaji dolžan dobit najmanj 80% obljubljene hitrosti, drugače no joke ne rabiš plačat položnice. 

 

Vzameš en računalnik z mrežno, ki zmore gigabit linijo -> se povežeš direktno v T2 hub s kablom cat 5e, ki ga imaš montiranega na steni -> narediš akos test. Če dobiš manj kot 800, jim lahko upravičeno težiš in če ne morejo zagotovit hitrosti lahko brezplačno odstopiš od pogodbe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 10. 3. 2023 ob 16:19 je Alex napisal:

Ne, ni za odpisat. 

Samo števci so pomanjkljivi in izgledajo čudno. 

Men je ta števc ok. Je pa res da ma moja 3ka se display

pred 4 minutami je g.Wankel napisal:

Kako je download odvisen od uploada?

Ni. Odvisno od linije in pogodbe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je pob napisal:

Vi se tukaj pogovarjate o 600/100, men pa preko VDSL potegne do 13 mbit/s. 🤣 Js sm še vedno v kameni dobi...

 

In kako je? Kej težav preko VDSL?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.