Skoči na vsebino

Bela tehnika


Shrek

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Si šel kdaj v Kino? Zakaj, če se vse vidi na TV? 😃

Šel. 

Za spremembo...gledat film, ki ga po tv ni bilo. 

Da bi v kinu bolje videl? Ne. 

Pa še take paciente mas ku te zadi butajo...pa čeblajo... 

Ne pomnem, kdaj sem bil zadnjič...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@SeekK: Kdaj si pa nazadnje imel opravka z VIDAA OS?

 

Po moje je to operacijski sistem, ki je deležen najhitrejšega razvoja v svetu televizorjev. Vse aplikacije slovenskih ponudnikov so že vdelane, tako da ni treba ničesar več nameščati.

 

Smešno, ampak jaz temu Vidaa OS v tretnuti verziji zamerim le to, da je "prehiter". Vse odpira neverjetno hitro, imam občutek, kot da je televizor malce živčen. 😃

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno je res že kakšno leto.

 

Ni me tolk motila hitrost, kakor nabor aplikacij. Doma imam mal kompliciran setup po etažah s serverji itd. in sem se že na androidu nekaj časa matral, da sem našel ustrezne zadeve, da mi je delalo tako kot hočem.

 

Sem lani že razmišljal o menjavi, ker sem kot @Janez007 obžaloval nakup 55". Mislim obžaloval, 4 leta nazaj so bile cene kvalitetnih 65" previsoke, da bi žena to sprejela, če sem pošten.

 

Letos je staršem stara samsungova 40" odpovedala, dobila bele pike, za katero sta oba še malo pred tem trdila kako ima vredu sliko, pač če nisi navajen na boljše, ti je marsikaj vredu. Težko pa greš nazaj na slabše. Tako da bo šel naš naprej, sam pa iščem nekaj novega.

 

Smo se odločil da bo neki časa tv detox :)

 

Drugače se mi ta Hisensee ne zdi napačen, siguren sem da ima gor vse slovenske appe, sej je sestavljen v SLO. Tudi naprej bo imel za to podporo.

 

Sam gledam trenutno LGjev oled C2, pa mal Sony fana sem, sam Sony je drag.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

@SeekK: Kdaj si pa nazadnje imel opravka z VIDAA OS?

 

Po moje je to operacijski sistem, ki je deležen najhitrejšega razvoja v svetu televizorjev. Vse aplikacije slovenskih ponudnikov so že vdelane, tako da ni treba ničesar več nameščati.

 

Smešno, ampak jaz temu Vidaa OS v tretnuti verziji zamerim le to, da je "prehiter". Vse odpira neverjetno hitro, imam občutek, kot da je televizor malce živčen. 😃

Tudi meni ni všeč. Kako leto je bil pri babici. Zdaj se je strela odločila, da kitajski brand pa ja ne bo pri hiši 😆

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, pa še tale je tudi super deal, če ravno ne rabiš Android TV (slo aplikacije ima):

WWW.MIMOVRSTE.COM

5 % popust na izbrane artikle s promo kodo B2S05. Akcija traja do 10.9.2023 oz. do odprodaje zalog. Pametni televizor Philips...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je dvorjan napisal:

No, pa še tale je tudi super deal, če ravno ne rabiš Android TV (slo aplikacije ima):

WWW.MIMOVRSTE.COM

5 % popust na izbrane artikle s promo kodo B2S05. Akcija traja do 10.9.2023 oz. do odprodaje zalog. Pametni televizor Philips...

 

Imel sem prvo 8 serijo. Super delala. Samo hudič se je 2x vklopil na noč. Reboot in to tak, da je logo prižgal. Dio mio. Slika je bila super, moral sem 8 serijo vzet, da sem dobil priklop na mrežo. Crknila ja matrika po 8-9 letih.

 

6... serija 4 leta mlajša, že led. Je pa bluzla od novega. Rebooti sredi gledanja, pa si šaltabolj je kr crknil. Je povedal serviser, da je firma šla v stečaj, od katere je Philips jemal software, pa sem imel nesrečo baje, ker je to blo zadnje od njih....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem s Philipsom 55OLED806 zelo zadovoljen… Lani junija je nadomestil 12 let staro 46” Panasonicovo plazmo… 

 

Deluje pa ze 14 leto se en 46” Samsung LCD… ;)

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem jaz kupoval TV, sem izmeril točno dolžino od stene z nosilcem do kauča, pogledal razpredelnico in vzel 55. Pa ne zato, ker sem šparal, ampak zato, ker so to neke zakonitosti.

 

WWW.RTINGS.COM

Our TV Sizes to Distance Calculator helps you choose the right size TV for your space. The optimal viewing distance is about 1.6 times the diagonal length of the television. For example, for a 55” TV, the best...

