Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

To je po BC-ju, ki la?e od 0,2-0,7 litra v minus... se pravi, da je bilo max realna poraba nekje 4,8l/100km.

 

?e ima? pa kdaj ?eljo pa lahko to pot tud sprobava... ?asti? gorivo pa kak?no :pepsi:

 

Saj cca 5L je ?ist normalno za dizla na relaciji - tak, da verjamem. Kak?no :pepsi: pa ?astim ko se kje sre?ava ;)

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel na 1.9 JTD 115KM ma?ini iz Ko?evja do Ilirske Bistrice(ni? avtoceste), je pa blo res ob 3h in ni blo nobenega avta, porabo 4.1L/100km, samo je blo pa res ne?no pospe?evanje, potovalna pa na ravninah okrog 100-110km/h...

Se da se da, sam je treba znat tako ?parovno(dolgo?asno) vozit :D

We need a bigger turbo!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja in bolj ko premi?ljujem bol se mi zdi da gre pri meni za drug problem, pri katerem mi tut boj?eva navodila ne bodo pomagala...Zakaj?!?! Ker problem ni v prera?unavanju povp.porabe ampak zakaj je v (popolnoma) istih pogojih TRENUTNA poraba (to je recimo 1 teden v mescu razmetano po dnevih) za 6L ve?ja in to ob vo?nji z tempomatom brez pospe?evanj?

torej relacija Dom?ale-LJ danes na nekem odseku 9,4L v?eraj na istem odseku 4,3L hitrost v obeh primerih 80km/h v 5 prestavi.

?e bom to re?u pol bo tut povpre?na bolj to?na.

 

 

Popolnoma enaki simptomi so primeni na M5 cd110,le da je povpre?je vi?je -do 10L pri mestni vo?nji

brez te?ke noge.

Na servisu ne vedo kaj bi ,Avstrijska centrala pravi ,da se povpre?na poraba meri na 1000 do 1500 km

in da je za vi?jo porabo kriv DPF ,ko se ?isti......

:ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popolnoma enaki simptomi so primeni na M5 cd110,le da je povpre?je vi?je -do 10L pri mestni vo?nji

brez te?ke noge.

Na servisu ne vedo kaj bi ,Avstrijska centrala pravi ,da se povpre?na poraba meri na 1000 do 1500 km

in da je za vi?jo porabo kriv DPF ,ko se ?isti......

:ne vem:

 

Uh sam da nism edin.... :unsure:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Jaz sem tudi ugotovil zakaj sem imel zadnje ?ase neke ?udno velike ?tevilke na BC... sramezljiv

Sem se za?el malo kontrolirat in sem ugotovil, da imam neko podzavestno ?eljo po bencinarju, ker sem o?itno nekaj ?asa tako vozil, pa nisem prenesel, da je kdo pred mano ko se peljem na Rakitno :blink: Sedaj zopet pazim in grem po dizla?ko in ?tevilke na BCju so spet normalne B)

 

@Boss&Labi: gume o?itno niso krive... :lol::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem tudi ugotovil zakaj sem imel zadnje ?ase neke ?udno velike ?tevilke na BC... sramezljiv

Sem se za?el malo kontrolirat in sem ugotovil, da imam neko podzavestno ?eljo po bencinarju, ker sem o?itno nekaj ?asa tako vozil, pa nisem prenesel, da je kdo pred mano ko se peljem na Rakitno :blink: Sedaj zopet pazim in grem po dizla?ko in ?tevilke na BCju so spet normalne B)

 

@Boss&Labi: gume o?itno niso krive... :lol::hohoho:

 

Sej pred mano tudi ni bilo dosti avtov. :D

 

Na BC pa itak gledam samo zato,da se mu ?udim.Kazal mi je namre?(pri zadnjem tanku) 6,3 l/100.

Se pravi,da je "falil" za 1,2 l/100.Malo,ne? :P:bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pred mano tudi ni bilo dosti avtov. :D

 

Na BC pa itak gledam samo zato,da se mu ?udim.Kazal mi je namre?(pri zadnjem tanku) 6,3 l/100.

