Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Ko ugotoviš, da avto pač ni ladja je navadno že prepozno... zanimivo, da ti v ne tako ekstremnih zadevah ne pomaga niti SUV niti skoraj terenci. Če maš BMW-ja pa še tablico navadno zgubiš.

 

 

  • Haha 1
  • Začuden 1

33112_1.png

Napisano

So res legende tile snemalci in prisotni navijači, namesto, da bi cesto zaprli ali jih vsaj opozorili veselo navijajo, luda kuča....:nevem:

Tak je današnji svet, ljudem je vseeno za druge, samo na svojo korist gledajo 🤪😐

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano

Saj neke koristi niso imeli. Vsaj pomoje. Sicer je pa težava bolj kot ne v voznikih si mislim. Pa ni šans da zapeljem tja notri, če ne bi bil zihr da je res res plitka voda no. Ne vem no..

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

So res legende tile snemalci in prisotni navijači, namesto, da bi cesto zaprli ali jih vsaj opozorili veselo navijajo, luda kuča....:nevem:

Tak je današnji svet, ljudem je vseeno za druge, samo na svojo korist gledajo 🤪😐

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Napisano
pred 17 minutami je Boss napisal:

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

 

He, He, Boss ne more brez, da ne bi  zajučil z "gnilim" kapitalizmom. Kaj pa pri nas, ko je še vedno veliko prehodov čez tirnice brez ramp? In je veliko nepotrebnih nesreč? Aja, tudi pri nas je "gnili" kapitalizem. 😊

 

 

Napisano

Pa dobr,to so hoteli. Ne moreš bit tako neumen,da greš s polnim šusom notri (z avtom v vodo 😈).  Recimo un z Minijem. Ko ima narod preveč denarja in časa....

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

 

He, He, Boss ne more brez, da ne bi  zajučil z "gnilim" kapitalizmom. Kaj pa pri nas, ko je še vedno veliko prehodov čez tirnice brez ramp? In je veliko nepotrebnih nesreč? Aja, tudi pri nas je "gnili" kapitalizem. 😊

2x gnil kapitalizem si napisal ti ne jaz - samo pravim, da tako v ZDA kot Britaniji se nič ne zgodi, če nima nekdo/kapital neki od tega. To je pač dejstvo pa kakor koli se trudiš, da bi prikazal drugače. Ja tud mosta ni, ker avti gredo lahko po vodi, medtem, ko za pešce je narejena brv, ki je mogoče desetino cene celega mosta, ampak ljudje pač ne morejo gazit po vodi, avti pa lahko. Vsaj nekateri mislijo da lahko.

 

Kar se pa prehoda čez progo tiče pa je zadeva enaka kot vključevanje oziroma prečenje prednostne ceste. Verjetno je jasno, da na vsakem možnem križišču tudi ni semaforja še manj pa ramp, da bi preprečevale prehod. V večini so vsaj znaki kot so znaki pri prehodu proge če ni ramp. Vsak, ki je naredil izpit verjetno ve kako mora tam voziti, pešci verjetno tudi, ker če znajo pridet varno čez cesto, ne vem zakaj jim to ne bi ratalo čez progo sploh pri naših vlakih, ki imajo na takih odsekih omejitev 70km/h.

 

Pa pustmo to in komentirajmo raje kaj dejansko vozniki počnejo narobe v tem primeru. In kakšne posledice so potem predvsem za motor, če slučajno vodo posesa skozi filter.

33112_1.png

Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

 

Ta potok je ves čas poplavljen in vse to je označeno s prometnimi znaki in pri mostu tud vidiš merilo, ki pove globino vode. Zdaj, če pa folk misli, da to ne velja nič pač piči čez, ker očitno hočejo izpast frajerji. Teh vidov je kot dreka in tisti, ki lepo peljejo počasi navadno pridejo brez težav čez, frajerčki, navadno v BMW-jih in tisti s službenimi vozili pa mal plavajo.

 

Prej bi rekel, da je to nesposobnost države oziroma lokalne skupnosti, da ne naredi most, sploh, ker je to dokaj prometna cesta in najkrajša povezava. Tukaj se vidi, da pri nas kaj takega sploh ne bi obstajalo in da bi bil vedno zgrajen most, v pravem Britanskem kapitalizmu je pa to stvar ekonomske računice.

