Skoči na vsebino

Kupim Mazdo6 2.5l 194KM

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 13 urami je Simon. napisal:

. Tam ni balkanske mentalitete, kot na žalost prevladuje v Sloveniji.

Hmmmm, si bil kdaj res / realno na Svedskem...jaz sem bil v Stocholmnu kar nekaj časa in ne bi bil preprican v tvoj stavek😉🤭😂, moje mnenje....kot je nekdo pisal, da je na Nizozemskem in Belgiji oh in sploh...če gre sklepati po folku kaj dela v casu poletja ta narod v HR kampih ali GR otokih...ni ravno uvideven in niso neki biseri :)...in če podobno ravnajo z avti, si ga  ne želim od njih....

Popravljeno od sportman333
Napisano
pred 11 urami je Simon. napisal:

Tam ni balkanske mentalitete, kot na žalost prevladuje v Sloveniji.

Zelo, zelo dosti balkancev je gori. Gastarbajterjev, ki so se ustalili.

Pa tudi afriških/arabskih beguncev, ki se tudi asimilirajo.

 

Če že, potem samo lasten uvoz. Preprodajalcem ne zaupam, razen redkih izjem, se pač, kot si rekel, po balkansko mučka.

Napisano

Jaz tko gledam na uvoz iz tujine, npr. Nemcije. Pripeljati moram cim mlajše vozilo, nekje okoli 2 let, saj je tko manj možnosti, da so vrteli kilometre, pa tud ce so jih jih niso veliko, prav tako je manj moznosti za ostale napake, hkrati je pa vozilo se v garanciji.

 

Najraje bi sel sam po avto, samo imam zadrzke:

- ne znam jezika

- nisem strokovnjak za avte in me lahk nategnejo ko čigumi, tko da moj strokovni pregled avta pomeni zgolj, da vidim če je avto lep na uč, o pomembnih skritih napakah pa pojma nimam

- strah pred samostojno izvedbo postopka izvoza, papirji, registracija...

 

V roku 1 leta imam namen menjati avto, tko da če je tukaj na forumu kakšen, ki mu je uvoz iz Nemčije blizu in se spozna na vozila, pa ima čas in voljo da gre z mano, bi bila to zame najboljsa možnost. Če je kakšen bi bil vesel če se mi javi.

 

V nasprotnem primeru pa imam samo eno možnost. Na mobile.de izbrati vozilo od prodajalca, ki ima dobro oceno, plačati uvoznika in upati, da je vse ok. 

 

 

Napisano

Sicer je zdaj to malo off-topic, jaz imam sošolca iz osnovne šole, ki je kot večina ostalih v KR in okolici "dilerček" z avtomobili že 30+ let in to dela kot second job....in sem ga dobro poznal, pa sva se srečala pred kakim letom, dvema, in sem ga vprašal kako biznis, in je rekel, da iz Nemčije oz. drugod uvaža izključno samo še dobre/ohranjene in višji cenovni rang avtomobile (ala 40k +), ker take dobi še dobre in jih tukaj lahko naprej proda, da pa se z pre-prodajo vseh ne ukvarja več, ker to enostavno ne gre, in da dobri avti v Nemčiji tudi stanejo in niso več poceni! in potem za avto, ki bi ga pripeljala za 15k€ ne dobi skoraj nič, da Slovenceljni so se pa že toliko naučili, da jih "nategovati" (razen seveda izjem) ne more več, da bi jim prodajal super avto iz Nemčije, ki ima samo 90.000km, zgleda pa tako, da že takoj vsak ve in vidi, da jih ima najmanj 300.000km....in da to ne gre več skozi....zdaj ga dandanes vidim, ko se vozi z vozili ki so v rangu med 50-80k EUR :) in to prodaja....p.s. pod črto, avta od njega ne bi kupil ali mu naročil, da mi ga pripelje iz uvoza, ker je pač "dilerček" in glavni namen njih je zaslužek in nateg folka.....

Napisano

@Ignacij, glede manjše verjetnosti ali vsaj manjšega števila pogoljufanih kilometrov, se vsekakor strinjam, a bojazen ostaja, seveda ne toliko v Nemčiji, kjer so konkretne globe za tovrstne goljufe.

 

Kot zanimivost; sem gledal potrjeno servisno knjigo iz DE, za mojega 320d, ki je imel po 22 mesecih od nakupa 167.000km. Tega bi se takrat dalo zelo dobro pogoljufati in zadeva nikakor ne bi bila očitna, npr. 100000km minusa in ima še vedno 'idealnih' 67000 za 2-letnika Naftarja. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 5 urami je ignacij napisal:

Jaz tko gledam na uvoz iz tujine, npr. Nemcije. Pripeljati moram cim mlajše vozilo, nekje okoli 2 let, saj je tko manj možnosti, da so vrteli kilometre, pa tud ce so jih jih niso veliko, prav tako je manj moznosti za ostale napake, hkrati je pa vozilo se v garanciji.

 

Najraje bi sel sam po avto, samo imam zadrzke:

- ne znam jezika

- nisem strokovnjak za avte in me lahk nategnejo ko čigumi, tko da moj strokovni pregled avta pomeni zgolj, da vidim če je avto lep na uč, o pomembnih skritih napakah pa pojma nimam

- strah pred samostojno izvedbo postopka izvoza, papirji, registracija...