Se pravi,da je "falil" za 1,2 l/100.Malo,ne? :P:bravo:

 

Jaz pa bom tankal verjetno jutri in izra?unal ?e na roke, pa da vidim moj BC :blink:

 

Poro?am! :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa bom tankal verjetno jutri in izra?unal ?e na roke, pa da vidim moj BC :blink:

 

Poro?am! :D

 

jaz mam pa zdaj ?e ves ?as ene dva do tri tanke povpre?no po BCju 6.2, izra?uni so pa na poraba.com

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa poglejte tole: poraba 11.2 l/100km ?zmeden?

Sm avto posodu bratu ko so ?li v Bohinj delat eno vikend hi?ko. Z avtoprikolico dol?ine 2m s cerado in polno nalo?eno z orodjem in materijalom.

Vozil so se po avtocesti in pa ?e tam okrog slapa Savice po enih hribih.

28811_2.png

l.jpg.png28811_2.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zadnji tank-7,5 l/100. :D Sicer je bila to vo?nja po italijanski avtocesti-(160-180km/uro).

Malo si je treba dat du?ka,ne? :P

 

To je ta pravo..... :bravo:

 

 

Na BC pa itak gledam samo zato,da se mu ?udim.Kazal mi je namre?(pri zadnjem tanku) 6,3 l/100.

Se pravi,da je "falil" za 1,2 l/100.Malo,ne? :P:bravo:

 

Pri meni je isto, se samo ?udim.... :P
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vem da je bilo na to temo ?e kar nekaj napisanega, vendar vseeno odpriam nov topic...

Zanima me koliko vam kej po?rejo mazde 6 (lahko tut druge) z gumami od 205/55/16 naprej?

Ker nam se je poraba dvignila iz 7l na skoraj 8l??? Ali je to normalno?

 

LP,andraz

 

p.s.spra?ujem se kak?na bi bila opraba ?e bi dal gor 225/45/17

 

 

 

LP!

 

ANDRAZZZ...

 

 

NA SVOJI TROJKI IMAM OMENJENO DIMENZIJO PNEVMATIK IN JASNO ALU PLATI??A (MAZDA SPORT, 5-KRAKA). PORABA PRI NORMALNI KOMBINIRANI VO?NJI (MESTO+AVTOCESTA DO 130 km/h) JE PRI MENI KAR KONSTANTNA IN ZNA?A ?E DOLGO 7,5 l/100 km.

 

POZABIL PA SI OMENITI VSAJ 2 BISTVENI STVARI :ne vem: :

 

1. ALI SI PNEVMATIKE OMENJENIH DIMENZIJ DAL NA ALU ALI JEKLENA PLATI??A. PRI SLEDNJIH BI BILA VE?JA PORABA ZARADI TE?E NAMRE? ?E TOLIKO BOLJ LOGI?NA.

 

2. JE AVTO DIZEL ALI BENCINAR? PRI DIZLU MED DRUGIM TUDI ZARADI VELIKEGA NAVORA (VE?INA ?ESTIC MALO POD 140 KM), NI PRI?AKOVATI VE?JIH ODSTOPANJ, MEDTEM KO BENCINAR NAVADNO MNOGO IZRAZITEJ?E ZAZNA SPREMEMBE NA SEBI, TUDI KOLESNE. PREDVIDEVAM PA (iz 7l na skoraj 8l???), DA GRE ZA DIZLA.

 

NA SAMO PORABO PA LAHKO VPLIVA TUDI MNOGO OSTALIH DEJAVNIKOV, KI JIH TUDI NE GRE IZKLJU?ITI.

VSEKAKOR PO?AKAJ TUDI NA KAK?NO MERITEV PORABE VE?, IZRA?UN DELAJ PO PRAKTI?NI POTI, MERILNIK PORABE NA RA?UNALNIKU PONAVADI NEKOLIKO ODSTOPA (VELJA ZA VSA VOZILA).

 

PRI 225/45/17 PA V TO SPLOH NE DVOMI. PA Z DODATNIM STRO?KOM HOMOLOGACIJE RA?UNAJ.

 

LP!

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mazda 3 1.6 sport - bencinc - poraba ce se ?e tako trudim ne pade pod 8,7 - na dolge relacije ob kontroliraju sprotne porabe, da ja ne bi pritiskala ali pretiravala..... mislim :blink: NO KOMENT!!!!!!! Lahko se trudi? ko nor ma ni?ja poraba je samo ce se vozi? po prazni cesti navzdol po Crno kalskem klancu.....

 

veliko veselja pri tankanju....

 

 

 

Lela...

