Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

ce si reku, da peljes v beograd, evo moja taktika za tam:

tankas v sloveniji in potem se enkrat na poti nazaj v vojvodini (novi mol pri sr. mitrovici) in mas mir...

ce gres pa na jug hrvaske potem ti preostane ena pumpa sifon al tko nekak (majo zelo dober dizel)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce si reku, da peljes v beograd, evo moja taktika za tam:

tankas v sloveniji in potem se enkrat na poti nazaj v vojvodini (novi mol pri sr. mitrovici) in mas mir...

ce gres pa na jug hrvaske potem ti preostane ena pumpa sifon al tko nekak (majo zelo dober dizel)

 

 

tole z ra?unalniom porabe sem tudi jaz hitro opazil, da nekako ne gre skupaj,prevo?eni km ,pa litri na displeju ,pa litri v tanku...

pa se ne sekiram preve?..pa? kuri ve? kot se hvalijo...res nekaj ?ez 7 litrov..

 

me je pa firbec gnal ( in prepri?anje da mora bit trotelziher) da sem peljal do konca ,

tako da je remaining pokazal ---

 

alora,ni? km dometa.. ?zmeden?

 

in potem ?el nalit do roba.. in ?e vedno je bilo pribli?no 5 lirov ?mohta v tanku..

?e seveda podatek velikosti tanka dr?i..

 

torej po pri?gani lu?ki in kasneje po displeju --- se ?e vedno lahko pripelje? nekako 80km

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da je tank manj?i kukr pi?e smo pa tud ?e ugotovl neko? nekje <_<

 

 

Aja..?! no lepa re?...in kolk manj?i naj bi bil,oziroma kolk res dr?i,tako do roba..?

No enivej..zmankal mi ?e ni ,tistih 000 pa tudi ne preizku?am stalno.. :D

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

verjetno je res mal varovalke zaradi ne?isto? v tanku, ampak ko ti na slu?beni poti od meje v Beograd in nazaj sfali enih 70km = okoli 5 litrov, in mora? na Hrva?kem se ustavit zato, ker ti BC te?i da bo zmanjkalo nafte, nato?i? pa 52 litrov v 60 litrski tank - pomeni postanek in izgubo ?asa, kune mora? imeti pri sebi ... medtem ko se pri evropskih avtih pripelje? brez ?ivciranja tja in nazaj, 700 km dometa za dizel res ni ne vem kaj, vsekakor bi moralo biti malo ve?, sploh je butasto da pi?e preko 1000 km dometa ko natanka? na polno, v?asih celo 1100, te japon?ke bi res sklofutal - upajmo da bodo tile mazdini dizli delali dolgo ?asa pa s ?im manj stro?ki

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

primto tisti Mol pri sremski mitrovici (iz beograda v slo.) ima boljsi dizel kot vecina pump v sloveniji (razne mol seveda)...tko da komot tam tankas (pa se ceneje je)

 

Ej Labi po ?em ti to vidi?, da je disel pri MOL-u bolj?i kot Petrol al pa OMV? Pri porabi je pri meni isto sranje +/- 0,1 litra pri vo?nji tud ne vidim razlike tako, da res ne vem.

 

Edini diesel pri katerem sem imel ob?utno ve?jo porabo je bil pa od Agipa tako, da tam verjetno ne bom ve? tankal.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz pri porabi ne opazim razlike, opazim pa pri obratovanju motorja tok tok tok zvok pri prostem teku (kako motor tece) pa dimna zavesa zadaj...

 

mol je pri tem najboljsi, samo pa mi ni v dometu, potem je agip, omv pa petrol sta ista (bolj slabo)

mol v srbiji je pa tudi zelo dober, omv tam tko-tko...ostalo pa boze sacuvaj :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej Labi po ?em ti to vidi?, da je disel pri MOL-u bolj?i kot Petrol al pa OMV? Pri porabi je pri meni isto sranje +/- 0,1 litra pri vo?nji tud ne vidim razlike tako, da res ne vem.

 

Edini diesel pri katerem sem imel ob?utno ve?jo porabo je bil pa od Agipa tako, da tam verjetno ne bom ve? tankal.

 

 

moje lai?no mnenje,..parkrat sm tankala na OMV (ja so mel enga kjutkota tm sramezljiv ) in sm opazla, da ?e nastavm tempomat mam kr na 1x feeling da zgubi mo? or smtn oz je isto kukr ?e bi spustu gas,..sj ne znam opisat no,..sam kadar tankam na agipu se to ne dogaja,..

