Skoči na vsebino

Pralni stroj

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Sem kupil:
2004 Gorenje hladilnik z zmrzovalnikom, zgornji njihov cenovni razred (mislim da okrog 950 €), 2 kompresorja, protibakterijska površina, alu design,... pokvaril se je po 6 letih in 3 mesecih, popravilo ne bi bilo racionalno (plin-cevka puščala v ohišju, zalita v izolaciji ...), prodan na Bolhi za 20 €.  
2010 Gorenje pralni stroj, inox boben, dno, sinhronski motor, težek 90 kg, zgornji njihov cenovni razred, pokvaril se je star 6,5 let, elektronika, popravilo 350 €, stroj sem šenkal serviserju in kupil novega Bosch s plastičnim bobnom, brez dna,... za 400€, kmalu bo star 10 let.

2010 Gorenje sušilni stroj, po 4,5 leta šla elektronika, v garanciji zamenjali matično ploščo, sedaj je star 16 let, 2 leti nazaj sem sam zamenjal črpalko vode.

2024 Gorenje pečica, zgornji njihov cenovni razred, brez fizičnih gumbov, po pol leta je crknilo zapiralo vrat, ga zamenjali skupaj z neko elektroniko, zadeva se je ponovila spet po pol leta, zamenjali še enkrat in zraven zatesnili okolico zapirala, ker naj bi para iz pečice vdirala v elektroniko  - očitno slab design. Sedaj čakam, da spet zablokira ...

 

2004 Gorenje pomivalni stroj (dejansko ga je naredil Bosch, svoj model je opremil z napisno tablico Gorenje). Dela še danes, pri čemer sem ga že 3 x temeljito očistil (vodne prekate ob levi stranici), prvič po cca 13 letih, ko se črpalka vrtel in vrtela ... zapackal se je fizični ventil, ki ugaša črpalko (vodne prekate ob levi stranici).  

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

A to ti gorenje sponzorsko podari izdelke, da si vedno na gorenju :P

 

pred 10 urami je Janez007 napisal:

Sem kupil:
2004 Gorenje hladilnik z zmrzovalnikom, zgornji njihov cenovni razred (mislim da okrog 950 €), 2 kompresorja, protibakterijska površina, alu design,... pokvaril se je po 6 letih in 3 mesecih, popravilo ne bi bilo racionalno (plin-cevka puščala v ohišju, zalita v izolaciji ...), prodan na Bolhi za 20 €.  
2010 Gorenje pralni stroj, inox boben, dno, sinhronski motor, težek 90 kg, zgornji njihov cenovni razred, pokvaril se je star 6,5 let, elektronika, popravilo 350 €, stroj sem šenkal serviserju in kupil novega Bosch s plastičnim bobnom, brez dna,... za 400€, kmalu bo star 10 let.

2010 Gorenje sušilni stroj, po 4,5 leta šla elektronika, v garanciji zamenjali matično ploščo, sedaj je star 16 let, 2 leti nazaj sem sam zamenjal črpalko vode.

2024 Gorenje pečica, zgornji njihov cenovni razred, brez fizičnih gumbov, po pol leta je crknilo zapiralo vrat, ga zamenjali skupaj z neko elektroniko, zadeva se je ponovila spet po pol leta, zamenjali še enkrat in zraven zatesnili okolico zapirala, ker naj bi para iz pečice vdirala v elektroniko  - očitno slab design. Sedaj čakam, da spet zablokira ...

 

2004 Gorenje pomivalni stroj (dejansko ga je naredil Bosch, svoj model je opremil z napisno tablico Gorenje). Dela še danes, pri čemer sem ga že 3 x temeljito očistil (vodne prekate ob levi stranici), prvič po cca 13 letih, ko se črpalka vrtel in vrtela ... zapackal se je fizični ventil, ki ugaša črpalko (vodne prekate ob levi stranici).  

 

 

 

 A to ti gorenje sponzorsko podari izdelke, da si vedno na gorenju :P

Napisano

Jaz sem imel do pred kratkim od Gorenja le opekač kruha in bojler za vodo.

Opekač je crknil in sem kupil Bosch, prav tako je šel k vragu bojler in sem nabavil ploščatega Ariston Velis pro Wi-fi 80. Tako, da sem opravil z Gorenjem.

 

 

Napisano

Sem jih tudi jaz imel, ampak sedaj pri kitajcu grem stran.

 

No me je že prej zmotil sesalec, ki je bil 100% čajniz rebradn.

 

Tudi Bosch me je razočaral. Top pralni stroj, made in Spain, delal preko 10 let. Novi turek rjavi. Na kotih barvo napihne.

Pa ne me basat, zraven stoji AEG sušilni, ki teh težav nima.

Napisano
pred 2 urama je godlike napisal:

Sem jih tudi jaz imel, ampak sedaj pri kitajcu grem stran.