 

 

Pri nas to rešuje rdeča luč(semafor) ne neke merilne palice itd,to je kar neki....☹️

Napisano
pred 17 minutami je Bini napisal:

Pri nas to rešuje rdeča luč(semafor) ne neke merilne palice itd,to je kar neki....☹️

Ne povsod. Celovška, Dunajska , Šmartinska (pa še kakšna ) v Lj zna biti poplavljena ,pa ni tam nikjer semaforja zaradi vode v podvozu. 

 

Če ne veš kako globoka je voda,ne zapelješ vanjo . Simple :)

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 9 urami je Nejc1986 napisal:

Ne povsod. Celovška, Dunajska , Šmartinska (pa še kakšna ) v Lj zna biti poplavljena ,pa ni tam nikjer semaforja zaradi vode v podvozu. 

 

Če ne veš kako globoka je voda,ne zapelješ vanjo . Simple :)

To je pa res, ni šans, da grem v tako vodo🥴 Sem na lastne oči videl kako je ob poplavi ceste en pameten peljal za avtobusom in ga je odplaknilo s ceste na travnik-poplavljena travnik :vskalo:

Bilo je novembra v dokaj mrzli vodi🤪

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Nekaj so se še lovili pol, patrulja je šla za njim. Res pa je, da niti nisem pol gledu dalje in do konca, to sem slučajno ujel 😉

 

 

Napisano (urejeno)

Zjutraj navsezgodaj je bil klic, da imajo težave z enim kisikovim priklopom. Med popravljanjem in odpravljanjem težav poslušam dva pacienta v bližini, ki sta se pogovarjala. Ko sem končal, ju vprašam, kje sta prebrala vse to, o čemer sta se pogovarjala. In mi pokažeta en star časopis (no, niti ne tako zelo star...). Pa sem si slikal nekaj meni zanimivih člankov. Najprej intervju z Ivom Boscarolom:

 

IMG_20220414_052435279.jpg

 

 

 

Še malo iz tega intervjuja, o tem, zakaj večina stvari crkne drugi dan po izteku garancije...

 

 

IMG_20220414_052516117.jpg

 

 

 

No, tudi tole se mi je zdelo zanimivo:

 

IMG_20220414_052334195.jpg

 

Zdaj samo čakam, če bo kdo protestiral proti napisanemu. Ker če ne bo nihče, obstaja možnost, da je vse to celo res...

Popravljeno od Slivka

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Slivka napisal:

Zjutraj navsezgodaj je bil klic, da imajo težave z enim kisikovim priklopom. Med popravljanjem in odpravljanjem težav poslušam dva pacienta v bližini, ki sta se pogovarjala. Ko sem končal, ju vprašam, kje sta prebrala vse to, o čemer sta se pogovarjala. In mi pokažeta en star časopis (no, niti ne tako zelo star...). Pa sem si slikal nekaj meni zanimivih člankov. Najprej intervju z Ivom Boscarolom:

 

IMG_20220414_052435279.jpg

 

 

 

Še malo iz tega intervjuja, o tem, zakaj večina stvari crkne drugi dan po izteku garancije...

 

 

IMG_20220414_052516117.jpg

 

 

 

No, tudi tole se mi je zdelo zanimivo:

 

IMG_20220414_052334195.jpg

 

Zdaj samo čakam, če bo kdo protestiral proti napisanemu. Ker če ne bo nihče, obstaja možnost, da je vse to celo res...

Zanimivo in v marsičem se strinjam.

 

Candy je že pred dobrimi 30 leti ljubljanski fakulteti za elektrotehniko naročil testiranje kondenzatorjev za belo tehniko z namenom, da ti ne bi zdržali preveč časa. Zeleni prehod, kot ga propagira EU (veternice, fotovoltaika, električni avtomobili, shranjevalniki el. energije) v praksi še zdaleč ni tak (zelo umazana tehnologija pridobivanja rudnin, kratka življenjska doba, ogromno strupenih odpadkov). Težave so velike in vedno večje (onesnaževanje, spremembe podnebja), vendar propagirane rešitve večinoma te težave po mojem prepričanju ne bodo rešile.

 

Do večjih sprememb bo vsekakor prišlo in že prihaja. Na lep ali grd način.

