Skoči na vsebino

Zbil srno


Jaka32

Priporočeno sporočilo

Zanima me kak je postopek, ce zbijes srno? Srna je seveda pobegnila, ko sem sel iskat nazaj tablico.

 

Klices policijo, ali je dovolj slikan avto z dlakami? Klices lovca? Ne poznam nobenega, pa dvomim da bi jo sli iskati?

 

Seveda bi rad uveljavil kasko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Jaka32 napisal:

Zanima me kak je postopek, ce zbijes srno? Srna je seveda pobegnila, ko sem sel iskat nazaj tablico.

 

Klices policijo, ali je dovolj slikan avto z dlakami? Klices lovca? Ne poznam nobenega, pa dvomim da bi jo sli iskati?

 

Seveda bi rad uveljavil kasko.

Ja, za kasko rabiš policijski zapisnik. Tako da kar pokliči taplave.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je dvorjan napisal:

Ja, za kasko rabiš policijski zapisnik. Tako da kar pokliči taplave.

 

Res?

 

Policije ne rabiš nikoli. Tudi, če pride, naredi svoj zapisnik in izda plačilni nalog. Udeležena voznika pa morata itak izpolnit evropsko poročilo in gresta z njim na zavarovalnico.

 

Če uveljavljaš kasko, pa sploh ne rabiš policije. Zavarovalnici je čisto vseeno, a si letel s ceste v leske, a si zbil srno na travniku ali pa si jo zbil na cesti. Itak gre iz tvojega kaska, kar pomeni, da priznaš krivdo za dogodek. Policijo pa le pokliči, če povoziš žival na avtocesti. Ker tam pa plačaš cestnino, da nekdo poskrbi, da na vozišču ni ovir. Potem pa takoj še odvetnika, ker DARS zlepa ni nikoli ničesar kriv...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, Slivka, imaš prav - načeloma ne rabiš klicati policije, če povoziš srno.

Ampak, kaj pa če ti možakar na zavarovalnici reče, da si si izmislil, da si povozil srno in ni dovolj "materialnih" dokazov. Kaj boš pa potem? Srne ne podpisujejo evropskih poročil in zapisnikov ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri kasku gre itak s tvoje police, pa vzrok tak ali drugačen.

 

Drugo je, če imaš tretjega udeleženca. Dovolj je že lovska družina, ki je izvajala pogon pa je zato srna pritekla na cesto. Potem veš, kdo je drugi udeleženec in je treba dokazat, da je res on povzročil nesrečo. Ampak v tem primeru ne gre iz tvojega kaska...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nic, sem jo kar poklical, ker se moj agent ni javil. Dobil zapisnik, pa pihat sem moral. Seveda vso zivljenje 0.0. Gume so pregledali, so lanske letne, tako da tudi okej.

 

Kaj sedaj? Slikano in snemano imam, za vsak slucaj sem se video posnel.

Javim na zavarovalnico, ali grem direkt do kaksnega kleparja? Na Mazda servis? Mazde ne vozim na original servis, je stara 7 let.

 

Eto, prvic se soocam s to situacijo in nimam pojma.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj boš koristil kasko ali kombinacijo dvijad? Večina zavarovalni  za divjad zahteva zapisnik, ki je bil narejen v 24h od dogodka.

 

V vsakem primeru do cenilca. Klepar ali pooblaščenec bo na koncu tudi delal cenitev, ki celo lahko ima zaplete.

Moj nasvet, avta ne čisti. Naj bodo dlake gor, kri, itd,... Več kot je dokazov, bolje je.

 

Cenilec mi je pravil, da prav vidi, ko z oljem namažejo blatnik pa dlako v šopih gor zmečejo.....

 

 

Tudi če Mazde ne voziš na original servis, ti jo komot lahko popravlja pooblaščenec. Tistemu ko boš dal cenilni zapisnik, bo zadevo uredil.

Sem tudi Mazdo leta sam šraufal, šipo pa je menjaval pooblaščenec.

Pelješ tistemu, ki misliš, da ti bo najbolje popravil, plačano boš tak imel.

  • Všeč 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam polni kasko z odbitno fransizo. Tako da ocitno bom spet placal 203.9 eur. 

Prejsnji teden sem ravno menjal prednje steklo zaradi kamenckov in ke bilo 203.9 eur.

 

Hmmm, pozna kdo cenilca? Celje, Sevnica, Sentjur, Podcetrtek itd.?

