Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Sicer me mnogi prepričujejo, da ni neke hude inflacije, ampak po moji denarnici je hudo visoka. Tak nakup je bil marca 2021 okoli 120€...

 

 

 

17686456292557692365298341914610.jpg

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Danes zjutraj sem bil tako zaliman, da sem si skuhal kavo in jo pozabil spit...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

A poznate tisti občutek, ko z ženo mečete kovanec in zmagate in mora ona s Fordom pa greste z nasmehom na obrazu do garaže, da jo pospremite in ji še prednost daste, da je veselje lepše - ko se pa odpelje pa vidite...

 

IMG_20260204_163939641.jpg

 

IMG_20260204_163925779.jpg

 

 

IMG_20260204_163930085.jpg

 

 

 

Saj bo kmalu servis, bodo že tam ugotovili, od kod je odpadlo.

 

Ampak da od novega vozila takole odpadajo kosi...

In kdo ve kaj vse je odpadlo po poti, pa sploh ne vem...

  • Haha 1
  • Začuden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Dolgočasne so že te tvoje Ford fore :) 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

A verjameš, da sem tudi jaz že hudo naveličan, da se zmeraj nekaj j€#€...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 8 urami je Slivka napisal:

A poznate tisti občutek, ko z ženo mečete kovanec in zmagate in mora ona s Fordom pa greste z nasmehom na obrazu do garaže, da jo pospremite in ji še prednost daste, da je veselje lepše - ko se pa odpelje pa vidite...

 

IMG_20260204_163939641.jpg

 

IMG_20260204_163925779.jpg

 

 

IMG_20260204_163930085.jpg

 

 

 

Saj bo kmalu servis, bodo že tam ugotovili, od kod je odpadlo.

 

Ampak da od novega vozila takole odpadajo kosi...

In kdo ve kaj vse je odpadlo po poti, pa sploh ne vem...

To je od ležalnika še od poletja.... :nevem:

  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Gledam vremensko napoved in mi bo očitno vreme še ene wikend načrte zagnojil :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Nekaj mi ne gre skupaj...

 

Voda je vir življenja, suša pa vse pomori.

 

Zakaj pravite, da je slabo vreme, ko dežuje?

 

 

 

 

 

 

Pa da ne bo kdo tega preveč resno vzel...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 42 minutami je Slivka napisal:

Nekaj mi ne gre skupaj...

 

Voda je vir življenja, suša pa vse pomori.

 

Zakaj pravite, da je slabo vreme, ko dežuje?

 

 

 

 

 

 

Pa da ne bo kdo tega preveč resno vzel...

Bod tih, ali pa boš razkuril forumskega čarovnika (ja tistega, ki ti je že enkrat sneg nacopral in je potem lopata pela, za kidanje snega namreč), haha

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Pravljična zimska idila:

 

vstanem ob štirih zjutraj in eno uro čistim sneg zato, da grem lahko v službo...

 

 

IMG_20260205_220621961.jpg

 

 

Mislim, da je forumski čarovnik spet neke eksperimente delal. Če ga dobim, ga bom kar skozi rolbo spustil...

  • Haha 1
  • Začuden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Moja baba noče kupt Mazde. Še huje, gleda Insignio in to GSI 🙄

  • Haha 4
  • Začuden 3
  • Žalosten 1
  • Ni všeč 1
Napisano

Opel... in to rabljen. Nice. :bravo:

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je samSimon napisal:

Moja baba noče kupt Mazde. Še huje, gleda Insignio in to GSI 🙄

Pa dobro, saj nekam je treba denar dat :P

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Napisano

Drugače ima sodelavec to zadnjo Insignio in ima opremo za majhen denar tako, k je Mazda še 20 let ne bo skupi spacala.

Slaba stvar nakupa pa - si si že odgovoril :D 

The ability to speak does not make you intelligent.

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Mel danes turnejo po salonih Škoda in bil precej razočaran. Superba dobesedno skrivajo in edini, od 5 salonov, ki sem jih obiskal, ga je imel le salon AH Klemenčič.

 

Vsi so se izgovarjali na uvoznika, ki bolj sili SUV-e. Ja celo Octavia, ki je najbolj prodajan model je bila le v treh salonih. Potem bodo pa modele ukinjal tako kot večinoma drugi proizvajalci, češ da se ne prodajajo. Kako pa naj se prodajajo, če se ne moreš niti not vsest.

 

Pol pa pride naslednji šok - ja če človek misli dat 50+k€ testnega avta pa nima nihče, je verjetnost nakupa dejansko zmanjšana na minimum. Da bom lahko sploh motor sprobal, bom moral to naredit v Kodiaku. Sam to ne bo pravi filing. 

 

Mislim, pred 7 leti sem brez težav dobil na test, bencinsko Mazdo 6, pa dizelsko pa še 2.5 bi lahko v nekem drugem salonu sprobal. 

 

A zdaj smo pa takole prišli v stilu "hurry up and buy", ko mi celo prodajalec razlaga, da več kot v salonu prodajo po spletu. WTF, folku se ne da niti v salon pridet al kako?

 

Ja tole je bil kr hladen tuš danes, pa ne zarad dežja. Ma ne vem, mogoče se bom pa tolk ohladu, da ne kupim nič.  :whatever:

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Žalosten 4

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Mel danes turnejo po salonih Škoda in bil precej razočaran. Superba dobesedno skrivajo in edini, od 5 salonov, ki sem jih obiskal, ga je imel le salon AH Klemenčič.

