Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Jaz sem opazil, da na povpre?no porabo najve? vplivajo gume. Pa ne samo ?irina ampak predvsem model gume oziroma kotalni upor teh gum.

 

sportne gume majo vecji upor pri kotaljenju...to je znano...F1 so pa sploh zmagovalne v tej disciplini

s tem, da sportne gume so poanavadi sirse od tiste nazivne sirine (kao 205 v tvojem primeru)...sem moje prejsnje F1 zmeril in so ble bolj 215 kot pa 205...(ker sem imel takrat majhen ET in F1 gume in je sla poraba na avtocesti- se pravi tam kjer najbolj pride do izraze zracni upor- zelo visoko gor.

 

Meni pa ?e ni ni? jasno,kaj vpliva na porabo. :whatever:

Ko vozim sam,prazen avtek in ?e kar v mejah normale,mi ne rata nikoli pod 7l/100.

Zdej na dopustu pa poln avto do daske,cela familja not,pi?it po avtocesti konstantno nad 150 pa ti pije 6l pa nekaj drobi?a.

Buooo,ni? jasno. :whatever:

 

men tud ni jasno kako ti je to ratalo? s takim tempom meni ne pride pod 7.5

pa tud po italijanskih avtovestah sem peljal (da se izkljucuje moznost manjsega koeficienta trenja asfalta)...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ?e ni ni? jasno,kaj vpliva na porabo. :whatever:

Ko vozim sam,prazen avtek in ?e kar v mejah normale,mi ne rata nikoli pod 7l/100.

Zdej na dopustu pa poln avto do daske,cela familja not,pi?it po avtocesti konstantno nad 150 pa ti pije 6l pa nekaj drobi?a.

Buooo,ni? jasno. :whatever:

 

Tole je tudi zame misterija, ker nad 150km/h je pri meni trenutna poraba kar globoko nad 7litrov/100km. A si slu?ajno pred sabo imel kak?nega divjak, ki ti je nudil zaveterje? :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po tovarni?kih podatkih je poraba pri obeh motorjih popolnoma enaka. Ima pa Alex kve?emu minus saj ima kravavan, ki ima vi?jo porabo tako od petvratne in sploh od labijeve ?tirivratne ?estke.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogo?e je mel pa ugoden veter k mu je pihu v "hrbet" :hohoho:

 

Ja,veter je pa res kar orenk pihal.Kaj pa ?e je res? :hohoho:

 

mogoce je neka italijanska sverc finta na benz pumpah, da stevec za gorivo laze...

 

Nap,ne bo dr?alo...sem prvi tank tankal pri nas.Upam,da na?i ne la?ejo.

Sem pa opazil(al se mi je samo zdelo),da je z Agipovim dieslom kao malo bolj vleklo.

Al pa mogo?e ne? :whatever:

 

V glavnem,tolko mi je res pilo(mogo?e so "krive"Pirellijeve zlizane 6000-ke)?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mogo?e si imel pa tisti dan obrvi bolj po?esane in/ali ?ena je imela bolj aerodinami?no ?minko

:hohoho:

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se strinjam s tabo!!! :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lol :D pa kaj ma veze, liter gor dol :) :) :)

 

Sej se strinjam,nisem jaz tak fanatik okoli te porabe.Va?no je,da gre,kadar rabi.

Sem imel tudi jaz po?re?ne benzinarje in to zdej mi je ?ivi smeh od porabe. ;)

Tudi,?e bi pil 8 l/100.

 

mogo?e si imel pa tisti dan obrvi bolj po?esane in/ali ?ena je imela bolj aerodinami?no ?minko

:hohoho:

 

Kaj pa,?e so krivi novi pragovi,katere sva montirala not pri vratih skupaj z komarjem? :whatever:

?e je zato manj?i upor? :hohoho:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa sem le najdu eno tako Mazdo 5 k moja.

To o remaining in o povpre?ni porabi dr?i. Tud men ka?e da kur 6,2 pa mi 7,5 al pa ?e mal ve?. To sem stestiral z mnogo tanki pa tudi, da sem v ?usu skuru tank in isto povpre?na ne dela. To so mi z lahkoto potrdili na servisu. Tko pa? je.

Ima? pa res ne?no nogo. Jaz ne pridem pod 7,5l razen v ekstremih 2 krat na leto.

Nekaj so govorili o novem firmware-u pa v manj?i porabi, to pa je treba ?e preveriti.

 

LP

 

Meni so ?e upgrade-ali pa je poraba ?e ista, okoli 7 litrov. Kiks potovalnega ra?unalnika za liter in pol?e pre?ivim. Mene moti to, da se Remaining kilometri proti koncu tanka tako hitro ni?ajo, ima? ?e 200km, vozi? zelo lepo in naredi? 100km in ima? samo ?e 40 km, potem grem tankat in ne gre noter ve? kot 50 litrov, tank pa naj bi dr?al 60 litrov.

 

To mi je zelo mote?e, ker od slovenske meje do Dalmacije in nazaj, ali pa do Beograda in nazaj ne pridem z enim tankom ker no?em riskirat da mi zmanjka nafte, ker pri dizlih je problem ?e ti noter potegne zrak in svijarijo.

