Skoči na vsebino

Filmi


Boss

Priporočeno sporočilo

Tole je fikcijski dokumentarec. Rde?a nit je izmi?ljena, ker ni bilo nobenega jugo vesoljskega programa. Vsa ostala zgodovinska dejstva pa so napletne na to izmi?ljeno rde?o nit. ?i?kov komentar pove vse.

 

Je pa bilo v tistem ?asu res kar nekaj ?udnih zadev, sploh to da je Jugoslavija dobila nove MIG-21 kot prva dr?ava, ki ni bil v Var?avskem paktu. Tito je takrat odli?no vozil med ZDA in ZSSR in verjetno je res ?lo nekako takole.

 

Datum: Neko? v letu 1960
Relacija: Washington - Beograd

Kennedy: Hello Mr. president
Tito: Hello
Kennedy: I heard you are on friendly terms with Moscow...
Tito: Yes, I am
Kennedy: You see, we know they have developed a new airplane, and as the situation is, we could use some help, you know, Vietnam war and so on. We have to know what we are dealing with.
Tito: Go on...
Kennedy: Let`s say that your country would be interested in buying few of those planes from USSR.
Tito: We are poor, we cant afford it
Kennedy: Don?t you worry, we would finance everything.
Tito: OK, and whats in for you?
Kennedy: We would appreciate if you could send couple of planes to us, strictly for scientific purposes, off course.
Tito: OK, I will see what I can do.

Kasneje tega leta:

Tito: Hello my communist brother!
Moscow: Hello
Tito: I heard you have some new toys at your disposal
Moscow: You heard well.
Tito: Would you be interested to sell us some?
Moscow: Well, why would we? And where did you get the money from? Aren?t you poor?
Tito: I recently won on lottery :)
Moscow: Which lottery? American, perhaps? ;)
Tito: How did you know? You are a master spy my friend...
Moscow: Well, we are the best. Anyway, let me guess. They gave you the money to buy the planes from us and in return you will give them a couple of planes so they can test them. Right?
Tito: Well, yes. Once again you read me like an open book.
Moscow: OK, here is the deal... I will sell you the planes, but you will send them two worst planes we have, which will be modified and under powered in flight characteristics. Hehe
Tito: Hey, that is cheating!
Moscow: Do not complain, I will give you discount, say 500.000 US per unit?
Tito: You call that a discount? OK, I will call them and give them the news.

?e nekoliko kasneje
Tito: Hey K, good news, Ruskies will sell us the planes.
Kennedy:Nice... How much?
Tito: A million US per plane.
Kennedy: Wow, what a rip off. But OK... Make the deal
Tito: Not so fast. Moscow wants us to buy at least 200 of them, plus a license to build them.
Kennedy: WHAAAT? 200??? License? Damn. Ok whatever, You will have the money on your account in the morning.
Tito: I dont have an account. How about I visit you in couple of days? SO we can drink and sing.. O-la-la-la
Kennedy: Do you really have to? OK, but make it a short visit. I am busy in upcoming period.
Tito: Don?t worry, it will be a short visit.

Leta 1962

Tito: OK, they accepted the price. But there is a catch. I want 200 planes, and a licence to build them my self.
Moscow: WHAAAT? 200, that is more then we have. A license?
Tito: think of the advantage you will gain over americans...
Moscow:OK, damn it... I will send you the planes, you can pay me over the account.
Tito: Account? I dont have that. I will come and bring you the money personaly, so we can drink and sing. O la-la-la
Moscow: Sigh

Kasneje, ko je bil dogovor sklenjen

Tito To him self: He he he, what a bunch of amateurs. They are killing each other over some God forgotten jungle country, who knows where. I am a master! A master!!!

30let kasneje 1991-1999

Clinton: Hello Jelcin, how is life?
Jeltsin: Hello cowboy, how is the whiskey?
Clinton: I dont know... I am busy blowi.. BOMBING one country
Jeltsin: What? Again? You Americans... you just think about the war. Have a drink, relax sometimes. And who is the poor bastard this time?
Clinton: Do you remember the guy from Balkans? Tito was his name, he died some time ago, and this just came up, he made us a fools long time ago. So we promised him that we will pay it back one day. So, I was chilling, doing nothing, cleaning some old documents, when I saw a file with Kenedys last will. It says destroy TITO!!! And since the guy is dead, all I can do is to destroy his country. But there was another problem... The country and people destroyed themself's, like 10 years ago. So, I found that Serbia inherited Yugoslavia, so I said... what a heck, Ill just bomb them instead.
Jeltsin: WHAAAT!!! You are bombing my Siberia??? You bastard! Igor, get me my nukes keys!!
Clinton: Relax you drunk fool. I said Serbia not Siberia. Aren?t you people supposed to be the same religion? Like brothers or something?
Jeltsin: My friend. I have no clue, what and whom are you talking about.
Clinton: OK.. never mind... So long
Jeltsin: Na zdrovje, good bye.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ni treba vsega jemat dobesedno, js sem napisal ?e je vse sploh res, teoreti?no je mo?no da je res, ?e bolj verjetno pa da je la?.

 

 

Sem pa pogledal nekaj ?asa nazaj tudi :

 

Jason Bourne - vrhunski film, za moje pojme 

Eyes in the sky - tudi super film,z smotanim koncem

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

USS Indianapolis

 

Zanimiv opis resnicnih dogodkov zadnjih 14 dni USA / Jap vojne in prevzemanja krivde pred ocmi publike.....

