Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Pod 9 ?e nism spravu pa jo ne teram kaj preve?, je pa 90% mestne vo?nje. :whatever:

 

Ja mestna vo?nja je smrt za nizko porabo. <_<

 

No pa ?e moja najni?ja poraba 9.16l/100 :vesel:

 

Moja je bila pa, ko sem v petek tankal in je bila poraba 8,3l/100km Kar ni slabo za 15 let starega 2.0 bencinarja z 140 konji. Je pa res, da pomaga, ?e ima? doma en turbo avto kjer vedno pazi? da si pod boostom in da ne daje? preve? gasa, nakar ti pride v navado. :blink: Se pravi ravno kontra kot bi kdo mislil, da potem bolj tera? ko ima? nekaj mo?nej?ega. B)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja zadnja poraba pr lantrovju je ugodnih 6,9L :danzoman:

S tem da sm prekr?u pravilo da se bom sam na ?iht pa nazaj vozu, je blo kr neki kratkih relacij, pa mal teranja po AC (sam ne preterano), kljub usemu super zadovoljen s porabo! Hyundai :ljubezen::P

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na prej?nja sporo?ila bom verjetno naletel na veliko ?tevilo "nejevernih Toma?ev", a spodaj zapisano povsem dr?i:

s svojo Mazdo 6 CD sem doslej prevozil cca. 73k km in prvih 10k km porabi sem imel IZRA?UNANO porabo 5,5 l/100km, kasneje se je pri?ela umirjati in je sedaj nekje 4,9-5,0 l/100km. Ker se bo zagotovo na?el nekdo, ki bo rekel, da ne znam ra?unati: prevozim cca. 1100 km in tankam okoli 55 l. Do pred kratkim sem vedno tankal na OMV, sedaj je pa Agip naredil benc. postajo v bli?ini mojega kraja in zadnjih 5k km tankam tam. Poraba je takrat ?la dol za 0,1 (na 4,9).

?al BC nikakor ne daje pravilnih podatkov ampak mi ka?e porabo nekje 4,0 - 4,2 l/100km. Resetiram ga vsakokrat, ko tankam.

?e kdo ?e vedno ne verjame, mu lahko poskeniram list (sta ?e dva) na katera pi?em km, razliko km, porabo po BC in izra?unano porabo od vsega za?etka.

Pa ?e to: vozim mehko, upo?tevam (dokaj) omejitve - zelo veliko je v mehki nogi. Kljub temu sem jaz tisti, ki prehitevam ve?, kot sem prehitevan 80:20 (da ne bo mi?ljeno, da sem na cesti "cagav").

 

?ist verjamem... verjetno ima? ve?ino vo?nje medmestne, kjer hitrost na?eloma na presega 90km/h. Najve?ja sovra?nika ugodni porabi sta hitrost nad 120km/h in pa seveda mestna vo?nja z veliko ustavljanja in speljevanja.

 

Ko smo ravno pri hitrosti je pred ?asom autobild testiral porabo pri razli?nih hitrostih in za Golfa TDI je bila poraba pri 100km/h 5,4 l/100km pri 160km/h pa se je ?e povzpela nad 9l/100km.

 

Testa ?al ni ve? na straneh Autobilda sem pa na?el povzetek tega ?lanka na ameri?kih straneh Green Car Congress.

 

Rezultati so pretvorjeni v MPG (miles per gallon). Za prera?un v nam bolj znane enote l/100km pa imate tukaj ?e kalkulator.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na prej?nja sporo?ila bom verjetno naletel na veliko ?tevilo "nejevernih Toma?ev", a spodaj zapisano povsem dr?i:

s svojo Mazdo 6 CD sem doslej prevozil cca. 73k km in prvih 10k km porabi sem imel IZRA?UNANO porabo 5,5 l/100km, kasneje se je pri?ela umirjati in je sedaj nekje 4,9-5,0 l/100km. Ker se bo zagotovo na?el nekdo, ki bo rekel, da ne znam ra?unati: prevozim cca. 1100 km in tankam okoli 55 l. Do pred kratkim sem vedno tankal na OMV, sedaj je pa Agip naredil benc. postajo v bli?ini mojega kraja in zadnjih 5k km tankam tam. Poraba je takrat ?la dol za 0,1 (na 4,9).

?al BC nikakor ne daje pravilnih podatkov ampak mi ka?e porabo nekje 4,0 - 4,2 l/100km. Resetiram ga vsakokrat, ko tankam.

?e kdo ?e vedno ne verjame, mu lahko poskeniram list (sta ?e dva) na katera pi?em km, razliko km, porabo po BC in izra?unano porabo od vsega za?etka.