 

Sicer je avto?ek super, motor gre za svoje konje odli?no in je res tih, podvozje fino, le tega bedastega ra?unalnika pa ne razumem kako da japon?ki ne morejo po?timat, tudi to bi se s softwareom dalo re?it, ali pa je to marketing fora, da vsak ki gre na testno vo?njo preveri porabo in ne vidi dejanske?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, pa kaj kupujete poleg avta, stvari, s katerimi imate potem te?ave ?

 

Jaz prisegam na klasiko kazalac + lu?ka me ?e nista nikoli pustila na cesti, enostavno ko lu?ka posveti, grem tanka in zdravo. Za kar za te "potovalne" ra?unalnike ne morem re?i, ker sem se 3X skoraj na?ajbal ravno zarad tega, ker sem gledal nanj in ne na kazalec.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje, pa kaj kupujete poleg avta, stvari, s katerimi imate potem te?ave ?

 

Jaz prisegam na klasiko kazalac + lu?ka me ?e nista nikoli pustila na cesti, enostavno ko lu?ka posveti, grem tanka in zdravo. Za kar za te "potovalne" ra?unalnike ne morem re?i, ker sem se 3X skoraj na?ajbal ravno zarad tega, ker sem gledal nanj in ne na kazalec.

 

 

?e pa pride v paketku? :ne vem:

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e pa pride v paketku? :ne vem:

 

Ne gleda? na to ampak kazalac, samo za ?enske ki ste ?e v osnovi, firb?ne kot 100 hudi?ev, pa? to ne gra, ker je treba skoz neki brskat. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej ne gledam niti se ne zana?am na to,..js sm tko al tko nejbl sre?na k je poln tank,..tko da grem tankat k pride do zadnje ?rtice in sploh ne ?akam da lu?ka posvet :harhar:

 

Pridna :ljubezen: .

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mel zastavo 128 (limuzina :) ) in se mi je pokvaril kazalc za gorivo...od takrat naprej vedno resetiram stevc za kilomtere in gledam tudi kilometre...ziher je ziher

ni vsaka drzava albanija kjer mas benz pumpe na vsakih 10m

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem mel zastavo 128 (limuzina :) ) in se mi je pokvaril kazalc za gorivo...od takrat naprej vedno resetiram stevc za kilomtere in gledam tudi kilometre...ziher je ziher

ni vsaka drzava albanija kjer mas benz pumpe na vsakih 10m

 

To z ?tevcem delam na mopedu, samo tam imam rezervo, samo obrnem pipo in teram dalje, tako kot je imel APN 6, to je zakon, tanovi imajo lu?ke, ki pa so slabo vidne ob mo?nem soncu in sem bil pri?a ko je kolega "obstal" suh kot poper. :(

 

ali pa Poljska in ?e?ka :D

 

In slovenija, si pozabu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi rad enkrat tankal 55 litrov v 60 litrski tank pa mi nad 52 ?e ni uspelo, zakaj je potem taka specifikacija ?e je zadeva neuporabna? In v?asih ima? v tujini pumpo ?ele ?ez na primer 60 kilometrov, potovalni ra?unalnik ka?e ?e 130km kar je ?e skoraj 40km da se lu?ka pri?ge, pa komaj pride? do pumpe oz. si brez potrebe nervozen, ker potem ko tanka? je ?e 10 litrov goriva noter, kar pomeni da bi se teoreti?no lahko peljal ?e precej ve? kot 100km. Pa ko se vra?a? iz juga no?e? ravno na INA pumpi tankat... nikol ne ve?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah eni imamo "sre?o" in tankamo v 70 litrski tank, malo manj kot 76 litrov.

:blink:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Slabše od holobjaka res ne more voditi te naše ljube, žal zavožene države noben...
    • Mene so pa ravno ti novi obrazi pripravili do tega, da bom naslednjič Janšo volil - ne, ker je boljši od njih ampak ker gotovo ne more biti slabši od njih...
    • Imaš prav. Sem malo googlal in ima samo ena banka v slo določilo, kaj moreš prebit, da se fiksna spremeni. Sem brez kredita celo življenje, pa se nisem niti zanimal kak to gre.   Samo pred krizo so vsi jemali variabilo, ker je bila venejša. Fiksna se je splačala samo za to zdaj, ker se je vedlo, da bo variabilna zrastla.
    • Bemti tamestne!   Pridem v kmetijsko v Tmin in mi da na izbiro: ene z ledicam, z žarnicam pa dve velikosti.    No, tavečje z žarnicami so bile prave in za 6,40€ sem dobil obe, ki sem ju rabil. Le iz mesta, kot je Nova Gorica sem se moral zapeljat 40 km na podeželje, do Tolmina. Zdaj so že zmontirane in delajo.    Direkt proizvajalec prikolice je iz Novega Mesta in bi me poštnina prišla več kot lučki...
    • Vem, da je izven teme, vendar kje? Jaz tega nimam, sem pa pred obdobji borb (beri pogajanj, barantanj, ker banke so kot tržnica) z bankami prav tako to poslušal. V nobeni pogodbi še nisem tega zasledil, da bi banka korigirala kredit glede na inflacijo. Vsaj ne pri kreditih s fiksno obrestno mero. Kar se zmeniš je to to...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.