 

Vsi so se izgovarjali na uvoznika, ki bolj sili SUV-e. Ja celo Octavia, ki je najbolj prodajan model je bila le v treh salonih. Potem bodo pa modele ukinjal tako kot večinoma drugi proizvajalci, češ da se ne prodajajo. Kako pa naj se prodajajo, če se ne moreš niti not vsest.

 

Pol pa pride naslednji šok - ja če človek misli dat 50+k€ testnega avta pa nima nihče, je verjetnost nakupa dejansko zmanjšana na minimum. Da bom lahko sploh motor sprobal, bom moral to naredit v Kodiaku. Sam to ne bo pravi filing. 

 

Mislim, pred 7 leti sem brez težav dobil na test, bencinsko Mazdo 6, pa dizelsko pa še 2.5 bi lahko v nekem drugem salonu sprobal. 

 

A zdaj smo pa takole prišli v stilu "hurry up and buy", ko mi celo prodajalec razlaga, da več kot v salonu prodajo po spletu. WTF, folku se ne da niti v salon pridet al kako?

 

Ja tole je bil kr hladen tuš danes, pa ne zarad dežja. Ma ne vem, mogoče se bom pa tolk ohladu, da ne kupim nič.  :whatever:

Boš moral pozabit na Čeha..... :nevem:

Ali pa Passata z enakim motorjem sprobat. 🤔 

Napisano (urejeno)
pred 10 urami je Boss napisal:

Pol pa pride naslednji šok - ja če človek misli dat 50+k€ testnega avta pa nima nihče, je verjetnost nakupa dejansko zmanjšana na minimum. Da bom lahko sploh motor sprobal, bom moral to naredit v Kodiaku. Sam to ne bo pravi filing. 

Pa si prišel v moj svet.

 

Motor Giuliette sem samo za to sprobal, ker mi je dal na črno peljat avto od stranke, ki ga je mela na servisu. Podvozja nikakor.

 

Pri Focusu, ne motorja, ne karavana. Samo delovni stroj 5 vratn, ker je imel slabšo mašino je imel pol togo premo in je skakal po ovinkih.

Sem zaupal testom in je prišel ven vrhunskim. S tem da sem bil 3 mesce pošteno na trnih kaj bo izpadlo.

So pa vsaj imeli karavana, malenkost manj opremljenega v salonu.

 

O i20n, pa se raje ne meniva. Ni ga bilo v Sloveniji niti enega.

Res da imajo starši i20 n-Line, samo to ni isto. In tu sem dejansko prva 2 meseca študiral, če ga ne bi prodal naprej. Preprosto je na meji prebavljivosti. Malo se je podvozje vleglo, malo sem se privadil in sva trenutno najboljši par.

 

V glavnem, poglej si rabljene, idi sprobat pod pretvezo nakupa, če bo ok, si ga naroči. Bo treba reskirat. Pa to ti svetujem, kljub temu, da indijanca sam ne bi imel.

Ker ko bo Superb šel, boš imel še manj opcij.

Popravljeno od godlike
Napisano (urejeno)

Če ne pa avtobus al pa vlak. Tisto se da sprobat že danes. Kam smo prišli, se strinjam, k*rbe prodajniške bi še samo prodajale. Jebe se jim za stranke.

 

Edit: Malo sem razmislil med objavo do zdaj. Mogoče smo potrošniki tudi malo samo krivi, ker je skoraj vsak avto po naročilu in potem je težava to imeti v salonu, ko je toliko opcij. Ali pa so sami izgovori...

Popravljeno od Agerg
Napisano

Aja pa še češnja na tortici.... dobavni rok je 3 do 4 mesece. Haha, sej ne da se mi mudi, ampak vseeno, k da bi ga na luni sestavljali.

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je Agerg napisal:

Mogoče smo potrošniki tudi malo samo krivi, ker je skoraj vsak avto po naročilu in potem je težava to imeti v salonu, ko je toliko opcij. Ali pa so sami izgovori...

 

Hmmm, da prodajajo dodatke posebej pa res ne moremo bit potrošniki krivi. Mazda lepo da štiri vrste opreme in je načeloma to to. Pri VAGinah moraš pa vse lepe in uporabne stvari dodatno naročit pa kljub temu, da tako ali tako že kupiš najvišji nivo opreme. To si nismo potrošniki zmislili ampak prodajne VAGine, da lahko dodatno lupijo. 

 

Drugače pa ja, ne rabiš met za vsako kombinacijo svoj testni avto. Ampak vsaj za motor pa je to pač obvezno. Ne govorimo o 50€, ampak o 50.000€, ki verjetno večini baš ne pade kr tko iz žepa. :nevem:

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je Boss napisal:

Aja pa še češnja na tortici.... dobavni rok je 3 do 4 mesece. Haha, sej ne da se mi mudi, ampak vseeno, k da bi ga na luni sestavljali.

Dobavni rok za Giulietto naročeno 2011, 3-4 mesce, prišla po 3.

Dobavni rok za Focusa 3 mesce, ker je poln opreme do 5. Prišel po 2 in še pol mesca na homologacijo zaradi spremembe mašine.

i20n dobavni rok 6-12, prišel po 5.5.

Mondeo 2008 dobavni rok 9, prišel po 8.

 

Tako da imaš čisto ok dobavni rok. Pod 3 je težko, ko se avte naroča.

Popravljeno od godlike

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.