 

Je pa hudic, dez gre na polno, pa se sneg pricakujemo danes. Uglavnem policijski zapisnik imam, par slik in video pa tudi. Sem pa vsaj tablico dal v avto na suho, tam je pa dovolj dlak. Mislim da s tem ne bo tezav.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vzami si kombinacije drugo leto zraven.

 

Sam imam 0.5% odbitne + delni kasko kombinacije: toča, divjad, stekla, tatvina, objestnost in parking.

Vse kombinacije so brez odbitne.

 

Cenilci, vsaj pri Savi rotirajo, ravno za to, da bi jih težje prečital.

 

Greš na uradno cenilno mesto svoje zavarovalnice in bo ok 🙂

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tako. Zato pa je kasko sranje. Sploh pri starem avtu. Tudi jaz imam vse te "bonboncke" izbrane kot samostojne kombinacije (divjad, stekla, parking, elementarne nesrece) kjer ni odbitne fransize. Lansko leto sem koristil parking, letos poleti toco in ravno dva dni nazaj sem opazil, da mi je kamencek pocil sipo in bom tudi to koristil. Seveda vse brez odbitne fransize. Razlika med vsemi temi kombinacijami in med polnim paskom je pa 50€ (kasko je drazji). Samo kaj mi pomaga kasko, ce imam potem odbitno fransizo. Bedarija. V tvojem primeru je tako, kot ti je rekel slivka. Zavarovalnico boli briga, ker bos itq nakoncu ti placal z odbitno fransizo. V mojem primeru, ko pa imam divjad, kot locena kombinacija eee tukaj bi pa zahtevali vrjetno zapisnik in pa mnenje cenilca, saj gre tukaj komplet popravilo na racun zavarovalnice. 
Pa ne me drzat za besedo, ampak kakor sem slisal, da v kolikor je na tej cesti tabla za divjad se zavarovalnica tudi na to lahko sklicuje in ti zavrnejo zahtevek. Seveda v tvojem primeru ne, ker komaj cakajo, da ti dvignejo zavarovanje (odbitna fransiza).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kasko imam na starih avtih umaknjen. Kombinacije pa obdržim. Tudi s kombinacijami ne greš s procenti gor....

 

Kasko sem koristil 1x, ko sem nekoga spregledal....

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem že lani mislil samo AO in AO+ obdržati, ker so vsi govorili da se je podražalo zavarovanje zaradi napada na Ukrajino. No, ko sem to povedal zav.agentu, mi je dal še nižjo ceno kot leto pri tem, samo da nisem na AO in AO+. Verjetno za njih bolje vrabec v roki, kot golob na strehi.

 

Ma te zavarovalnice so ena sama črna luknja. Če bi bil prosto objavljen cenik vseh storitev, pa ga nobena nima. Tako pa klikaš ko butl po kljukicah te kombinacije, na koncu ti pa napiše "hvala, dajte še telefonsko pa vas agent pokliče". Daj cenik, javno objavi, z agenti se pa itak potem dalje pogovarjaš ker vsi očitno dajejo popuste.

 

Drugače pa hvala vsem za odgovore! Upam da ta teden zrihtam vse.

Verjetno sprednja maska pride nova in je to to? Ker druga nimam poškodovano. Luči, meglenke, vse okej.

Da ne bo spet kakšen "Carglass mojster" kje, ko je rekel da original steklo za Mazdo ne obstaja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Agerg napisal:

Kdaj se pa ponavadi odločite, da umaknete polni kasko? Kaj vam je prelomna točka? Starost? Koliko? Trenutna vrednost avta na trgu?

Meni je sam agent rekel, po 8 letih. Da je ceneje potem da sam popraviš stvari, kot pa kasko plačevat.

Verjetno odvisno od avta. 8 let star Ferrari bo še vedno drag kot žafran.

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja izkušnja... 

Zbita srna, policijski zapisnik, šel do kleparja ličarja pooblaščenca, izpolnil zapisnik, oddal policijski zapisnik in številko police, poslikali avto ter čakal, da sem prišel na vrsto za popravilo. Ko bil na vrsti, pripeljem avto, ko končan ga pogledam podpišem in se odpeljem. Nobene skrbi. Mam na Triglavu in kombinacija za divjad. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Agerg napisal:

Kdaj se pa ponavadi odločite, da umaknete polni kasko? Kaj vam je prelomna točka? Starost? Koliko? Trenutna vrednost avta na trgu?