 

No me je že prej zmotil sesalec, ki je bil 100% čajniz rebradn.

 

Tudi Bosch me je razočaral. Top pralni stroj, made in Spain, delal preko 10 let. Novi turek rjavi. Na kotih barvo napihne.

Pa ne me basat, zraven stoji AEG sušilni, ki teh težav nima.

Ja, AEG je zakon. Jaz imam njihov sušilni stroj in pomivalni. To je enostavno tank. Zahodni, se razume.😉

 

 

Napisano

AEG...ne rečem...jaz imam drugačne izkušnje z koncernskim Electrolux hladilnikom...sem že pisal o tem...je od znotraj pleh čist zarjavel...al je bila kaka napaka pri odvodu kondenza al kaj,je po par letih čisto "zgnilil"...pa je bil orng čez jurja z displayem na touch,kao-INOX itd...

Koliko je tukaj enakega z AEGjem ne vem,sta pa oba iz istega koncerna.

Napisano

Jaz imam tudi njihov hladilnik. brez zmrzovalnika ali zmrzovalnega predala.

 

Delal 8 let bp. Težava bla letos. Tak zatesni, da če takoj odpiraš, ga potegneš. za to sem ga imel s tovarniškimi distančniki privijačenega na steno. No prekla plastikq je crknila. 2 novi čakal 2 tedna in olupli me za ca. 35€.

 

Skoraj sem že varit začel, da bi napocal sam skupaj neke "vinkle".

Napisano

Ni vsa bela tehnika od vseh proizvajalcev iste. Eni imajo nekaj dobro, drugi pa druge stvari. Hladilnik je Bosch ali Liebher... Pomivalni stroj je Bosch ali Siemens... 

Napisano
pred 43 minutami je Shrek napisal:

Hladilnik je Bosch ali Liebher..

 

Liebher ni delal takega modela.

Bosch je za dosego A++ reševal z ultra debelo izolacijo in je imel na istih merah manjši volumen.

 

Gorenje je imel nek prastari model.

 

Elektrolux je bil identiš A+, AEG pa A++ in ni imel zmanjšanega volumna kot Bosch. Razlika med Elektrolux in AEG drobiž.

In zdaj naj kupim Bosch, pa tudi če gre manj noter, samo da je Bosch?

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

Meni kar kupim je delalo 15,20 let odvisno od stroja.... :ouje:

Meni tudi, tako da ne vem kaj ostali počnejo s temi stvarmi. :nevem:

33112_1.png

Napisano

Bom pa še videl kako bo z temi novejšimi, ki jih imam 🤔

Samsung hladilnik s skrinjo že dela 12let. 

Pomivalni stroj Hoover 10 let

Pralni stroj Gorenje 4 leta

Zamrzovalna omara Gorenje 10 let. 🤗😉

 

Napisano

Če zdržijo 10 let je čist OK... pol naprej je vsako leto samo še bonus.

33112_1.png

Napisano

Sem dal veliko dnarja za AEG pralni stroj (tako kot nekoč za Mazdo) pa mi po parih letih že rjavi (tako kot Mazda).

 

Tako da premium znamka še ni pogoj da je izdelek premium. 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 2 urama je Mraušk Mčk napisal:

Sem dal veliko dnarja za AEG pralni stroj (tako kot nekoč za Mazdo) pa mi po parih letih že rjavi (tako kot Mazda).

 

Sploh ne vem kaj je to rjavenje pri Mazdah in me prav zanima ta občutek... zato bom Škodo kupil.:nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Sploh ne vem kaj je to rjavenje pri Mazdah in me prav zanima ta občutek... zato bom Škodo kupil.:nevem:

 

Za privajanje je AEG.

Mazda ni za slabo srce

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Za privajanje je AEG.

Mazda ni za slabo srce

Imam eno in drugo. Oboje vrhunsko brez sledi korozije. Kaj delate nekateri z temi stvarmi  bi bilo zanimivo videti. Nekaj v povezavi meha in prašička.😉

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
pred 17 urami je Alex napisal:

Imam eno in drugo. Oboje vrhunsko brez sledi korozije. Kaj delate nekateri z temi stvarmi  bi bilo zanimivo videti. Nekaj v povezavi meha in prašička.😉

 

Priznam. Kot svinja z mehom. Ne operem in zbrišem zunanjost ohišja pralnega stoja po vsaki uporabi kot to domnevam da počneš ti.

 

Ena od naprav v službi je bila že  po nekaj letih fajn rjasta in to v prostoru, kjer je zaradi disipacije več naprav potrebno intenzivno hlajenje s klimami - posledično zrak nima vlage. BTW naprava je švabska, koštala je pa preko četrt miljončka.

 

Da naprave rjavijo je en sam razlog.  Proizvajalec je zaj.. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.