Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

41 litrov in 680km prevozenih

pazite kje sem tankal (mislim firmo)

 

A te je zebl ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

:D

Smeje se tudi meni. Zadnji tank 5,02 litrov bencina na 100 km. To porabo sem dobil "na pe?". Po tistem ra?unalniku pa celo 4,9.

 

Ja, pa to ne z BTjem, ampak s Hondo Jazz 1,4i. Dva v avtu, okoli 30 kg tovora, relacija pa Kromberk - Fram - Stra?a pri Kr?kem - ?empeter pri Gorici. Torej ve?inoma avtocesta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D

Smeje se tudi meni. Zadnji tank 5,02 litrov bencina na 100 km. To porabo sem dobil "na pe?". Po tistem ra?unalniku pa celo 4,9.

 

Ja, pa to ne z BTjem, ampak s Hondo Jazz 1,4i. Dva v avtu, relacija pa Kromberk - Fram - Stra?a pri Kr?kem - ?empeter pri Gorici. Torej ve?inoma avtocesta.

 

To fura moja mati, 1,4 Sport in tole dreka?ko do cca 5 km okrog je poraba 6 litrov, ?e pa leti? kam dlje je pa takoj 5-5,3 litra.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

60,3l/1280km

 

=4,7l :harhar:

 

Zadnji tank 7.6 (od tega sem zihr prevozil 150km po AC pri brzini cca. 160 kmh, kar pomen da mi ?re vsaj kakih 12 litrov takrat), no pa s tem da je moje gorivo 0,699 ? po litru! Tko da se cenej od tebe peljem za kake pol eura/100 km, pa ?e ni? se ne kadi za menoj (saje pfuj in fej ko dizler zahodi - kak?en niti zahodit ne rabi da se zadu?i?)! :harhar::D

 

Ko se pa vozim 6,8 in LPG funkcionira kakor treba, pa so stro?ki transporta zanemarljivi (aja Renojski BC-ji so to?ni k svina, ne mor? verjet)! :punk:

 

P.S. - Madmaxovmu ?kodojcu nih?e od naju ni konkuren?en! :unsure:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank 7.6 (od tega sem zihr prevozil 150km po AC pri brzini cca. 160 kmh, kar pomen da mi ?re vsaj kakih 12 litrov takrat), no pa s tem da je moje gorivo 0,699 ? po litru! Tko da se cenej od tebe peljem za kake pol eura/100 km, pa ?e ni? se ne kadi za menoj (saje pfuj in fej ko dizler zahodi - kak?en niti zahodit ne rabi da se zadu?i?)! :harhar::D

 

Ko se pa vozim 6,8 in LPG funkcionira kakor treba, pa so stro?ki transporta zanemarljivi (aja Renojski BC-ji so to?ni k svina, ne mor? verjet)! :punk:

 

P.S. - Madmaxovmu ?kodojcu nih?e od naju ni konkuren?en! :unsure:

 

Samo ?e vseeno je razlika ... ?e ne drugje pa sigurno v u?itku ... RWD, in 330Nm navora... in traktorja z 8,8s 0-100km/h sigurno ne bi menjal za galoono. :punk: Pa za tako poceni vo?njo niso zaslu?ni pri renaultu ... predelava je sigurno aftermarket, ane? Mislim, da ima galoona z manj konji ve?jo porabo. :jezicek:

 

Sicer pa, ve? zakaj imajo francozi Eiffel-ov stolp? Zato, da na Bavarsko gledajo kako se avtomobili delajo, samo je ponavadi megleno, pa se bolj slabo vidi. Zato so dokaz vsi francoski avtomobili. B)

 

Res pa je, da so BC-ji renojev verjetno najbolj natan?ni. Meni recimo la?e za 6dcl/100km. Pri kraj?ih relacijah pa za celo 9 ... :huh:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, o udobnosti transporta bi se dalo diskutirat! :harhar::bravo:

 