6-8 let. Kak me prime.

Tudi odvisno od cene vozila. Treba se zavedat, da kasko je 80% eurotax vrednosti.

Pa luči in strkla lahko pokriješ iz kombinacij.

 

Kombinacije delnega kaska pa vedno.

S kaskim umaknem še objestnost in parking ostalo ostane.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest tako laicno gledam. Ce je kasko za moj avto 400€ in v primeru, ce uveljavljam kasko imam se odbitno fransizo ki pa ni malo. V kolikor pa nimam kasko in imam kombinacije so pa te kombinacije brez odbitne fransize in pa se ceneje me vse skupaj pride kot pa kasko. Pa racunaj, da imam jaz samo parking 270€, ker je 2.5 motor. Edini plus kaska je ce imas nov avto in imas totalko (pa se tam ti obracunajo po eurotax). Zame je kasko no go.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem vecino delnega kaska odstranil in imam samo "lizing paket". Splosni kasko + kraja + naravne nesrece.

 

Delni kasko se je NORO podrazil.

 

Ce dam konkretno primer pri meni (leto 2022 - 2023 - 2024):

delni B: 91 - 127 - 240

delni D (zivali): 85 - 161 - nisem vzem blo je cca 250

delni E (steklo): 102 - 192 - nisem vzel

delni H (parking): 282 - 306 - nisem vzel

delni J (luci in ogledala): 85 - 94 - nisem vzel

delni K (kraja): 54 - 54 - 36

 

Splosni kasko je sel: 241 - 313 - 328

 

Odbitna fransiza je 200 eur. Ce bi vzel vsa ta delna kasko zavarovanje bi kar konkretno naneslo. Pac ce bo karkoli bom uveljavlal splosni kasko in placal tistih 200 eur (+ malo vec ker zgubis premiski razred).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Agerg napisal:

Kdaj se pa ponavadi odločite, da umaknete polni kasko? Kaj vam je prelomna točka? Starost? Koliko? Trenutna vrednost avta na trgu?

 

Načeloma nikoli - grem navadno do 10 let. Kaj pa vem - lažje spim, če mam k pa če nimam.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji najdražji renoldu 15 let kasko. Sedaj ne več. Če sešteješ skupaj bi bilo to tolk dnarja, da bi komot iz žepa popravil vse praske in odrgnine pa še bi veliko ostalo. S tem da je bilo kasko poceni zaradi nizke cene avta.

 

Ko potem gledaš za nazaj edino kakšna asistenca bi bila smiselna. Ampak so tudi to sedaj svinjsko podražili. 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Pri moji najdražji renoldu 15 let kasko. Sedaj ne več. Če sešteješ skupaj bi bilo to tolk dnarja, da bi komot iz žepa popravil vse praske in odrgnine pa še bi veliko ostalo. S tem da je bilo kasko poceni zaradi nizke cene avta.

 

Ko potem gledaš za nazaj edino kakšna asistenca bi bila smiselna. Ampak so tudi to sedaj svinjsko podražili.

 

Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.

 

Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to pa je res, toča nikomer ne prizanese, pri nas je bila po 30 letih prvič in avto se je v zastonj garaži prav fino imel... 🤗

Jp, 3ka ima pa kasko, ker je noč in dan pod milim nebom :nevem:

Pa porihtana je že u nulo.... 👌👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Boss napisal:

 

Sej vsak se sam odloča... ampak tukaj si lahko zelo previden pa pride do spleta okoliščin, kjer nisi kriv pa ne moreš dokazat, da nisi. Potem foušijo je tud težko preprečit, da se ti ne podpiše na lak, kot tudi nerode na parkirišču me. Divje živali tudi niso na vrvicah, še manj pa vremenske neprilike.

 

Jaz osebno raje dam tistih 500-600€ na leto pa vedno upam, da mi jih ne bo trebu uporabit in sploh nisem slabe volje tudi če plačujem "v prazno". V bistvu sem celo presrečen, da ničesar ni. Ko pa pride toča pa mi tud ni treba bilo odpret denarnice, kar je pa svojevrstno zadovoljstvo.😜

Vse to kar si ti nastel imam jaz zavarovano razlicne kombinacije. Pa ni bilo nikoli problemov z uveljavljanjem. Tudi takrat, ko sem bil sam kriv. No uradno nisem bil :ninja:.

 

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.