Celo do neke mere sprejemljivo holywoodsko (ker gre za vojne junake, ki so jih poslali na misijo brez poveatka)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bourne je ena redkih quadrologij ki ne razocara

 

 

Menda jih je pet :) ... 

 

  • The Bourne Identity (2002)
  • The Bourne Supremacy (2004)
  • The Bourne Ultimatum (2007)
  • The Bourne Legacy (2012)
  • Jason Bourne (2016)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

<p>

 

Menda jih je pet :) ...

 

  • The Bourne Identity (2002)
  • The Bourne Supremacy (2004)
  • The Bourne Ultimatum (2007)
  • The Bourne Legacy (2012)
  • Jason Bourne (2016)
Bourne legacy ne spada pod to, oz ga ne mores ?teti v zgodbo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5 delov je. Razlika je samo ta da ima Jeremy Renner glavno vlogo pri legacy delu, Matt Damon je pa samo omenjen. Se vedno pa legacy spada pod isto serijo filmov in ni neki posebi :)

zato sem rekel da ga ne more? ?teti....pa tudi do kolen ne se?e ostalim.

zato sem rekel da ga ne more? ?teti....pa tudi do kolen ne se?e ostalim. Prav tako imajo Mattovi vsi povezano zgodbo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

The Grand Tour 2. del ni mi ?al da sem ga gledal, ?eprav so tam kao "specialci" malo preve? pretiravali, ampak ?e vedno crkne? od smeha.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tut jaz pogledal kaj so sestavil Clarkson in dru??ina. Ja drugi del ono z specijalci, malo sme?no ampak kr neki.

 

Sem se pa spravil gledat Westworld. Kar dobro. Mi zaenkrat ravno pravo globino tol?ejo in ne pretiravajo z nekimi psiholo?kim foram, kot so racimo to ra?el v drugi sezoni Mr. Robot.

 

Katja: Sherlocka z Cumberbatchem si ?e gledala? Idealka za bolni?ke. Jaz komaj ?akam, da pride 1.Jan 4. sezona kon?no ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tut jaz pogledal kaj so sestavil Clarkson in dru??ina. Ja drugi del ono z specijalci, malo sme?no ampak kr neki.

 

Sem se pa spravil gledat Westworld. Kar dobro. Mi zaenkrat ravno pravo globino tol?ejo in ne pretiravajo z nekimi psiholo?kim foram, kot so racimo to ra?el v drugi sezoni Mr. Robot.

 

Katja: Sherlocka z Cumberbatchem si ?e gledala? Idealka za bolni?ke. Jaz komaj ?akam, da pride 1.Jan 4. sezona kon?no ven.

Nisem:) Uf matr uro in pol. Sem ?la pre?ekirat na IBDM in se zraven ?e spomnila na Dexterja...to sem gledala ?e nekaj ?asa nazaj, ko sem bila na bolni?ki

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cumberbatch je super mega in 'njegov' Sherlock tudi. Dexter mi je bil iz neznanega razloga neprebavljiv, ceprav sta House MD in Lie to me najbrz moji najljubsi seriji in dosti podobni.

 

Grand Tour je imo vecji apn kot zadnja sezona Top Geara. Ja, tako hudo je. Naj grejo raje snemat dokumentarce & informativne serije in pustijo avte pri miru. =/

 

Pa da ne bom samo simfal, Snowden mi je bil vsec, priporocam.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

The Grand Tour 2. del ni mi ?al da sem ga gledal, ?eprav so tam kao "specialci" malo preve? pretiravali, ampak ?e vedno crkne? od smeha

Podenj! ?e bo cilj samo ?e holywood in nerealni superavti so zabluzili........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kak?en dober triler zame, ki sem spet na bolni?ki...baje morem po?ivat in ni? delat :(

Oglej si  film INCENDIES  je malo za razmi?ljat pa ni ni hojladrivood scena :):P

Mora? pa gledati cel film da razume? kaj ho?e 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem tut jaz pogledal kaj so sestavil Clarkson in dru??ina. Ja drugi del ono z specijalci, malo sme?no ampak kr neki.

 

Sem se pa spravil gledat Westworld. Kar dobro. Mi zaenkrat ravno pravo globino tol?ejo in ne pretiravajo z nekimi psiholo?kim foram, kot so racimo to ra?el v drugi sezoni Mr. Robot.

 

Katja: Sherlocka z Cumberbatchem si ?e gledala? Idealka za bolni?ke. Jaz komaj ?akam, da pride 1.Jan 4. sezona kon?no ven.

 

Westworld je super serija in lepo vle?e v zgodbo. Lahko jo gleda? kot akcijski western, lahko pa se poglobi? in tukaj pade ven cel kup moralnih vpra?anj, definicij kaj ?ivljenje sploh je oziroma ali so Asimovi zakoni robotike sploh izvedljivi - sploh tretji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sherlock je zakon. koliko je bilo sploh delov, gledal sem prve 3, ki so skorajda filmi....

Tri mini serije s po tremi epizodami so bile se mi zdi.. pa lani je bila ena "special" serija... 1.1.2017 bo na vrsti prva epizoda cetrte serije...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.