Skoči na vsebino

Pralni stroj

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Moj pralni stroj Gorenje se, po 17 letih uporabe in brez enega samega servisa v vsem tem času, žal poslavlja. Teče že na vseh koncih, plastike in gume so bolj boge, tako da se ne bom lotil servisiranja, ker mislim, da je oddelal svoje.

 

Verjetno bi vzel spet Gorenje, najboljšega kar imajo. Sprašujem pa kaj imate ostali in ali bi kako drugo znamko priporočali, da naj še pogledam. Razni WiFi-ji pa neke povezave na net me kej dosti ne ganejo, samo da je mašinca v redu in da je kvalitetna da ne bo crknila že po 5-letih uporabe.

 

Hvala za vsak nasvet.

33112_1.png

Napisano

Imel enak problem ..spet kupil Gorenje pralni stroj  in sušilni stroj 😉😁😁😁

Napisano

Jst sem konec januarja vzel pralno sušilnega Gorenje. Ravno v petek so ga s servisa prišli iskat, ker ga serviser v četrek ni znal popravit. Nehal sušit 😒 Takih, kot so jih delali pred 17 leti, žal ne bo nihče več naredil dans.

Napisano

Men so vedno odsvetovali pralnosušilnega in da bi moral bit pralni posebej sušilni pa posebej. Zakaj? Nimam pojma, ampak verjetno je ravno to kar pišeš. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Jaz imam Bosch (wat/wtw serija 6, pralni je iz španije, sušilc iz turčije) in za enkrat delujeta v 9.letu bp (trkam na les)....je pa res da klasika brez sodobne navlake (ala wifi, app, itd...)

Napisano (urejeno)

Proč od gorenja. Jaz ga bom en dan skozi okno vrgu. Pa je dokaj "nov"

Miele so odlični, sam je cena 2x

Popravljeno od Tilen5

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 1 minuto je Tilen5 napisal:

Proč od gorenja. Jaz ga bom en dan skozi okno vrgu. Pa je dokaj "nov"

 

A slučajno veš kateri model? Baje, spet govorice namreč, da pri Gorenju velja samo njihov top program. Cenejši so pa bolj kitajske sorte kvalitete. Hisense ima vpliv.

33112_1.png

Napisano

Ne nevem kateri model, sicer je iz leta 2016, ni top model,.. ampak skoz neki problemi.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Boss, jaz imam SAMSUNG-a in deluje že nekih 16 let, brez kakšnih posegov. Preveri, če imajo kaj primernega, cena je bila takrat precej ugodna, materiali pa kot kaže zelo dobri. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Meni se je v petek beko star 6 let poslovil.  Pa sem spet bekota vzel. 

Pa sem že nekaj na gorenje gledal pa je reku tam možakar da je gorenje en klinac zadnje čase. In bi kar verjel.

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 11 urami je Boss napisal:

Men so vedno odsvetovali pralnosušilnega in da bi moral bit pralni posebej sušilni pa posebej. Zakaj?

 

Sicer je tu na forumu tudi svetovno priznani strokovnjak za orodja s štili...

Zakaj? Zato, ker lopata je za kopat, grablje za grabit, vile pa za gnoj kidat. 

 

Imel tako pomivalnega kot pralnega AEG 25 let. Pri pomivalnem so že po 10 letih serviserji rekli naj ga stran vržem, pa sem potem sam popravil elektroniko. V naslednjih 15 letih sta sledili še 2 popravili z moje strani, potem po 25 letih zamenjava.

Pri pralnem stroju AEG sem po 24 letih sam menjal ležaj in manšeto. Dobil sem samo original in cena (po vezah) je bila 160€. Zgrešena investicija. po pol leta je namreč razpadel plastični mehanizem dozirnika. 

 

Sedaj sem spet na AEG. Koliko bodo zdržali bomo videli. Sem pa dokupil dodatne 2 leti garancije. 

  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano

Gorenje smo imel daleč nazaj. Bošek spodnji srednji rang je delal 12 let. Do poslovilne, ko je šla elektronika, BP.

 

Pri nas so obremenjeni, pere povprečno 2x na dan. Ne bom šel v detajle za kaj.

 

Nov Bošek serija 6.

Inverter motor je Vauuu, tudi tehta.... in temu prilagaja program.

 

Sušimo že 6 let na AEG-ju. Top roba.

 

Zdraven Bošeka sem gledal še Mileta, a je cenovni skok bolan.

 

Gorenje imajo sedaj kitajci in kupujem pri njih še samo rezervne dele za 30Y+ staro robo. Baje je kvaliteta strmo padla. Ne morem pa potrdit lastnoročno.