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne moreš primerjati Makite z  šrotom od parkside. Najslabša Makita je svetlobna leta nad najboljšim parksideom. Naj samo povem, da sem samo enkrat kupil električni rezalnik od parkside. Med delom ( pri visokih obratih, seveda) je razneslo nož in ostanki so poškodovali ohišje.  Del ohišja se je zaril v stol poleg mene. Dobro, da sem ostal živ. Od takrat ne kupujem več poceni orodja, pa četudi ga rabim samo enkrat. Recimo za razrez dveh desk sem kupil novo Makito baterijsko 36V cirkulano žago. Vem, da jo bom še kdaj rabil.😉
    • Skrajni čas za povečanje motorne moči vozila oz. nakup močnejšega, haha   Obisk črpalke precej prijaznejši do denarnice | 24ur.com WWW.24UR.COM Opolnoči stopajo v veljavo nove cene naftnih derivatov. Liter bencina bo z 1,530 evra cenejši za 6,2 centa, dizel z 1,607 evra za 11,1 centa, kurilno olje pa z 1,200 evra za 11,8 centa.  
    • Pogorela najvišje ležeča kmetija: poginile vse živali, lastnik poškodovan | 24ur.com WWW.24UR.COM Požar je minulo noč zajel najvišje ležečo kmetijo v Sloveniji, kmetijo Bukovnik pod Raduho. Po prvih podatkih Policijske uprave Celje je požar zajel celotno domačijo, tako stanovanjsko hišo kot gospodarska...  
    • Jaz bom malce drugače napisal. Sem sicer vesel,da obstaja Parkside,ker tako pritiska na uveljavljene proizvajalce,da cene ne ponorijo,in tako omogoča tudi navadnim smrtnikom nakup še kolikor toliko dobrega orodja.   Je pa res,da je za to še več made in china dreka. Vidim pa,da so izkušnje z Parkside bolj tako-tako...v povprečju je cca.50% v redu,50% je pa drek. Pa ne moreš se zanesti,da če vzameš "Performance" serijo,da bo po tem OK. Pigledaš na YouTube ali na forume,hitro vidiš,da nima veze,kaj vzameš.   Tukaj bi jaz dodal še eno stvar,ki bolj mene moti-predvsem vrtalni vijačniki so v primerjavi z uveljavljenimi znamkami dobesedno "glomazni". Pa ne,da se hvalim...a npr.Metabo LTX BS serija je po gabaritih manjša kot vsak Parkside 20V vrtalni vijačnik...če odmisliš nastavek za baterijo,je zelo primerljiv z Parkside 12V vrtalnim vijačnikom. Še ena stvar,ki me moti,pa je dejstvo,da Parkside "laže" pri navedbah podatkov. Pri vrtalnih vijačnikih npr. navaja le max."trdi" navor,in še ta je "zlagan". OK,po mojem mnenju navor ni najpomembnejši podatek pri tej vrsti orodja,a trend vseeno gre v smer "več je bolje"...vsaj če se gleda vse popularne "teste" na YouTube. Tukaj,se vsaj v mojih očeh hitro relativizira "nizka cena", ker če npr. en Metabo BS 18 LT BL pri navoru potegne enako kot npr. "vrhunski" Parkside za okroglih 80€ (v kovčku,brez baterije in polnilca)...pa sem takrat oba BS in SB,ki ju imam dobil za...ne vem več🤔...120€/kom. se mi zdi...tu nekje-bi moral preveriti. Pa bo Parkside škripnil,bo "za v kanto",za Metabo pa dobiš vse dele...itd,itd...   Res pa je tudi,da za tistih 40€, ko je v akciji tisti najbolj simpl-osnovni Parkside v kovčku,z 2Ah baterijo+simpl polnilec...tukaj seveda za tistih 2-3x na leto kak vijak,luknjo...seveda-bolje "slabo" vijaciti na stroj,kot pa "na roke"... Sicer pa kot zmeraj-pri cvenku se vse ustavi-čisto razumljivo,za to pa vsak zase ve. Jaz zase vem,da cca.650€ ali več samo za stroj za kovičenje ne dam..za tistih par krat...seveda profesionalni krovec to nuca,in si ne more privoščiti,da če škripne,da gre stroj "v kanto",ker pri njem stroj mora delati-kaj drugega ni alternativa. Za to pa je seveda v redu,da obstaja tako profi roba,kot tudi cenejša orodja. Bi pa vseeno rad pripomnil,da zna Parkside-Performance serija biti malce zavajajoča,misleč,da je to "profesionalno" orodje. Ne bo držalo,ker že zaradi cvenka ne more biti. Po mojem je nekje v rangu cenejše ponudbe strojev Makita,ki so namenjeni DIY-u in čisto nič višje....moje mnenje.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.