Je pa ta Galoona ?e v osnovi na benz o?itno ful ?parovc, re?mo da je skoraj enakopravna mazdam dizl! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja ... ?e je vse kar spada pod udobje to, da sedi? na mehkih sede?ih, in plava? ?ez prepreke na na?ih cestah potem je res renault winner ... ?e pa pod udobje ?teje? ?e druge features-e, potem pa mislim, da so ?e precej za ?asom ... Lahko pa za zanimivost povem, da pa mora? pri Bavarcu dopla?at celo to, da se ti zadnji sede?i podrejo. Ni pa to za brezveze ... (Tega renault ne uporablja, ker je ?e tako in tako premehek pa mu to ne bi istveno pomagalo) ;)

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa ta Galoona ?e v osnovi na benz o?itno ful ?parovc, re?mo da je skoraj enakopravna mazdam dizl! :ne vem:

 

Ajoj, pa kdo bo to odpelu k si ?e tolk nalo?u. :harhar:

 

Ne more? primerjat tvojo relacijsko vo?njo po lokalnih cestah z nekom, ki vozi po AC ali po mestu z veliko speljevanja in ustavljanja. Pri enakem na?inu vo?nje verjemi, da je vsaj 1,5 litra razlike z LPG pa ve? kot dva litra.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja Boss, pri istih pogojih nekak zastopim sestavo motorja enga in druzga, tko da se (?al) moram strinjat! :blush::cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj se vozim ?e nekaj dni z Mazdo 6 CD129, karavan. Sam se mi pa ne zdi da je motor ful nek potro?nik dizla. Nekako je na nivoju VWja in Fiata. Vsekakor ni TOP. Jaz imam trenutno porabo 6,8 l/100km Ustalila se bo med 7 in 8 l. Isto na Passatu Karava. Te?ek avto, te?ka noga, zani? aerodinamika.

 

Glede porabe me presene?a Pe?o v ?eninim 5008. In seveda moja stara Honda Accord. Za Renault dizel pa ne vem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa zdele ?e ene 3 tanke ne pridem pod 7 z mojo CD143. Povpre?je sem mel skozi 6.6-6.7. Zdej pa ne vem. V?eraj sem pomislil, na premalo napumpane gume - zimake. :) Moram preverit, ?e je pa to ok, pol je pa tudi zanimivo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj se vozim ?e nekaj dni z Mazdo 6 CD129, karavan. Sam se mi pa ne zdi da je motor ful nek potro?nik dizla. Nekako je na nivoju VWja in Fiata. Vsekakor ni TOP. Jaz imam trenutno porabo 6,8 l/100km Ustalila se bo med 7 in 8 l. Isto na Passatu Karava. Te?ek avto, te?ka noga, zani? aerodinamika.

 

Glede porabe me presene?a Pe?o v ?eninim 5008. In seveda moja stara Honda Accord. Za Renault dizel pa ne vem.

 

Hdi je verjetno referenca vsem za porabo (zato se tudi prodaja v veliko tujih avtih) tudi mazdi (mazda 3).

 

Ampak vse ostalo okoli Hdi ja (elektronka, podvozje, dizajn ) je bolj za k...

 

jaz sem vozil P307 hdi - 2 x crknila turbina, P407SW - ma?ina res malo porabi z mojo voznjo 6L, sedaj TDI 7-7,5L povpre?no (pa res ne pazim ampak uzivam v voznji, ker ?e ho?em TDI ?re manj kot 6 :) ))

 

Samo koliko problemov pa sta imela oba pugija da je za pop....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mel cez vikend 5 vratnop CD129 pa mi je po board comp. porabila 5.6l/100km

mislim, da bo z istim nacinom kot jo mam z mojo 6-ko, poraba cca. 1 liter nizja :vesel:

 

To je fanj samo, tudi meni bi bila ni?ja na 5 vratni razli?ici. Avto je ob?utno la?ji, pa ?e odli?en Cx ima, ki ga Karavan nima. Verjetno 5,6 pa nebi dosegel :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hdi je verjetno referenca vsem za porabo (zato se tudi prodaja v veliko tujih avtih) tudi mazdi (mazda 3).

 

Ampak vse ostalo okoli Hdi ja (elektronka, podvozje, dizajn ) je bolj za k...