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe spet je bilo nekaj pod 10 litrov na 100km.. Enostavno no?e ?ez 10. :hohoho:

 

Kaj si ?e cel tank porabil?!Jaz ga imam ?e pol bom sporo?il porabo ?ez kak?en teden :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

bog ve,..

 

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=3309

 

tlele smo o tem,..

 

O,hvala..si pa prijazna punca-- :rozico:

Ja kot vedno ,vsak ma ene svoje izku?nje...

Hecno,pri?akoval bi da je pri enakem modelumakine,vsaj tank enako velik..

No sej pravim .se ne sekiram..prnas ,ko pali rde?a ,tankamo..basta..

 

Me je pa dons raz.izdila pokvarjena roletau kufru...!!! Stokrvavih dil...kar obvisela je!

Na lepem..odprem kufer da nekaj not vr?em..ona plahta pa tam...po?iva..mislm tuma?.

Se je feder utrgal,mogo?e snel, nisem se ?e poglobil, in ne navija nazaj..bemti!!

Jao ,to bo ?ele drago ,?e vidim ,?e je sam ne popravim... :angry:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem a je to res, samo sem sli?al, da se zaradi podtlaka v tanku le ta ubo?i in potem ostane v takem deformiranem stanju, kar bi lahko pomenilo, da zaradi tega skrivnostno "zginejo" litri iz tanka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me je pa dons raz.izdila pokvarjena roletau kufru...!!! Stokrvavih dil...kar obvisela je!

Na lepem..odprem kufer da nekaj not vr?em..ona plahta pa tam...po?iva..mislm tuma?.

Se je feder utrgal,mogo?e snel, nisem se ?e poglobil, in ne navija nazaj..bemti!!

Jao ,to bo ?ele drago ,?e vidim ,?e je sam ne popravim... :angry:

 

 

Pozdrav. Tudi meni se je to zgodilo, vendar ni ?el feder ampak plasti?en ?ep, ki dr?i feder, da se ne vrti (slika). Problem sem re?il tako, da sem ustru?il nov ?ep iz jekla ter vanj naredil nov utor za feder. Sedaj pa dela brez problema-(?e se ne bo utrgal feder...:D)

 

LP

 

post-927-1185431344_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav. Tudi meni se je to zgodilo, vendar ni ?el feder ampak plasti?en ?ep, ki dr?i feder, da se ne vrti (slika). Problem sem re?il tako, da sem ustru?il nov ?ep iz jekla ter vanj naredil nov utor za feder. Sedaj pa dela brez problema-(?e se ne bo utrgal feder...:D)

 

LP

 

post-927-1185431344_thumb.jpg

 

Ej,hvala za vlito upanje...je torej mo?nost doma?ega popravila..

ma sevede je ,?e je ?lovek ro?en,knede....

kuj danes se ga lotim.. :bravo:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj si ?e cel tank porabil?!Jaz ga imam ?e pol bom sporo?il porabo ?ez kak?en teden :D

 

40 litr?k natnk in ?ofer ki vedno tanka ?e pri 30 litrih pa? naredita svoje. Hmm bom videl kolik?na bo poraba ko bom ?el ta vikend na morje in (se posku?al) peljati lepo po?asi.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

post-1041-1185559272_thumb.jpgquote name='jernic' date='26 Jul 2007, 10:36' post='85304']

Ej,hvala za vlito upanje...je torej mo?nost doma?ega popravila..

ma sevede je ,?e je ?lovek ro?en,knede....

kuj danes se ga lotim.. :bravo:

 

 

no takole pa re?imo isti problemo ro?ni, ki imamo od drejponka u keudru samo ponk.. :P

mislim da bo ?isturedu,feder sedaj dr?i za rorrolete,ne pa za plastiko..glej modrega dirka?a.

res ni elegantno bo pa dr?alo

me zanima keri glupi japonec se je izmislil , da bo silo jeklene vzmeti prenesla mehka plastika?? :ne vem:

 

pojasnilo za mlaj?e in ?losarsko neuke-drejponk je stru?nica.

 

in bajdevej ?e bolj off topic ..gre kdo na dirko v llirsko ta vikend ?

