Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

No, tole pa zahteva Bossov komentar! Kolikor sem uspel zelo na hitro prebrat, so to tudi Bossove trditve. :D

 

http://24ur.com/novice/slovenija/zlata-pra...abe-goriva.html

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih zadnji? sem se z symonom pogovarjal o porabi.........vse te nasvete sem preizksil na lastnem avtu in jih ?e kar nekaj ?asa uporabljam (?e posebej ?im hitreje ?ez ovinke B) ), in rezultat je to da mi noben ne verjeme koliko porabi moj avto 7-7,5 l /100km ......... npr. zdnji tank je bil 7.03 l/100km (not bad za 11 let starega 1,6 bencinarja).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tole pa zahteva Bossov komentar! Kolikor sem uspel zelo na hitro prebrat, so to tudi Bossove trditve. :D

 

http://24ur.com/novice/slovenija/zlata-pra...abe-goriva.html

 

Hehe, saj tole tako zgleda, kot bi jaz napisal. V glavnem ?e leta in leta ljudi prepri?ujem, da se da full dinami?no vozit z malo porabo goriva samo nekaj stvari je pa? treba upo?tevat. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ko boste lignje in pomfri cvrli ne vrzite olja stran... ?zmeden?

 

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/namest...ncina-olje.html

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank z omv- power ne vem kaj ?e,neverjetnih 5,9 l/100. ?zmeden?

Res je,da so bile ve?inoma dolge relacije,ampak vseeno me je presenetil ta diesel. :D

 

MEN PA PIJE 8.3 NA KRATKE VO?NJE,PA MAM ENAKO MAZDO K PA TI.TKO DA MI JE TO MAL ?UDN 5,9,ALI PA MI DAJ NASVET KAJ NAJ NAREDIM DA ZMAN?AM PORABO,PA MERKAM KAKO VOZIM.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MEN PA PIJE 8.3 NA KRATKE VO?NJE,PA MAM ENAKO MAZDO K PA TI.TKO DA MI JE TO MAL ?UDN 5,9,ALI PA MI DAJ NASVET KAJ NAJ NAREDIM DA ZMAN?AM PORABO,PA MERKAM KAKO VOZIM.

 

Tud meni ni prav jasno poraba pod 6 :blink: men rabi okoli 7, najmanj pa je blo 6,3, sama avtocesta pa zlo umirjena vo?nja.... :whatever: najve? je pa bilo 8,9... ?zmeden?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No fantje glede na porabo nekaterih dizela?ev bo tale moj post zgleda sodil v rubriko saj ni mogo?e :P

 

Zadnji tank 6,86 l/100km......1.6 bencinar......pa preden sem ?el tankat bi prisegel da sem ga ta tank bolj ti??al kot prej?nji (7,03 l/100km), potem pa ?zmeden? ......zgleda da m nekdo pono?i not vliva :P:hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No fantje glede na porabo nekaterih dizela?ev bo tale moj post zgleda sodil v rubriko saj ni mogo?e :P

 

Zadnji tank 6,86 l/100km......1.6 bencinar......pa preden sem ?el tankat bi prisegel da sem ga ta tank bolj ti??al kot prej?nji (7,03 l/100km), potem pa ?zmeden? ......zgleda da m nekdo pono?i not vliva :P:hohoho:

 

 

Zgleda, da si se nau?il pravilne ?portne vo?nje :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank z omv- power ne vem kaj ?e,neverjetnih 5,9 l/100. ?zmeden?

Res je,da so bile ve?inoma dolge relacije,ampak vseeno me je presenetil ta diesel. :D

 

bravo stari - to je res dose?ek v ponos mazdinemu dieslu. ?e bi imel ?e limuzino namest karavana pa bi verjetno bil ?e kak?en deci ali dva ni?je tako da :rispekt:

 

?e dobro, da ?e kdo naredi tak rezultat, ker v?asih imam ob?utek, da mi noben ne verjame tako nizke porabe in da mislijo, da nakladam v 3PM. :P

 

Moja zadnja poraba je 6,44litra kar je odli?no saj sem naredil cca 300km samo mestne vo?nje po Ljubljani in to s klimo na full. Ponavadi imam namre? mestne vo?nje manj kot 80km na tank, zdaj pa sem bil brez mojega ?trapacnega avta (beri Golf) saj so rabili na servisu ve? kot en teden da so priskrbeli novo prednjo ?ipo. Ve? kot en teden za to da najdejo ?ipo od enega najbolj pogostih modelov avta - way to go Avtodelta :angry:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam res meni se zdi, da nase mazde imajo kar nizko porabo...glede na perfomanse/velikost...

za tistih 1050km sem rabil 8 ur (kar pomeni cca 130km/h v povprecju). oz. manj kot 8 litrov /100km..noben bencinar ne more tega...to je pac dejstvo

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MEN PA PIJE 8.3 NA KRATKE VO?NJE,PA MAM ENAKO MAZDO K PA TI.TKO DA MI JE TO MAL ?UDN 5,9,ALI PA MI DAJ NASVET KAJ NAJ NAREDIM DA ZMAN?AM PORABO,PA MERKAM KAKO VOZIM.

