Skoči na vsebino

Zavorni diski


Priporočeno sporočilo

ja to je tudi moj namen sam sem vseeno malo poprasal tukaj po forumu da vidim usaj pri cemu sem, bi mi priporocili kakega dobrega mojstra/servis.

 

lp

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja to je tudi moj namen sam sem vseeno malo poprasal tukaj po forumu da vidim usaj pri cemu sem, bi mi priporocili kakega dobrega mojstra/servis.

 

lp

 

Avto pelko v Senici pri medvodah.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Cao

 

No bom kar tukaj opisal kako sem zadevo resil s zavorami,...

Zavore sva s stricem skupaj pregledala, vodila in vse druge zadeve so delovale kot se more torej niso bila nic zarustana in fino namazana, bilo pa je potrebno menjati ploscice, prve in zadnje.

 

No jaz sem se odlocil da nabavim komplet torej stiri diske in 4pare ploscic, zadevo sem nabavil od Lucas TRW neka nemska firma (se mi zdi) in mi je prislo dosti ugodno, zadevo sva zmontirala in moram reci da delujejo zelo dobro.

 

Torej stare diske sem obdrzal so videti bolj bogi predvsem zadnji vendar jih je stric pregledal (ima le nekaj vec oz kar precej vec izkusenj kot jaz), diski niso zviti imajo le malo roba stari so cirka 7let torej so se prvi original, kar je pac ocitno jih je nacela rja so le za spucati in za postruziti, torej ce pridejo kaksnemu Mazdasu prav naj me konktaktira.

 

Prilagam se nekaj slik, novih in starih

 

Novi diski

Objavljena slika

 

Stari diski (letnik 2004 fino rjavi in malo v slabsem stanju)

 

Sprednji

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Zadnji

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Vsi stirje

Objavljena slika

 

LP Dejan

 

PS upam da ne krsim kaksnega pravila foruma ce pa ze se opravicujem

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Bom pa ?e jaz pristavil lon?ek... :) Kljub temu, da pri meni tokrat najbr? ?e ne bo treba zamenjati diskov, bom nadaljeval kar v tej temi. Upam, da ne bo kdo zameril.

 

Na moji M3 2004 bodo za zamenjati vse 4 zavorne plo??ice. ?elel bi si, da je zadeva vsaj na tem nivoju, kot do sedaj (t.j. original) ali pa seveda bolj?a.

 

Kaj svetujete? Se spla?a dati malo ve? denarja? Je potem zares tudi kaj ve? muzike?

Kaj je najbolj?a varianta price/performance (kaj nabaviti in kje)?

 

Trenutno sem dobil eno ponudbo za plo??ice Zimmerman (Germany) - komplet spredaj in zadaj je 92 EUR.

Je to OK ponudba? So te plo??ice sploh zakaj?

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz pristavil lon?ek... :) Kljub temu, da pri meni tokrat najbr? ?e ne bo treba zamenjati diskov, bom nadaljeval kar v tej temi. Upam, da ne bo kdo zameril.

 

Na moji M3 2004 bodo za zamenjati vse 4 zavorne plo??ice. ?elel bi si, da je zadeva vsaj na tem nivoju, kot do sedaj (t.j. original) ali pa seveda bolj?a.

 

Kaj svetujete? Se spla?a dati malo ve? denarja? Je potem zares tudi kaj ve? muzike?

Kaj je najbolj?a varianta price/performance (kaj nabaviti in kje)?

 

Trenutno sem dobil eno ponudbo za plo??ice Zimmerman (Germany) - komplet spredaj in zadaj je 92 EUR.

Je to OK ponudba? So te plo??ice sploh zakaj?

 

pred 2kkm menjal vse plo??ica -vtaknil TSW biv?i lucas in za 1x sem zadovoljen! Diske sem ?e za 1x obdr?al ker so ?e v mejah tolerance! cena 90?

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2kkm menjal vse plo??ica -vtaknil TSW biv?i lucas in za 1x sem zadovoljen! Diske sem ?e za 1x obdr?al ker so ?e v mejah tolerance! cena 90?

lp

 

?e enkrat TRW :jupiii:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js sem se prej?nji teden "malo" pozanimal za moje ?ajbice in se mi je zdela ok cena cca 200?/kos :blush: + 200? komplet plo??ice. To je za spredaj, zadaj sem jih pa ?e zamenjal je pa komplet plo??ic cca 60?. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom pa ?e jaz pristavil lon?ek... :) Kljub temu, da pri meni tokrat najbr? ?e ne bo treba zamenjati diskov, bom nadaljeval kar v tej temi. Upam, da ne bo kdo zameril.

 

Na moji M3 2004 bodo za zamenjati vse 4 zavorne plo??ice. ?elel bi si, da je zadeva vsaj na tem nivoju, kot do sedaj (t.j. original) ali pa seveda bolj?a.

 

Kaj svetujete? Se spla?a dati malo ve? denarja? Je potem zares tudi kaj ve? muzike?

Kaj je najbolj?a varianta price/performance (kaj nabaviti in kje)?

 

Trenutno sem dobil eno ponudbo za plo??ice Zimmerman (Germany) - komplet spredaj in zadaj je 92 EUR.

Je to OK ponudba? So te plo??ice sploh zakaj?