 

V roku 1 leta imam namen menjati avto, tko da če je tukaj na forumu kakšen, ki mu je uvoz iz Nemčije blizu in se spozna na vozila, pa ima čas in voljo da gre z mano, bi bila to zame najboljsa možnost. Če je kakšen bi bil vesel če se mi javi.

 

V nasprotnem primeru pa imam samo eno možnost. Na mobile.de izbrati vozilo od prodajalca, ki ima dobro oceno, plačati uvoznika in upati, da je vse ok. 

 

 

En ti bo že šel na roko, da ti pomaga, upam. Nekaj fantov je tle gor, k so si sami pripeljali avto 👍

 

 

Napisano
pred 5 urami je sportman333 napisal:

Sicer je zdaj to malo off-topic, jaz imam sošolca iz osnovne šole, ki je kot večina ostalih v KR in okolici "dilerček" z avtomobili že 30+ let in to dela kot second job....in sem ga dobro poznal, pa sva se srečala pred kakim letom, dvema, in sem ga vprašal kako biznis, in je rekel, da iz Nemčije oz. drugod uvaža izključno samo še dobre/ohranjene in višji cenovni rang avtomobile (ala 40k +), ker take dobi še dobre in jih tukaj lahko naprej proda, da pa se z pre-prodajo vseh ne ukvarja več, ker to enostavno ne gre, in da dobri avti v Nemčiji tudi stanejo in niso več poceni! in potem za avto, ki bi ga pripeljala za 15k€ ne dobi skoraj nič, da Slovenceljni so se pa že toliko naučili, da jih "nategovati" (razen seveda izjem) ne more več, da bi jim prodajal super avto iz Nemčije, ki ima samo 90.000km, zgleda pa tako, da že takoj vsak ve in vidi, da jih ima najmanj 300.000km....in da to ne gre več skozi....zdaj ga dandanes vidim, ko se vozi z vozili ki so v rangu med 50-80k EUR :) in to prodaja....p.s. pod črto, avta od njega ne bi kupil ali mu naročil, da mi ga pripelje iz uvoza, ker je pač "dilerček" in glavni namen njih je zaslužek in nateg folka.....

Mislim,da sem tukaj nekje že prilimal ta link...pa dajmo še enkrat za koga k ni videl-glej celo,k je sestavil iz dveh snemanj.

 

 

Jaz bi pa samo rekel,da "če je prelepo,da bi bilo res,je prelepo,da bi bilo res"...za to rabljenih sploh ne gledam.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 6 urami je ignacij napisal:

 

V roku 1 leta imam namen menjati avto, tko da če je tukaj na forumu kakšen, ki mu je uvoz iz Nemčije blizu in se spozna na vozila, pa ima čas in voljo da gre z mano, bi bila to zame najboljsa možnost. Če je kakšen bi bil vesel če se mi javi.

Tole je tudi izhodišče za novo temo, mislim da je ni....nekaj v smislu "kaj kupiti - menjava avta"....v enaki situaciji bom sam, in bi bilo zanimivo imeti zapisana mnenja, izkušnje posameznikov v takem obdobju (npr.nov/rabljen, znamka zdaj/potem, budget, itd....)....ker dandanes je , ce  nimas neomejenega budgeta, ali si res freak samo za eno znamko, kar težko najti pameten ("nov") avto...

Napisano
Pred eno uro je skritikrt napisal:

za to rabljenih sploh ne gledam

Ja, če imaš neomjen budget je najlažje, greš v salon in naročiš novega....za vse ostale pa obstqja rizik, zato je izmenjava mnenje dobrodošla.

Napisano

 

 

 

 

 

 

Pa se kaksna tema bi se nasla ... :P ... 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 4 urami je ignacij napisal:

Ja, če imaš neomjen budget je najlažje, greš v salon in naročiš novega....za vse ostale pa obstqja rizik, zato je izmenjava mnenje dobrodošla.

Nočem izpasti žaljiv ali podobno,a narobe razumeš-ne gledam rabljenih ravno za to,ker nimam denarja za "stran metati".

Tega,k vidiš v moji signaturi-to je tretji avto v mojem življenju (vsi trije kupljeni novi)...pa drugega še zmeraj imam,in bo doma,dokler bo šlo oz. ne bo čisto "zgnilil"...pa sem star čez "pol stoletja".

Sedaj pa računaj😉

Napisano
pred 8 urami je skritikrt napisal:

Nočem izpasti žaljiv ali podobno,a narobe razumeš-ne gledam rabljenih ravno za to,ker nimam denarja za "stran metati".

Tega,k vidiš v moji signaturi-to je tretji avto v mojem življenju (vsi trije kupljeni novi)...pa drugega še zmeraj imam,in bo doma,dokler bo šlo oz. ne bo čisto "zgnilil"...pa sem star čez "pol stoletja".

Sedaj pa računaj😉

Računaš lahko kokr hočeš. Vsi pač nimajo možnosti kupit novega avta.

Napisano (urejeno)

Kljub temu, da je možnost nakupa novega avta mi ta ideja ne pade na pamet, ker kot si rekel nimam denarja za stran metati.

Popravljeno od Scr3am
  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
    • 😠   Moj mobitel nima dovolj baterije za slikat, snemati, pošiljati MMS sporočila, ima pa dovolj baterije, da me vsake 5 minut opozori, da je baterija skoraj prazna...   😠
    • In še eden za alfiste. 😃    
    • Za prijatelje si je treba cajt vzet, za prijatelce pa kondom...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.