 

Kot sem napisal je bil cel tank samo avtoceste (povpre?no 130-140 km/uro) :rolleyes: ,

ni? mesta (se vozim z kolesom v slu?bo) in res je,da je mnogo pripomogla k tej ?tevilki tudi

moja draga,ki je naredila ve?ino teh kilometrov z lahko nogo.

 

bravo stari - to je res dose?ek v ponos mazdinemu dieslu. ?e bi imel ?e limuzino namest karavana pa bi verjetno bil ?e kak?en deci ali dva ni?je tako da :rispekt:

 

?e dobro, da ?e kdo naredi tak rezultat, ker v?asih imam ob?utek, da mi noben ne verjame tako nizke porabe in da mislijo, da nakladam v 3PM. :P

 

Moja zadnja poraba je 6,44litra kar je odli?no saj sem naredil cca 300km samo mestne vo?nje po Ljubljani in to s klimo na full. Ponavadi imam namre? mestne vo?nje manj kot 80km na tank, zdaj pa sem bil brez mojega ?trapacnega avta (beri Golf) saj so rabili na servisu ve? kot en teden da so priskrbeli novo prednjo ?ipo. Ve? kot en teden za to da najdejo ?ipo od enega najbolj pogostih modelov avta - way to go Avtodelta :angry:

 

Boss,vesel sem,da sem lahko v tvojem klubu- ander six/100.Res se da,ampak verjetno meni samemu ne bi to uspelo.Je pa res,da je najbr? pripomogel k temu rezultatu ta novi diesel power od omw-ja. :D

 

sam res meni se zdi, da nase mazde imajo kar nizko porabo...glede na perfomanse/velikost...

za tistih 1050km sem rabil 8 ur (kar pomeni cca 130km/h v povprecju). oz. manj kot 8 litrov /100km..noben bencinar ne more tega...to je pac dejstvo

 

Ja,tudi drugi se ?udijo,kako malo pije 6-ka.Kolega,ki ima Toyoto avensis ne pride nikoli pod 8 l/100.

Edino kak?en,ki ima staro varianto audija se nam pribli?a. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Modeli ne vem kako vozite, jaz sem v?eraj naredi en manj?i krog dobrih 300 kilometrov z fotrovo 6ko traktor.

Poraba je bila 5.6 po BC, tankano 2X na isti ?rpalki in istem mto?ilnem mestu in na roke zra?unanana poraba 6.6 litra. Imel pa sem en krog od doma na pumpo(Brode) - Komenda - Trzin - klini?ni center - Celov?ka - Goste?e - domov, potem pa ?e od doma - Gorenja vas - ?iri -Rovte - Logatec - do postojne po stari cesti (Ovinki na planino sa tako hudi da jih ne gre spustit sramezljiv ) - potem na avtocesto do razdrtega - Podnanos - Vrab?e - Podnanos - Razdrto - na avtocesto do logatca - Rovte - ?iri - Gorenja vas - Brode(pumpa) - domov

 

Tako da je bila resno me?ana vo?nja, polno vasi, na AC sem vozil z nogo in ne tempomatom tam okrog 160 km/h, drugje pa tudi okrog 10 km/h preve? nisem ga ?para in ne tudi ?gal preve?(razen na planinio). sramezljiv

post-3-1212919349_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma itak da se da ;)

 

Jst res nevem kaj dela folk da jim tolko pije.......pred vsakim ovinkom ?lajf na polno pa po ovinku gas na polno, pakaj jst vem kaj ?e vse......nevem no :ne vem:

 

Vo?nja mora bit ?im bolj teko?a in enakomerna....to je to.....pa na AC ne ?ez 140 B)

 

Dinami?na vo?nja ne pomeni le nabijanje gasa u podn (po mo?nosti ?e v prenizkih obratih itd.), da se tudi druga?e......pa ?imve? posegat po menjalniku (vsaj bencinarji). ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Modeli ne vem kako vozite, jaz sem v?eraj naredi en manj?i krog dobrih 300 kilometrov z fotrovo 6ko traktor.