 

Jaz sem dal gor od Ferodo in so bomba.Diske sem obdr?al stare,ker so ?e kot novi.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za dosedanje predloge in komentarje.

 

Kako so pa te variante (Ferodo, TSW, ...) primerljive z originalnimi - cenovno in performa?no? Katere plo??ice so sploh original gor?

Zaenkrat imam le z original zavorami izku?nje in bom tud le s temi lahko primerjal...

 

S firmo Zimmerman pa o?itno nima ?e noben izku?enj?

Visit Travel Photo Blogging - The place to discover your next vacation destination

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za dosedanje predloge in komentarje.

 

Kako so pa te variante (Ferodo, TSW, ...) primerljive z originalnimi - cenovno in performa?no? Katere plo??ice so sploh original gor?

Zaenkrat imam le z original zavorami izku?nje in bom tud le s temi lahko primerjal...

 

S firmo Zimmerman pa o?itno nima ?e noben izku?enj?

 

Ferodo so bolj mehke od originalnih (original ratajo s ?asom trde in za?nejo diski tresti,folk misli,da so diski zviti) in malo ve? ?rnega praha je na feltnh.Se pa nikoli ne pregrejejo tudi po velikih spustih. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Mam eno upra?anje. In sicer mi na M3 trese sprednja leva guma od hitrosti 90km/h pa do nekje 120 km/h. Tresenje je isto kot, da guma ni centrirana ampak to ni razlog, ker so gume nove in na novo centrirane. Ali je mo?no, da bi biu lahko zvit disk in se to podobno obna?a oz ?uti.

 

Hvala

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam eno upra?anje. In sicer mi na M3 trese sprednja leva guma od hitrosti 90km/h pa do nekje 120 km/h. Tresenje je isto kot, da guma ni centrirana ampak to ni razlog, ker so gume nove in na novo centrirane. Ali je mo?no, da bi biu lahko zvit disk in se to podobno obna?a oz ?uti.

 

Hvala

 

disk trese med bremzanjem, ne bi bilo pa prvi? da bi nova gume presko?ila in potem se 'odcentrira'. to se zgodi ko zamenja? in kmalu na polno bremza? in jo obrne na feltni.

 

Jaz bi ?el ?e enkrat pogledat gumo, potem pa optiko, ?e je guma ok

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

disk trese med bremzanjem, ne bi bilo pa prvi? da bi nova gume presko?ila in potem se 'odcentrira'. to se zgodi ko zamenja? in kmalu na polno bremza? in jo obrne na feltni.

 

Jaz bi ?el ?e enkrat pogledat gumo, potem pa optiko, ?e je guma ok

 

Da bi tebi obrnilo gumo te?ko verjamem, ni pa nemogo?e.

Men so se obrnile vse 4 gume. :blush: , kar se bo v manj kot tednu lahko spet ponovilo. :blush:

Ti poglej kaj je s polosovino, notranjim homokineti?nim ali pa zunananjem, lahko pa da je kak kon?nik volana lahko pa da je le?aj.

Lahko pa da ti trese kako drugo kolo in se vibracije tako prena?ajo, ne bi blo prvi?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mam eno upra?anje. In sicer mi na M3 trese sprednja leva guma od hitrosti 90km/h pa do nekje 120 km/h. Tresenje je isto kot, da guma ni centrirana ampak to ni razlog, ker so gume nove in na novo centrirane. Ali je mo?no, da bi biu lahko zvit disk in se to podobno obna?a oz ?uti.

 

Hvala

 

A ima? neoriginalna lita plati??a gor? ?e je odgovor "da", preveri ali slu?ajno potrebuje? centrirne obro?ke na sredinski luknji plati??a, ker je mo?no, da je ta luknja ve?ja od osnega zaklju?ka. ?e kolo ni ?isto v sredini vrtenja bo treslo kot zme?ano.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guma je tresla ko sem imel zimske gume na jeklenih plati??ih in trese tudi zdaj ko imam original lita plati??a.

Res pa je, da mi je mojster, ki je menjal gume reku, da je feltrna skrivlena ompak jo mam na zadjem delu avta. Mo?no da je prej?ni lastnik zadel ob ka?en robnik in po?kodoval avto. dal sm ?e enkrat na brzino pregledat zglobe in osovino pa niso n? najdl, takrat je bila kao zimska guma jaj?asta in naj bi blo to krivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Men je pa v?eraj prav lepo zakuhala zadnja leva ?eljust, ki je vso pot do celja lepo dr?ala disk.... Sicer se ni kadilo, je bil pa po?teno vro?. Kaj lahko nardim? Plo??ice bom menjal, ker jih je samo se cca 2 mm 97000km. Ferodo, Lucas, TRW? kako pa cilinder prelaufat, da mi neha grabit in ali je treba diske podrejat, oz pobrusit?

 

thnx.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ferodo so bolj mehke od originalnih (original ratajo s ?asom trde in za?nejo diski tresti,folk misli,da so diski zviti) in malo ve? ?rnega praha je na feltnh.Se pa nikoli ne pregrejejo tudi po velikih spustih. :bravo:

 

 

In kako ve?, da je to zaradi plo??ic in ne diskov? Dokler ne zamenja?, potem ve? :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.