Pa ?e to: vozim mehko, upo?tevam (dokaj) omejitve - zelo veliko je v mehki nogi. Kljub temu sem jaz tisti, ki prehitevam ve?, kot sem prehitevan 80:20 (da ne bo mi?ljeno, da sem na cesti "cagav").

 

Samo za tako porabo mora? imet res mehko nogo-najbolj?e od kakega noni?a.Jaz sem tudi vozil cel tank ali dva same avtoceste-po "regulah" 130km/uro ali ?e manj(za probat).In nisem ?el nikakor pod 6l/100.(ali tam nekje).

Prehitel sem pa kve?jemu kak?no katrco in Yugi?e(vse novej?e je ?lo mimo kot blisk,pa ?e kak?en tovornjak se mi je zapi?il zadaj in blendal).

Tako,da ti verjamem,da ti toliko pije-samo penzionisti?no po?asno pol?ja vo?nja press. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo za tako porabo mora? imet res mehko nogo-najbolj?e od kakega noni?a.Jaz sem tudi vozil cel tank ali dva same avtoceste-po "regulah" 130km/uro ali ?e manj(za probat).In nisem ?el nikakor pod 6l/100.(ali tam nekje).

Prehitel sem pa kve?jemu kak?no katrco in Yugi?e(vse novej?e je ?lo mimo kot blisk,pa ?e kak?en tovornjak se mi je zapi?il zadaj in blendal).

Tako,da ti verjamem,da ti toliko pije-samo penzionisti?no po?asno pol?ja vo?nja press. ;)

 

Alex moti? se ... pri 130km/h je recimo Golf TDI na testu imel porabo 6,7 litra/100km pri 80km/h pa samo 4,6 litra, kar je rangu merjenj kot jih je navedel mtz1.

 

?e 1x si poglej tale graf kjer so primerjani Golf TDI, Golf TSI in Prius pri razli?nih hitrostih.

 

V glavnem, vo?nja v stilu nonotov ?e nikoli ni bila var?na saj po?asna pospe?evanja pove?ujejo porabo poleg tega pa nonoti ne znajo ?altat niti poslu?at motorja pa se enakomerno vozijo 50km/h v drugi prestavi.

 

 

Pa ?e moj primer: star?i imajo dru?inskega prijatelja, ki je pred leti do?ivel mo?gansko kap in ostal delno hrom na levi strani telesa. Zato je zamenjal skoraj nov avto (star 1 leto) za novega z avtomatskim menjalnikom in enako mo?no ma?ino.

 

?e dobro se spomnim, ko je razlagal, da ga bo zdaj bencin full drago pri?el, ker je po tehni?nih podatkih avtomatik porabil skoraj liter in pol ve?. No ?ez kak?en mesec se pa pojavi ?isto presre?en in hiti razlagat, da ne more verjet, da je poraba MANJ?A za skoraj liter v povpre?ju. Sicer razlage, da ni znal ?altat nikoli ni sprejel ampak je trdil, da so zgleda izbolj?ali motor (yeahh right) ampak hej saj je vseeno glavno je da je zadovoljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e jst pristavim piskr?ek; pri men se je giblje do sedaj nekje pri okoli 6,5 l/100km dejanskih (BC ka?e mogo?e za 0,5 l manj). Od kar ga mam, je ?lo 7.000km, dost relacijskih na AC (okol 130 km/h) in pa tudi nekaj mestne vo?nje je kar nekaj. ?param tam, kjer ni potrebe, da bi hodu po gasu, ampak obi?ajno pa kr prehitim, ?e se kdo vle?e po cesti, tud ?e minimalno pod omejitvijo - v glavnem normalna, dinami?na vo?nja (mogo? kakih 10-20km/h nad "standardi").

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ist verjamem... verjetno ima? ve?ino vo?nje medmestne, kjer hitrost na?eloma na presega 90km/h. Najve?ja sovra?nika ugodni porabi sta hitrost nad 120km/h in pa seveda mestna vo?nja z veliko ustavljanja in speljevanja.

 

Ko smo ravno pri hitrosti je pred ?asom autobild testiral porabo pri razli?nih hitrostih in za Golfa TDI je bila poraba pri 100km/h 5,4 l/100km pri 160km/h pa se je ?e povzpela nad 9l/100km.

 

Testa ?al ni ve? na straneh Autobilda sem pa na?el povzetek tega ?lanka na ameri?kih straneh Green Car Congress.

 

Rezultati so pretvorjeni v MPG (miles per gallon). Za prera?un v nam bolj znane enote l/100km pa imate tukaj ?e kalkulator.