 

Tisti ki jih poznam in imajo Bekote, jim crknejo, če imajo srečo, še pod garancijo. Pogosto pa v prvem letu po garanciji.

 

Candy ni bil slab. So ga imeli znanci. Parkrat se je kako malenkost menjalo, nikoli večjega. Kar sprejemljivo, glede na ceno.

Napisano

Vzami top serijo Gorenje, ki ima tisto funkcijo automatskega doziranja. Pa cert dobiš za motor mislim da 10 let garancije.

 

Meni slovenski support še vedno najbolj odehta.

Napisano

Meni je beko crknil po 6-ih letih. Kolegu so bosch-a popravljali v garanciji non stop. Dokler ga ni prevrnil na odpad. 

Crkuje žal vse dan danes. Ima pa tudi moj tanov beko 10 let garancije na inverter motor. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 5 minutami je FuManchu napisal:

Crkuje žal vse dan danes.

To pa lahko z zlatimi črkami napišeš🤨...ker je tako skonstruirano,da definitivno bo crknilo...takoj po preteku garancije.

 

pred 7 minutami je FuManchu napisal:

Ima pa tudi moj tanov beko 10 let garancije na inverter motor. 

In če veš,kakšen je inverter oz. t.i.brushless motor,ti je prec jasno,da je ta 10Let garancija v bistvu le na dva ležaja tega motorja,ker je to edino kar lahko crkne.

Elektronika je narejena tako,da motorja (statorskih navitij) nikakor ne more preobremeniti,torej motor ne bo crknil...elektronika pa bo-garantirano...je v nulo skonstruirano točno kdaj lahko crkne...ne prej in točno takrat ko oni hočejo...in za elektroniko nimaš 10 let garancije.

Napisano

Pri hčeri zaenkrat dela Beko stroj in sušilec več kot 10 let..... 🤗 Je še tisti model, ko se je še uveljavljal v EU in je še bil TOP kvaliteta, javim ko crkne..... 😂😂

Napisano

Za moj Beko pralni stroj lahko povem, da je crknil grelec (stroj je star 4 leta, garancija 5), tako, da je bilo popravilo zastonj. Poklical pa sem jih zato, ker je perilo smrdelo, namesto, da bi dišalo - ker je pral s hladno vodo. Napake pa ni javil nobene. Serviser je rekel, da ljudje sploh ne vedo, da je kaj narobe in perejo pač dalje. Pri vsej tej sodobni elektroniki bi pa lahko pokazalo na displeju napako.

Napisano

Jaz imam Bosch pralni in sušilni stroj. Sušilni je že s toplotno črpalko, kar mi je bilo najprej mimo, je pa dosti manjša priključna moč in je na koncu super. Zaenkrat dela vse, edino nekaj se je na pralnem stroju ujelo v dihtungo bobna, pa je lokalni serviser vseeno pod garancijo uredil.

Napisano
pred 42 minutami je etcho napisal:

Za moj Beko pralni stroj lahko povem, da je crknil grelec (stroj je star 4 leta, garancija 5), tako, da je bilo popravilo zastonj. Poklical pa sem jih zato, ker je perilo smrdelo, namesto, da bi dišalo - ker je pral s hladno vodo. Napake pa ni javil nobene. Serviser je rekel, da ljudje sploh ne vedo, da je kaj narobe in perejo pač dalje. Pri vsej tej sodobni elektroniki bi pa lahko pokazalo na displeju napako.

Ponavadi javi tako, da fit vrže ven ali zažge varovalko, če še ni avtom. varovalke... :nevem:

Napisano (urejeno)

Pri meni je elektronika crknila. 

 

P.s. če kdo rabi el. motor ga imam. Sem ga pobral stran in danes zapeljal stroj na dinos.

Popravljeno od FuManchu

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 2 urama je NevLado napisal:

Meni slovenski support še vedno najbolj odehta.

Super so ja... men so poslal ocenjevanje kakovosti poprodajnih storitev, še predno so stroj sploh pogledat prišli. Ob samem ogledu pa mi je serviser po dveh urah preklinjanja povedal, da je žal povsem nov model in nimajo niti izkušenj s popravljanjem le teh in da ga bojo prišli en dan iskat in odpeljali na servis. Kar me pa najbolj zmoti je pa to, da po popravilu ga pa ne mislijo nazaj pripeljat. Me obvestijo in potem je to moj problem, da ga hodim sam iskat. In okol tega jih bom Gorenju še pošteno napel. To je samo še ena od stvari zarad katerih se ti znamka za celo življenje zagabi.