Poraba je bila 5.6 po BC, tankano 2X na isti ?rpalki in istem mto?ilnem mestu in na roke zra?unanana poraba 6.6 litra. Imel pa sem en krog od doma na pumpo(Brode) - Komenda - Trzin - klini?ni center - Celov?ka - Goste?e - domov, potem pa ?e od doma - Gorenja vas - ?iri -Rovte - Logatec - do postojne po stari cesti (Ovinki na planino sa tako hudi da jih ne gre spustit sramezljiv ) - potem na avtocesto do razdrtega - Podnanos - Vrab?e - Podnanos - Razdrto - na avtocesto do logatca - Rovte - ?iri - Gorenja vas - Brode(pumpa) - domov

 

Tako da je bila resno me?ana vo?nja, polno vasi, na AC sem vozil z nogo in ne tempomatom tam okrog 160 km/h, drugje pa tudi okrog 10 km/h preve? nisem ga ?para in ne tudi ?gal preve?(razen na planinio). sramezljiv

 

6,6 za tako progo je zlo dobro. Jaz se nebi prito?eval.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ce leti name:

bom opisal zadnjo voznjo LJ - D (ljubljana-dusseldorf)

 

Iz LJ do karavank: voznja po AC cca. 160km/h, je blo kar dosti kolon, tko da na delih kjer ni avtoceste, smo vozili 60-70km/h (vse to v 5. prestavi)

Karavanke: mucenje s 100km/h

Avstrija: tukaj je kar dost radarjev in sem pazil, 140 po stevcu, pa se polno tunelov...

Nemcija: med 160-180km/h...

 

Slovenija: 70km

Avstrija: nekaj manj kot 300

Nemcija: 700km

poraba na koncu, cca. 7.6l/100km...tankal najprej polno v LJ in potem se enkrat sred nemcije

to je zame zelo dober rezultat.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot sem napisal je bil cel tank samo avtoceste (povpre?no 130-140 km/uro) :rolleyes: ,

ni? mesta (se vozim z kolesom v slu?bo) in res je,da je mnogo pripomogla k tej ?tevilki tudi

moja draga,ki je naredila ve?ino teh kilometrov z lahko nogo.

Boss,vesel sem,da sem lahko v tvojem klubu- ander six/100.Res se da,ampak verjetno meni samemu ne bi to uspelo.Je pa res,da je najbr? pripomogel k temu rezultatu ta novi diesel power od omw-ja. :D

Ja,tudi drugi se ?udijo,kako malo pije 6-ka.Kolega,ki ima Toyoto avensis ne pride nikoli pod 8 l/100.

Edino kak?en,ki ima staro varianto audija se nam pribli?a. :D

 

Mazda 6 dizel da pije malo? Laguna Grandtour 1.9 dci pije 5.2l relacija Trbovlje - Ljubljana (BTC)

 

Ne bom pa raje povedal kolk spije olja zraven ... mimgrede avto je 2001 letnik in ima 88.000 prevo?enih km ... :jupiii::bravo:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 dizel da pije malo? Laguna Grandtour 1.9 dci pije 5.2l relacija Trbovlje - Ljubljana (BTC)

 

Ne bom pa raje povedal kolk spije olja zraven ... mimgrede avto je 2001 letnik in ima 88.000 prevo?enih km ... :jupiii::bravo:

 

...da bi ugotovili,koliko je ta poraba realna,bi moral vse avte voziten in isti ?lan,pri isti hitrosti in istimi pogoji. ;)

Moj ne?ak ima audija traktorja,pa ga ne spravi pod 7,5 l/100.Nekateri se pa hvalijo z 5,5 l/100. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mi pa nekaj ni jasno.   Kupuješ Focus ST ali CX-30 na keš. Potem pa imam za alternativo star Focus. 🤷‍♂️
    • Saj bo uporabil 2 knippinga pa bo spet kot nova.
    • Uporabljaš gibe naprej-nazaj 😄
    • V četrtek se po vsej vrjetnosti poslovim od svojga bajka...
    • Se mi je čez vikend enako zgodilo na paru čevljev od Alpine, pa sem se spomnil na tole temo. Na peti sta se med pohodom delno olupila oba podplata in vidi se razpadel material, ki se kar drobi. Verjetno je situacija na celem podplatu podobna, nisem ga trgal stran - v glavnem je čevelj za v smeti. Pohodni čevelj Nepal, za hobi planinarjenje bi rekel kar vrhunski čevelj z Vibram podplatom, 10 let nazaj bil okrog 100€, danes je slabih 200€. V glavnem odgovor Alpine je, da situacijo poznajo (hidroliza poliuretana) in da se to zgodi v primeru neuporabe čevlja oz. če se jih preveč špara in ne uporablja. Moral sem priznati, da sem jih na začetku uporabljal bolj, zadnja leta pa sem jih zaradi vseh obveznosti res obul samo za daljši in težji pohod, ki jih pa res ni bilo veliko in temu je takšen čevelj tudi namenjen. Krajše tu okoli naredim pa tako z nižjimi pohodnimi. Mogoče malo v razmislek, če bo kdo kupoval dober čevelj za na nogo. Potem ga je dobro parkrat na mesec obuti in nato ne zaznajo teh težav, pravijo pri Alpini. Drugače bolje kaj drugega, kar se malo prej znuca in obrne.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.