Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Nisi me potola?il :P

 

Moje 4-letno povpre?je je 6,5 in sem vedno trdil, da ni velikih razlik med dobavitelji goriv v SLO saj so bila odstopanja minimalna (par deci). Klele je pa kr liter - ne bom trdil, da je Agip na splo?no slab (lahko, da je problem v najemniku pumpe, ki je en s.p. (Rudnik)) ampak da sem zdejle ?el ?ele ?etrti? ?ez 7 litrov pri skoraj 170 tankanjih in to pri relacijski vo?nji in temperaturah, kjer klima skoraj ne laufa....hmmm :ne vem:

 

Ne vem no, ?e en naj mi re?e, da ma Agip bolj?o nafto od Petrola in Omv-ja pa se bom glih skregal. :hohoho:

 

Ne vem,kak?no "me?anico" prodajajo na na?ih pumpah,ampak ?ez je njihova Agip blue power definitivno najbolj?a nafta.Vsaj pri meni se je poznalo za ene 3 deci manj pri istih pogojih vo?nje.Da ne govorimo o

bolj?ih pospe?kih.Sej ni zastonj dra?ja od navadne Agip,ne?.

 

Sicer pa, kar ne morem verjet,da ti je toliko popila.Ra?unaj,da sem imel celo pot uklju?eno klimo na full,pa karavana imam,pa polhen prtlja?nik robe,pa not ljudi. :ne vem:

 

Kaj pa,?e tvoja ni navajena na Agip ampak samo na Petrolov?. :ph34r::aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hallo,...a nisi reku da se bo? skregu :D

 

Narobe sem napisal... moral bi re?i Slo Agip (100% to ni enak diesel kot ?ez mejo) tako pa me je Labi za?il pa se ne morem niti kregat, ker ima verjetno prav. <_<:hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj moped porabi "samo" od 5 - 5,5 litra odkar ima nov ra?unalnik in nov program po katerem deluje, prej ni padla poraba pod 7 litrov, pa sem se lahko fural po klancu navzdol brez gasa. Povrh vseha pa je ?e veliko bolj odziven in pri ni?jih vrtljajih ?e kar po?teno vle?e, za kar sem prej moral imeti vsaj 5k+ obratov.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ip tuning. :D A to je tista magi?na ?katlica, ki si jo dal vmes? Potem ti kon?no pije manj kot ti je star model? :rispekt:

 

?e vednio ve? kot star, cca 0,5 litra. :(

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e vednio ve? kot star, cca 0,5 litra. :(

 

Sodobna tehnika pa? :P:D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst bom pa tale tank ?ist izklju?u kratke relacije, vozm se sam na ?iht pa nazaj, ostalo pa pa? pedaleram s biciklom, pa ?e fajn mi je :D

Poro?am k spraznem tank, to bo okol 17. avgusta :lol:

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poro?am k spraznem tank, to bo okol 17. avgusta :lol:

 

16 avgusta. :P:hohoho::hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? pa ti dober in natan?en merilnik za gorivo, da na pol tanka vidi?, da si naredil 20km ve? ?zmeden??zmeden?

 

?e ti avto veliko pije (okoli 10 litrov) in ima? majhen tank se kar hitro navadi? koliko ti avto pije. ;) Sam pri 100km ?e pribil?no vidim a je pil 10 litrov ali manj. ;) In ve? ali manj se ne u?tejem.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, pol ne rab? BC-ja :P Na kok decimalk pa se loh opredeli? "na u?" :blink::D

 

Jz mislm, da je zlo te?ko sam po cagarju govorit kok ti je popiu, sam se vedno zmotm usaj za kake dva litra (pr recmo razdobju celga tanka), sicer pa, loh da ma kdo kak vi?ji dar! :ne vem: :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti avto veliko pije (okoli 10 litrov) in ima? majhen tank se kar hitro navadi? koliko ti avto pije. ;) Sam pri 100km ?e pribil?no vidim a je pil 10 litrov ali manj. ;) In ve? ali manj se ne u?tejem.