Napisano
dne 8. 4. 2025 ob 12:20 je NevLado napisal:

Vzami top serijo Gorenje, ki ima tisto funkcijo automatskega doziranja. Pa cert dobiš za motor mislim da 10 let garancije.

 

Sem vzel tanajboljše od Gorenja. Včeraj pripeljali, sem danes zmontiral zadevo in zdaj prvo prazno pranje na 90, kot pravijo v navodilih.

 

Hvala vsem za debato in pomoč. Sem nekak ugotovil, da verjetno kar koli vzameš je notri nekaj loterije a bo vse Ok al bo šlo kaj narobe. Ker mam pri bajti vso belo tehniko od Gorenja pa nadaljujemo, ker do zdaj so bile izkušnje zelo dobre do odlične.

33112_1.png

Napisano

Ma 90° ni panike, k ga samo na bok postaviš. Predstavlji si, da bi mogu prat na 60° 🫣

  • Haha 3
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Sem včeraj malo testiral zmogjlivisti Turanze in se res dobro drži ceste, obenem pa sem opazil kot je Alex napisal, da sem šel kasneje merit tlak na Petrol in so bile med 2.8 in 2.9, medtem ko se spomnim, da mi jih je dr. Pelko vse 4 napolnil na 2.5 bar-a. Kakorkoli, v ovinkih so res fajn, treba testirati še v mokrem vremenu kako se obnesejo. Pišem o dimenziji 225/45/17, letnik sredi 2025.
    • Se mi zdi,da one+ zadnje čase stagnira...nič kaj dobre napovedi,vsaj to,kar je za slišati npr. na youtube...   Samo...nikoli ne veš...še celo HTC nekaj miga...     Slaba in dobra novica Najprej slaba-moj Xiaomi 50W powerbank je po treh letih škripnil. Sem ga skoz nosil v službeni torbi...zna biti,da je fasal kak udarec al kaj...nič ne pomaga...niti reseta noče... Ga bom enkrat odprl,da vidim,kaj je....mogoče kak lot al kaj ..   In dobra novica-seveda naročil nadomestek. Po daljšem kolebanju,sem vzel tega tukaj.   Baseus Blade H1 Powerbank 20.000mAh 100W PD Schlanker externer Akku | eBay EBAY.US Unser Ziel ist es, die führende Einkaufsquelle für jedermann zu sein und dabei günstige und faire...   Odločitev za tega pa je padla za to,ker zmore res pravih 100W,do cca. 30min. Ker...kot solate je takih,ki zmorejo še več...celo veliko več,a praktično vsi sorazmerno kratek čas....tudi tisti veliko dražji...takšni v enaki cenovni klasi pa itak-5-10 minut in totalno počepnejo... Tukaj totalno deklasira npr. Xiaomijevega z "kao" 212W,ki je izredno negativen primer v tej disciplini....pač rak rana je tukaj segrevanje... Spet pa ni premočan in tudi ni predrag. Ima vse kar zahtevam...najmanj dva USB-C vhoda/izhoda (če en škripne,in za hkratno polnjenje dveh težjih naprav),+ še dva USB-A izhoda za npr. par zvočnikov in ostale krame... Super je tudi numerični prikaz preostale kapacitete in prikaz voltaže in amperaže na izhodih. Zmore pa tudi "veriženje" oz. polnjenje poverbanka in naprej oddajanje oz.polnjenje druge naprave na izhodih.. Zmore se tudi polniti z 60W (stari Xiaomi le z 45W) Fajn so gumi nogice,da se mi ne "vozi" po pultu,tanjša oblika je pa kot naročena za službeno torbo-bo bolj zaščiten v žepu torbe...ne bo toliko moteč kot prejšnji (debelina), in bodo izhodi bolj zaščiteni,ker včasih moram polniti službeno tablico v torbi,in USB-C vtičnico "zjebeš" med nošnjo po terenu... Glede na cvenk in teste TOP...vsaj v mojih očeh.  
    • Ponavadi imajo vržene ko stare brane.
    • Oooo😲,kakšno moraliziranje...samo za to,ker vam ne paše (čeprav so ga z dvemi A4 listi fehtali),in ker ni tak butelj,da bi šel z ptičurino. Hkrati pa rad pozabiš omeniti,kaj je tukaj levi pol naredil....pa razloži,za kaj je šivilja tako nepogrešljiva,pa čeprav je od volilcev dobila še večjo brco kot Logar?!!!...a za to,ker je vrhunski kader....vrhunski kader že,a bolj v smislu "numizmatike".   Toliko o "volji volilcev"....samo ko vam paše.    
    • Do 3 let, če je pravilno hranjena a mora biti navedeno in ponavadi so cenejše. 😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.