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce si reku, da peljes v beograd, evo moja taktika za tam:

tankas v sloveniji in potem se enkrat na poti nazaj v vojvodini (novi mol pri sr. mitrovici) in mas mir...

ce gres pa na jug hrvaske potem ti preostane ena pumpa sifon al tko nekak (majo zelo dober dizel)

 

Labi kaj oz. kje pa na poti do Splita al pa re?mo Dubrovnika, kaj priporo?a? (?e ti je kej znano), pa govora je o dizelci! :ne vem:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so ?e upgrade-ali pa je poraba ?e ista, okoli 7 litrov. Kiks potovalnega ra?unalnika za liter in pol?e pre?ivim. Mene moti to, da se Remaining kilometri proti koncu tanka tako hitro ni?ajo, ima? ?e 200km, vozi? zelo lepo in naredi? 100km in ima? samo ?e 40 km, potem grem tankat in ne gre noter ve? kot 50 litrov, tank pa naj bi dr?al 60 litrov.

 

Sicer je avto?ek super, motor gre za svoje konje odli?no in je res tih, podvozje fino, le tega bedastega ra?unalnika pa ne razumem kako da japon?ki ne morejo po?timat, tudi to bi se s softwareom dalo re?it, ali pa je to marketing fora, da vsak ki gre na testno vo?njo preveri porabo in ne vidi dejanske?

 

Upam, da ima avto isto mo? kot prej po upgradeu, da ni tko da pol kao mal manj kur ampak tud nikamor ne gre. Glede tank kilometr ?tevca ga sploh ne gledam. Jaz samo vem, da ko se pri?ge lu? za tank lahko naredim cca 100km. Cagar pride pol tja na trikotni?k. Mi je pa ?e za?ela na avtocesti ?ist ne?no cukat, pol sm pa z 100km/h pelu ?e en cajt do pumpe, pa sem nato?u 58l. Pa tud to vem, da mi je ?u cagar ?e bolj v minus kot takrat, ko mi je cukala tko da sm bil takrat kr mal presene?en.

 

To s porabo na displayu bi bla pa dobr ?tos pr prodaji. Ko sem jo kupu je gor pisal da kur 6,2. Sm reku tole je pa res mal, sam sm hitro upazu da falira za 1-2l.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upam, da ima avto isto mo? kot prej po upgradeu, da ni tko da pol kao mal manj kur ampak tud nikamor ne gre. Glede tank kilometr ?tevca ga sploh ne gledam. Jaz samo vem, da ko se pri?ge lu? za tank lahko naredim cca 100km. Cagar pride pol tja na trikotni?k. Mi je pa ?e za?ela na avtocesti ?ist ne?no cukat, pol sm pa z 100km/h pelu ?e en cajt do pumpe, pa sem nato?u 58l. Pa tud to vem, da mi je ?u cagar ?e bolj v minus kot takrat, ko mi je cukala tko da sm bil takrat kr mal presene?en.

 

To s porabo na displayu bi bla pa dobr ?tos pr prodaji. Ko sem jo kupu je gor pisal da kur 6,2. Sm reku tole je pa res mal, sam sm hitro upazu da falira za 1-2l.

 

Po upgrade-u od nizkih ?e lep?e zvezno vle?e, nad 3200 se pa zaradi 110 konj veselje neha, vsekakor je za dru?inski avto ?ist dovolj, meni je motor?ek sicer res cuker, sploh ?e ga primerja? z nem?ko konkurenco, kak?en 1.6 HDI v trojki manj pije, ampak v visokih prestavah ob?utno slab?e vle?e

 

BC je pa res neuporaben, meni je najmanj pokazal 5.3, pa je bilo realno 6.5, najve? pa 6.5 pa je bilo 7.9, nad 8 mora? res pretiravat da bi po?rla (ve?inoma gas v poden ali pa verjetno nad 3000 obrati, kamor ga pa voznik z ob?utkom za motor ne bo gnal), na 6 se jo spravi pa samo na ne?ni relacijski vo?nji, enkrat mi je uspelo do Bleda in nazaj z nedeljsko vo?njo da je BC pokazal 3.9 (se pravi okoli 5 litrov realno), ampak to je varianta "konstant fahrerhev"=SLO nedeljski penzioner - pa sem jih ?e par prehitel, AC pa 120, ve?inoma s tempomatom

 

Ne razumem res ob vsej japonski tehniki zakaj je ta BC tako zani?, lahko bi samo v software-u mno?ili vrednost ki jo zdaj prikazuje z 1.2 faktorjem pa bi bilo, po moje je to marketin?ka finta, ampak zdaj bi to lahko popravili ko se na forumih ?e o tem pi?e in ve?inoma folk ?e ve

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.