 

Potem so vsi moji kolegi kupovali, in valda ko je jači, dejmo čim večjega, 65, 70 razmaka do kavča pa lih da ne 2 metra. "Wau ful dobra cena lej". In potem tam na obisku gledam 10 minut tisto sliko, ne morem brat podnapisov hkrati in gledat v robove, ker oči ne sprocesirajo. In potem vprašaš, kako to gledajo, "ja sej ne gledaš podnapisov". Ah :lol:

 

Kupite TV, ki je ustrezen na vašo uporabo in vam ne bo žal. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 5. 9. 2023 ob 12:50 je Tilen5 napisal:

LG, Sony, Panasonic,..kar se tiče OLED-a,..

 

sam za tako velikost in za tak budget ne bo šlo skozi

Točno v tem vrstnem redu!

 

Kvaliteta za denar je zmeraj LG "C" serija najboljša....kako boš pa plačal,je pa druga pesem🙄...skratka v svoji cenovni klasi LG C👍 

Je pa tudi res,da če TV kupuješ glede na OS,aplikacije itd.,si že "brcnil v temo",ker nikoli ne moreš imeti vsega!...in če že ne na začetku,pa z časom ziher ne bo imel tistega,kar bi rad. TV "pamet" je kot banane...zori pri uporabniku,in tik-tak je gnila.

Za to-najboljšo sliko za cvenk k ga še finančno dosežeš...ostalo je sekundarnega pomena.

Sam imam LG CX (10). 65"...pa ga uporabljam le kot "monitor"...pa zmečem res ogromno cvenka za "audio/video"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam dve Sony Bravia. Eno od leta 2006 in drugo od leta 2009. Zadeva dela BP.

Drugi so v tem času zamenjali najmanj po dva tv-ja. Seveda niso imeli sony😁

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje priporočilo je nekoliko drugačno.

 

1. Philips OLED (zaradi Ambilighta je toliko pred drugimi, itak ima vgrajeno LG OLED matriko)

2. LG OLED (že B2 je bomba, saj ima Magic Remote z žiroskopom, vsi ostali nad tem pa so zgolj še "preseravanje")

3. karkoli OLED

4. Samsung višji razredi

5. Sony višji razredi

...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ne priporočam drugega kot Sony. 

Edina znamka ki me ni razočarala. Je pa res, da sem skromen kar se TV tiče.

Ne gledam veliko in mi razne novodobna razsvetljenstva pri tv-jih niso všeč.

Meni je važno, da zadeva dela dolgo časa.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sonyeve top zadeve so vrhunske, se jih pa tudi plača. Če se gleda price/performance potem ni najboljši.

 

Men je ambilight grozen, sem mislim da je to navdušen samo moj tast, pa vidim da je več fanov :) si je kupoval "fake" ambilight še leta nazaj ko je imel pred philipsom panasonicovo plazmo..

 

Nad OLED paneli ima itak LG monopol..

 

Običajno so pri nakupu TVja vedno kompromisi :)

 

Meni je bilo vedno zanimivo pogledat tegale tipa na youtubu:

 

https://www.youtube.com/@hdtvtest - gre že v ekstreme, samo tudi dobro razloži stvari...

 

tukaj imaš ogromno testov, je že Nevlado gor nalimal za dimenzije guide...niso vsi modeli enaki kot pri nas (označbe), ampak je dobro za dobit občutek.

WWW.RTINGS.COM

404 TV reviews. Start with our picks for the best TVs below. These are the ones we recommend based on our testing and in-depth TV reviews.

 

Bi pa osebno vedno iskal pri nakupu modele za leto nazaj. Se pravi zdaj kupuješ 2022 modele....napredka groznega ni več, novi modeli so overpriced z minimalnimi popravki.

 

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 7. 9. 2023 ob 9:56 je FuManchu napisal:

Jaz imam dve Sony Bravia. Eno od leta 2006 in drugo od leta 2009. Zadeva dela BP.

Drugi so v tem času zamenjali najmanj po dva tv-ja. Seveda niso imeli sony😁

Sony Bravia je zakon 👍 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je dpicul napisal:

Fantje, edino Sony izstopa po kvaliteti, kolega je serviser 30 let in še vedno priporoča, če ne drugega zaradi dobave rez.delov v primeru okvar, katere so zelo redke.

Drži. Na Philipsih 1080p so nam šle matrike ali pa programska. Tak 7-9let življenske dobe.

Sony 720p pa dela stricu že preko 15 let, pa ga je zdaj menjal, ker ima težavo z vedno več HD kanali.

  • Všeč 2
  • Začuden 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je FuManchu napisal:

Sony in potem dolgo nič. 

 

Si že preizkusil kakšen boljši OLED LG TV v zadnjih 3 letih? Stvari se spreminjajo.

 

Podobno pri avtih ... razprava teče sicer v drugi temi. Kia izpred 20-tih let je bila drvarnica proti takratnim Mazdam. Današnja Kia je v marsičem avion proti današnjim Mazdam. Recimo gladkost in natančnost prestavne ročice ali info sistem sta pri Kii 2 razreda višje - sodim po svojih izkušnjah Mazd 3 in 6 letnik 2018 in Kie Sportage letnik 2022. 

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.