 

Dr?i glede medmestne vo?nje (je pa LJ.-center vmes). Dr?i tudi relativno malo uporabe avtocest (delovno mesto pa? dokaj oddaljeno in pot ne omogo?a uporabe avtoceste - z na?im avtocestnim kri?em je pa? kri?). Povpre?na hitrost po BC: 63-66 km/h.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dr?i glede medmestne vo?nje (je pa LJ.-center vmes). Dr?i tudi relativno malo uporabe avtocest (delovno mesto pa? dokaj oddaljeno in pot ne omogo?a uporabe avtoceste - z na?im avtocestnim kri?em je pa? kri?). Povpre?na hitrost po BC: 63-66 km/h.

 

O.k-naj bo :P .?e ni avtocest mogo?e ob idealnih pogojih(ni? kolon,malo klime(pri nas laufa na full celo leto),

teko?a vo?nja in zelo mehka noga. :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex vceri sem mel okol 9 porabo...

En solo na dzitri pa bo vse pozabljeno a ne :)

 

Lepo,Labi.Ti sigurno nima? "mehke" noge,a ne? :P

Je pa dobro,da ima? mehko roko na đitri,je res? :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

danes ko sem tankal sem zracunal da sem dosegel do sedaj navidez nemogoco stvar (morm mal zakomplicirat :P ) z enim tankom sem naredil 490km in polnega tankal 46l :blink:.

 

poraba pod 10l :ouje:

 

razlog da je poraba padla za za vec kot 2l ni nacin voznje ampak sem zategnil cev pri loputi zraka sramezljiv

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:) kon?no je BC kazal skoraj tako kot izra?un... BC je rekel 6,1 izra?un pa 6,08, trenutno tudi najmanj dosedaj

vendar ne vem kako to in zakaj :)sramezljiv

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

8,7 litrov poraba bla spet. :danzoman:

Ampak ob dejstvu da je ?lo pol tanka zgoraj brez (strehe) kar doda par % pa, ?e bi imel original 14 col bi pa gotovo nazadnje pri?el pod 8 litrov. :blink: Fajn je tale avto vedno bolj?i postaja z leti. :hohoho:

 

Yep. Torej stane u?ivanje na atraktivnej?ih kolesih in z vetrom v laseh le cca. 2 eur na 100 prevo?enih km.

?e smo dlakocepski pri porabi -katastrofa :( , ?e radi u?ivamo za realen denar-paradise B) .

 

Suma sumarum...avto je ?e vedno ok! :rispekt:

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ahh... sploh ne morem gledat teh va?ih nizkih porab... <_<

 

Jaz jo, ?e se res potrudim, spravim na tam max 8,4..... ampak to je pretiravanje ki ga ne bom ponavljal... :aaaaa:

 

Sicer mam pa stalno nekje med 9 in 10 l na 100 prevo?enih kilometrov.... :bravo:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No spet se ogla?am. Z mojo novo mazdo 6GTA 2.0 karavan sem naredil ?e 4000 Km in poraba ni ni? padla.na relaciji LJ-Zadar-LJ poraba 8l/100km ?tirje v avtu tempomat na 120km/h.?e pa grem sam na relacijo Lj-Gorica-LJ tempomat na 130km/h nobenega prehitevanja gas samo ne?no pritiska? poraba 7,5l/100.Me zanima kako bi moral voziti da bi pri?el na tako porabo kot pi?e v tehni?noh podatkih in to je za tako relacijo pod 6l.

 

L.P.

Lado

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Resnica je ponavadi taka, da je zelo te?ko oziroma nemogo?e pridet na specificirano porabo iz user manuala....

 

Jaz nisem ?e NIKOLI pri?el niti blizu.... kaj ?ele da bi jo ujel... ahhh...

 

sam da je Zoom-zoom.... to pretehta vse stro?ke.... :aaaaa::hohoho:

 

 

No spet se ogla?am. Z mojo novo mazdo 6GTA 2.0 karavan sem naredil ?e 4000 Km in poraba ni ni? padla.na relaciji LJ-Zadar-LJ poraba 8l/100km ?tirje v avtu tempomat na 120km/h.?e pa grem sam na relacijo Lj-Gorica-LJ tempomat na 130km/h nobenega prehitevanja gas samo ne?no pritiska? poraba 7,5l/100.Me zanima kako bi moral voziti da bi pri?el na tako porabo kot pi?e v tehni?noh podatkih in to je za tako relacijo pod 6l.

 

L.P.

Lado

 

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.