 

Jaz lahko pribli?no ocenim ?ele takrat, ko se pri?ge lu?ka za rezervo. Vse ostalo je zgolj ugibanje. Je pa res, da med mojim najmi?jim in najvi?jim povpre?jem je le liter razlike.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, pol ne rab? BC-ja :P Na kok decimalk pa se loh opredeli? "na u?" :blink::D

 

Jz mislm, da je zlo te?ko sam po cagarju govorit kok ti je popiu, sam se vedno zmotm usaj za kake dva litra (pr recmo razdobju celga tanka), sicer pa, loh da ma kdo kak vi?ji dar! :ne vem: :bravo:

 

Opredelim se na pol litra. Vem ali mi bo avto pol preko, blizu 10 ali bli?je 9 litrom. O?itno imam vi?ji dar. :blink::bravo: Mogo?e pa le dobro poznam avto/stil vo?nje in sre?no ugibam koliko mi bo porabil, razlo?i mi, ne razumem tega daru. :P

 

Jaz lahko pribli?no ocenim ?ele takrat, ko se pri?ge lu?ka za rezervo. Vse ostalo je zgolj ugibanje. Je pa res, da med mojim najmi?jim in najvi?jim povpre?jem je le liter razlike.

 

Ja ampak malo premislite. Predstavljajte si cagar ki gre 5cm levo desno. No in sedaj si predstavlajte, da ta cagar pri enemu ka?e za vsebino 40 litrov, drugemu pa za 80 litrov. In prestavljajte si, da temu z 40 litri avto pije 10 litrov in se mu po 30km ?e cagar ob?utno premakne, medtem ko tistemu z ve?jim tankom pije 7 litrov in se cagar opazno premakne ?ele naprimer po 80km. ;) In potem se ti naslednji? cagar za toliko prestavi ?ele po 40-50km ?e ve?, da bo poraba ni?ja kajne? Ali ko se ti cagar na veliko prestavi ?e po 20km ve?, da bi ti "BC" kazal ve?jo porabo.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:jupiii::jupiii: jaz pa sm svojo GTA spravil na celih 8,2 l/100km porabe z lepo vo?no ampak kljub temu do 20 km/h prekora?itve omejitev po AC in pa tam kjer je naselje sramezljiv

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na prej?nja sporo?ila bom verjetno naletel na veliko ?tevilo "nejevernih Toma?ev", a spodaj zapisano povsem dr?i:

s svojo Mazdo 6 CD sem doslej prevozil cca. 73k km in prvih 10k km porabi sem imel IZRA?UNANO porabo 5,5 l/100km, kasneje se je pri?ela umirjati in je sedaj nekje 4,9-5,0 l/100km. Ker se bo zagotovo na?el nekdo, ki bo rekel, da ne znam ra?unati: prevozim cca. 1100 km in tankam okoli 55 l. Do pred kratkim sem vedno tankal na OMV, sedaj je pa Agip naredil benc. postajo v bli?ini mojega kraja in zadnjih 5k km tankam tam. Poraba je takrat ?la dol za 0,1 (na 4,9).

?al BC nikakor ne daje pravilnih podatkov ampak mi ka?e porabo nekje 4,0 - 4,2 l/100km. Resetiram ga vsakokrat, ko tankam.

?e kdo ?e vedno ne verjame, mu lahko poskeniram list (sta ?e dva) na katera pi?em km, razliko km, porabo po BC in izra?unano porabo od vsega za?etka.

Pa ?e to: vozim mehko, upo?tevam (dokaj) omejitve - zelo veliko je v mehki nogi. Kljub temu sem jaz tisti, ki prehitevam ve?, kot sem prehitevan 80:20 (da ne bo mi?ljeno, da sem na cesti "cagav").

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.