 

jaz sem vozil P307 hdi - 2 x crknila turbina, P407SW - ma?ina res malo porabi z mojo voznjo 6L, sedaj TDI 7-7,5L povpre?no (pa res ne pazim ampak uzivam v voznji, ker ?e ho?em TDI ?re manj kot 6 :) ))

 

Samo koliko problemov pa sta imela oba pugija da je za pop....

 

Pa dobr no... od kje ta fama okol porabe, da so ne vem neki HDI-ji pa JTD-ji TDI-ji ne vem kaki ?parov?ki napram Mazdi. Spodaj podani podatki so od uporabnikov www.spritmonitor.de in mislim, da je to najbolj realen podatek v nekem povpre?ju, ki se tudi najbolj pribli?a tistemu kar se v resnici dogaja pri primerjavi avtomobilov v istem razredu, da ne bi bilo me?anja hru?k in jabolk.

 

Peugeot 407 136KM ... 7,3l/100km

 

Citroen C5 136KM ... 7,1l/100km

 

Renault Laguna 150KM ... 7,4l/100km

 

Passat TDI 140KM ... 6,6l/100km

 

?koda Superb TDI 140KM ... 6,7l/100km

 

Audi A4 TDI 143KM ... 6,9l/100km

 

Alfa Romeo 159 150KM ... 7,7l/100km

 

Honda Accord 140-150KM ... 6,5l/100km

 

 

Pa ?e Mazda 6 po razli?nih obdobjih

 

2002-2005 CD 121KM ... 6.8l/100km

 

2002-2005 CD 136KM ... 7,0l/100km

 

2005-2008 CD 143KM ... 7,0l/100km

 

2008-2009 CD 140KM ... 6,8l/100km

 

2009-2011 CD 129KM ... 6,7l/100km

 

2009-2011 CD 165KM ... 6,7l/100km

 

2009-2011 CD 180-185KM ... 6,9l/100km

 

Se pravi torej ?e enkrat res ne vem od kod ljudem (tudi na tem forumu), da je Mazda 6 diesel po?re?ne? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjemi da je HDI veliko pred vsemi, ne vem zakaj ma? toliko proti a HDI je pionir na tem podro?ju.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Itak. Za vse kar gre na slabše je kriv Robi, za vse, kar gre na boljše je zaslužen Ivan. Ali je mogoče kaj vmes?   Moje mnenje je, da je velika težava tudi in predvsem v nas samih, naši balkanski mentaliteti, dvojnih merilih. Kdo od "normalnih" bi recimo kljub jasnim pravilom odrezal DPF filter in zaradi nekaj 100 € koristi ogrožal zdravje drugih udeležencev v prometu? Danec, Šved, ... ?   Mimogrede, v četrtek sem v Sevnici videl premijsko rdečo Mazdo s KP tablico ...
    • Aja, pa tudi inflacijo imamo trenutno med najvišjimi v evro območju. Slučaj? Ne - golobnjakova druščina  na delu oziroma nedelu. 😉
    • Ne razumem...  V čem je poanta, da mora met avto 200 konjev in več? Zakaj jih rabiš? Za normalno vožnjo iz Hrastnika čez Litijo v Ljubljano? Za 130 po AC? Oziroma za vožnjo v koloni in v zastojih? Za prehitevanje? Koga boš prehitel? Kolesarja? Kosilnico? Tipičen primer nestrpnosti. Za vožnjo po omejitvah imajo vsi avti dovolj konjev. Kaj bi pol lahko rekli vozniki tovornjakov? Od 410 do 780 konjev za isto skupno težo... Zakaj že? Zaradi prestiža... Ja... Imam toliko konjev, pa čeprav je samo napis gor.  To je MOJE mnenje. 
    • In kaj si pričakoval drugega? Eno je prodaja, drugo pa je psihologija ter ostale zadeve. Danes se ego žal bilda prego značk in izdelkov, ne pa več kdo s kom in kako manipulira. Dovolj jasno? Pa danes nisi ''in'' če nisi LGBT, kardašiant, eko, bio in podobne nebuloze.
    • X2 strmo? Pol rabiš pa dereze in cepin ne pa kolesa.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.