 

Nekaj je o?itno narobe, ?e pravi? da nima? prete?ke noge. Pri svoji trojki z normalno, dinami?no, kombinirano vo?njo ne pridem ?ez 7,6 (prakti?ni izra?un), BC pa ka?e dokaj to?no (odstopanje do 0,3 l). Tako da ne bi bilo odve? se zapeljati na servis in opisati zadevo. Definitivno pa meni to ni normalno. Seveda bi poraba ob?utno narasla pri priganjanju, kar pa je za trojke bencin karakteristi?no (spletna strani avtomagazina-preberi si tukaj:

http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/?n=2627 , http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/?n=1351

 

Bi bilo pa zanimivo zvedeti kako se bo stvar na koncu raspletla, vsekakor poro?aj.

 

Lp!

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa bom tankal verjetno jutri in izra?unal ?e na roke, pa da vidim moj BC :blink:

 

Poro?am! :D

 

 

Evo, obljuba dela dolg in tu je moj zadnji ro?ni izra?un:

 

S 44,26l sem prevozil 707 km. To pomeni, da sem imel porabo 6,26l :bravo:

Vo?nja je bila vsakdanja. Sedaj pa ?e zanimivost: BC mi je kazal povpre?no porabo 6,3l. A je mogo?e, da je zadeva tako natan?na??? ?zmeden?

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, obljuba dela dolg in tu je moj zadnji ro?ni izra?un:

 

S 44,26l sem prevozil 707 km. To pomeni, da sem imel porabo 6,26l :bravo:

Vo?nja je bila vsakdanja. Sedaj pa ?e zanimivost: BC mi je kazal povpre?no porabo 6,3l. A je mogo?e, da je zadeva tako natan?na??? ?zmeden?

 

Bouoo,al je pri tebi tako natan?na ali pa se ji je vsralo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse je mo?no... jaz imam napake od par deci in tudi do 7 deci od tistega kar pravi BC. Zanimivo je pa to, da ?e tankam na Petrolu je manj napake, kot pa recimo pri OMV-ju. Me resno zanima kolk, ?e sploh, bi bilo napake pri kak?nem res kvalitetnem dieslu (recimo v-power).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa lahko ?e ena fora... To trenutno ra?unanje porabe je dvorezni me?, ker npr. BC prera?unava na trenutno stanje in ni vseeno ali se vstavi? na pumpi ko si ga ti??al v klance ali pa si se peljal npr. po klancu dol z Rakitne :unsure:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa lahko ?e ena fora... To trenutno ra?unanje porabe je dvorezni me?, ker npr. BC prera?unava na trenutno stanje in ni vseeno ali se vstavi? na pumpi ko si ga ti??al v klance ali pa si se peljal npr. po klancu dol z Rakitne :unsure:

 

Ja,tudi sam sem opazil,da je odvisno,kako ?tarta?.?e ti je na za?etku velika poraba,pol rabi full ?asa,da pride

na neko normalo.In ?e takrat meri nekako druga?e.?e pa grem direkt na avtocesto in pol samo avtoceste,pol

pa je odstopanje manj?e in tudi porabo prikazuje vedno ni?jo(meni tam nekje 5,9 l/100). :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je pa lahko ?e ena fora... To trenutno ra?unanje porabe je dvorezni me?, ker npr. BC prera?unava na trenutno stanje in ni vseeno ali se vstavi? na pumpi ko si ga ti??al v klance ali pa si se peljal npr. po klancu dol z Rakitne :unsure:

 

 

hmmmm to mi je znano!

 

Trenutno pa se pri meni poraba giblje od 8.3-9.5 za 1x

je pa treba po?akat da spraznimo par tankov za realno oceno!!!

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj preden sem ?el domov sem tankal. Poraba 9,47 l/100km kar je osve?itev na prej?nja dva tanka kjer nisem niti ra?unal ker je bilo malo preko 10. :P Zakaj je zadnji? ve? porabil? Dva tedna sem se vozil z Mazdo in sem potem pre?altal nazaj na te pobesnele konje. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ekola!

 

Pa sm skuru 1. tank z mojo ma?ino!

po ra?unalniku je bila poraba 8,6l naredil sm m 533 km in ?e ni svetila lu?ka natankal pa slabih 46 litrov!

 

 

Celotna poraba se do decilitra ujema kot ?e ra?una? na pe?!

 

 

ni slabo za 1. tank! :)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.